Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 92 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-25, 20:50   #2731
zapaałka
Zakorzenienie

Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Kurcze, straciłam moje 12% na oleju. Wylało mi się przy podgrzewaniu, a użyłam go dopiero dwa razy. Używałam go co dwa dni i było ok, tylko delikatne łuszczenie. Na szczęście mam jeszcze 6%. Użyłam go trzy razy, dzień po dniu bez żadnej przerwy i nadal łuszczenia praktycznie brak. Chciałabym spróbować ze spirytusem ale nie wiem jakie stężenie wybrać Mogłybyście coś doradzić?
Jako peeling czy tonik? Toniki z salicylowym najlepiej (najłatwiej) 2%, peeling na początek może 10%, jeśli będzie dobrze to 15%
Stary 2015-02-25, 20:53   #2732
Sachmet512
Raczkowanie

Peeling oczywiście Tylko 10%, jak po 12 nic mi nie było?
Mam teraz ferie, więc mogę sobie pozwolić na niewyjściowy wygląd, poza tym zależy mi na mocniejszym działaniu.

Edytowane przez Sachmet512
Czas edycji: 2015-02-25 o 20:56
Sachmet512 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 21:40   #2733
fiasco
Wtajemniczenie

Sachmet, tylko że o ile przy peelingu na oleju możesz sobie pozwolić na taką częstotliwość, to smarowanie co 2 dni twarzy spirytusem może ją porządnie wysuszyć

Zaczęłam LHA (5%). Zastanawiam się, czy go łączyć z salicylem, tzn. stosować je na zmianę (np. LHA, 3 dni później salicyl, 3 dni później LHA itd) czy już lepiej stosować tylko jeden z nich. Jak myślicie?
Dodam, że tak czy inaczej używam toniku z kwasem migdałowym i glukonolaktonem, a więc miałabym 4 rodzaje kwasów Skóra nie zwariuje od nadmiaru troski?
Stary 2015-02-25, 21:52   #2734
Sachmet512
Raczkowanie

Wiem, peeling na spirytusie będę stosować rzadziej. Zaryzykowałam i zrobiłam 16%, za chwilę będę zmywać.
Stary 2015-02-25, 22:19   #2735
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Zaczęłam LHA (5%). Zastanawiam się, czy go łączyć z salicylem, tzn. stosować je na zmianę (np. LHA, 3 dni później salicyl, 3 dni później LHA itd) czy już lepiej stosować tylko jeden z nich. Jak myślicie?
Dodam, że tak czy inaczej używam toniku z kwasem migdałowym i glukonolaktonem, a więc miałabym 4 rodzaje kwasów Skóra nie zwariuje od nadmiaru troski?
Ja bym chyba postawiła na jeden, tzn. LHA To pochodna kwasu salicylowego, więc nie wiem czy jest sens kłaść jeszcze dodatkowo sam SA.

Cytat:
Wiem, peeling na spirytusie będę stosować rzadziej. Zaryzykowałam i zrobiłam 16%, za chwilę będę zmywać.
10% to w sumie jeszcze tonik, ale czasem warto najpierw położyć niższe stężenie, żeby zobaczyć jak skóra zareaguje, szczególnie, że stosowałaś peeling na oleju, a nie spirytusie i tu 12% na oleju nie jest równe 12% na spirytusie. Osobiście myślę, że i te 16% Ci nie zaszkodzi, daj znać jakie efekty
Stary 2015-02-25, 22:31   #2736
Sachmet512
Raczkowanie

Jak na razie skóra jest pomarszczona, więc myślę, że powinno się ładnie złuszczyć
Stary 2015-02-25, 22:35   #2737
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Jak na razie skóra jest pomarszczona, więc myślę, że powinno się ładnie złuszczyć
Pomarszczona? Przed czy po zmyciu? U mnie po peelingu jest tylko totalny lifting twarzy
Stary 2015-02-25, 23:16   #2738
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja bym chyba postawiła na jeden, tzn. LHA To pochodna kwasu salicylowego, więc nie wiem czy jest sens kłaść jeszcze dodatkowo sam SA.
Tak też chyba zrobię W ten sposób łatwiej mi będzie ocenić efekty LHA, który jest dla mnie nowością.
Stary 2015-02-25, 23:24   #2739
Sachmet512
Raczkowanie

Cytat:
Pomarszczona? Przed czy po zmyciu? U mnie po peelingu jest tylko totalny lifting twarzy
To są takie drobniutkie zmarszczki, tak jakbyś miała maseczkę peel-off i chciała się uśmiechnąć
Stary 2015-02-26, 12:06   #2740
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
To są takie drobniutkie zmarszczki, tak jakbyś miała maseczkę peel-off i chciała się uśmiechnąć
tak zaraz po peelingu? u mnie taki stan miała skóra tak po 2-3 dniach, przed łuszczeniem. Ale dzień po peelingu miałam raczej gładką skórę, nawet jak używałam spirytusu
Stary 2015-02-26, 16:13   #2741
Sachmet512
Raczkowanie

Cytat:
tak zaraz po peelingu? u mnie taki stan miała skóra tak po 2-3 dniach, przed łuszczeniem. Ale dzień po peelingu miałam raczej gładką skórę, nawet jak używałam spirytusu
A łuszczenia na razie brak...
Stary 2015-02-26, 20:45   #2742
Kleotka
Zadomowienie

Cytat:
Zaczęłam LHA (5%).
Boli buzia po tym?
Kleotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:23   #2743
zapaałka
Zakorzenienie

Ostatni peeling salicylem za mną, spłakałam się jak bóbr, co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że czas kończyć Cały czas mam chętkę na LHA, ale poza Effaclarem brak jakichkolwiek gotowców, a zamawiać samego kwasu mi się nie opłaca. Zdecydowałam się ostatecznie na Iwostin Perfectin Lucidin z kwasem glikolowym, mam już dość peelingów w wysokich stężeniach, ale mam też nadzieję, że nie będzie za słaby

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-26 o 22:28
zapaałka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 11:04   #2744
wypad
Wtajemniczenie

widzicie jakieś spektakularne efekty po sezonie z salicylem? macie zdjęcia przed i po?
Stary 2015-02-27, 11:13   #2745
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
widzicie jakieś spektakularne efekty po sezonie z salicylem? macie zdjęcia przed i po?
Ja nie robiłam zdjęć, bo i tak nie byłoby widać efektów, skoro u mnie rzecz dotyczy głównie pozapychanych porów i zaskórników. Poza tym moja cera wygląda dość dobrze, jeśli nie liczyć pierwszych zmarszczek i śladów grawitacji na podbródku. Obwisy martwią mnie zresztą bardziej niż pierwsze zmarszczki, a na to żadne kwasy nie pomogą.

Efekty jednak były, ale tylko przy regularnym stosowaniu, po najmniejszej przerwie wszystko wraca do stanu sprzed. Dlatego ubolewam, że salicyl nie nadaje się na lato.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 11:24   #2746
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Boli buzia po tym?
Jakoś to zniosłam Pewnie przy 10% i na spirytusie (ja rozpuszczałam w oleju) byłoby już ciężko, bo to pieczenie utrzymuje się rzeczywiście dość długo.
Stary 2015-02-27, 11:25   #2747
wypad
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nie robiłam zdjęć, bo i tak nie byłoby widać efektów, skoro u mnie rzecz dotyczy głównie pozapychanych porów i zaskórników. Poza tym moja cera wygląda dość dobrze, jeśli nie liczyć pierwszych zmarszczek i śladów grawitacji na podbródku. Obwisy martwią mnie zresztą bardziej niż pierwsze zmarszczki, a na to żadne kwasy nie pomogą.

Efekty jednak były, ale tylko przy regularnym stosowaniu, po najmniejszej przerwie wszystko wraca do stanu sprzed. Dlatego ubolewam, że salicyl nie nadaje się na lato.
Zastanawiałam się właśnie czy to tylko ja mam problem, że po 2 tygodniach około znowu zaczyna mi się problem z wypryskami, nie wiem czy próbować innych kwasów czy przyzwyczaić się po prostu do stanu skóry
Stary 2015-02-27, 11:52   #2748
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Zastanawiałam się właśnie czy to tylko ja mam problem, że po 2 tygodniach około znowu zaczyna mi się problem z wypryskami, nie wiem czy próbować innych kwasów czy przyzwyczaić się po prostu do stanu skóry
Niestety, ale kwas salicylowy działa raczej doraźnie. Może oczyścić pory, ale jeśli skóra ma tendencje do zanieczyszczania się, to zaskórniki powrócą...
Stary 2015-02-27, 11:56   #2749
mmmmmm
Zakorzenienie

Hej
Już w tamtym roku chciałam zrobić ten peeling (głównie plecy, dekolt) i kupiłam kwas w ZSK. Teraz patrzę i jego ważność minęła pół roku temu Myślicie, że mogę go jeszcze do czegoś użyć czy lepiej nie?
Stary 2015-02-27, 12:00   #2750
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety, ale kwas salicylowy działa raczej doraźnie. Może oczyścić pory, ale jeśli skóra ma tendencje do zanieczyszczania się, to zaskórniki powrócą...
No tak to działa, dla mnie było oczywiste, że nie pozbędę się zaskórników na zawsze. Przecież kwas tylko rozpuszcza to, co się nabudowało, ale ten proces trwa ciągle. To tylko usuwanie skutków, a nie działanie na przyczynę.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 14:17   #2751
Margo123
Raczkowanie

Cytat:
W moim przypadku spektakularnych efektow przy uzyciu salicyla nie bylo.Szczerze mowiac,to nawet jakichs dobrych efektow,nie odnotowalam.Zła jestem,stracilam tyle czasu na niego,a mozna bylo lepiej siegnac po retinoidy.
Zaskorniki usunal,teraz podtrzymuje to skinorenem i paroma innymi rzeczami,ale to za malo.Raczej nigdy wiecej nie siegne po niego,chyba ze bedzie lączony z jakimis innymi substancjami.Juz Glamid,mimo ze stosowany od naprawde kilku dni,sprawdza sie u mnie lepiej niz salicyl solo.A inna sprawa,ze w pielegnacji lacze teraz kilka substancji,wiec moze to jest przyczyna?
Jednak,mimo to,ja osobiscie nie rekomenduje salicyla,chyba ze ktos ma powierzchniowe i malo nasilone problemy z cera,to moze cos zdziala,chociaz u mnie,to nawet jego dzialanie na wypryski bylo znikome.Bierzcie oczywiscie pod uwage,ze nie robilam peelingow,ale stosowalam tonik 2 procentowy,jednak bardzo systematycznie i przez okres ponad 3 miesieczny.
Podsumowujac,jestem na nie

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-02-27 o 14:20
Margo123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 18:17   #2752
fiasco
Wtajemniczenie

U mnie akurat kwas salicylowy jak mało co radzi sobie z zaskórnikami. Przerobiłam wiele aptecznych specyfików na trądzik, przede wszystkim tych na receptę, brałam też kiedyś Tetralysal i nic nie dawało takich efektów jak salicyl. Nie stosowałam co prawda mocniejszych retinoidów, tylko chyba w Epiduo, który tego retinoidu ma mało (notabene, to moje ulubione mazidło apteczne, ale skóra się do niego przyzwyczaja).
Zaskórniki nie są moją największą zmorą, są nią stany zapalne, a one są wywoływane przez nieodpowiednią pielęgnację i dietę - więc w tym przypadku w grę wchodzi przede wszystkim zapobieganie, nie leczenie.
Stary 2015-02-27, 18:53   #2753
Sachmet512
Raczkowanie

Też brałam kiedyś Tetralysal i spektakularnych efektów nie było, dzięki niemu dowiedziałam się, że mam łuszczycę :banghead:. Epiduo też miałam. Działał, ale po kilku użyciach skóra była sucha, piekła i łuszczyła się a i tak efekty były krótkotrwałe. Po kwasie efekty są super- pryszcze mam, ale pojedyncze, znacznie mniejsze i niebolesne, blizny i przebarwienia powoli się zmniejszają a łuszczenia jak na razie brak ( po 16% na spirytusie)

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Aktualizacja Chciałam zrobić dzisiaj kolejny peeling, ale zauważyłam, że łuszczy mi się broda
Stary 2015-02-27, 21:16   #2754
Kleotka
Zadomowienie

Cytat:
Jakoś to zniosłam Pewnie przy 10% i na spirytusie (ja rozpuszczałam w oleju) byłoby już ciężko, bo to pieczenie utrzymuje się rzeczywiście dość długo.
A dość długo to ile? Bo zrobiłabym sobie jeszcze takiego cudaczka, filtry stosuję praktycznie cały czas, więc problemu by nie było. Byle się tylko nie łuszczyć

Cytat:
Tak, spektakularne efekty były po zejściu skóry, tuż przed kolejnym peelingiem. Teraz jestem jakoś 3 tygodnie po ostatnim peelingu - najczystsze jest czoło, zaś broda i nos wróciły do stanu sprzed w kwestii zaskórników.
Dlatego dla mnie to kupa a nie robota, jak się pół roku łuszczę, wyglądam jak kosmita, a efekty utrzymują się dwa dni
Kleotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 22:56   #2755
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A dość długo to ile? Bo zrobiłabym sobie jeszcze takiego cudaczka, filtry stosuję praktycznie cały czas, więc problemu by nie było. Byle się tylko nie łuszczyć
Ciężko mi powiedzieć. Z 2 godziny? Ale to nie jest jakiś straszny dyskomfort. Ale trzeba wziąć pod uwagę że co skóra to reakcja. Mi to w żadnym wypadku nie przeszkadza, bo rano już skóra jest w dobrym stanie, tzn. nie jest podrażniona, sucha ani zaczerwieniona.
A, no i za radą dziewczyn z forum na LU, kwasu nie zmywam. Na owym forum dziewczyny wspominały, że LHA się nie zmywa, że należy go zostawić, a zmywanie go wodą potęguje pieczenie
Cytat:
Też brałam kiedyś Tetralysal i spektakularnych efektów nie było, dzięki niemu dowiedziałam się, że mam łuszczycę :banghead:. Epiduo też miałam. Działał, ale po kilku użyciach skóra była sucha, piekła i łuszczyła się a i tak efekty były krótkotrwałe. Po kwasie efekty są super- pryszcze mam, ale pojedyncze, znacznie mniejsze i niebolesne, blizny i przebarwienia powoli się zmniejszają a łuszczenia jak na razie brak ( po 16% na spirytusie)[COLOR="Silver"]
To może oznaczać, że jesteś uczulona na nadtlenek benzoilu Na mojej wrażliwej skórze nawet Benzacne, który ma 10% tego składnika (Epiduo ma 2,5%) nie wywołuje większego podrażnienia - jedynie wysuszenie na dłuższą metę.
Stary 2015-02-28, 16:45   #2756
Sachmet512
Raczkowanie

Cytat:
To może oznaczać, że jesteś uczulona na nadtlenek benzoilu Na mojej wrażliwej skórze nawet Benzacne, który ma 10% tego składnika (Epiduo ma 2,5%) nie wywołuje większego podrażnienia - jedynie wysuszenie na dłuższą metę.
Nie pomyślałam nawet, że to może być alergia, myślałam, że po prostu to jest za mocne jak dla mnie.
Stary 2015-03-01, 01:29   #2757
zapaałka
Zakorzenienie

Pytałyście o fotki sprzed i po peelingach, u mnie jak zwykle było postanowienie dokumentowania efektów, ale jakoś przez 3 miesiące nie było czasu Udało mi się wygrzebać kilka fotek, nie są idealnej jakości, ale może czegoś się na nich dopatrzycie. Zdjęcia wyszły jasne i nie obrazują całości problemu, skóra wygląda na nich dużo korzystniej niż w rzeczywistości. Wszystkie robione niedługo (2-3 dni) po peelingu więc skóra jest w 'lepszej' kondycji - bardziej ściągnięta i rozjaśniona, niekiedy przypalona, ale przez podobne warunki myślę, że można je spokojnie porównywać. Najwięcej zbliżeń na brodę, bo to główne miejsce, na którego poprawę tak bardzo liczyłam. Przebarwienia były bardzo czerwone, czego zdjęcia nie oddają, na co dzień się nie maluję, ale nawet podkład z korektorem nałożony na imprezę nie był w stanie ich zatuszować. Jest lepiej, ale liczyłam na coś więcej.

Zdjęcia 1-3 z dnia 11.10.2014, po pilotażowym peelingu 20%
Zdjęcia 4-5 z dnia 31.01.2015, po 7. peelingu
Zdjęcie 6 z dnia 13.02.2015
Zdjęcia 7-8 obecne, po serii 10 peelingów (15-25%)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 (1107x1200).jpg (99,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3b (901x691).jpg (56,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5 (1110x1200).jpg (81,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3 (1200x387).jpg (42,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6 (625x1200).jpg (53,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4 (1048x593).jpg (49,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7 (845x652).jpg (42,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 (810x1200).jpg (90,8 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-03-01 o 02:08
zapaałka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:21   #2758
wypad
Wtajemniczenie

Cytat:
Pytałyście o fotki sprzed i po peelingach, u mnie jak zwykle było postanowienie dokumentowania efektów, ale jakoś przez 3 miesiące nie było czasu Udało mi się wygrzebać kilka fotek, nie są idealnej jakości, ale może czegoś się na nich dopatrzycie. Zdjęcia wyszły jasne i nie obrazują całości problemu, skóra wygląda na nich dużo korzystniej niż w rzeczywistości. Wszystkie robione niedługo (2-3 dni) po peelingu więc skóra jest w 'lepszej' kondycji - bardziej ściągnięta i rozjaśniona, niekiedy przypalona, ale przez podobne warunki myślę, że można je spokojnie porównywać. Najwięcej zbliżeń na brodę, bo to główne miejsce, na którego poprawę tak bardzo liczyłam. Przebarwienia były bardzo czerwone, czego zdjęcia nie oddają, na co dzień się nie maluję, ale nawet podkład z korektorem nałożony na imprezę nie był w stanie ich zatuszować. Jest lepiej, ale liczyłam na coś więcej.

Zdjęcia 1-3 z dnia 11.10.2014, po pilotażowym peelingu 20%
Zdjęcia 4-5 z dnia 31.01.2015, po 7. peelingu
Zdjęcie 6 z dnia 13.02.2015
Zdjęcia 7-8 obecne, po serii 10 peelingów (15-25%)
Wow, jakbym widziała swoją cerę Na zdjęciach rzeczywiście widać jakieś efekty, przebarwienia chyba się rozjaśniły? Z ciekawości zapytam, masz skórę podatną na zapychanie? Czym ją nawilżasz?

Co do peelingu na oleju czy on po wymieszaniu staje się taki mętny? Gdy nakładałam palcami czułam delikatne drobinki, ale tylko kilka, gdy masowałam twarz również, u Was kwas rozpuszcza się w oleju do totalnego zera?
Ciekawe uczucie delikatnego szczypania, gdyby peeling na salicylu tak podszczypywał to bym chyba codziennie robiła
Stary 2015-03-01, 20:46   #2759
zmisia
Raczkowanie

Chcę już zakończyć zabawę z peelingami na spirycie.
Wpadłam na pomysł aby zrobić sobie tonik/olejek do codziennego oczyszczania twarzy metodą OCM (oczywiście poza makijażem oczu)
Chciałabym to zrobić tak, najpierw zwykłe OCM na całą twarz, a potem drugi raz, mieszanką z kw. salicylowym tylko na strefę T.
Głowię się właśnie nad % i sprawą filtrów. Przy 10 % na oleju występuje u mnie delikatne złuszczanie, chciałabym tego uniknąć, nie chcę się w ogóle łuszczyć. Czyli od 5-7% myślę, że byłoby w sam raz. Teraz pytanie czy muszę przy takim systemie codziennego stosowania i w takim stężeniu stosować filtry ? No i czy mogę stosować taki tonik latem bez obawy o przebarwienia?
BooBoo z nami od 10.07.2014
Kocham żyć ..!
zmisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 21:26   #2760
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Wow, jakbym widziała swoją cerę Na zdjęciach rzeczywiście widać jakieś efekty, przebarwienia chyba się rozjaśniły? Z ciekawości zapytam, masz skórę podatną na zapychanie? Czym ją nawilżasz?
Nie udało mi się uchwycić tych przebarwień tak jakbym chciała, ale są jaśniejsze i mniejsze (przedtem kilka większych, teraz jakby rozbiły się na małe, jaśniejsze punkciki? ). Co do skóry kiedyś była bardzo skłonna do zapychania, z wiekiem jest dużo lepiej i w zasadzie używam czego chcę Nie lubię się niczym maziać regularnie, zwłaszcza kremami, więc zwykle nakładam (wieczorami) to co mam pod ręką , ale tylko kiedy skóra już woła o nawilżenie/natłuszczenie, rano natomiast obowiązkowo filtr

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
Teraz pytanie czy muszę przy takim systemie codziennego stosowania i w takim stężeniu stosować filtry ? No i czy mogę stosować taki tonik latem bez obawy o przebarwienia?
Niestety, przy kwasie salicylowym filtry są konieczne, jakby to nie brzmiało, bardziej niż przy innych kwasach Co więcej kwas jest fotouczulający, na okres letni powinno się go całkowicie odstawić

Tagi
bha, kwasy, peeling, salicylowy, salipeg

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości