Hmm....jakby to ująć ?Chciałabym się zmienić kompleksowo:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-07, 09:48   #1
Stayrude
Raczkowanie

Hmm....jakby to ująć ?Chciałabym się zmienić kompleksowo:)

Jak we wstępie kochane

Mam 23 lata , 170 cm wzrostu i jakieś (10 kg nadwagi).

Moja figura nie należy do nienagannych (mam nadwagę---> szeroko w udach, biodrach brzuchu ... ech gdzie tylko się da) i właśnie dlatego mam problem z dopasowaniem ubrań, które retuszowałyby to co potrzeba a uwydatniały moje zalety.Chciałabym zacząć ubierać się kobieco a nie jak do tej pory.Od czasu do czasu kupię sobie ładna rzecz ale co z tego skoro nie mam jej do czego założyc i nie wiem z czym ja połączyc żeby dobrze pasowało.(W OGóLE NIE CHODZę W SPóDNICACH I CHCIAłABY TO ZMIENIć)

Kolejnym jeszcze większym problemem dla mnie jest makijaż nie mam pojęcia jak go robić.(mam zdolności manualne potrafię to i tamto ale za żadne skarby nie potrafię się fajnie umalować i dobrać kolorystycznie makijażu).Jeśli chodzi o moje postępy w makijażu to wiem jak nałożyć podkład i wybazgrać nierówną, czarną kreskę nad oczami (aha i ostatnio kupiłam mój PIERWSZY w życiu róż do policzków)

Chyba jedynym problem nie sa włosy(przynajmniej tak sądzę).

Wiem, że tego dużo ale chciałabym przedstawic swój przypadek jako wyzwanie dla wszystkich dziewczyn , które znają sie na tym na czym ja kompletnie nie.

Pozdrawiam i czekam na sugestie

P.S. W krotce dołączę djęcia żeby było łatwiej
Stayrude jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 11:23   #2
ARLET
Raczkowanie

Dot.: Hmm....jakby to ująć ?Chciałabym się zmienić kompleksowo:)

Myślę, że dopiero jak załączysz zdjęcie twarzy i całej figury będzie można Ci coś konkretnego doradzić. A tak apropo tuszy to znam dziewczynę , która zdecydowanie ma za dużo ciałka, a mimo to wygląda kusząco. Spódnice ? Czemu nie, tylko takie za kolano, nie do łydek, ale za kolano, żeby uda były schowane. A przede wszystkim ciuchy w twoim rozmiarze, a nie dwa rozmiary mniejsze Może mogłabyś połączyć jakiś kolorowy element z np. ciemnymi spodniami. Np. jakąś fajną bluzke i czarne proste spodnie ? Trudno mi jest cos doradzić, bo Cię nie widze. A powiedz jakie części twojego ciała podobają Ci sie najbardziej ?

ARLET jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:48   #3
Stayrude
Raczkowanie

Jak zapowiedziała dodaje zdjęcia
Jakby nie były ok mogę podrzucić jeszcze jakieś
NO i teraz czekam tylko na rady i porady

Zapomniałam dodać że teraz jestem w trakcie zmieniania fryzury: przedziałek na lewa stronę , włosy sa proste i zapuszczane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_2928.jpg (177,7 KB, 557 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020511.jpg (137,2 KB, 597 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-03-07 o 15:08 Powód: post pod postem
Stary 2009-03-08, 12:08   #4
ARLET
Raczkowanie

Po pierwsze włosy... Koniecznie coś z nimi zrób. Proponuje jakiś jasny odcień brązu albo blond. Masz ładne niebieskie oczy, wiec w obydwu wersjach wyglądałabyś fajnie. Masz ładną twarz Lekko podkreśliłabym brwi. A jeśli chodzi o makijaż tusz wystarczy. Podkład niekoniecznie, bo nie widzę żadnych niedoskonałości. Chyba, ze odrobina to juz twój wybór czasami możesz użyć jakiegoś delikatnego cienia np. fioletu. Teraz druga sprawa. Zdecydowanie możesz nosić bluzki z dekoldem i to powinnaś trochę odsłaniać

Stary 2009-03-08, 12:50   #5
Anethka
Zakorzenienie

Tak, koniecznie zmień kolor włosów. Myślę, że w blondzie wyglądałabyś nieziemsko
Stary 2009-03-08, 13:01   #6
olalena
Rozeznanie

GG do olalena

Zwizualizowane pomysly dziewczyn: brazy i blondy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p1.jpg (131,3 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p2.jpg (133,0 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p3.jpg (132,2 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p4.jpg (131,5 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p5.jpg (132,4 KB, 331 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p6.jpg (132,7 KB, 205 załadowań)
olalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:30   #7
ARLET
Raczkowanie

Przedostatnia opcja podoba mi się najbardziej

Stary 2009-03-08, 15:37   #8
justa_sss
Raczkowanie

mnie najbardziej podoba się 3 i 4 opcja. Będziesz wyglądać niepospolicie z niebieskimi oczami i kasztanowymi włosami. Cudo !
justa_sss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:39   #9
Stayrude
Raczkowanie

Hmm...No to mnie zabiłyście
Włsoy to to co mi się najbardziej we mnie podobało...Ale jeśli już miałabym je zmienić to raczej nie blond (wyglądam w nim mdło i nijak) może rzeczywiście kasztan
Stary 2009-03-08, 15:51   #10
myszkakinia
Rozeznanie

też uważam, że wersja 3 albo 4 z naciskiem na 4 Twoj obecny kolor niezbyt mi się podoba

myszkakinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 16:50   #11
wredna baba
Raczkowanie

Nie chciałabym być niemiła, ale chyba wszystko będzie lepsze od tej żarówki No może oprócz czarnego. Kasztany wychodzą zwykle bordowe, albo bardzo ciemne, nie ryzykowałabym - masz delikatną buzię, niepotrzebnie by Cię tylko taki kolor "przytłoczył" Najlepszy według mnie, to taki chłodny orzechowy, jak na pierwszej lub trzeciej przeróbce.
I może jakieś cięcie? Tak, żeby włosy nie układały się w trapez, ale bardziej miękko przy buzi.
Co do figury - jaka nadwaga?? Jesteś w górnej granicy normy, masz ładną, kobiecą sylwetkę
Czy nosisz odpowiednio dobrane biustonosze? Proponuję zajrzeć do tego: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294725 wątku.
Co do ubrań, to proponowałabym zaopatrzyć się w ciemne, dopasowane w biodrach, proste spodnie - mogą być dżinsy, ale bez przecierania, wzorków itp - to dobra podstawa do tworzenia różnych zestawów na codzień.
wredna baba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 16:59   #12
piubella
Raczkowanie

wedlug mnie wcale nie masz nadwagi. zmienilabym tylko kolor wlosow na jakis odcien brazu lub blondu.
Stary 2009-03-08, 17:00   #13
Stayrude
Raczkowanie

Wszelkie sugestie są mile widziane
Za jakieś 2 tygodnie wybieram się do fryzjera, podciąć włosy (jestem w fazie zapuszczania ) więc porozmawiam o doborze koloru.Rzeczywiście w brązie nie było by dobrze bo jestem blada.
Stary 2009-03-08, 18:30   #14
Olcia
Zakorzenienie

ja tez niestety musze przyznac, ze ten kolor Ci nie pasuje
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...0&d=1236513683 w tym prezentujesz sie lepiej
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 20:44   #15
AgataKubicka
Raczkowanie

zgadzam się z tym co napisały dziewczyny wyżej , i przyciemnij brwi - mają dobry kształt ale są stanowczo za jasne , przywiązuj większa wagę do makijażu - cienka kreska na górnej powiece, podkład , tusz , róż lub bronzer na co dzień !!! taki make up to maź 15 minut i każdy ma na to czas
AgataKubicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 11:07   #16
Stayrude
Raczkowanie

Co do makijażu to pisałam , że nie umiem robić i dlatego też prosiłam o rady
Widzę, że włosy poszły na pierwszy ogieńA jakieś sugestie co do reszty?
Jak się ubierać?
Stary 2009-03-10, 15:07   #17
Stayrude
Raczkowanie

Dodam zdjęcia z fryzura, którą mam teraz (jest w stanie zapuszczania)...wiem, wiem, KOLOR !!Muszę zmienić

A może podsunęłybyście mi parę pomysłów, jak się ubierać, kolorowo ładnie a przede wszystkim kobieco.(przy moim wyglądzie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3703.jpg (152,9 KB, 216 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3702.jpg (154,5 KB, 184 załadowań)
Stary 2009-03-10, 15:39   #18
olalena
Rozeznanie

GG do olalena

Cytat:
Napisane przez Stayrude Pokaż wiadomość
Dodam zdjęcia z fryzura, którą mam teraz (jest w stanie zapuszczania)...wiem, wiem, KOLOR !!Muszę zmienić

A może podsunęłybyście mi parę pomysłów, jak się ubierać, kolorowo ładnie a przede wszystkim kobieco.(przy moim wyglądzie)
Moze nie za duzo doradze ale musze Ci powiedziec ze na tych ostatnich zdjeciach wygladasz bardzo ladnie taki lekki makijaz i od razu Twoja buzia nabrala wyrazistosci fryzura tez ladna.
olalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 16:06   #19
wikimi
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 6
GG do wikimi

proponuję zakupić fluid czy jak kto woli podkład firmy oceanic jest nieuczulający a chodzi mi konkretnie o rozświetlający ponieważ dodaje blasku twarzy , musisz tylko dobrać odpowiedni kolor ,najjaśniejszy to chyba kość słoniowa (1) myśle ze ten bedzie odpowiedni patrząc na twoje zdjęcie. zainwestuj też w tusz może vipera lub astor ładnie podkręcają.
I jakieś może dwukolorowe cienie na powieki. skąd jesteś , wpadnij do mnie ja uwielbiam robić makijaże

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

O te kosmetyki mi chodzi
dołączam linki:

podkład: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=427122
tusz :http://esentia.pl/Vipera_Total_Masca...zes_p30955.htm
tusze astor : http://www.kosmetic.pl/astor-tusz-air-max-p-120.html

nasz cudny ślub 08.08.2009
wikimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 21:40   #20
Stayrude
Raczkowanie

Jestem z Łodzi
Chętnie bym sie spotkała i posłuchała jakiś rad na żywo (może czegoś bym sie nauczyła) jeśli też jesteś z Łodzi
Dzięki za odzew i za rady.
Używam fluidu z najjaśniejszego z INGLOT (mój pierwszy!!) i tuszu telescopic.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Ach a dwu kolorowe cienie- marzę żeby się tego nauczyć
Nie umiem tego robić:/
Stary 2009-03-11, 10:29   #21
wikimi
Raczkowanie

GG do wikimi

Cytat:
Jestem z Łodzi
Chętnie bym sie spotkała i posłuchała jakiś rad na żywo (może czegoś bym sie nauczyła) jeśli też jesteś z Łodzi
Dzięki za odzew i za rady.
Używam fluidu z najjaśniejszego z INGLOT (mój pierwszy!!) i tuszu telescopic.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Ach a dwu kolorowe cienie- marzę żeby się tego nauczyć
Nie umiem tego robić:/

Wystarczy że bedziesz często eksperymentować, mnie tez nikt nie uczył, troche podpatrzyłam u innych a reszta to eksperyment. Co prawda gustuje w lekkim makijażu dlatego zadzę dobrac podkład przybliżony do koloru twarzy.sama osobiście nie lubię dziewczyn wysmarowanych fluidem po pachy i to jeszcze w kolorze czekolady gdzie miają cere śniadą.to zbyt żuca się w oczy i z tego co wiem facetą też sie niepodoba no chyba że tak tylko mówią
Wracając do tematu niestety nie jestem z łodzi ale okolice w każdym razie łódzkie woj. Spróbuj w necie poszukać jakichś porad na temat makujażu może bedzie coś na youtube, jak ja coś znajde to wkleje linka.
Pozdrowionki

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Aha jeszcze jedno przydały by sie jakieś pasemka na ten nowy kolor http://wizaz.pl/forum/attachment.php...9&d=1236513683 może nawet rudawe skoro libisz ten kolor , tylko ciemniejsze niż masz

Stary 2009-03-13, 14:29   #22
malamiiii
Przyczajenie

no to jedno juz powinnas wiedziec ! zeby zmienic kolorek na brąąąąązowy bo Ci bardzo ladnie
Stary 2009-03-13, 16:32   #23
Kamilka24
Raczkowanie

Cytat:
Jak we wstępie kochane

Mam 23 lata , 170 cm wzrostu i jakieś (10 kg nadwagi).

Moja figura nie należy do nienagannych (mam nadwagę---> szeroko w udach, biodrach brzuchu ... ech gdzie tylko się da) i właśnie dlatego mam problem z dopasowaniem ubrań, które retuszowałyby to co potrzeba a uwydatniały moje zalety.Chciałabym zacząć ubierać się kobieco a nie jak do tej pory.Od czasu do czasu kupię sobie ładna rzecz ale co z tego skoro nie mam jej do czego założyc i nie wiem z czym ja połączyc żeby dobrze pasowało.(W OGóLE NIE CHODZę W SPóDNICACH I CHCIAłABY TO ZMIENIć)

Kolejnym jeszcze większym problemem dla mnie jest makijaż nie mam pojęcia jak go robić.(mam zdolności manualne potrafię to i tamto ale za żadne skarby nie potrafię się fajnie umalować i dobrać kolorystycznie makijażu).Jeśli chodzi o moje postępy w makijażu to wiem jak nałożyć podkład i wybazgrać nierówną, czarną kreskę nad oczami (aha i ostatnio kupiłam mój PIERWSZY w życiu róż do policzków)

Chyba jedynym problem nie sa włosy(przynajmniej tak sądzę).

Wiem, że tego dużo ale chciałabym przedstawic swój przypadek jako wyzwanie dla wszystkich dziewczyn , które znają sie na tym na czym ja kompletnie nie.

Pozdrawiam i czekam na sugestie

P.S. W krotce dołączę djęcia żeby było łatwiej

Hej spróbuje Ci chociaz troszke pomóc 1 rzecza jaką wymieniłas to to, jak powinnaś ubierac sie przy takim typie budowy (czyli gruszka). Możesz nosić np. tuniki, które tuszują biodra i uda, w internecie mozesz znalezc bez problemu inf na ten temat. Makijaz: masz bardzo ładna urode, taka deikatną dlatego makijaz tez powinnaś dobrac w delikatnych odcieniach, ale nie wykluczone sa też szaleństwa i kolorek włosów... zmień go natychmiast!!) do twarzy Ci w brązach, myśle ze czekolada byłaby idealna, mozesz tez nieco odzywić włose bo widze że sa zniszczone, zainwestuj więc w porządna odzywke u fryzjera a efekty bedą bomba!! Pozdrawiam
Kamilka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:42   #24
Stayrude
Raczkowanie

Kompetentna, pełna odpowiedź. Dzięki Kamilka24
Tak za tunikami się rozglądam i dobrze całkiem sie w nich czuje (ale MóJ dostaje białej gorączki jak mnie widzi w tunikach ).
A fryzjer- przed świętami
Stary 2009-04-03, 09:43   #25
wikimi
Raczkowanie

GG do wikimi

Zajrzałam to by zobaczyć jak sobie radzisz "Stayrude"ale chyba jeszcze nie farbowałaś włosków bo nic nowego nie ma. Pozdrowionka i Powodzenia u fryzjera

Stary 2009-04-03, 21:36   #26
Mloda
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Mloda

Co do koloru włosow to zaproponowałabym braz (jak inni ). Przy tym co teraz masz podkreslaja sie wszystkie niedoskonałosci twarzy. Nie masz tego duzo, a wyglada jakby było. Fryzury nie doradze, od tego jest fryzjer- dobry fryzjer!!!!

Co do makijazu- Ty jestes raczej typ zimny (tak mi sie ze zdjec wydaje). Pasowac Ci beda wszystkie kolory teczy, ale w zimnym odcieniu!! Jezeli nie umiesz sie jeszcze malowac to pare rad:
- zacznij od makijazy dziennych- beze, brazy, szarosci- sa najbezpieczniejsze
- zaiwestuj w akcesoria- ulatwiaja zadanie
- podkład (dla mnie) jest niezbedny bo wyrownuje koloryt skory
- roz modeluje twarz i dodaje swiezosci
Rob makijaze i wklejaj na MM, dziewczyny doradza jak bedzie cos nie tak.

Co do ubrania. Nie znam sie na tym-nie pomoge, ale wydaje mi sie ze z ta nadwaga przesadziłas!!!! Owszem jest troche za duzo tu i tam (ja mam to samo ), poszukaj na internecie swojej sylwetki (ktos juz to pisał) i poczyatj co i jak.
Na pewno zawsze w szafie przydaja sie klasyczne jeansy, jakies fajne kanty i spodnica do kolan- to dobra podstawa.
Masz tam kawałek biustu, wiec najodpowiedniejsze dla Ciebie beda koszulki w szpic, lub z okragłym dekoltem. Duzego biustu nie wolno zasłaniac bo wyglada na jeszcze wiekszy (jak obcy na ciele ), odpadaja dekolty pod szyje. Dobry biustonosz to podstawa sukcesu.
Jezeli chodzi o kolory ubran to powtorka z makijazu- wszystkie kolory teczy ale w odpowiednim odcieniu.

Wklej zdjecie "po przemianie"
Mloda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 11:44   #27
wikimi
Raczkowanie

GG do wikimi

Witam ponownie, znalazłam coś ciekawego może Ciebie tezrz zainteresuje , to filmiki pokazujące jak zrobić makijaż, fryzurke i inne ciekawostki.
zajrzyj : http://lula.pl/lula/10,92030,5488757...ania_rzes.html
http://lula.pl/lula/10,92030,5485363...ec_minut_.html
mi się spodobało, bardzo fajnie wyjaśnione no i po polsku
pozdrowionka

Stary 2009-04-06, 20:22   #28
Stayrude
Raczkowanie

Witam!!

Tak rzeczywiście jeszcze nie byłam u fryzjera
Czekam na przypływ gotówki na moje konto Dziękuję za odzew i przydatne linki.Fajnie że ktoś to jeszcze czyta Zdjęcia oczywiście wkleję ale muszę coś ze sobą na początek zrobić żeby było co wrzucać . Dlatego właśnie na jakiś czas zniknęłam z forum.Pozdrawiam i do następnego sklikania.

Aha i życzę kolorowej i wesołej wiosny
No i oczywiście wesołych świąt
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości