Pytanie do fryzjerki i wizażanek;Ile % wody utlenionej jest w róznych kolorach farb? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-13, 23:08   #1
magmaran
Raczkowanie

Pytanie do fryzjerki i wizażanek;Ile % wody utlenionej jest w róznych kolorach farb?

Czy ktoraś z was wie jakie jest stężenie wody utlenionej w różnych kolorach farb do włosów? Szczególnie chciałabym wiedzieć ile % jest w bardzo bardzo jasnych blondach, ile w jasnych, a ile w dekoloryzatorze? Ale może też wiecie ile jest w kolorach brąz?

magmaran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:25   #2
bikeboard
Przyczajenie

Dot.: Pytanie do fryzjerki i wizażanek;Ile % wody utlenionej jest w róznych kolorach

Hej
Farby ze sklepu zacznie roznia sie od profesjonalnych farb z ktorych korzystamy w salonach.
Oczywiscie bardzo polecam zabiegi koloryzujace wykonywac wlasnie u specjalistow poniewaz oni naprawde wiedza z czego sklada sie wlos i czego mu potrzeba. W sklepach na dzien dzisiajszy najelpsza farba jest loreal poniewaz w swoich farbach zawiera wode 3 %. Pisac moze na opakowaniu ze jest to 6 % woda utleniana jednak efekt trwalosci dlugosc trzymania wskazuje ze jest to 3.
W farbach podjasniajacych jakimi sa odcienie blondu znajduje sie woda 9%.Jest to silna woda dlatego z tymi farbami nalezy uwazac . W dekoloryzatorach sa rozne wody zalezy od stopnia podjasnienia jesli chodzi o ton dwa jest to 3 % woda , 2-4 6 % a w reszccie znajduje sie 9 % i dlatego jest to preparat dosc niszczacy wlosy.
Idac do fryzjera zabiegi wykonywane sa nawet na 1,9% wodzie jest to woda ktora szybko lapie jednak sluzy jako szamponetka i utrzymuje sie do okolo miesiaca dwoch .Jest bardzo lagodna dla wlosow i polecana przez fachowcow.Jednak sluzy do ciemniejszych kolorow.
Woda 3% jest takze jako szampon oblepia jedynie luske wlosowa nie wchlaniajac sie do srodka wlosa a utrzymuje sie podobnie do farby .I przznaoczona jest takze do ciemnych kolorow.
Woda 6% dla wlosow siwych ciezko sie farbujacych.
Woda 9% do podjasnienia .
Woda 12% uzywana jest do rozjasniania jednak przeznaczona jest do bardzo ciezko rozjasniajacych sie wlosow lub uzywana przez fryzjerow ktoryn szkoda czasu i nie mysla o tym w jakim stanie te wlosy beda jak klientka wroci do domu.
bikeboard jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:28   #3
patrycja350
Zadomowienie

Dot.: Pytanie do fryzjerki i wizażanek;Ile % wody utlenionej jest w róznych kolorach

Pytasz o farby sklepowe??
Trochę się nie zgadzam z tym co koleżanka napisała..

Edytowane przez patrycja350
Czas edycji: 2009-03-14 o 10:32
patrycja350 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:29   #4
bikeboard
Przyczajenie

tzn z czym sie nie zgadzasz?
bikeboard jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:39   #5
patrycja350
Zadomowienie

Rozjaśnianie włosów można tez zrobić na 3%
Nie można rozjasniac na 12% bo puder za bardzo puchnie.
Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałam aby u mnie w pracy fryzjerka poleciła szamponetke klientce.. omg.. A woda 1,9% jest poprostu słabiej stężona ale to nie szamponetka.

Czas edycji: 2009-03-14 o 21:43
Stary 2009-03-15, 12:38   #6
Zafirah
Rozeznanie

Niezłe bzdury ktoś wypisuje...

Po pierwsze: żadna farba nie zawiera wody utlenionej! Wodę utlenioną czyli tak zwany oksydant dodaje się dopiero do farby a procentowość zależy od tego co chcemy uzyskać! Czyli np. oksydant 6% możemy dodać i do farby brązowej i do ultra jasnego blondu.

Po drugie: zła interpretacja mocy oksydantów! Dla jasności:
3% - służy do koloryzacji ton w ton, przyciemniania oraz rozświetlania
6% - służy do rozjaśniania o 1-2 tony, do przyciemniania oraz do farbowania siwych włosów (pamiętajcie, ze do siwych włosów stosujemy TYLKO to stężenie)
9% - rozjaśnia od 3 do 4 tonów
12% - rozjaśnia powyżej 4 tonów

Oprócz tych najczęsciej spotykanych stężeń stosuje sie rownież 2,5%, 4,5%, 7,5%

Jeszcze odnośnie 12% oksydantu - jak najbardziej mozna stosowac go do dekoloryzacji i rozjasniania. Nie jest prawdą, że stosuja go tylko fryzjerzy, ktorym sie spieszy. Czasem wlosy sa na tyle ciemne, ze bez sensu jest uzywanie slabszej wody. Są farby do ktorych mozna dodac 12%, np. Majiblond L'Oreala. Warunkiem stosowania tego oksydantu jest uzywanie go bez źrodel ciepla i na wolym powietrzu. Czyli wlasnie jako dodatek do globalnej koloryzacji czy dekoloryzacji, natomiast zadnych pasemek w foliach oraz zero klimazonu.

Aby prawidłowo korzystać z farb do włosów należny znać działanie stężeń oraz wiedzieć co znajduje się na danych włosach. Co mamy na odroście, co na długościach i co na końcach. W profesjonalnym fryzjerstwie nie stosuje się czegoś takiego jak szampon koloryzujący czy szamponetka. Żaden fryzjer jakiego znam nie polecilby szamponetki do farbowania wlosow.
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:39   #7
patrycja350
Zadomowienie

Chyba otworzę moja książkę z fryzjerstwa i napisze jak naprawdę jest.. Lol

Czas edycji: 2009-03-15 o 14:47
Stary 2009-03-15, 16:05   #8
tequilla.sunrise
Zadomowienie

To ja bym chciała się jeszcze zapytać, czy np. jeśli mam farbę ciemny blond lub blond i dodam do niej utleniacz 9% to czy za jednym razem np. rozjaśniłaby brązowe włosy i od razu wyszedł by ten kolor. Chodzi mi o to czy można tak pofarbować włosy za jednym razem (nie że najpierw rozjaśnianie a później dopiero nakładanie farby)?? bo po nałożeniu samej farby chyba mogą wyjść rude włosy?? chodzi mi o takie farby drogeryjne...uff mam nadzieję że ktos zrozumiał
tequilla.sunrise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 16:36   #9
Zafirah
Rozeznanie

Przy rozjaśnianiu drogeryjnymi farbami bardzo często wychodzą rudości albo farba wychodzi ciemniej niż powinna. Włosy rozjaśnią się od samej farby jeśli nie są farbowane, tzw. włosy naturalne. O ile się rozjaśnią to zależy od twojego naturalnego koloru. Ale przy ciemnobrązowych włosach nie liczyłabym na nic więcej niż jasny brąz ewentualnie ciemny blond.
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 16:50   #10
tequilla.sunrise
Zadomowienie

dziękuję za informacjema teraz jasny brąz/ciemny blond ( wypłukuje mi się brąz kładziony na rozjaśnione blond włosy). ale naturalne mam brązowe włosy (nie jasny ale i nie ciemny brąz). chyba jednak zainwestuje w profesjonalna farbę.
tequilla.sunrise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 19:28   #11
fashionfans
Raczkowanie

Odświeżam. Potrzebuję pomocy! Mam ciemną czerwień, zaraz pokażę na zdjęciu. Mam swoje naturalne włosy brązowe/ciemnobrązowe i zrobiłam farbę czerwoną i wyszło to co na zdjęciu. Chciałabym zrobić "pikantną papryczkę" allwaves, ale nie wiem jaką wodę dobrać, żeby uzyskać taki kolor. Na końcach włosów mam ciemniejsze niż na czubku głowy.
http://img109.imageshack.us/img109/6599/57275506.jpg
http://lh6.ggpht.com/_8iT674YKZ_0/Sh...74/s800/35.JPG pierwszy : )
fashionfans jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości