Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 54 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-27, 23:16   #1591
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

czym polepszyc rozpuszczalnosc kwasu w oleju? zrobilam 10% i robi mi sie osad i wcale juz go nie czuje za 1 razem czulam juz 5% a teraz nic
Stary 2010-08-27, 23:20   #1592
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
czym polepszyc rozpuszczalnosc kwasu w oleju? zrobilam 10% i robi mi sie osad i wcale juz go nie czuje za 1 razem czulam juz 5% a teraz nic
włóż do ciepłej kąpieli , zazwyczaj pomaga , ja w oleju nie rozpuszczałam , więc mam nadzieje że pomoże
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:42   #1593
wlodi
Przyczajenie

Ostatnio czytam książkę o trądziku Dr Dubrowa.
To jest watek o kwasie salicylowym ale chciałbym zacytować wątek justysi83 z 2009 roku zanim napiszę o co mi chodzi:

Cytat:
WItam wszystkich podaje opis programu Acne Cure:
Program leczenia tradziku: stsosując ten program przez 6 tygodni(lub krócej) 95 osób na 100 przekona się że trądzik ustąpił.
KROK 1 oczyszczenie skóry z nadmiaru martwych komórek:
Najlepszym środkiem do wstępnego czyszczenia i dezynfekcji skóry jest kwas salicylowy - najlepiej taki który ma stężenie 2% i nie zawiera innych składników, szczególnie kwasu glikolowego. Stosuj kwas salicylowy 2 razy dziennie przez 6 tygodni lub do czasu, kiedy trądzik zniknie całkowicie:
1. zmocz skórę ciepłą wodą w miejscu, gdzie występuje trądzik. Jeżeli jest kilka takich miejsc zajmuj sie nimi po kolei.
2. nalej niewielką ilość (rozmiaru grosza) kwasu salicylowego na dłoń.
3. dodaj kilka kropli wody i rozcieraj aż woda i kwas salicylowy całkowice się połączą.
4. okrężnymi ruchami wmasuj delikatnie tę mikstruę w skórę.
5. powtórz tę procedurę na innych chorych częściach ciała.
6. zostaw płyn na jakiś czas na skórze (powiedzmy na tak długi jak umycie zębów) a następnie zmyj ciepłą wodą.
7. wykonuj całą tę procedurę po wstaniu rano i ostatnią po położeniu się do łóżka.
KROK 2 Usunięcie czopów
Wybierz kwas glikolowy o stężeniu od 8 do 10% i taki w którym nie ma innych aktywnych składników.Stosuj go rano tak jak kwas salicylowy.
KROK 3 Zatrzymujemy chorobę w miejscu
Nadltenek bezoilu (BP)
Gdy zastosujesz i zmyjesz kwas salicylowy i glikolowy:
1. przejedź kostkami lodu po całym obszarze skóry, który leczysz aby oziębić skórę. powinna być ona cała wilgotna i zimna w dotyki. Uważaj aby jej nie przemrozić.
2. zastosuj nadtlenek b. - ktory trzymalas w lodowce - postepujac wg tej samej procedury dla kwasow. jednak najpierw ozięb dłoń na pomocą lodu, nałoż małą ilość nadtlenku (w kremie lub płynie) na dłoń, a następnie rozsmaruj go równo na całym obszarze skóry, w któym występuje trądzik.
3. gdy zastosujesz juz nadtlenek na chorym obszarze, przyloz zimny oklad na to miejsce. zostaw oklad na ok. 10 minut lezac i relaksujac sie.
4. po zastosowaniu nadltlenku mozesz poczuc lekkie mrowienie. ale nawet jesli nic nie poczujesz to i tak srodek dziala.
KROK 4 Ochrona skóry
krok ten polega w wersji mini na codziennym stosowaniu kremow nawilzajacych . najlepiej uzyc zaraz po zastosowaniu 3 korkow.
upewnij sie ze srodki nawilzajace ktorych uzywasz za beztluszczowe. stosuj zawsze srodki nawilzajace z filtrami przeciwslonecznymi z SPF 15 lub wiekszym.
POWODZENIA Tekst ten pochodzi z ksiazki dr T.J.Dubrow , B.D.Adderly Tradzik najnowsze metody leczenia i zapobiegania.
Ja stosuje ten program od ok. 2 tyg i widze poprawe, tylko ze ja stosuje tylko raz dziennie z kwasami na noc. na dzien krem nawilzajacy i korektor antybakteryjny i puder na te pore roku. Zycze powodzenia i wytrwalosci i sukcesow )
Kwas salicylowy jest jedną z głównych części składowych i teraz mam pytanie gdzie moge znaleźć 2% kwas salicylowy bez innych dodatków. Wszystkie te toniki mają po kilka dodatków, a w książce nie jest napisane w czym zamiast wody ma się rozpuszczać ten kwas.
Podobne pytanie jesli mozne zadać o kwas glikolowy, ewentualnie prosiłbym o odesłanie mnie jakims linikiem jesli odpowiedzi na moje pytania znajdują się gdzieś indziej.
wlodi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 16:19   #1594
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
włóż do ciepłej kąpieli , zazwyczaj pomaga , ja w oleju nie rozpuszczałam , więc mam nadzieje że pomoże
no troche pomoglo a przynajmniej mrowienie po takim podgrzaniu jest bardziej intensywne tylko czy takie podgrzewanie nie robi nic z kwasem? bo podobno jest wrazliwy na wysoka temp
Stary 2010-08-31, 16:25   #1595
VwVampirka
Zakorzenienie

kwas salicylowy kupujesz na mazidłach, chemiku, tanatosie, lub w innym podobnym sklepie. Ja się zaopatrzam tutaj: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Kwas tam kupisz 100% bez niczego i absolutnie nie możesz go stosować w takiej postaci. Niestety kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie, tylko w oleju lub spirytusie. Na mazidłach masz przepisy na toniki 2% z kwasu salicylowego (linki pod kwasem), z tymże w ich składzie jest ok 5 składników.

A tu masz linka do glikolowego:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 16:51   #1596
wlodi
Przyczajenie

dzieki,

ten "Skoncentrowany wodny ekstrakt soku trzciny cukrowej (Saccharum officinarum) standaryzowany na zawartość kwasu glikolowego - 30 %. " rozumiem, że to nie jest kwas glikolowy w czystej postaci, czy produkty sprzedawane na allegro jak: http://allegro.pl/kwas-glikolowy-duz...206037978.html to jest pewnie "prawdziwy" kwas a nie ekstrakt, czy jednak nie i nie warto przeplacac tylko kupic tanio na mazidlach?
wlodi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:11   #1597
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
no troche pomoglo a przynajmniej mrowienie po takim podgrzaniu jest bardziej intensywne tylko czy takie podgrzewanie nie robi nic z kwasem? bo podobno jest wrazliwy na wysoka temp
do 75 stopni można podgrzewać.
http://www.zrobsobiekrem.pl/files/INFO_002.xls
Mrowiło bo zrobiło się wyższe stężenie .
Ostatnio wyczytalam że w oleju słonecznikowym najlepiej się rozpuszcza salicyl , mozna też uzyć każdego maceratu na oleju slonecznikowym
Stary 2010-08-31, 21:20   #1598
One_LoVe
Zakorzenienie

a na oleju ze słodkich migdałów? próbował ktoś? dobrze się rozpuszcza? (salicyl)

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2010-08-31 o 21:29
One_LoVe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:27   #1599
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
do 75 stopni można podgrzewać.
http://www.zrobsobiekrem.pl/files/INFO_002.xls
Mrowiło bo zrobiło się wyższe stężenie .
Ostatnio wyczytalam że w oleju słonecznikowym najlepiej się rozpuszcza salicyl , mozna też uzyć każdego maceratu na oleju slonecznikowym
a na opakowaniu mazidłowym pisze by przechowywac w chlodnym miejscu:/
Stary 2010-08-31, 21:32   #1600
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
a na opakowaniu mazidłowym pisze by przechowywac w chlodnym miejscu:/
przechowywać a robić mazidła , to jest jakaś róznica .
Jakbyś troche poczytała wątek o salicylu , to wielokrotnie pisze się tu podgrzewaniu kwasu w cieplej kąpieli , w celu łatwiejszego, szybszego go rozpuszczenia .
Stary 2010-09-01, 10:41   #1601
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
przechowywać a robić mazidła , to jest jakaś róznica .
Jakbyś troche poczytała wątek o salicylu , to wielokrotnie pisze się tu podgrzewaniu kwasu w cieplej kąpieli , w celu łatwiejszego, szybszego go rozpuszczenia .
czytalam ale na wielu portalach znalazlam ze trzeba w chlodnym miejscu chowac. a taki specyfik olejowy na raz nie zuzywam i zastanawialams ie jak dziala ni niego takie wielokrotne podgrzewanie
Stary 2010-09-01, 15:50   #1602
Shha_e
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wlodi Pokaż wiadomość
Ostatnio czytam książkę o trądziku Dr Dubrowa.
To jest watek o kwasie salicylowym ale chciałbym zacytować wątek justysi83 z 2009 roku zanim napiszę o co mi chodzi:

Kwas salicylowy jest jedną z głównych części składowych i teraz mam pytanie gdzie moge znaleźć 2% kwas salicylowy bez innych dodatków. Wszystkie te toniki mają po kilka dodatków, a w książce nie jest napisane w czym zamiast wody ma się rozpuszczać ten kwas.
Podobne pytanie jesli mozne zadać o kwas glikolowy, ewentualnie prosiłbym o odesłanie mnie jakims linikiem jesli odpowiedzi na moje pytania znajdują się gdzieś indziej.
Jest tu mowa o nadtlenku benzoilu, o którym czytałam że ma kontrowersyjne właściwości: trochę pomaga a trochę szkodzi.. myślałam żeby zastapić go 3% nadtlenkiem wodoru, czyli wodą utlenioną...

Spotkałam się również z tym, żeprzed peelingiem kwasowym w celu odtłuszczenia stosuje się wodę utlenioną zamiast alkocholu...

Co o tym myślicie??

... sky is the limit ...
Shha_e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 18:07   #1603
One_LoVe
Zakorzenienie

Zrobiłam sobie wczoraj salicyl na oleju ze słodkich migdałów + na koniec starłam wszystko ściereczką z mikrofibry, (stężenie jakieś 5-6%). Nie czułam żadnego mrowienia czy szczypania, zrobię dzisiaj ciut mocniejszy.
Skóra miękka i przyjemna w dotyku.
Cieszę się bo olej mnie nie zapchał a tego najbardziej się boję gdyż moja buzia jest na to b. podatna.

Walczę z zaskórnikami zamkniętymi. Myślicie że ten salicyl w oleju coś pomoże? Niczym nie mogę tego zwalczyć.
A może wypowie się ktoś komu udało się tego pozbyć i w jaki sposób to zrobił?
Te podskórne małe, wypukłe krosteczki.
Proszę o pomoc.

Kosmetyki na wymianę:
Stary 2010-09-04, 21:31   #1604
Sawisia
Raczkowanie

dziewczyny działa wam normalnie ten kalkulator do obliczania stężeń? ;/

Sawisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 22:03   #1605
Senso
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie wczoraj salicyl na oleju ze słodkich migdałów + na koniec starłam wszystko ściereczką z mikrofibry, (stężenie jakieś 5-6%). Nie czułam żadnego mrowienia czy szczypania, zrobię dzisiaj ciut mocniejszy.
Cieszę się bo olej mnie nie zapchał a tego najbardziej się boję gdyż moja buzia jest na to b. podatna.

Walczę z zaskórnikami zamkniętymi. Myślicie że ten salicyl w oleju coś pomoże? Niczym nie mogę tego zwalczyć.
Proszę o pomoc.

ile dałaś salicyla i olejku?
Stary 2010-09-04, 22:08   #1606
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość
ile dałaś salicyla i olejku?
na 7% wyliczył mi kalkulator tak:
kwas 0,45
olej 9,57

lekko rozsypal mi sie kwas wiec pewnie stezenie nie bylo doklanie 7%.

Kosmetyki na wymianę:
Stary 2010-09-04, 22:19   #1607
Senso
Raczkowanie

Cytat:
na 7% wyliczył mi kalkulator tak:
kwas 0,45
olej 9,57

lekko rozsypal mi sie kwas wiec pewnie stezenie nie bylo doklanie 7%.
Dziękuję Wydaje mi się, że powinien ruszyć zaskórniki Z pegiem podobno lepiej działa, ale mogą być podrażnienia
Stary 2010-09-05, 10:13   #1608
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość
Dziękuję Wydaje mi się, że powinien ruszyć zaskórniki Z pegiem podobno lepiej działa, ale mogą być podrażnienia
Za pierwszym razem nie ruszył nic. No nic, zrobię jeszcze kilka razy, może się uda.

Kosmetyki na wymianę:
Stary 2010-09-05, 13:52   #1609
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:

Proszę o pomoc.
ja mialam kaszaki na policzkach zazwyczaj radzilam sobie z nimi sterylna igielka ale zauwazylam ze mi salicyl na oleju je ruszyl jeden odpadl inne jakby zrogowacialy(?) ja juz 1,5 tyg uzywam wieczorem takiej mieszanki zamiast ocm i ja swoja miksture przed "myciem"wsadzam do szklanki z goraca woda by sie zagrzala zwieksza sie stezenie i lepiej dziala sporbuj
Stary 2010-09-05, 14:48   #1610
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
dziewczyny działa wam normalnie ten kalkulator do obliczania stężeń? ;/
musisz kilka razy kliknąć "odśwież" do skutku , w tedy się otwiera cały i jest ok.
Ostatni raz to pisze , przecież nie będe tego pisać na każdej stronie

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-09-05 o 14:57
Stary 2010-09-06, 21:23   #1611
sn00py
Przyczajenie

wielkie dzieki za info, zaczynalam sie juz martwic, ze ta strona przestala dzialac
sn00py jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 11:51   #1612
Mante
Raczkowanie

Hmm, dziewczyny, na mazidłach jest podany dużo mniejszy ciężar nasypowy kwasu salicylowego - 0,630. Kalkulator podaje 1,440, a jak się wpisze samemu 0,630, to wychodzą kosmiczne liczby Np. że w roztworze 20% w alkoholu etylowym ma się znaleźć:
4.9984 ml alkoholu i
0.001547 ml kwasu.
Pomóżcie, bo się tracę w tych stężeniach, ale te objętości przecież na pewno nie są ok...
Mante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:23   #1613
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Cytat:
Napisane przez Mante Pokaż wiadomość
Hmm, dziewczyny, na mazidłach jest podany dużo mniejszy ciężar nasypowy kwasu salicylowego - 0,630. Kalkulator podaje 1,440, a jak się wpisze samemu 0,630, to wychodzą kosmiczne liczby Np. że w roztworze 20% w alkoholu etylowym ma się znaleźć:
4.9984 ml alkoholu i
0.001547 ml kwasu.
Pomóżcie, bo się tracę w tych stężeniach, ale te objętości przecież na pewno nie są ok...
Spróbuj może wstawić kropkę zamiast przecinka .

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:03   #1614
Mante
Raczkowanie

...
Dzięki, Estelle
Czuję się jak idiotka, a już nawet kombinowałam i wbijałam zamiast kwasu salicylowego ekstrakt z żeń-szenia, bo miał 0,620, żeby nie musieć nic samemu wbijać, a na kropkę nie wpadłam
Mante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 18:03   #1615
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

nie mam pega ale znalazlam w szafce zel-baze do maski algowej ziaja pro oto sklad:

woda, propylene glycol, alantoina, panthenol, sodium hyaluronate, carbomer, diazolinyl urea,phenoxyethanol, no i kilka konserwantow typu paraben.

nadaloby sie jako baza so salipegu?
Stary 2010-09-12, 20:32   #1616
JellyJumper
Zadomowienie

Naczytałam się trochę o salipegu, niestety nie mam gdzie kupić tego pegu.
Wiem że salicyl rozpuści mi się w spirytusie lub w oleju, a co z hydromanilem?
Czy nie można go użyc zamiast pegu?

Nie znam się an tym zupełnie, wiem tylko że hydromanil byl dobry do toniku migdałowego, a mam go całą butelkę.

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 21:00   #1617
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Naczytałam się trochę o salipegu, niestety nie mam gdzie kupić tego pegu.
Wiem że salicyl rozpuści mi się w spirytusie lub w oleju, a co z hydromanilem?
Czy nie można go użyc zamiast pegu?.
Nie . tu masz peg http://naturaliskosmetyki.pl/peg400-...owy-p-168.html
Stary 2010-09-12, 21:10   #1618
JellyJumper
Zadomowienie

Znalazłam tutaj peg, ale zazwyczaj kupuje na mazdiłach a tam go niestety nie ma. Planuje kupic jakis olej z mazideł a nie chciałam 2 przesyłek płacic.

Ale moze tym razem złoże zamówienie na naturalisie, widzę że kwas salicylowy tutaj znacznie tańszy
Czy on jest jakiś gorszy?

ZAPUSZCZAM WŁOSY

Stary 2010-09-12, 21:16   #1619
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Znalazłam tutaj peg, ale zazwyczaj kupuje na mazdiłach a tam go niestety nie ma. Planuje kupic jakis olej z mazideł a nie chciałam 2 przesyłek płacic.

Ale moze tym razem złoże zamówienie na naturalisie, widzę że kwas salicylowy tutaj znacznie tańszy
Czy on jest jakiś gorszy?
nie , w naturalis zawsze jest taniej ja kupuje kwas w ZSK
Stary 2010-09-12, 21:27   #1620
JellyJumper
Zadomowienie

W ZSK widze ceny podobne.
A ile najlepiej tego( tzn kwasu i pegu) zamówić jeżeli mam zamiar na dłużej zaprzyjaźnic się z peelingiem tym kwasem?

Dlaczego hydromanil sie nie nadaje?

Czy salicyl zadziała mocniej niz migdał?
Po 30% migdału a mnie zero łuszczenia

Ps.
Czy wam tez brakuje niektórych wyrazów?
Od wczoraj na wizażu znikaja mi niektóre słowa:/

ZAPUSZCZAM WŁOSY

Edytowane przez JellyJumper
Czas edycji: 2010-09-12 o 21:34
Odpowiedz

Tagi
bha, kwasy, peeling, salicylowy, salipeg

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości