Białe plamy na skórze po opalaniu - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-13, 20:54   #1
HAMALIELKA
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
Smaczny profil HAMALIELKA
Smaczne przepisy1
GG do HAMALIELKA
Białe plamy na skórze po opalaniu

Witam.
Mam pewien problem, aczkolwiek nie uciązliwy.
Jakis czas temu wyjechalam z chłopakiem w ciepłe kraje, po powrocie do domu, zauważyłam ,ze pojawiły mi sie na skórze, a konkretniej na rękach białe plamy. Na początku malutkie z czasem robią sie nieco wieksze i zwieksza sie ich ilosc.
Nie jest ich specjalnie duzo , moze po 5-7 na kazdej rece. Specjalnie mi to nie przeszkadza, ale mimo wszystko chcialabym miec jakies rozeznanie na ten temat.
Zaznaczam,ze nigdy wczesniej nie miałam takich 'wykwitów' skórnych.
HAMALIELKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 07:28   #2
misiokoczka
Raczkowanie

Dot.: Białe plamy na skórze po opalaniu

MI SIĘ TAKROBIŁO, KIEDY SCHODZIŁA MI OPALENIZNA. nIE ZESZŁA CAŁA OD RAZU, TYLKO W POSTACI BIAŁYCH PLAM. DRUGA WESJA JEST TAKA, ZE MOZE JESZ ZA MAŁO BETAKAROTENU I SKÓRA NIE MA Z CZEGO BRAZOWIEC. KIEDYS TAK MI POWIEDZIAŁA KOSMETYCZKA, ALE JAK TO JEST W RZECZYWISTOSCI, TO NIE WIEM.
misiokoczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 09:49   #3
pliwa
Raczkowanie

GG do pliwa

Aha! Ja mam też taki problem, tzn. może to być coś podobnego ... tylko ze ja mam tych plamek dosyć sporo i na łydkach i na dekolcie, generalnie im bardziej sie opalę tym ich jest wiecej i są bardziej widoczne i wiesz co, dermatolog kiedyś kiedyś stwierdziła, że to pewien rodzaj grzybicy, ciężkiej do usuniecia, i że wlaściwie taka uroda . Ja teraz (latem) też jakoś spróbuję pokazać dermatolożce i zobaczymy co powie. Ta poprzednia zaleciła smarowanie clotrimazolum!!!!!!!! i to pomaga!!!!!! doraźnie oczywiście! Powodzenia!
pliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:38   #4
HAMALIELKA
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
Smaczny profil HAMALIELKA
Smaczne przepisy1
GG do HAMALIELKA

Siostra mojego chlopaka ma cos takiego po opalaniu ale na całym ciele, nazywa sie Łupiez pstry.
Nie sadze jednak abym to miała.
HAMALIELKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:56   #5
misia15
Raczkowanie

tez mialam na skorze biale palmi (plecy) myslam z e to po opalaniu ale jak poszlam do dermatologa to okazalo sie ze to zakarzenie grzybiczne ... radze ci pozjsc do dermatologa po masc na to ... w tej chwili juz nie mam tych plam ale moze ty nie masz zakarzenia ... moge sie mylic
pozdrawiam

Edytowane przez misi