Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-23, 15:25   #1
Nataluska1
Raczkowanie

Talking Wiewiórka syberyjska

Witam Moja koleżanka kupuje sobie wiewiorke Nawet 2 Postanowiłam jej pomóc w gromadzeniu informacji co i jak Chciałabym się dowiedziec co takie wiewiórki jedzą, czy mogą życ w parze, jakie im trzeba stworzyc warunki itp. może któraś z Was miała wiewiórke? Jeżeli tak, to chcialabym sie co nieco dowiedziec jak sie zachowują
Pozdrawiam

Nataluska1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 23:40   #2
ElettroVoce
Raczkowanie

Dot.: Wiewiórka syberyjska

to fajną masz koleżankę i niezwykle rozumną skoro kupiła sobie zwierzęta nie mając bladego pojęcia o ich hodowaniu.
ElettroVoce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 06:04   #3
Nataluska1
Raczkowanie

Wyraźnie napisałam, że kupuje, a nie kupiła ;P Jak masz mi zwracac uwagę, to najpierw naucz się czytac ;/ A jak nic nie wiesz o nich, to po co sie odzywasz??
Stary 2009-03-24, 12:32   #4
dirt
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ElettroVoce Pokaż wiadomość
to fajną masz koleżankę i niezwykle rozumną skoro kupiła sobie zwierzęta nie mając bladego pojęcia o ich hodowaniu.
mogabyś pomóc dziewczynie zamiast komentować w ten sposób i pluć jadem.
może jej tej wiewiórki zazdrościsz?

Nataluska1:

Czy twoja koleżanka kupuje sobie burunduka (Eutamias sibiricus)?

To bardzo miłe zwierzątka. Należa do wiewiórek ziemnych, w odróżnieniu od nadrzewnych zamieszkują niżej położone dziuple, nory w ziemii.
trudno się oswajają, przejawiają sezonowe zmiany zachowań w grupie.
Jeśli zdecyduje się na zakup powinna kupić dwie - to zwierzątka wybitnie stadne.

Poniżej zdjęcia moich maleństw.

(hoduję też inną wiewiórkę - większą, nadrzewną)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w02.jpg (88,8 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w03.jpg (100,3 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w05.jpg (51,5 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w06.jpg (95,4 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w07.jpg (57,5 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w08.jpg (37,9 KB, 107 załadowań)

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2009-08-01 o 00:28
dirt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:42   #5
Nataluska1
Raczkowanie

Dzięki Dirt ;* Nie lubię takich ludzi.

A co do wiewiórki, jezu jakie masz słodkie maleństwa Ona wlasnie kupuje sobie taką rase I 2 sztuki A czym je karmisz? Co lubią sobie szamac ??
Stary 2009-03-24, 21:20   #6
claymore
Rozeznanie

KOTKI- ostatnio zakochałam się w rasie DEVON REX

słodziaki pooglądajcie sobie filmiki na youtubie-boskie są te kotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Devon%20Rex.jpg (31,3 KB, 29 załadowań)
claymore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 00:28   #7
dirt
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
KOTKI- ostatnio zakochałam się w rasie DEVON REX
a co mają kotki do wiewiórek? pooglądaj sobie lepiej filmiki na Youtube jak wiewiórki "robi" kota jak chce. podbiera mu przez szczelinę w drzwiach orzechy i z premedytacją go wkurza.

Nataluska1
Burunduki dostają mix z różnych ziarenek. Ich karma powinna być zbliżona do karmy dla koszatniczek. jesli nie uda się w sklepie kupić specjalnej karmy dla burunduka, mozna kupić taką dla koszatniczek lub szynszyli. Do tego dorzucać do miszeczki: suszoną kukurydzę, mix suszonych warzyw, wszelkiego rodzaju pestki. Raz na jakiś czas można im podsunąć gotowane jajko na twardo, trochę mleka w miseczce, karmę dla kota (tą "mokrą", kosteczki mięsne i w niewielkich ilościach)
moje upodobały sobie pestki dynii - za pestkę są w stanie zrobić wszystko.

to są wybitnie stadne zwierzątka. powinna mieć dwie sztuki. jeśli nie chce ich rozmnażać to obie tej samej płci.

burunduki przejawiają okresowo wobec siebie agresję. zwykle jesienią, kiedy jest czas gromadzenia zapasów w spiżarni na zimę, potem mogą zapaść w sen zimowy, na wiosnę kiedy jest okres rui też bywają nieprzewidywalne i walczą między sobą.

jako wyposażenie klatki powinny mieć - mały pojnik automatyczny (wodę zmieniamy prawie codziennie), miseczkę na jedzenie, domek - dziuplę (bardzo ważne!!) żeby miały się gdzie schować. w żadnym wypadku nie dawać im kołowrotka - nie będą wiedziec do czego to służy (sprawdzone) a mogą sobie tylko zrobić krzywdę.
Zobacz jak powinna wyglądać klatka dla Burunduka: http://gryziolki.pl/domki-i-wyposaze...ycja-t109.html
nie wolno też ich łapać za ogon, te zwierzątka potrafią odrzucić część ogona w razie zagrożenia (jedna z moich ma krótszy ogonek nie wiadomo czemu, taka ją kupiłam)

oswajanie ich to bardzo trudna i złożona sprawa, trzeba mieć do nich cierpliwość. może to trwać kilka miesięcy.

Więcej o tym gatunku znajdziesz tutaj: http://gryziolki.pl/burunduki/burund...unku-t117.html
to tak na początek. Jeśli będziesz zainteresowana tym tematem bardziej to poczytaj więcej na forum o wiewiórkach: http://gryziolki.pl/wiewiorki/

pozdrawiam
panna Dirt

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2011-01-24 o 22:42
dirt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:08   #8
DawaWangmo
Przyczajenie

witajcie
w piątek znalazłam na ulicy w Warszawie burunduka. Pewnie wiewiórka komuś zwiała albo została wyrzucona bo jest oswojona i kontaktowa. Chwilę trwało zanim udało mi się ją złapac, ale nie ugryzła mnie ani razu. Jest wesoła i ruchliwa, choć jeszcze wystraszona. Trzmam ją w duzej klatce po chomikach ale i tak jest za mała. Nie mam warunków do opieki nad takim zwierzątkiem, moje mieszkanie nie jest przystosowane do wypuszczania jej. Nie chcę jej zatrzymać, ale chciałabym by trafiła w odpowiednie ręce. Nie chcę za długo jej trzymać by się nie przyzwyczaiła, poza tym męczy się w ciasnej klatce. Czy ktoś mógłby ją ode mnie odebrać i dobrze się zaopiekować? W innym przypadku będę musiała oddać ją do azylu przy zoo albo innej podobnej instytucji.
DawaWangmo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:39   #9
neseczka
Raczkowanie

A skąd jesteś? Mój facet marzy o tej wiewiórce i nawet mamy klatkę, więc jak coś to daj znać. Mamy sporo zwierzaków: jaszczurkę, jeżyka i żółwia, wiec myśle że wiewiórka się tam wpasuje
neseczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:33   #10
asia0707
Przyczajenie

ja szukam burunduczka maże ktoś ma info gdzie dostanę tylko szukam w woj. lubelskim bo nie chce żeby mały przez pół Polski podróżował i się męczył i za nim kupię chciałam go zobaczyć i odebrać osobiście a cena nie wyższa niż 170zł. Może ktoś ma do odsprzedania czekam na info.
asia0707 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:34   #11
Ola1234567890
Przyczajenie

Question Dot.: Wiewiórka syberyjska

Ale masz śliczne wiewiórki! Ja mam jedną z tej samej rasy. Wabi się Alwin.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cześć! Mam problem. Od 2 miesięcy mam wiewiórkę i jak na razie oswaja się dobrze. Tylko ciągle próbuje ugryźć mi palce. Niekiedy nawet chwyta palca łapkami i gryzie dość mocno. Nie boli aż tak strasznie. Czy to normalne u wiewiórek? Dlaczego one gryzą palce? Bardzo proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jest to młoda wiewiórka i jak już wcześniej wspomniałam mam ją 2 miesiące, czy mogę ją już wypuszczać z klatki? Mój pokój nie jest zbyt dobry na wypuszczanie jej bo mam dużo miejsc, w których może się schować (np. pod łóżkiem, pod szafą itp.).
Czy mogę ją już wypuszczać, czy powinnam jeszcze poczekać?
Ola1234567890 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:17   #12
kevschaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ola1234567890 Pokaż wiadomość
Ale masz śliczne wiewiórki! Ja mam jedną z tej samej rasy. Wabi się Alwin.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cześć! Mam problem. Od 2 miesięcy mam wiewiórkę i jak na razie oswaja się dobrze. Tylko ciągle próbuje ugryźć mi palce. Niekiedy nawet chwyta palca łapkami i gryzie dość mocno. Nie boli aż tak strasznie. Czy to normalne u wiewiórek? Dlaczego one gryzą palce? Bardzo proszę o pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Jest to młoda wiewiórka i jak już wcześniej wspomniałam mam ją 2 miesiące, czy mogę ją już wypuszczać z klatki? Mój pokój nie jest zbyt dobry na wypuszczanie jej bo mam dużo miejsc, w których może się schować (np. pod łóżkiem, pod szafą itp.).
Czy mogę ją już wypuszczać, czy powinnam jeszcze poczekać?
\

Dokup jej koniecznie towarzysza! One cierpią jak są same
kevschaa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:19   #13
dirt
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
\

Dokup jej koniecznie towarzysza! One cierpią jak są same
Bzdury piszesz. Tak bardzo cierpią że potrafią drugą wiewiórę zagryźć.
Na początku nie polecam kupowania drugiej wiewiórki - możesz zwyczajnie sobie nie poradzić z atakami agresji u takiego zwierzaka.
Proponuje poczytać wątki na tym forum, tam na pewno ktoś ci wszystko wyjaśni po kolei, no i dużo rzeczy już zostało opisane:
www.gryziolki.pl
Stary 2014-07-30, 17:21   #14
malajka12
Przyczajenie

Nie mogę, co za słodziaki! I chomiki odchodzą do lamusa... A propo, z ciekawości - jakie są rozrywki dla takich wiewiórów? Kołowrotki?

Tagi
wiewiórka

Nowe wątki na forum wiZOOż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości