Solarium ! Ostrzeżenie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-09, 11:57   #1
BeautifulThings87
Raczkowanie

Solarium ! Ostrzeżenie !

Witam, chciałabym Was dziewczyny ( i nie tylko) przestrzec przed salonami solarium !!!
W moim mieście zostało otwarte solarium, dosyć duże bo było tam 8 łóżek.
Salon funkcjonował jakieś 3 miesiące. Po 3 miesiącach doszło do pożaru. Podczas opalania się, łóżko wybuchło (coś strzeliło w łóżku), zaczęło się z niego dymić, a po paru chwilach palić. Spłonęło całe solarium doszczętnie!!!
Ostrzegam Was dziewczyny, uważajcie na te wszystkie salony. Nigdy nie wiadomo co się może stać Złośliwość rzeczy martwych;-(
Ps. Klientka została odratowana, nic jej się nie stało.
Mam do Was pytanie, czy Wam też się zdarzyła się podobna sytuacja? Czy zawsze wszystko było ok? Czy urządzenia zawsze działały tak jak powinny? Czy kiedyś miałyście problemy z wydostaniem się z kabiny?
BeautifulThings87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 12:00   #2
Chii1986
Zakorzenienie

Dot.: Solarium ! Ostrzeżenie !

Ale to był wypadek, jak sama napisałaś i tak może się stać ze wszystkim0- może nam się sufit zawalić, wybuchnąć samochód itp. i to jest tak samo mało prawdopodobne jak wybuch łóżka w solarium... zdarza się raz na milion co nie oznacza,że mamy automatycznie przestać jeżdzić samochodem, chodzić do solarium itp.

Gdybyśmy mieli każdy jeden wypadek traktować tak poważnie to byśmy z domu ze strachu nie wychodzili.
Stary 2009-03-09, 12:12   #3
BeautifulThings87
Raczkowanie

Każdy ma prawo do swojego zdania.
Stary 2009-03-09, 14:24   #4
zawszeboska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Ale to był wypadek, jak sama napisałaś i tak może się stać ze wszystkim0- może nam się sufit zawalić, wybuchnąć samochód itp. i to jest tak samo mało prawdopodobne jak wybuch łóżka w solarium... zdarza się raz na milion co nie oznacza,że mamy automatycznie przestać jeżdzić samochodem, chodzić do solarium itp.

Gdybyśmy mieli każdy jeden wypadek traktować tak poważnie to byśmy z domu ze strachu nie wychodzili.
Też tak myślę.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:06   #5
listopadowa80
Zakorzenienie

Wypadki chodzą po ludziach, niestety. Możemy też znienacka dostać cegłówką w głowę

A co do solarium - raz byłam. Łóżko było tak male, wręcz klaustrofobiczne. Zrobiło mi się niedobrze, nie mogłam złapać oddechu. Tragedia. Więcej nie poszłam. Mam uraz do solarium. Ale może to i lepiej, bo skóry tak nie niszczę
listopadowa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:16   #6
Justynuss
Rozeznanie

Cytat:

Oj tak

Po drugie zawsze jest jakieś ryzyko robienia czegokolwiek
Stary 2009-03-09, 17:11   #7
kamila9422
Rozeznanie

widziałam coś podobnego w oszukać przeznaczenie xD
zgadzam się z resztą wypadki chodzą po ludziach równi dobrze może ci wybuchnąc piekarnik/mikrofalówka itd, czyli nie powinniśmy mieć ich w domu ?
Kobieta miała szczęście w nieszczęściu, ale to mnie raczej nie przekonało do tego by nie chodzć na solarium
kamila9422 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:14   #8
Oldziunia
Rozeznanie

Nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale jak już wspomniano-wypadki chodzą po ludziach. gdybym się tym wystraszyła to już nie mogłabym wyjść z domu, a nawet i w domu bym się bała być, bo kto wie-może kuchenka wybuchnie? itd. dlatego do solarium chodzę bez żadnych obaw, nigdy nie miałam problemu z otwarciem łózka czy z działaniem lamp-wszystko było super! ja jestem bardzo zadowolona z wizyt na solarium
Oldziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:14   #9
lele
Zakorzenienie

w solarium to zamykane lozko z latwoscia sie otwiera wystarczy lekko popchnac..
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:16   #10
Aga1141
Raczkowanie

Dokładnie, to akurat był wypadek. Ze wszystkim tak może się zdarzyć
Aga1141 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:24   #11
kamila9422
Rozeznanie

wypadek, no cóż
ja też nigdy nie miałam problemu z otwarciem itp, ale jakoś wolę te stojące nie wiem czemu ^^
kamila9422 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:45   #12
Oldziunia
Rozeznanie

Ja właśnie nigdy nie byłam w stojącym... Już przyzwyczaiłam się do zwykłych łózek, jak juz wspominałam, nigdy nie miałam z nimi problemu
Oldziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:17   #13
Izi9975
Raczkowanie

Cytat:

ojeny dziewczyna chciala tylko ostrzec poza tym Twoje porownanie typu"może nam się sufit zawalić, wybuchnac samochod itp. to juz przesada
Ja osobiscie rowniez korzystam z solarium, ale nie tylko w celach lepszej opalenizny, ale i relaksu i odprezenia oczywiscie w ograniczonych ilosciach
Stary 2009-03-10, 09:37   #14
BeautifulThings87
Raczkowanie

No chciałam Wam tylko przekazać abyście uważały i miały świadomość, że solarium to urządzenie na którym leżycie i nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Pleksa również może się złamać, jeśli widzicie, ze łóżko jest nie najlepszej jakości- lepiej zmienić studio. Lepiej chodzić do salonów, które ją są kilka lat na rynku i cieszą się pozytywną opinią a nie do takich, które ledwo co powstały i nikt nic o nim nie wie
Stary 2009-03-10, 10:09   #15
lele
Zakorzenienie

Beautiful najwidoczniej ktos kupil stare i uzywane lozka, ja jak juz ide na solarium to zawsze zwracam uwage na sprzet, obsluge ( ktora czesto jest marna i salbo sie zna), a takze wystroj. moim zdaniem malo kiedy sie zdarza, ze ktos duzo inwestujac we wnetrze przyoszczedzi na lozkach.
orientujesz sie ktorej firmy byly to lozka?
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 15:00   #16
Mocny Akcent
Dolce vita

Przestałam chodzić na solarium. Może i jestem blada, ale zdrowszą mam teraz skórę
Stary 2009-03-12, 11:50   #17
Aga1141
Raczkowanie

Ja też się nad tym poważnie zastanawiam, chodzę na to solarium ale i tak nie jestem zadowolona z efektów, mogłoby mnie bardziej opalać
Stary 2009-03-12, 18:20   #18
Izi9975
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aga1141 Pokaż wiadomość
Ja też się nad tym poważnie zastanawiam, chodzę na to solarium ale i tak nie jestem zadowolona z efektów, mogłoby mnie bardziej opalać
ha ha ciekawa jestem jakbys poszla tu (uk) na solarium
poszlam pierwszy raz i doznalam szoku,łóżka stare takie jak byly w Polsce ze 10 lat temu poza tym jak powiedzialam ze chce isc na 10 minut to dziewczyna zrobila gały,byla przerazona ze chce isc na tak dluugo,pytala mnie sie chyba z 3 razy czy napewno.W Polsce opalam sie gdzies 7 do 10 minut,mam bardzo wrazliwa delikatna cere dlatego nie moge dluzej,natomiast tu ide na 15 i dalej nic!!!masakra!!!dodam jesczze ze mieszkam w malej wiosce,ale sa tu okolo trzy salony pieknoscipoza tym kolezanki z innych wiosek tez maja takie zdanie
Stary 2009-03-13, 09:18   #19
anetka_m
Zadomowienie

Nie ma co popadac w skrajności. Ostatnio w TVN24 mówili, jak to młodej dziewczynie , podczas odpalania auta, wybuchła instalacja gazowa. Murowany garaż doszczętnie zniszczony, a dziewczynie nic się nie stało. Więc takie przygody mogą nas wszędzie spotkac. A co do takich sytacji w solarium, to można poczytac też o takich zdarzeniach, gdzie dla szybkiego zysku zdjęto te zabezpieczenia przed poparzeniem: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3...zed_sadem.html
Stary 2009-03-13, 09:22   #20
Chii1986
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Izi9975 Pokaż wiadomość
ojeny dziewczyna chciala tylko ostrzec poza tym Twoje porownanie typu"może nam się sufit zawalić, wybuchnac samochod itp. to juz przesada
Ja osobiscie rowniez korzystam z solarium, ale nie tylko w celach lepszej opalenizny, ale i relaksu i odprezenia oczywiscie w ograniczonych ilosciach
wiem,że chciała ostrzec przecież na nią nie naskoczyłam ani nic

moje porównania nie są przesadą bo samochody wybuchają równie rzadko jak solaria bo jest to kwestia wypadku a nie tego,że solaria czy samochody są niebezpieczne.

Sama na solarium nie chodzę nie mogłabym leżeć w czymś zamkniętym nawet gdybym wiedziała,że da się to otworzyć...po prostu miałabym atak paniki.
Stary 2009-03-13, 09:26   #21
HAMALIELKA
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do HAMALIELKA

Cytat:

W tym jednym zdaniu wyraziłaś całe sprostowanie.
Nie wiem o co tyle szumu
HAMALIELKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 09:50   #22
Aga1141
Raczkowanie

Jaki tam szum, mała dyskusja na temat wypadków A co do porównania starych i nowych solariów, to wiadomo że nowe lepiej opalają a czy wie ktoś czy też bardziej niszczą skórę? czy może mają jakieś zabezpieczenia?
Kiedyś słyszałam,że jakiś gość nie założył filtrów na lampy, bo zapomniał i poparzyło klientki,ale nie wiem czy to dokładnie tak było
Stary 2009-03-13, 10:04   #23
anetka_m
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Aga1141 Pokaż wiadomość
Jaki tam szum, mała dyskusja na temat wypadków A co do porównania starych i nowych solariów, to wiadomo że nowe lepiej opalają a czy wie ktoś czy też bardziej niszczą skórę? czy może mają jakieś zabezpieczenia?
Kiedyś słyszałam,że jakiś gość nie założył filtrów na lampy, bo zapomniał i poparzyło klientki,ale nie wiem czy to dokładnie tak było
No to własnie o tym jest ten link: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3...zed_sadem.html
Stary 2009-03-13, 10:14   #24
eklerka
Zakorzenienie

Pasaże handlowe ! Ostrzeżenie !

W pasażu handlowym "Magnolia" we Wrocławiu pękła kiedyś rura i oblała kobietę fekaliami. Ostrzegam nie róbcie zakupów w żadnych sklepach!

eklerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:28   #25
BeautifulThings87
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Beautiful najwidoczniej ktos kupil stare i uzywane lozka, ja jak juz ide na solarium to zawsze zwracam uwage na sprzet, obsluge ( ktora czesto jest marna i salbo sie zna), a takze wystroj. moim zdaniem malo kiedy sie zdarza, ze ktos duzo inwestujac we wnetrze przyoszczedzi na lozkach.
orientujesz sie ktorej firmy byly to lozka?
Łóżka Ergoline classic 50.
Stary 2009-03-13, 10:44   #26
anetka_m
Zadomowienie

50 czy 500? Jeżeli Ergoline 500 , to chyba jest to jedno z najpopularniejszych łożek w solariach.
Stary 2009-03-13, 14:36   #27
blondyna789
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Pasaże handlowe ! Ostrzeżenie !

W pasażu handlowym "Magnolia" we Wrocławiu pękła kiedyś rura i oblała kobietę fekaliami. Ostrzegam nie róbcie zakupów w żadnych sklepach!
hehe to samo w zg, w centrum P&P z nieznanych mi przyczyn zarwal sie sufit i pewien mezczyzna przebywajacy aktualnie w przymierzalni zostal "Zalany" ah ta architektura... ;D no ale to byla woda.. a nie fekalia ;D
blondyna789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:44   #28
rmiecia
Raczkowanie

Podczas gotowania w szybkowarze mojej teściowej "wybuchła" pokrywka szybkowaru. Potężne cisnienie wyrzuciło pokrywkę (i zawartośc szybkowaru - wrzącą kiszoną kapuchę) w taki sposób, że pokrywka uszkodziła meble kuchenne na wysokości blatu. Kilka chwil wcześniej z jej kuchni wyszedł mój mały (5 lat) synek. Jego głowa wtedy była gdzieś na wysokości tego blatu. Teściowa przez następny tydzień dziękowała na kolanach za ocalenie wnuczka. Kapusta ozdobiła całą kuchnię. Nie trzeba wychodzic z domu, żeby przeżyc coś okropnego.
Stary 2009-03-13, 23:50   #29
blondi19
Zadomowienie

GG do blondi19

nie czepiajcie sie dziewczyny bo was tylko ostrzega.. ergoline 50 to naprwde stare lozka sa.. ja pracowalam w solarium z takim i E44 jescze straszym i sa one straszne.. ciagle sie psuly, gasly gdy klientki byly nagie w srodku.. i rozne sie rzeczy z nimi dzialy.. a ja musialam za o przepraszac niestety.. tez wam powiem historie; w miejscowosci obok byal kobieta na solarium i lozko bylo tak zajechane a ona taka gruba ze pekl blat i wpadla w srodek lamp .. na jej niesczescie jedna pekla i ja poparzyla.. ogolnie wiekszych szkod nie zrobila poza malymi bliznami

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!

blondi19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości