Samoistne schodzenie paznokci.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-21, 10:16   #1
madziaa0609
Przyczajenie

Question

Samoistne schodzenie paznokci..

Witam bardzo serdecznie... od pewnego czasu mam problem z paznokciami od lewej dłoni.. robią mi się jakieś dziwne bąble i paznokcie samoistnie mi schodzą... co może być powodem:confuse d: używałam różnego rodzaju odżywek, ale to nic nie pomogło.. proszę piszcie co może być powodem mojego problemu??
madziaa0609 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 10:32   #2
cakuz
Raczkowanie

Dot.: Samoistne schodzenie paznokci..

Współczuję, jeśli możesz wklej zdjęcie swoich paznokci, wtedy latwiej będzie postawić diagnozę
cakuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 11:30   #3
madziaa0609
Przyczajenie

muszę jeszcze chwilkę zaczekać jak mi odpadnie kolejny paznokieć na razie mi jeszcze na resztkach się trzyma... wtedy zrobię zdjęcie... jak na razie mogę opisać gdy schodzi mi paznokieć widać gołe tkanki spod paznokcia
Stary 2009-03-21, 11:59   #4
allesi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 10

A byłaś u dermatologa? Może on będzie potrafił Ci pomóc.
allesi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 13:45   #5
madziaa0609
Przyczajenie

w ogóle mój problem zaczął się jakoś w lutym miałam mały wypadek na ulicy.. podczas którego miałam uszkodzony nerw w lewej ręce... nie miałam w ogóle w niej czucia... teraz powoli odzyskuje czucie i sprawność w niej... ale zaczęły mi się robić bąble a teraz podchodzą mi paznokcie powietrzem i schodzą... dermatolog nic mi konkretnego nie powiedział
Stary 2009-03-21, 14:10   #6
ana416
Grażynka od kota

nie mam pojecie co moze byc przyczyną tego odchodzenia paznokci.

Ale jakis czas temu mialam cos takiego z paznokciami u stóp, szczegolnie na drugim (w moim przypadku jest on najdluzszy ) i stwierdzilam ze to od chodzenia w butach ktore byly zbyc obcisniete na palcach. Jednak nie mam pojecie co moze byc przyczyną, tego co Ci sie dzieje, moze to ma jakis zwiazek z tym wypadkiem... nie wiem nie jestem w stanie pomoc, ale moze odpadna i odrosna nowe i z nimi nic sie nie bedzie dziac (tak bylo z tymi moimi u stop).

pozdrawiam
ana416 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 15:43   #7
nelvana
Raczkowanie

z tego co tu opisujesz to może to być
1.oddzielanie się płytki paznokciowej rozpocznyna się od wolnego brzegu paznokcia płytka odziela się od łożyska i oddzielona część przyjmuje białe zabarwienie(jest to pusta część między łożyskiem a płytką) przyczyny: związki chemiczne,zakarzenia bakteryjne bądz grzybice,choroby krążenia,choroby tarczycy

lub

2.zanik płytki paznokciowej charakteryzuje się skróceniem i zcieńczeniem płytki paznokciowej,niekiedy dochodzi do całkowitego zaniku płytki paznokciowej przyczyna:wrodzona genetyczna lub stan zapalny i zakarzenia najczęściej ropne w okolicy macierzy,urazy lub niektóre choroby np.łuszczyca
Zastanawialabym się jeszcze nad grzybicą podpaznokciową w łożysku ale dermatolog by to zauwarzył.Ciężko Ci cokolwiek napisać bez wzrokowej diagnozy można sie tylko domyślać z tego co opisałaś Cierpliwości może odrosną Ci cale i zdrowe a jak bedzie to samo się z nimi dziać tzn,że powinnaś rozpocząć leczenie pod kierunkiem dermatologa może tym razem innego.

<a href="http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100821310719.html" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl</a>
nelvana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 17:06   #8
madziaa0609
Przyczajenie

znalazłam w internecie zdjęcie które odzwierciedla mój stan paznokci tylko u mnie jest to mniej widoczne... piszcie co to może być?? i czym jest to spowodowane??

na tej str jest umieszczone zdjęcie
http://choroby.paznokci.com/files/onycholiza1.jpg
Stary 2009-03-21, 18:56   #9
allesi
Zadomowienie

Na stronce, pod tym zdjęciem jest jeszcze jedno. Też tak Tobie schodzą paznokcie?
http://choroby.paznokci.com/?onycholiza,30
Cytat:
Napisane przez choroby.paznokci.com
Oddzielanie się płytki paznokcia od łożyska na wolnym brzegu i po bokach.

Onycholiza może towarzyszyć innym procesom chorobowym, jej przyczyna jest zazwyczaj trudna do ustalenia, może być wywołana urazem, czynnikiem zawodowym (np. stałe moczenie rąk), infekcją oraz łuszczycą.

Onycholiza wywołana przez infekcję nadaje płytce paznokcia kolor zielonkawy, co czyni łatwym jej rozpoznanie.

Wykryto także związek występowania tej choroby wraz z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy (w szczególności nadczynność tarczycy).
Wydaje mi się, że tu, na forum niewiele możemy Ci pomóc. Poczytaj trochę o tej chorobie i udaj się do specjalisty.
Stary 2009-03-21, 19:03   #10
madziaa0609
Przyczajenie

na tym zdjęciu podchodzą tylko po bokach a ja mam na całości i tylko na jednej dłoni
Stary 2009-03-22, 11:27   #11
nelvana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nelvana Pokaż wiadomość
z tego co tu opisujesz to może to być
1.oddzielanie się płytki paznokciowej rozpocznyna się od wolnego brzegu paznokcia płytka odziela się od łożyska i oddzielona część przyjmuje białe zabarwienie(jest to pusta część między łożyskiem a płytką) przyczyny: związki chemiczne,zakarzenia bakteryjne bądz grzybice,choroby krążenia,choroby tarczycy

lub

2.zanik płytki paznokciowej charakteryzuje się skróceniem i zcieńczeniem płytki paznokciowej,niekiedy dochodzi do całkowitego zaniku płytki paznokciowej przyczyna:wrodzona genetyczna lub stan zapalny i zakarzenia najczęściej ropne w okolicy macierzy,urazy lub niektóre choroby np.łuszczyca
Zastanawialabym się jeszcze nad grzybicą podpaznokciową w łożysku ale dermatolog by to zauwarzył.Ciężko Ci cokolwiek napisać bez wzrokowej diagnozy można sie tylko domyślać z tego co opisałaś Cierpliwości może odrosną Ci cale i zdrowe a jak bedzie to samo się z nimi dziać tzn,że powinnaś rozpocząć leczenie pod kierunkiem dermatologa może tym razem innego.
czyli moja diagnoza była trafna tylo szkoda że ja jako kosmetyczka to stwierdziłam nie patrząc na paznokcie a dermatolog nic Ci konkretnego nie powiedział.Moim zdaniem powinnaś zgłosić się do innego dermatologa i zacząć leczenie suplementami doustnymi niestety niewyleczą się same a z odrośniętą płytką paznokciową może zacząć się to samo

<a href="http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100821310719.html" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl</a>
nelvana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:44   #12
KattiePL
Zadomowienie

to ja mam jeszcze pytanko odnośnie tej choroby
jak się łąpie coś takiego? można się od kogoś zarazić, czy to genetyczne?
możne się jakoś ustrzec przed taką chorobą?
pzdr

Razem z kilkoma dziewczynami tworzymy KLUB LAKIEROWY - katalog lakierów do paznokci, ale regulamin forum zabrania mi podania jego adresu.
(Google)
KattiePL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:09   #13
allesi
Zadomowienie

Cytat:
Onycholiza może towarzyszyć innym procesom chorobowym, jej przyczyna jest zazwyczaj trudna do ustalenia, może być wywołana urazem, czynnikiem zawodowym (np. stałe moczenie rąk), infekcją oraz łuszczycą.
Z tego wnioskuję, że to raczej nie jest choroba genetyczna. Poczytaj sobie na Wikipedii o Onycholiozie lub poszuakaj w Googlach. Dowiesz się więcej o tej chorobie.
Stary 2009-03-23, 02:42   #14
cakuz
Raczkowanie

Przede wszystkim musisz udać się do dermatologa, takiego który jest bardziej kompetentny i będzie mógł dokładniej stwierdzić co ci dolega. Tego typu stan paznokci leczy się różnie w zależności od tego czym jest spowodowany. Stawiałabym tutaj na łuszczycę paznokci (lubi się ujawniać w sytuacjach stresujących), ale równie dobrze może być to coś innego. Tak jak radzą koleżanki udaj się do dermatologa ale też poradziłabym się lekarza czy uraz nerwu w twojej ręce mógłby mieć na to wpływ.
Informuj nas proszę o postępach w leczeniu (co lekarz dermatolog zalecił itp.) dla nas też to będzie nauka.
Trzymam kciuki
Stary 2009-03-29, 14:35   #15
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

to, co Ci się dzieje to onycholiza. może mieć podłoże chorobowe ale także mogło być to spowodowane urazem mechanicznym. proponuję udać się z tym do dermatologa, bo jeśli masz to na większości pazurków to niestety nie wróży to nic dobrego, prawdopodobnie grzybica.
miałaś ostatnimi czasy na pazurkach tipsy lub żel? często onycholiza występuje również przy przepiłowanej płytce.
madziulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:56   #16
madziaa0609
Przyczajenie

witajcie wreszcie trafiłam na dobrego dermatologa dostałam kilka zastrzyków i już paznokietki wracają do formy
Stary 2009-04-01, 00:59   #17
cakuz
Raczkowanie

a jaką diagnozę postawił lekarz? i czym ciebie leczył? napisz proszę
Stary 2009-04-01, 21:38   #18
madziulkaa
Rozeznanie

GG do madziulkaa

Co to były za zastrzyki?
madziulkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 22:19   #19
AneczkaBee
Raczkowanie

Eh strasznie to wyglada : ( jakbym ja to miala to bym szybciutko do lekarze biegla a Ty spokojnie na forum sie pytasz, podziwiam : )
pozdrawiam i dobrze ze wszystko sie wesolo skonczylo : ]
AneczkaBee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 19:34   #20
paulina_0
Przyczajenie

witam
też mam taki problem, i chciałam się zapytać czy któraś z was leczyła już wyżej wspomnianą onycholizę? jeśli tak to mogłybyście powiedzieć jako to leczycie bądź leczyłyście?
Z góry dziękuję.
paulina_0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 09:45   #21
Albertyna
Zakorzenienie

Onyholiza jako taka ma dwa podłoża. może być spowodowana urazem mechanicznym, albo... by ć objawem grzybicy, czy związana z jakąs inna choroba- jak w przypadku Autorki- z wypadkiem i ogolnymi problemami z reka.

Jeżeli jest spowodowana urazami mechanicznymi- uderzeniem, spilowanymi paznokciami (np.: przy nieumiejętnym przedłużaniu paznokci, czy przy namiętnym ich wybłyszcaniu zbyt mocnymi polerkami itp...), wtedy wystarczy skrócić maxymalnie paznokcie, na samą onyholize stosowac olejek z drzewa herbacianego (ma działanie antyseptyczne), nic nie dlubać, zaprzestać tego co się robiło z nimi wczesniej i po kilku tygodniach- zrosnie.

Jezeli powody sa inne---->dermatolog.
Stary 2010-09-29, 18:58   #22
paulina_0
Przyczajenie

Bardzo dziękuję za radę zastosuję się do niej i zobaczymy jakie będą efekty
paulina_0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 08:09   #23
martys11
Przyczajenie

Witaj, prosze, napisz jakie to byly zastrzyki?borykam sie z tym problemem juz dlugi czas, moze one cos pomoga!
martys11 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości