cera jasna z naczynkami na nosie i policzkach+ małe oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-27, 15:59   #1
Ewciaaaaa
Raczkowanie

Question

cera jasna z naczynkami na nosie i policzkach+ małe oczy

Witam prosiłabym o pomoc,mam cere jasną z naczynkami na nosie i policzkach,używam podkładu jasny beż i podkład naturalny na ten pierwszy oczywiście cienką warstwę,ale,moj nos i policzki nadal zostają czerwonawe . poza tym chciałabym jakos przyciemnic moją cere,i wygładzić. no i jeszcze moje oczy... są małe i wąskie nosze okulary i chcialabym je poszerzyć/powiekszyc optycznie,makijaż robiłam zawsze brązową kredką na zewnatrz dolnej powieki + granatowa wewnątrz dolnej powieki + na górnej róże lub jasny błekit zależy jaka kredke użyłam,wracajac do cery nie wiem co mi może pomóc wygładzic ją poniewaz mam jeszcze troche rozszerzone pory

Pozdrawiam
Ewciaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 17:31   #2
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Dot.: cera jasna z naczynkami na nosie i policzkach+ małe oczy

Jeśli chodzi o rozszerzone pory - peeling (mi pomaga enzymatyczny z Oriflame, zapraszam na KWC), maseczki.
Przy cerze naczynkowej - używaj raczej wyłącznie peelingów enzymatycznych, ponieważ mechaniczne podrażniają i tak już wrażliwą skórę.
Maseczki - unikaj ściągających, wysuszających, podrażniających, bardzo mocnych.
Jeśli chodzi o naczynka (które również posiadam) - kiedyś była zielona baza z Bourjois, ale ją wycofali niestety. Jednak jak gdzieś jeszcze niedobitki znajdziesz (koszt ok. 30zł) - to bierz śmiało.
Poza tym - zielone korektory (Sephora, Art Deco, i zapewne wiele innych).
Postaw na pielęgnację - czyli serum wzmacniające naczynka, odpowiedni krem.
Osobiście polecam sera Farmony DermaCos (koszt ok. 13zł, a mi po dwóch tygodniach zaczerwienienie zmalało o jakieś 80% regularnego stosowanie oczywiście). Nadają się pod podkład, pod krem.
Używaj raczej kremów tylko dla skóry suchej, wrażliwej (chyba, że masz tłustą, jeśli masz normalną i suchą - to polecam), naczynkowej.
Jeśli skóra jest naczynkowa, to również wrażliwa na podrażnienia prawdopodobnie - zaopatrz się w preparat łagodzący ewentualne podrażnienia (zdarzają się po źle dobranych peelingu, maseczce, podkładzie, a nasza skóra dostaje wścieklizny, czerwieni się i piecze)
Osobiście mogę polecić olejki na noc Clarinsa - ale to spory wydatek (choć wart tego) i rozumiem, że nie każdy może sobie pozwolić.
Od kiedy się zbił, moim zamiennikiem jest krem Garniena - ładnie nawilża i łagodzi.
Ale to kwestia dobrania do siebie kosmetyku - poczytaj KWC, ewentualnie pytaj
Cera naczynkowa odwdzięcza się za pielęgnację - dopiero na drugim miejscu kamuflowanie, czyli makijaż

A jeśli chodzi o sam makijaż - to zależy jeszcze od tego, jakie masz oczy. Głęboko osadzone? Z opadającą powieką?
Ogólnie dobrze robisz, że używasz jasnych, perłowych cieni na górną powiekę. Do tego wytuszowane rzęsy i oczy nie powinny ginąć w okularach
Ewentualnie wyciągnięcie nieco ciemniejszym cieniem (można nawet w brącach delikatny smokey zrobić - delikatne modelowanie powieki) - poza ruchomą powiekę - to jakby wyciągnie oko.

Ze zdjęciem byłoby prościej...

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-03-27 o 17:32
*Insane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 18:03   #3
Ewciaaaaa
Raczkowanie

Dziekuje za odpowiedz co do kremów używam lirene cera naczynkowa półtłusty + mleczko nivea + tonik zwężający pory garniera , korektora jakos boje sie nakładac poniewaz mam wrazenie ze go widac ale mam pytanie czy moge troszke ciemniejszy podkład dać ,tak troszeczke/ociupinkę ciemniejszy niz naturalny? jak tak to jaki :P

Co do oczu robie brązem własnie taki efekt na koncówce powieki górnej ,oczy mam male ale nie opadające i nie głeboko osadzone
Stary 2009-03-27, 18:16   #4
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Ewciaaa, więc prawdopodobnie całkiem umiejętnie dbasz o swoją buźkę

co do podkładu - możesz, ale zrób to tak, aby go nie było widać. Ogólnie chyba nie da się nałożyć na samą twarz ciemniejszego podkładu tak, żeby go nie było widać. Przypudruj chociaż ciemniejszym pudrem szyję i dekolt.
Zresztą - trzeba sporych umiejętności o dobrego kosmetyku - aby ciemniejszego podkładu nie było widać.
Chyba, że wybierzesz odcień minimalnie ciemniejszy - tak minimalnie, że aż niewidocznie... Ale wtedy po co ?
Stary 2009-03-27, 18:54   #5
Ewciaaaaa
Raczkowanie

Dzieki a powiedz mi proszę co myślisz o bazie silikonowej soraya ? jest jakis sens jej nakładania? tzn czy wygładzi mi troszkę cerę/twarz?

a puder jaki wybrać? prasowany czy w kulkach? uzywałam zawsze tego pierwszego ale zazwyczaj znikał szybko i twarz robiła sie błyszcząca,ogólnie używam podkładu jasny beż soraya kryjący i naturalny lirene shiny touch ,acha i jak zmniejszyc optycznie nochal bo wydaje sie byc zdziebko za duzy ?

Pozdrawiam Ewcia
Stary 2009-03-27, 19:00   #6
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Jeśli chodzi o wszelkie bazy (które zazwyczaj zawierają w sobie całe mnóstwo silikonów) - to nie warto używać ich na co dzień dla młodej cery.
Na "starość" - jak będziesz mieć problem ze zmarszczaki - ok.
Albo na sesję zdjęciową, czy wyjątkową okazję. Niestety silikony nie są dobre dla naszej skóry - po prostu blokują oddychanie, w związku z czym skóra może się bardziej błyszczeć albo możesz dostać wysypu niespodzianek

A puder - to zależy od tego, jaki w kulkach lub jaki prasowany. Zależy o jakiej półce cenowej mówimy
Jeśli skóra szybko Ci się błyszczy - znaczy, że się przetłuszcza. Może używasz zbyt ciężkiego podkładu i cera nadrabia brak tlenu?
Polecam jeszcze bibułki matujące do torebki - zawsze można puder poprawić.
Od siebie pochwaliłabym mineralny puder, czy podkład

Co do nosa - "cieniuj" kolorami.
Ciemniejszy odcień tam - gdzie chcesz coś ukryć. Jaśniejszy tam - gdzie chcesz coś pokazać.
Nos za szeroki - przyciemniamy płatki nosa.
Nos za długi - przyciemniamy nieco czubek.
Oczywiście ma być to subtelne cieniowane, niewidoczne
Może to uzyskać korektorem pod podkład, lub pudrem - również delikatnie brązującym.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości