Jak sie zareklamowac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-31, 12:00   #1
moniczqa
Raczkowanie

Jak sie zareklamowac

Witam,od 4 miesiecy prowadzę działalnośc a jest nią salon kosmetyczny-przy salonie fryzjerskim.Robie paznokcie oraz kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne.Niedługo bedziemy miały relkame na dworze-bedzie nas widac-ale jak narazie mysle o takiej w srodku-tzn. fryzjerka ma sporo klientek-ja swoich tez troche mam ale mysle czy wywiesic kartke na swoje drzwi ze mam na cos promocje i czy zrobic to teraz przed swietami czy poczekac(bo przed swietami tez moge miec sporo pracy)i zaczac robic np."wiosenne" zabiegi w jakiejs promocji.Nie wiem co bedzie lepsze i moze jest to błahy temat ale dla mnie wazny.A moze znacie inne sztuczki które w waszym przypadku pomogły przyciagnac klientów.Myslałam nad rozsyłaniem smsów do swoich stałych klientów-tylko czy nie pomysla ze sie narzucam-bo przeciez i tak sa stałymi klientami...z góry dziekuje za pomoc
moniczqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 15:21   #2
Oldziunia
Rozeznanie

Dot.: Jak sie zareklamowac

ja nie mam swojej dzialalnosci takze kompletnie po amatorsku Ci poradze, ale sprobuje: wiec co do smsów to faktycznie chyba byłoby to zbytnie narzucanie sie, bo skoro one sa Twoimi stalymi klientkami to po co jeszcze wysylac esy. a promocje przedswiateczne bardzo skusza klientki takze warto o tym pomyslec(przed swietami wiele pan chce poprawic urode, a po swietach juz chyba zainteresowanie lekko spada). a nic tak nie dziala na klientki jak promocja, takze chyba warto o tym pomyslec a tak w ogole to w jakim miescie masz salon? pozdrawiam
Oldziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 19:53   #3
moniczqa
Raczkowanie

Dziekuje bardzo za zainteresowanie w mojej sprawie i czekam na kolejne podpowiedzi.Jestem z Lublina
Stary 2009-04-01, 12:29   #4
Agatau88
Zakorzenienie

Ja tez jestem z Lublina
Moim amatorskim zdaniem miło jest gdy klientki dostaja jakies "karnety" np co 5 usluga iles tam % taniej, co np 5 usług jakas promocja
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:50   #5
moniczqa
Raczkowanie

Ahatau88 dziekuje za podpowiedz-tez jest to fajne rozwiazanie

A czy myslicie ze wywieszanie w oknie np. kartek ze cos jest w promocji-odpycha? kojarzy się z czyms takim-tanie znaczy złe? czy wręcz przeciwnie?Na mnie osobiscie działaja takie informacje-interesuja mnie takie oferty kiedy widze na oknie sklepu itp.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

A moze podpowiecie mi jakies hasła które waszym zdaniem działaja na klienta,a które mogłabym umieścic na cenniku czy ulotkach
Stary 2009-04-02, 21:31   #6
BLLaCkBerry
Raczkowanie

rabaciki, procenciki i znizki zawsze zachecają, jak juz wyzej jedna z wizazanek pisała ze karnet- ja w ten sposob uczeszczam tylko na jedno solarium co 6 gratis to jest dobry sposob na zatrzymanie klienta dluzej przy sobie..pozdrawiam
Stary 2009-08-09, 15:34   #7
mojsalon
Przyczajenie

Z tym rozsyłaniem smsów do stałych klientów to po prostu można by to przeprowadzić na trochę innej zasadzie. Informuj swoje klientki, że jest taka opcja, że jeśli zapiszą się na taki smsowy newsletter to będą miały 5% zniżki na wszystkie zabiegi. I wówczas robisz sobie taką listę i wysyłasz info tylko do tych osób, które się zgodziły. Możesz to łączyć z dodatkowymi promocjami - np. jeśli te osoby znajdą Ci kilka innych (np. 3), które wyrażą chęć zapisania się na newsletter to klientce, która je namówiła przysługuje jakiś drobny gratis, np. zestaw próbek, albo większy rabat na wybrany zabieg. W ten sposób można systematycznie poszerzać listę "subskrybentów".

Prócz tego warto wprowadzić system lojalnościowy, czyli Karta Stałego Klienta uprawniająca do zniżek (albo do atrakcyjnych promocji w zabiegach stosowanych seriami - np. przy mikrodermabrazji 5 zabiegów w tym 1 gratis). Można wynagradzać lojalność klientek na różne sposoby, np. dawać im większą zniżkę, gdy przyprowadzą ze sobą koleżankę na zabieg. Warto co jakiś czas organizować spotkania, mały pokaz zabiegów (doskonała okazja do prezentacji urządzeń i kosmetyków). Taki pokaz można uatrakcyjnić darmową analizą skóry, albo analizą kolorystyczną. Organizując taką akcję warto jest ją nagłaśniać - w tym pomoże zbudowana lista subskrybentów sms, ale również np. wysłanie informacji do lokalnego portalu internetowego, skąd potencjalne klientki mogłyby dowiedzieć się o akcji.
mojsalon jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości