Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Miejsce spotkań "zagranicznych" Wizażanek.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-31, 12:22   #1
Marbella85
Wtajemniczenie

Karta Barclays w Polsce

Dziewczyny mam wielką prośbę. Pilnie potrzebuję gotówki z mojego angielskiego konta. I tutaj pytanie: w których bankomatach mogę wypłacić kasę z tej karty będąc w Polsce. Raz już miałam sytuację, że bankomat w Polsce (nie pamiętam niestety jaki) odrzucił mi tą kartę i nie mogłam wypłacić . Bardzo proszę o pomoc, bo szybko potrzebuję kasy. Ktoś pomoże?????

EDIT: Jakby co to karta debetowa Visa, z płatnością w sklepach nie ma z nią problemów.
Stary 2009-03-31, 15:20   #2
Samoa
Zakorzenienie

Smaczny profil Samoa
Smaczne przepisy5
Dot.: Karta Barclays w Polsce

W każdym wypłacisz. Dziwne, ze bankomat Ci odrzucił kartę. Skoro to Visa nie powinno być najmniejszego problemu. A to, ze jest z Barclaysa to już w ogóle nie ma nic do rzeczy. Visa jest ponadnarodowa i po to ją stworzono
Samoa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:33   #3
Marbella85
Wtajemniczenie

Niestety, dziś próbowałam w trzech bankomatach i nic, zgłaszałam ta sprawę do Barclaysa już 2 razy i za każdym razem mówili, że już wszystko będzie ok... kurcze nie wiem co się dzieje, kase na koncie mam więc nie jest to brak środków...
Stary 2009-03-31, 19:40   #4
tygrysiasta
Przyczajenie

Hej, też mam kartę Barclaysa i znam te problemy Na pewno wypłacisz w bankomatach PKO (ja tam wypłacałam) i niektórych Deutsche Banku (o dziwo nie we wszystkich, chociaż mają oficjalną umowę o partnerstwie i nie pobierają prowizji od wypłat, niestety w Gdańsku ich bankomat nie chciał mnie słuchać :P ). Na pewno nie da rady w Millenium. Polecam więc PKO
tygrysiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:39   #5
vegepromo
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

chyba nie pomogę oprócz jak wyżej =- powinna działać, ale z jakiegos powodu nie działa.
Mojej znajomej - dokładnie ta sama karta - też nie działała.

Deutsche Bank może być dobrym rozwiązaniem. A jak nie, to bankomat z bankomatem, może któryś chwyci

Pozdrawiam serdecznie,
VegePromo
vegepromo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:50   #6
avanilla
Raczkowanie

od jakiego czasu barclays, w ramach zabezpieczenia wymaga zgloszenia ze bedziesz w danych dniach uzywala karty w innej walucie niz dotychczas. ja mam konto w barclays z bankowoscia online i po prostu online klikam od kiedy do kiedy bede uzywac karty i w jakim kraju. mozesz ich zawiadomic najwczesniej 4 tyg przed wyjazdem. jestem pewna ze to wlasnie jest pwood ze twoja karta nie dziala. aby zapobiec fraudom blokuja wszystkie obce transakcje, " z klucza". jesli masz bankowosc internetowa to kliknij ze uzywasz karty za granica. jesli nie to zadzwon na numer podany na karcie i powinni ci odblokowac, przygotuj sie tylko na grad pytan z serii security check. powodzenia!!!
avanilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 23:40   #7
lida82
Rozeznanie

Pko
lida82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:28   #8
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa

ja wyjmowalam w PKO i w Euronecie
Hawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 21:03   #9
chcemiecpewnosc
Raczkowanie

Podepnę się i odświeżę temat.

Witajcie,

Właśnie wróciłem z Anglii i mam do wybrania określoną ilość funtów. Konto w barclays. Szukam wszędzie informacji gdzie lub jak najkorzystniej wybrać te pieniądze w złotówkach. Znalazłem ten wątek ale mam dodatkowe pytania. Przeczytałem wyraźnie potrzebne informacje na stronie barclays i jest tam napisane, że Deutsche Bank jest (między innymi) w ich Global Alliance a to znaczy, że można tu wypłacać kasę bez prowizji. Jedyne co to trzeba wiedzieć, że policzą mi 3% opłaty za przewalutowanie. Chodzi mi o wybranie całej kasy z konta i aby pozostać na nim na minimalnym plusie. Dlatego zastanawiam się jak to sobie przeliczyć aby tak właśnie było.

Jest tutaj sporo osób obecnie pracujących w UK i sporo takich co pracowały więc o ile mieliście takie doświadczenia z wypłacaniem kasy z barclays w polskim bankomacie to proszę, wypowiedzcie się.

Pozdrawiam
chcemiecpewnosc jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości