Kto przetestuje ze mna sposoby na zaskorniki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-28, 14:43   #1
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Kto przetestuje ze mna sposoby na zaskorniki ?

Pomyslalam by zrobic taka akcje testowania sposobow przeciwko zaskornikom. Polegalo by to na tym, ze co tydzien bysmy wybraly jakis nowy sposob (jest ich wiele na wizazu i nie tylko), i stosowaly go regularnie przez tydzien (lub wiecej). Resultaty opiszemy tu. Jesli metoda dla nas nie dziala, probujemy nastepna. W ten sposob w koncu natrafimy na cos, co dla nas dziala !

Chcialabym rowniez wkleic podsumowania naszych doswiadczen do mojego bloga.

A wiec, moja propozycja:

Metoda: przemywanie twarzy woda z cytryna.
(Przepraszam na razie nie moge znalesc linku do watku o tej metodzie).

Zainteresowane osoby poprosze o:
Dokladne opisanie stanu cery: typ skory, gdzie znajduja sie zaskorniki, czy sa biale czy czarne. Po tygodniu wyprobowaniu tej metody: jakie proporcje cytryny do wody uzywalas, jak czesto uzywalas ta metode, oraz szczegoly uzywania (czy dodatkowo oczyszczalas twarz, czy uzywalas krem po, itd), no i oczywiscie rezultaty.

Mam nadzieje ze Was ta propozycja zainteresuje !
Stary 2009-03-28, 15:27   #2
berti
Raczkowanie

Dot.: Kto przetestuje ze mna sposoby na zaskorniki ?

hej

bardzo podoba mi się pomysł testu tylko, że....tydzień to stanowczo za krótko jeżeli chodzi o zaskórniki i stosowanie czegokolwiek. Ja dopiero po pół roku (abo nawet ciut dłużej) stosowania acne dermu moge coś napisać o jego wpływie na zaskórniki Tak samo wydaje mi się, że zabiegi kosmetyczne typu mikrodermabrazja tez mozna oceniać dopiero po kilku razach.
No ale pomysł fajny, popieram

pozdrawiam
berti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:11   #3
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

No to moze 2 tygodnie ? Boje sie ze nikt nie bedzie mial konsekwencji by cos testowac dluzej...
Stary 2009-03-29, 18:40   #4
berti
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
No to moze 2 tygodnie ? Boje sie ze nikt nie bedzie mial konsekwencji by cos testowac dluzej...
albo... można opisywać to co już kiedyś testowałyśmy przez dłuższy czas np w moim przypadku wyglądałoby to np. tak....

Stosowano: Acne derm (pół roku), na noc, codziennie
typ cery: mieszana, odwodniona, cienka i delikatna
problem: zaatakowane głównie policzki i broda (zamknięte zaskórniki) oraz oczywiście nos (otwarte zaskórniki)
wyniki: zamknięte zaskórniki zniknęły, otwarte się zwęziły ale pozostały

Obecnie testuje effeclar K na te zamknięte dziady
Stary 2009-03-30, 15:57   #5
Paatisoon
Przyczajenie

ja jestem za tym testowaniem ale mysle ze 2 tygodnie to lepszy pomysł
Paatisoon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:30   #6
mirrera
Raczkowanie

Ja pozbyłam się wszelkich jakichś niechcianych czarnych lokatorów skóry nosa za pomocą toników i peelingów z kwasów! Nie były to jakieś "szokowe kuracje", ale raczej delikatne a regularne!
Pierwsze oznaki poprawy pojawiły się już dość szybko, a po jakichś 2 miesiącach stosowania, po czarnuszkach ani śladu !!!
mirrera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 14:15   #7
CzerwonyKolczyk
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mirrera Pokaż wiadomość
Ja pozbyłam się wszelkich jakichś niechcianych czarnych lokatorów skóry nosa za pomocą toników i peelingów z kwasów! Nie były to jakieś "szokowe kuracje", ale raczej delikatne a regularne!
Pierwsze oznaki poprawy pojawiły się już dość szybko, a po jakichś 2 miesiącach stosowania, po czarnuszkach ani śladu !!!
a czego konkretnie używałaś ?
CzerwonyKolczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:38   #8
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Smile Dot.: Kto przetestuje ze mna sposoby na zaskorniki ?

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
albo... można opisywać to co już kiedyś testowałyśmy przez dłuższy czas np w moim przypadku wyglądałoby to np. tak....

Stosowano: Acne derm (pół roku), na noc, codziennie
typ cery: mieszana, odwodniona, cienka i delikatna
problem: zaatakowane głównie policzki i broda (zamknięte zaskórniki) oraz oczywiście nos (otwarte zaskórniki)
wyniki: zamknięte zaskórniki zniknęły, otwarte się zwęziły ale pozostały

Obecnie testuje effeclar K na te zamknięte dziady
Swietny pomysl !

Prosze Was, jesli cos juz testowalyscie, napiszcie tu tak jak powyzej !
Nie zapomnijcie tez napisac i innych czynnikach ktore mogly wplynac na wyniki, np. inne kuracje stosowane w miedzyczasie, ciaza, zmiana tabletek anty itp.
Stary 2009-03-31, 20:05   #9
berti
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Swietny pomysl !

Prosze Was, jesli cos juz testowalyscie, napiszcie tu tak jak powyzej !
Nie zapomnijcie tez napisac i innych czynnikach ktore mogly wplynac na wyniki, np. inne kuracje stosowane w miedzyczasie, ciaza, zmiana tabletek anty itp.
to może ja dodam te wiadomości
ciąży nie było, tabsów nie brałam (stan hormonalny stabilny
żadnych innych kuracji nie stosowałam (kwasów,masaczek itd mających likwidować zaskórniki)
kurację robiłam dwa razy (jakieś dwa lata temu i w tym roku), wyniki były takie same

eternal, napisz co Ty stosowałaś i jak na ciebie podziałało (abo co testujesz obecnie)

pozdrawiam dziewczęta, b
Stary 2009-03-31, 20:15   #10
mirrera
Raczkowanie

konkretnie: na początek tonik z trzech kroków Clinique, a potem przeszłam na własnoręcznie robiony, zamowiony z biochemii urody. Poza tym polecam też tonik i maseczkę z aspiryny!
Wszystko to działa świetnie!
Stary 2009-03-31, 21:16   #11
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Ja testowalam tylko olejek pichtowy.
Niestety skutki nie byly najlepsze:

Stosowano: olejek pichtowy (na bazie nafty kosmetycznej), codziennie przez miesiac.
typ cery: mieszana, naczynkowa.
problem: Zaskorniki biale na nosie, i troszke na policzkach.
wyniki: zaskorniki nie zniknely, raczej sie pogorszyly. Od czasu do czasu wypryski. Mysle ze to wina nafty kosmetycznej.

Mialam zamiar jeszcze wyprobowac olejek pichtowy na bazie olejku jojoba, ale na razie nie moge bo olejek pichtowy jest odradzany kobietow w ciazy. ALe testuje na TZ

Mirrera poprosze o sczczegoly, jesli mozliwe !
Stary 2009-04-07, 12:39   #12
mirrera
Raczkowanie

"konkretnie: na początek tonik z trzech kroków Clinique, a potem przeszłam na własnoręcznie robiony, zamowiony z biochemii urody. Poza tym polecam też tonik i maseczkę z aspiryny!
Wszystko to działa świetnie!"

co mogę napisać więcej ...
zaczęłam od toniku z Cliniqua, ad tak, bo chciałam wypróbować serię trzech kroków pieęgnacji. Okazał sie bardzo fajny... Plusem jest fakt, że są cztery odmiany (w zależności od rodzaju skóry), dlatego każdy może wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb!
Potem zachłysnęłam się kosmetykami "własnymi"
Zamówiłam z biochemii urody tonik z kwasami AHA+BHA (kwas glikolowy+mlekowy, ekstrakt z lukrecji)
Jak dla mnie do stosowania na całą twarz nie do końca się nadaje (jest bardzo mocny), ale na nos jak najbardziej (tu skóra nie jest tak wrażliwa)
Dzięki temu, że mocny - szybko też dostrzegłam efekty...
Co do "cudów aspirynowych":
tonik - rozpuszczam aspirin C w małej iności wody i przecieram skórę (fajny, delikatny, ale podtrzymuje efekty osiągnięte wczesniej). Podejrzewam, że sam też dałby jakieś, ale nie w tak szybkim czasie...
maseczka: rozgniecione 3 aspiryny (zwykłe), pół łyżki wody, pół łyżki jogurtu naturalnego - rozpaćkać razem i hop siup na twarz.
maseczka posiada małe drobinki (aspiryna) co można wykorzystać do efektu peelingu (troszeczkę pomasować nasmarowaną maseczką twarz)
efekt: buźka mięciutka, delikatna, wyrównany koloryt...
dodam, że mam skórę skłonną do podrażnień, ale żadne takowe po aspirynowych specyfikach nie wystąpiły!

POLECAM
Stary 2009-06-22, 12:22   #13
Patelmistrz
Przyczajenie

Podoba mi sie ten pomysł ;] Mam straszne problemy z wągrami .. ;((( Mam csły nos w tych paskudach , a najgorsze jest to,że one nie mają zamiaru wyjść ;(( Używałam żeli,pilingów,robiłam "parówki" i probowałam wyciskać... NIC ! Nie mają zamiaru wyjść. wchodze w pomysl testowania i mam nadzieje ze znajde jakis sposob dla siebie )
Patelmistrz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:48   #14
magdolena
Zakorzenienie

WItam Was!
Ja sie ztradzikiem mecze juz jakies 7 lat, teraz mam glownie zakorniki, ktore sa okropne!
Pielegnacja drogeryjna w ogole mi nie pomaga.
Benzacne uzywalam dobre 3-4 lata i troche polepszyl mi sie stan cery ale i tak mialam mase zaksornikow.
uzywalam pol roku effaclaru k i teraz uzywam tez kremu z kwasami z avene. efekty sa srednie:/ mimo stosowania regularnego raz mialam ich wiecej raz mniej... odstawialm na 3 dni krem z kwasami ostatnio bo w ogole chcialam od kwasow odejsc zeby moc sie opalac, i w 2-3 dni pojawila m isie masa zaskornikow! mam chyba milion czarnych ounkcikow na nosie...
Jak dla mnie to najlepsze na oczyszczenie jest maseczka z glinki (np dermaglin w rossmannie) ale to jest krotkotrwale i tez srednie efekty no i na dodatek ostatnio pokazuja mi sie naczynka na tarzy po uzywaniu tego i mam zaczerwieniona twarz.

slyszalam o tej nafcie ze jest dobra? a ta spiryna to daje spore efekty?
Stary 2009-06-24, 14:21   #15
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
WItam Was!
Ja sie ztradzikiem mecze juz jakies 7 lat, teraz mam glownie zakorniki, ktore sa okropne!
Pielegnacja drogeryjna w ogole mi nie pomaga.
Benzacne uzywalam dobre 3-4 lata i troche polepszyl mi sie stan cery ale i tak mialam mase zaksornikow.
uzywalam pol roku effaclaru k i teraz uzywam tez kremu z kwasami z avene. efekty sa srednie:/ mimo stosowania regularnego raz mialam ich wiecej raz mniej... odstawialm na 3 dni krem z kwasami ostatnio bo w ogole chcialam od kwasow odejsc zeby moc sie opalac, i w 2-3 dni pojawila m isie masa zaskornikow! mam chyba milion czarnych ounkcikow na nosie...
Jak dla mnie to najlepsze na oczyszczenie jest maseczka z glinki (np dermaglin w rossmannie) ale to jest krotkotrwale i tez srednie efekty no i na dodatek ostatnio pokazuja mi sie naczynka na tarzy po uzywaniu tego i mam zaczerwieniona twarz.

slyszalam o tej nafcie ze jest dobra? a ta spiryna to daje spore efekty?
Polecam serum oczyszczajace z ZSK
http://www.zrobsobiekrem.pl/?274,ser...ajace-30-15-ml

Maseczka aspirynowa daje efekty ale jest nieekonomiczna
Stary 2009-06-24, 16:32   #16
magdolena
Zakorzenienie

Hexxana: dzieki. ogolnie sie zastanawiam czy nie wyprobowac kosmetykow z bu, mazidel, zsk itp.
Stary 2009-06-24, 17:26   #17
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Hexxana: dzieki. ogolnie sie zastanawiam czy nie wyprobowac kosmetykow z bu, mazidel, zsk itp.
Na poczatek polecam oferte BU i ZSK szczegolnie gotowe zestawy
Stary 2009-06-26, 14:11   #18
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jakie były efekty i po jakim czasie?

Smarowałam się nim dopiero dwa razy, a już zaatakował dwa wągry na policzku i parę maluteńkich na czole. Niby taki delikatny, trochę mi się proszku wysypało, więc nie jest nawet 0,75%, a już wojuje. Tylko skóra swędzi, ale trzymam się dzielnie.
Mam nadzieję, że przejmie pałeczkę po toniku 2% BHA, który zrobił trochę, ale jeszcze jest mnóstwo roboty.

Chętnie zamelduję, czy seru mi pomogło i w jaki sposób.

Zastanawia mnie połączenie dwóch różnych kwasów w walce z zaskórnikami i pryszczami. AHA odpada, nie mam ochoty na walkę z kolejnym problemem (skłonność do naczynek). Kwas azelainowy kusi, ale Acne Derm jest strasznie nieprzyjemny w stosowaniu, wysusza, a po tubce kremu może się pory zmniejszyły, a skóra trochę oczyściła, ale mnie rozjaśnił, czego nie chcę, bo mam śniadą skórę, a filtry i tak bielą.
Skinoren i PHA kuszą
marcheweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 16:08   #19
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość

Smarowałam się nim dopiero dwa razy, a już zaatakował dwa wągry na policzku i parę maluteńkich na czole. Niby taki delikatny, trochę mi się proszku wysypało, więc nie jest nawet 0,75%, a już wojuje. Tylko skóra swędzi, ale trzymam się dzielnie.
Mam nadzieję, że przejmie pałeczkę po toniku 2% BHA, który zrobił trochę, ale jeszcze jest mnóstwo roboty.

Zastanawia mnie połączenie dwóch różnych kwasów w walce z zaskórnikami i pryszczami. AHA odpada, nie mam ochoty na walkę z kolejnym problemem (skłonność do naczynek). Kwas azelainowy kusi, ale Acne Derm jest strasznie nieprzyjemny w stosowaniu, wysusza, a po tubce kremu może się pory zmniejszyły, a skóra trochę oczyściła, ale mnie rozjaśnił, czego nie chcę, bo mam śniadą skórę, a filtry i tak bielą.
Skinoren i PHA kuszą
stosuję PHA w postaci 6% toniku z BU od 2 tyg. co 2-3 dni na noc, na razie nie widzę spektakularnych efektów, mam nadzieję, że po dłuższym czasie jakieś będą.
u mnie na zaskórniki i rozszerzone pory świetnie sprawdza się niacynamid. stosuję już ponad pół roku codziennie na noc i widzę efekty - dużo mniej zaskórników, zwężone pory, ogólnie ładniejsza i gładsza cera. nic innego tak dobrze mi nie robi jak właśnie niacynamid, a próbowałam już wiele różnych specyfików więc mam porównanie
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 19:30   #20
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość

Skinoren i PHA kuszą
Przyznam sie,ze siegam po serum jakies 2 razy w tygodniu a efekty zauwazylam dosc szybko
Kwas azaleinowy znajdziesz tez w Skinorenie,sporo osob chwali sobie akurat ten preparat choc AD to tanszy odpowiednik ale musisz pamietac,ze bedzie rozjasniac skore.
Przy naczynkach kwasy AHA sa niewskazane! wiec lepiej poszukac preparatow BHA lub PHA

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
stosuję PHA w postaci 6% toniku z BU od 2 tyg. co 2-3 dni na noc, na razie nie widzę spektakularnych efektów, mam nadzieję, że po dłuższym czasie jakieś będą.
u mnie na zaskórniki i rozszerzone pory świetnie sprawdza się niacynamid. stosuję już ponad pół roku codziennie na noc i widzę efekty - dużo mniej zaskórników, zwężone pory, ogólnie ładniejsza i gładsza cera. nic innego tak dobrze mi nie robi jak właśnie niacynamid, a próbowałam już wiele różnych specyfików więc mam porównanie

Kwasy PHA nie bardzo pomoga na takie problemy jak walka z zaskornikami o wiele lepiej poradza sobie z tym problemem kwasy BHA,ktore takze sa przyjazne dla cer naczynkowych

Tonik z BU jest delikatny i efekty widac po m-cu przynajmniej u mnie i laczac go z serum oczyszczajacym z ZSK rezultaty podobaja mi sie
Stary 2009-06-26, 19:53   #21
biala
Wtajemniczenie

Pomysł wspólnego przezwyciężania zaskórników wydał mi się wspaniały, czyli co akcja rusza/ruszyła? Bo przydał by się START i uporządkowanie wiedzy....
Stary 2009-06-26, 20:29   #22
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
a w jakiej formie go stosujesz? zewnętrznie w toniku, kremie, czy wewnętrznie? i w jakich ilościach?
Stary 2009-06-26, 21:53   #23
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Pomysł wspólnego przezwyciężania zaskórników wydał mi się wspaniały, czyli co akcja rusza/ruszyła? Bo przydał by się START i uporządkowanie wiedzy....
Uporzadkowanie wiedzy to maly problem wazne jest by kierowac sie wymagania i okreslonym typem cery

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
a w jakiej formie go stosujesz? zewnętrznie w toniku, kremie, czy wewnętrznie? i w jakich ilościach?
Wlasnie tez mialam o zapytac
Stary 2009-06-27, 19:35   #24
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
zewnętrznie w postaci serum
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 12:44   #25
remember510
Przyczajenie

Cytat:
Witam chciałam się dowiedzieć co to jest to serum można kupić tylko w aptece, czy w drogerii też?
też mam problem z zaskórnikami, a jeszcze jak zacznę wyciskać to dopiero mam problem
Stary 2009-06-28, 13:30   #26
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez remember510 Pokaż wiadomość
Witam chciałam się dowiedzieć co to jest to serum można kupić tylko w aptece, czy w drogerii też?
też mam problem z zaskórnikami, a jeszcze jak zacznę wyciskać to dopiero mam problem

Popieram
Bosti napisz cos wiecej ewentualnie podaj proporcje,to sa wazne informacje i jezeli podajemy tutaj konkretne sposoby/przepisy to warto trzymac sie tego
Stary 2009-06-28, 14:05   #27
marli
Raczkowanie

Mój sposób na wągry, który odkryłam całkiem niedawno to ten krem:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...ra-wersja.html

Po prostu rewelacja . Trafiłam na niego przypadkiem po lekturze wątku rossmannowego tu na biochemii. dziewczyny pisały, że dobry na krostki i owszem. Świetnie goi wszelkie niespodzianki i uporczywe bolesne syfki, rozjaśnił mi przebarwienia (po starszych krostkach), wygoił brodę, która wyglądała na mocno zanieczyszczoną no i zauważyłam, że poradził sobie z co poniektórymi wągrami
Stosuję około 2 tygodni na strefę T na noc. Różnie, czasem codziennie, czasem nie. Krem jest tępy i czytałam, ze niektóre dziewczyny zapycha. Ale dla mnie jak narazie rewelacja.
marli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 15:45   #28
remember510
Przyczajenie

Właśnie przeczytałam o tym kremie i jestem zdziwiona, że krem dla dzieci pomaga na zaskórniki
ale zakupie napewno dla próby
zresztą cena powalająca
Stary 2009-06-28, 16:03   #29
koko19891
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marli Pokaż wiadomość
Mój sposób na wągry, który odkryłam całkiem niedawno to ten krem:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...ra-wersja.html

Po prostu rewelacja . Trafiłam na niego przypadkiem po lekturze wątku rossmannowego tu na biochemii. dziewczyny pisały, że dobry na krostki i owszem. Świetnie goi wszelkie niespodzianki i uporczywe bolesne syfki, rozjaśnił mi przebarwienia (po starszych krostkach), wygoił brodę, która wyglądała na mocno zanieczyszczoną no i zauważyłam, że poradził sobie z co poniektórymi wągrami
Stosuję około 2 tygodni na strefę T na noc. Różnie, czasem codziennie, czasem nie. Krem jest tępy i czytałam, ze niektóre dziewczyny zapycha. Ale dla mnie jak narazie rewelacja.

jak dla mnie na noc też niezły
Stary 2009-06-28, 16:06   #30
magdolena
Zakorzenienie

Moze zrobimy jaka sliste patentow/preparatpr na zaksorniki z opisem tego jak na nas dzialaja, hmm??

Tagi
testy, zaskoniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości