Pytanie.. proszę o pomoc ....:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-22, 15:43   #1
Katarzynka21
Rozeznanie

GG do Katarzynka21

Pytanie.. proszę o pomoc ....:(

Witam wszystkie panie!

Mam pytanie , ponieważ jesteście profesjonalistkami to pewnie pomożecie mi w moim dylemacie

Zapuściłam paznokcie i nie chciałabym,żeby zaraz się połamały wiec wpadłam na pomysł,że wzmocnie je metoda fiberglass...i tu zaczyna sie problem...kiedyś miałam pazurki żelowe oraz akrylowe i żadne nie trzymały się dłużej niż tydzień, odpryskiwały, zapowietrzały się i w ogóle nie chciały sie trzymać mojej płytki , a robiłam u różnych pań ...

czy z fiberglassem bedzie tak samo?? w sumie to jest cieniutka warstawa waty szklanej.... pomóżcie ,proszę ..
Katarzynka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:12   #2
lauracrow
Rozeznanie

Dot.: Pytanie.. proszę o pomoc ....:(

po pierwsze- wyszukiwarka
ale że takiego pytania moglo wcześniej nie byc... odpowiem
Czy próbowalas akrylu i żelu tylko raz? czy zapowietrzenia zdarzały się zawsze?
Bo moglo to byc kwestią nieprawidlowego położenia masy lub kiepskich produktów... w ostateczności-Twoja plytka nie przyjmuje tych wynalazków... ale na to tez są sposoby... więc radziłabym Ci zostac przy akrylu lub żelu (są nawet specjalne żele do naturalnej płytki, które ja utwardzą juz po jednej warstwie )

...a fiberglass? nie wiem, czemu, ale nienawidze go. i Nie dlatego, ze nie umiem czy cos- bo umiem. ale nienawidze...
z punktu widzenia klientki- włókno jedwabiu przeswituje - w sensie, ze na naturalku widac to włókno- nie jest przezroczyste jak akryl czy żel...
Nie zrobisz na nim frencha- chyba ze nakleisz pod niego tipsa french... nie zatopisz wiele ozdób bo sie nie da...
...do tego po spryskaniu aktywatorem strasznie piecze...
...a jeśli stylistka źke Ci wszystko wyrówna i będzie odstawał Ci choc mały kosmyk...wystarczy ze za niego pociągniesz a wszystko sie spruje...

...dlatego- nienawidzę fiberglassu
Stary 2009-03-22, 17:46   #3
Katarzynka21
Rozeznanie

GG do Katarzynka21

hmm, a więc tak ... miałam robiony akryl kilka razy , zel raz... za każdym razem tipsy nie trzymały sie raz miałam utwardzane pazurki cienka warstwa akrylu to odpadly po paru godzinach , odkleilam je jak zwykłe zle przyklejone tipsy i nawet nie bylo sladu na plytce paznokcia ze cos na niej było
Katarzynka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 13:19   #4
klaobe
Raczkowanie

GG do klaobe

ja lubię metodę fiberglass paznokcie wyglądają najładniej właśnie w tej metodzie, są cieniutkie, delikatne...jeden minus że nie można nic wtopić, no ale coś za coś potem cyrkonie można przecież przykleić moim zdaniem jeśli zrobisz fiberglasski na swoich pazurkach to będą się trzymać, jest to bardzo trwała metoda, moim klientkom już po 2 miesiące się trzymają i przychodzą do mnie tylko na uzupełnienia tak więc ja tą metodę polecam no i na własnych pazurkach to wygląda rewelacyjnie nikt Ci nie zarzuci że masz tipsy
pozdrawiam
Stary 2009-07-19, 14:46   #5
Monikaach
Raczkowanie

Witam!
Jeżeli chodzi o akryl i żel to nie chce mi się wierzyć, że to się nie trzyma. Pracuję już naprawdę długo i nie miałam jeszcze przypadku, że komuś odpadły paznokcie na drugi dzień. Nawet wtedy kiedy jeszcze ich nie umiałam za bardzo robić.

Jestem prawie pewna że stylizacje były źle wykonane.

Miałam może dwie klientki, z którymi rzeczywiście miałam problem ale, było to związane tylko z za szybkim zapowietrzaniem się paznokci.

Jeżeli chodzi o fiberglass to ja też za nim za bardzo nie przepadam ponieważ włókna nigdy nie da się idealnie zakamuflować. Ryzyna jest rzadka wylewa się na skórki aktywator śmierdzi (wiem, że liquid też nie za ładnie pachnie ale aktywator się najczęściej rozpyla więc według mnie bardziej się go wdycha) no i jak już wcześniej zauważyła lauracrow nie można w niego nic wtopić no i podstawa jak zrobić na nim perfekcyjnego frencha.
Po prostu się nie da.

Oczywiście może są osoby, które kochają tą metodę i potrafią zrobić piękne paznokcie fiberglass, jednak uważam że porządnie zrobione paznokcie na żelu czy akrylu są 100 razy ładniejsze niż na fiberglasie.

Np.: te na dole to paznokcie, które są zrobione metoda żelową i uważam że naprawdę wyglądają naturalnie i trzymały się naprawdę długo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiza.jpg (11,0 KB, 29 załadowań)
Stary 2009-07-19, 19:10   #6
alice93
Przyczajenie

Hej! Mam ekspresowe pytanie i przepraszam, jeśli już gdzieś ono padło, ale jestem trochę zdesperowana Jakiś tydzień temu, moja przyjaciółka zrobiła mi paznokcie żelowe. Nie znam się na profesjonalnym nazewnictwie, dlatego też chciałam zadać swoje pytanie, bo niewiele rozumiem z już istniejących wątków. Wiem tylko, że ta koleżanka położyła żel na moich paznokciach, bo miałam je w miare długie i nie chciałam ich zniszczyć zwykłymi tipsami. Problem pojawił się już następnego dnia, bo zrobiły mi się pęcherzyki przy skórkach Pytałam ją o to, ale ona powiedziala, że to normalne, bo po prostu odrosły mi paznokcie. Nie uwierzyłam jej, ale też nie chciałam się kłócić, bo się na tym nie znam. Mogłabym ją o to zapytać jeszcze raz, ale sprawa jest delikatna, bo to w końcu przyjaciółka, a ja za tę usługę nie płaciłam. Poradźcie mi, co mam zrobić? Mam te paznokcie już od tygodnia i mogę je zdjąć tylko jak? A może mogę coś zrobić, żeby je ratować?
alice93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 19:23   #7
Albertyna
Zakorzenienie

Te "pęcherzyki" to zapowietrzenie i NIE powinno sie pojawic.
Odrost jednodniowy na paznokciu wynosi ok 0,1mm, zatem nie byłabyś w stanie go zauwazyć.
Niestety... koleżanka nie wykazała sie profesjonalizmem, a paznokcie są kiepsko zażelowane ...

Wątek o zdejmowaniu żelu/akrylu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343187
Stary 2009-07-19, 19:33   #8
Veela1
Raczkowanie

Poza tym, "zwykłe tipsy" nie zniszczyłyby Ci paznokci, a Twoja koleżanka, jako prefesjonalistka, powinna Cię o tym poinformować.
Dżizes, jak mnie denerwują tacy ludzie. Nie umiesz czegoś, nie wiesz, dlaczego coś się zrobiło - powiedz prawdę, a nie pie.... rozgłaszasz głupoty.
Veela1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 22:05   #9
alice93
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź
Veela, naprawdę myślałam, że od tipsów niszczą się paznokcie. Chyba nawet moja nauczycielka polskiego narzekała na nie i zarzekała się, że więcej ich nie zrobi
A moge jeszcze zapytać, na czym polega przedłużanie paznokci żelowych? Trzeba mieć tipsy nałożone, czy na taki odrastający paznokiec nakłada się znowu żel?
Stary 2009-07-19, 22:27   #10
Albertyna
Zakorzenienie

Gdy chcesz przedłużyć paznokcie żelem są dwie metody:
-na tipsie- wtedy przykleja sie do paznokcia tipsa i jego wraz z paznokciem pokrywa żelem
-na szablonie- pod paznokiec podkłada sie "papierek" szablon i na nimprzedłuża sie paznokciec oczywiście naturalny równiez pokrywając żelem

Jest też trzecia metoda- dla wytrwałych. Nie przedłużać, a jedynie utwardzic i poczekac pare miesięcy aż urosną
Stary 2009-07-19, 22:39   #11
alice93
Przyczajenie

Kurcze, tylko co to znaczy utwardzić, a raczej, jak się to robi?
A tego tipsa to się przykleja na całą płytkę, nie zdejmując poprzedniej warstwy żelu, czy jak? Przepraszam za dociekliwość, ale jestem ciekawska a nie znam się na tym
Stary 2009-07-19, 23:07   #12
lauracrow
Rozeznanie

utwardzić...znaczy na naturalna plytkę nałozyć żel

nie nie jesli mając już odrośnięte paznokcie a na nich zel...a chcesz przedłuzyc je jeszcze bardziej... najlepiej jest calkiem zdjąć masę i nakleić nowego tipsa na naturalny paznokciec lub oczywiscie przedluzyc na formie

nie naklejamy tipsów nie zdejmując poprzedniej warswy
Stary 2009-07-20, 10:06   #13
Monikaach
Raczkowanie

Witam!
Alice 93 wiele osób kiedy słyszy tipsy boi się tego. Myślą, że tipsa nakleja się na całego paznokcia, ale tak nie jest.

Mamy różne tipsy. Np.: tipsy z małą kieszonką lub dużą i nakleja się je tylko na koniec paznokcia potem piłuje się tą kieszonkę a następnie nakłada się odpowiednią masę (żelu albo akryl itd.)

Ja osobiście polecałabym Ci spiłowanie starej masy i nałożenie nowych tipsów lub jeśli boisz się zniszczenia to podłożenia szablonów. Tak jak wcześniej już ktoś napisał szablon podkładamy pod paznokieć i przedłużamy go wylewając masę.

Ja nie przepadam za utwardzaniem naturalnej płytki paznokcia. Wolę na samym początku zrobić to na szablonie lub tipsie ponieważ nasze naturalne paznokcie nigdy nie są idealne. Jeżeli za pierwszym razem je tylko utwardzimy to dopiero przy drugiej lub trzeciej korekcie ich kształt zaczyna być idealny.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości