Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 20 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-28, 15:10   #571
Bezcielesna
Rozeznanie

Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Co do wysylania płynow pocztą to czesto robia z tego problem, wiem po prowadzilam na alle sklep z chemia z niemiec i pojawial sie problem jak trzeba bylo wysłać żel do prania, zależy od Pani w okienku

A teraz juz tak na temat
Mi skora nie jasnieje, teraz gdy zaczyna sie slonce to juz chyba nawet nie zdarzy bo od slonca zawsze jakis mikro kolorek sie zlapie ktory moge mylnie uznac za efekt lha
U mnie nie nie jest to kwestia "przesadzenia" bo na twarzy mialam tylko 3 peelingi w sumie... z czego lha raz, i raz wystarczyl do zmiany odcienia skory, ja wogole z kwasami jestem bardziej nastawiona na cialo i rozstepy niz na buzie
no i musze powiedziec ze po salicylu na ramiona (30% na wodce) wyszły mi dwa naczynka smiałam sie bo w życiu nie podejrzewałabym ze mam do nich sklonnosc, jeden długosci prawie centymetra na jednym ramieniu i drugi na drugim.. ciekawam czy jak odloze salicyla to znikną?
ale ogole to luz bo ramiona lepsze i najwazniejsze ze naczynka pojawily sie na ramionach nie na twarzy
Bezcielesna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:23   #572
mosutatsu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłeś? W aptece? Mi się marzy jakaś większa ilość takiej glinki
AcneDerm jest fajny Ja już od jakiś 3 lat się z nim nie rozstaję
Na NP - http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100015

AcneDerm kupiony - strasznie to malutkie i drogie troszke...
mosutatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 17:10   #573
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

A ja wczoraj zrobilam 30% salipega ale chyba to nie bylo 30% bo nic nie pieklo. Jestem w szoku naprawde. Zagadalam sie przez telefon i trzymalam 40 minut, Dzisiaj skora gladka , ale czy jakos bardziej oczyszczona to nie wiem.

To dopiero 3 peeling wiec cudow nie oczekuje, po 10 ocenie efekty

A co do glinek uzywam zielonej juz kilka lat, jako maseczke i punktowo, oczywiscie argiletz i dermaglin sa najlepsze, a reszta np ziaja pro maska z glinka to juz ma niewiele glinki, nie oczyszcza tak super

Acne dermu tez uzywam i mi na przebarwienia nie raz pomogl i tez smaruje sie miedzy peelingami ale wlasnie sie skonczyl i nie wiem czy kupic znowu.
Stary 2009-04-28, 18:51   #574
meredith85
Raczkowanie

Ja mam problem techniczny.

Chce zrobic tonik 2% 20 ml i tak
dzielac przez 5 przepis na pierwszej stronie 100 ml/5= 20 ml wychodzi mi
kwas 0,3 ml
peg 1,25 ml
pylosorbate80 0,4 ml
woda 18 ml

Kalkulator mi wylicza tak.

woda 83%- 18,4 ml
pylosorbate 5%- 1 ml
kwas 2%- 0,3 ml
peg (wpisalam ciezar 1,13) 10%- 0,17 ml
nie wiem dlaczego kalkulator wylicza mi tak malo pegu.

w tych dwoch przepisach wody i kwasu jest praktycznie tak samo, tylko emolgator i peg sie drastycznie roznia. Help.
meredith85 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 20:30   #575
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
peg (wpisalam ciezar 1,13) 10%- 0,17 ml
nie wiem dlaczego kalkulator wylicza mi tak malo pegu.
W kalkulatorze nie wpisujemy przecinkow tylko kropki. Wpisz 1.17 zamiast 1,17 i otrzymasz poprawne proporcje
Stary 2009-04-28, 22:39   #576
koko19891
Raczkowanie

hmmm dziś zrobiłem pierwszy raz salipeg hehe Mam trochę tego w domu i żeby było łatwiej zrobiłem 30ml Odmierzenie pegu, pół biedy, ale kwas mam w proszkui do tego porobiły się grudki takie (:: wrrr stąd na mojej wadze elktroniczej było ciężkoo.To co mi wyszło rozpuściło się i nałożyłem na okolice barkówi hmm przy nakładaniu poczułem lekkie ciepło i tyle.Zmyłem i tyle że gładko .Muszę się zaopatrzyć w strzykawkę i robić porcje choć z tym kwasem w proszku nie wyyobrażam sobie jakoś tego To mój "pierwszy raz" więc wybaczcie :0 Proszę o jakieś rady.
koko19891 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 23:42   #577
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
hmmm dziś zrobiłem pierwszy raz salipeg hehe Mam trochę tego w domu i żeby było łatwiej zrobiłem 30ml Odmierzenie pegu, pół biedy, ale kwas mam w proszkui do tego porobiły się grudki takie (:: wrrr stąd na mojej wadze elktroniczej było ciężkoo.To co mi wyszło rozpuściło się i nałożyłem na okolice barkówi hmm przy nakładaniu poczułem lekkie ciepło i tyle.Zmyłem i tyle że gładko .Muszę się zaopatrzyć w strzykawkę i robić porcje choć z tym kwasem w proszku nie wyyobrażam sobie jakoś tego To mój "pierwszy raz" więc wybaczcie :0 Proszę o jakieś rady.
Kwas z mazideł ma inny ciężar niż z Zysku .Ja odmierzałam strzykawką , ale nie ściskałam kwasu , mam z zysku .Stężenie obliczałam z kalkulatora .
Kwas z zysku łatwo się rozpuszcza , z mazideł trzeba włożyć do naczynia z ciepłą wodą . Salicyl można przechowywać , czyli zrobić większą ilość i trzymać w temp. pokojowej .
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 07:58   #578
koko19891
Raczkowanie

hej Natka dzięki za radę dzisiaj znów się tym zajmę, a co do rozpuszczania to się zgadza tylko ten zapach takie ehh no to strzykaweczka i dzisiaj kolejna próba na wieczór
Stary 2009-04-29, 14:51   #579
Patryka
Zadomowienie

Dziewczyny, gdzie trzymacie kwas salicylowy? W lodówce czy w pokoju? Na mazidłach jest napisane, żeby trzymać w chłodnym miejscu, a na ZSK nie ma nic o przechowywaniu. Tylko że "chłodnego miejsca" u mnie nie ma - jest albo pokój i temperatura pokojowa, albo lodówka i lodówkowa temperatura

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:01   #580
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie trzymacie kwas salicylowy? W lodówce czy w pokoju? Na mazidłach jest napisane, żeby trzymać w chłodnym miejscu, a na ZSK nie ma nic o przechowywaniu. Tylko że "chłodnego miejsca" u mnie nie ma - jest albo pokój i temperatura pokojowa, albo lodówka i lodówkowa temperatura

U mnie jst napisane aby trzymac w lodowce. Mam Mazidłowy.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:04   #581
Patryka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
U mnie jst napisane aby trzymac w lodowce. Mam Mazidłowy.
I problem się rozwiązał Dzięki, kwas już wędruje do lodówki... jak się zmieści

Stary 2009-04-29, 15:09   #582
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Ten z Mazideł włożyłam do lodówki , teraz nie używam .W cześniej miałam z Zysku , trzymałam w szafce przy podłodze z dala od grzejników .Zmierzyłam temp. wcześniej , było tam 19 stopni .
P. Kasia z Zysku odpisała mi , że nie trzeba przechowywać w lodówce .Wystarczy , suche , ciemne miejsce i temp. poniżej 25 stopni .
Stary 2009-04-29, 15:29   #583
koko19891
Raczkowanie

dziś poszedł ten niby "nieudany salipeg" na twarz hmm nie mogłem wytrzymać i spróbowałem .Przy nakładaniu wacikiem czułem ciepło..po ok 5 minutach zaczęło swędzić i tak przez ok 30 min aż do zmycia .Porównując do lysanel active to pierwsze dni jak na noc nakładałem to wręcz piekło, a teraz jak nałoże zero reakcji dziś styrzykaweczka będzie to tego salipega zrobię jak najlepiej się da
Stary 2009-04-29, 19:59   #584
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

ja swoj (mam z mazidel) trzymam w duzym pudelku, tam mam caly sprzet, pudelko w szafie wiec jest chlodno, sucho i ciemno

a ja robilam peeling w poniedzialek i zastanawiam sie czy jutro tez zrobic, musze ladnie wygladac na piatek i sama nie wiem . Stezenie 30% jest zdecydowanie najlepsze , skora jest bardzo gladka, super!
Stary 2009-04-29, 22:38   #585
koko19891
Raczkowanie

kurcze mogłem też z mazideł kupić ) a nie z tym proszkiem się męczyć ehh
Stary 2009-04-29, 22:54   #586
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

ale moj to tez proszek, takie krysztalki raczej rozpuszcza sie w pegu bez problemu jak mieszam bagietka, potem odstawiam na chwile i jak wracam to jest prawie rozpuszczony kwas, lekko podgrzewam i gotowe, lubie nakladac cieply salipeg
Stary 2009-04-29, 23:26   #587
koko19891
Raczkowanie

hmmm no ale ty to już jesteś specjalistka )) a mój salicyl musiałem pierw rozkruszać
Stary 2009-04-30, 06:46   #588
antunka
Zakorzenienie

Ja też mam salicyla z ZSK i owszem tworzą się małe grudki ale to nie problem. One łatwo się rozkruszają i mimo wszystko dobrze się rozpuszczają. Ja odmierzam wagą kwas i tych grudek nawet nie rozdrabniam a i tak się pięknie rozpuszczą. Także nie ma co sie przejmowac, że kwas gdzie indziej kupiony, działa tak samo

Poza tym pokochałam ZSK. Fajny sklep, duży wybór produktów, a przepisy prostsze niż na mazidłach. Wczoraj porównywałam przepis na serum z wit C i ZSK zdecydowanie wygrał z mazidłami

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg
antunka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:29   #589
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
hmmm no ale ty to już jesteś specjalistka )) a mój salicyl musiałem pierw rozkruszać

Skąd ty wziołeś ten salicyl , chyba z wykopalisk . Ja mam biały mięciutki proszek z ZSK , to też mój ulubiony sklep
Stary 2009-04-30, 19:07   #590
koko19891
Raczkowanie

ja też mam z ZSK ale wolałbym w płynie w ogóle mam wrażenie że po wczorajszym salipegu ok 30% wysypało mnie jakoś dziwnie tak jakby skóra bardziej cienka była i wszystko się uwidoczniło pod mocnym światłem
Stary 2009-04-30, 19:34   #591
mosutatsu
Rozeznanie

Kwas salicylowy ma postać proszku.
Jeśli chcesz w płynie to już będzie to roztwór - z alkoholem, z jakimś olejem, albo właśnie PEGiem - a to już jest nasz "peeling"

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-30 o 19:36
mosutatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 19:39   #592
madziamaria
Raczkowanie

Witam pięknie
dzisiaj pierwszy raz nałożyłam 30% na dekolt i ramiona, posiedziałam 30minut, nic nie piekło...ale pod koniec swędziało . Po zmyciu miałam wrażenie suchej skóry ale jak nałożyłam olejki to . Jutro zrobię na twarz
madziamaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:49   #593
koko19891
Raczkowanie

ja czułem się podobnie tylko ten mój "pierwszy raz" troszke zepsułem, ale cóż na błędach człowiek się uczy.Powiedzcie mi te strzykawki to jednorazowe są zazwyczaj to jak wy wsypujecie w takie cieniutkie ten proszek? a no i w co wlewacie jakieś małe naczynko hm?
Stary 2009-04-30, 22:26   #594
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
ja czułem się podobnie tylko ten mój "pierwszy raz" troszke zepsułem, ale cóż na błędach człowiek się uczy.Powiedzcie mi te strzykawki to jednorazowe są zazwyczaj to jak wy wsypujecie w takie cieniutkie ten proszek? a no i w co wlewacie jakieś małe naczynko hm?
Wsypywanie do strzykawki , koszmar , nie mam patentu , mam cierpliwość. Rozrabiam w małym słoiczku , który moge zakręcić i mieszać . Potem przelewam do kieliszka .
Stary 2009-04-30, 22:28   #595
koko19891
Raczkowanie

no i wtedy wacik i wiooo hmm a masz jakiś pomysł jak sobie ułatwić to wsypywanie ?
Stary 2009-04-30, 23:02   #596
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
no i wtedy wacik i wiooo hmm a masz jakiś pomysł jak sobie ułatwić to wsypywanie ?
Szersza strzykawka , mała łyżeczka miarowa , ok 0,5 ml .
Wacik beznadziejny , pomyśl o małym pędzelku , do cieni , czy do podkładu .
Stary 2009-04-30, 23:33   #597
Patryka
Zadomowienie

Pierwszy salipeg za mną. I wiecie co?

chyba za krótko poczekałam po atredermie. nakładałam go w poniedziałek i wtorek, wczoraj zrobiłam przerwę, a dzisiaj naszło mnie na salipega 20%. po nałożeniu zaczęło okropnie szczypać, potem czułam, jakby mi ktoś wbijał dużo małych igielek w twarz i szyję. zrobiłam się czerwona, piekło cholernie. a przy zmywaniu w ogóle koszmar, na szczęście to tylko chwilka. ech
nałożyłam maść alantan, cera juz prawie wróciła do normalnego koloru, na szczęście

ciekawa jestem, jak moja twarz będzie się czuła jutro... wydaje mi się, że pory się ciut zmniejszyły. moze gdybym nałożyła więcej salipega, byłoby lepiej? dałam tylko jedną warstwę, a i tak ledwo wytrzymałam te 20 minut (ale, jakby nie patrzeć, twarz była jeszcze podrażniona po Atre).

Tak sobie myślę - co ten salicyl w ogóle robi? Wiem, że niby ma zwężać i oczyszczać pory, ale czy działa tak, że np. po regularnym stosowaniu stan cery powinien się poprawić, czy to jednorazowy efekt i tyle..? Jest sens się w to bawić w ogóle? Chodzi mi o to, czy on tam jakoś "zostaje" i robi coś dobrego dla cery w ogólnym rozrachunku, czy po prostu peelinguje i tyle.

Zastanawiam się też, czy jutro da radę nałozyć Atre

Ech, życie. Tak się trzeba namęczyć, żeby wyglądać i tak gorzej, niż się wyglądalo przed okresem dojrzewania

Stary 2009-04-30, 23:39   #598
Natalia 1
Zakorzenienie

Nie wiem jak możecie marzyć o trzech warstwach , salipeg się nie wchłania . Ja dawałam tyle ile wlazło , i przez cały czas masowałam tym buzie , bo wygladało jakby ten tłuszcz nie pokrywal całej twarzy

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-05-01 o 00:31
Stary 2009-05-01, 16:41   #599
antunka
Zakorzenienie

Cytat:

Tak sobie myślę - co ten salicyl w ogóle robi? Wiem, że niby ma zwężać i oczyszczać pory, ale czy działa tak, że np. po regularnym stosowaniu stan cery powinien się poprawić, czy to jednorazowy efekt i tyle..? Jest sens się w to bawić w ogóle? Chodzi mi o to, czy on tam jakoś "zostaje" i robi coś dobrego dla cery w ogólnym rozrachunku, czy po prostu peelinguje i tyle.
Ja stosowałam salicyl jedynie w postaci peelingu i efekty są dobre, ale tylko tuż po peelingu. Po dwóch dniach cera wraca do stanu wyjściowego. Żeby efekty były dobre to peeling trzeba powtarzać 2 razy w tygodniu. Można też ukręcić tonik i stosować codziennie. Myślę, że efekty mogą być nawet lepsze. Nie testowałam ale mam taki zamiar.

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

Edytowane przez antunka
Czas edycji: 2009-05-01 o 16:47
antunka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 17:21   #600
koko19891
Raczkowanie

hmmm a testował ktoś na dłuższą mete taki tonik?

Tagi
bha, kwasy, peeling, salicylowy, salipeg

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości