przedwczesne starzenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-09, 21:17   #1
paulina6
Przyczajenie

Angry

przedwczesne starzenie?

Zanim ktoś zacznie na mnie krzyczeć, że podobne tematy już były, uprzedzam - może i o podobnej tematyce, ale nie z moim problemem

Otóż moim problemem jest skóra pod oczami - jest sucha, w związku z czym od dolnej powieki zaczynają rozwidlać się cienkie zmarszczki, nie wspomnę już o efekcje "ściągania" się skóry podczas uśmiechu. Bliżej kącików mam również jakby drobniutką kaszkę - białe coś (nie umiem sprecyzować). No i oczywiście cienie, w efekcie moje spojrzenie jest stare i zmęczone. Faktem jest, że teraz się nie wysypiam, ale mam powyższe objawy również w wakacje, kiedy dużo śpię i jestem wypoczęta.
Nie wiem co mam robić, kupiłam korektor pod oczy Maybelline, jest świetny, ale chyba jeszcze bardziej wysusza skórę... Jaki kosmetyk poleciłbyście? Tylko nie jakiś kosmicznie drogi... Moja mama używa "Perfecta Age Control 35+ przeciw zmarszczkom mimicznym, Biopeptox ze sferami kolegenu". Może z tym spróbować?
Albo dodać coś do diety? Owoce, warzywa, a mniej słodyczy?
paulina6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:46   #2
mig25
Raczkowanie

GG do mig25
Dot.: przedwczesne starzenie?

Zbadaj sobie poziomy podstawowych hormonów: estrogenów, progesteronu, tarczycowych itp.
Przedwczesne starzenie się często jest spowodowane przedwczesnym wygasaniem czynności jajników. To spotyka nawet 20 latki. Będziesz wtedy musiała stosować suplementację hormonalną, np. w postaci pigułek antykoncepcyjnych, hormonów tarczycy, itp. aby wyrównać ich niedobory.
mig25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 22:11   #3
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Myślę, że straszenie wygasaniem czynności jajników jest trochę na wyrost
Masz suchą i wrażliwą skórę w okolicach oczu, na co przydałby się krem lub żel pod oczy- na początku spróbuj coś taniego, na przykład Ziaja, Flos Lek, Oeparol- cena do 10 zł. Popatrz sobie z resztą na KWC. Na cienie pod oczami nie ma chyba jakiegoś rewelacyjnego sposobu, ale poszukaj na wiażu jest chyba o tym cały wątek o ile pamiętam.
A ta kaszka to (prawdopodobnie) prosaki, niektórzy wydłubują je sobie igłą, ale nie polecam,bo można sobie krzywdę przecież zrobić. Można z tym chyba iść do kosmetyczki.
Zmiana diety może pomóc, na pewno nie zaszkodzi
Stary 2009-03-12, 10:57   #4
mig25
Raczkowanie

GG do mig25

Ja nie straszę
Ale słucham i patrzę co się dzieje wokół Słyszę rozmowy dziewczyn, kobiet w poczekalniach u endokrynologa, ginekologa, dermatologa.
Najpierw wykluczyłabym niedobory. Hormonów, witamin.
Później trzeba przyjrzeć się co jemy, ile śpimy i relaks. Zdrowy relaks

Na stan skóry dobrze wpływa dieta bogata w oleje. Ja np. ostatnio stosuje olej lniany, tłoczony na zimno. Zarówno do sałatek, jak i do nacierania suchych kolan, łokci. Trzeba też zadbać o odpowiednią ilość białka w diecie. Polecam też dietę bogatą w ciemne i intensywne kolorystycznie owoce i warzywa, skóra nabiera ładnego odcienia, czyli: czerwona papryka, buraki, marchewki, jagody, jeżyny, maliny, itp.

Edytowane przez mig25
Czas edycji: 2009-03-12 o 11:02 Powód: info dodatkowe
mig25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:49   #5
kulaczek
Raczkowanie

no coz niestety musze sie podpisac,mam ten sam problem,rozwidlajace sie zmarszczki poziome i niestety juz widoczna siateczka drobniutkich pionowychskora sciagnieta pod oczami,makijaz zmywam wieczorem olejkiem z bu a rano tylko hydrolat,codziennie rano i wieczorem redermic juz od 2 mcy,niestety nie widze zadnej poprawy,choc krem jest przeznaczony dla starszych kobiet,do tego capiwit a+e,juz nie wiem co robic,wiecznie wygladam na zmeczona,chociaz sie wysypiam,ma 27lat,moze poradzicie cos,co zmienic,moze jakis inny krem??albo cos u kosmetyczki??tylko co??z gory dzieki
kulaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości