Zapuszczanie długich włosów, okres przejściowy - co z grzywką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-31, 17:55   #1
Arkonius
Raczkowanie

Exclamation

Zapuszczanie długich włosów, okres przejściowy - co z grzywką?

Witam wszystkich serdecznie!

Od kilku miesięcy przeglądam fora internetowa i inne strony dotyczące zapuszczania włosów. Ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieje, że może chociaż tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Nigdy wcześniej nie zapuszczałem włosów, zawsze nosiłem krótkie.

Włosy zapuszczam od wakacji (2008) - w tej chwili z przodu, (grzywka) sięgają mi do bródki. Staram się mniej więcej regularnie podcinać co dwa miesiące, korzystam z odżywek itd. Są zdrowe, ładne i mocne. Ale jest inny problem, mianowicie - okres przejściowy, jeszcze ich nie mogę z tyłu związać (z przodu są za krótkie). Układam je identyczny sposób jak na tym zdjęciu: http://lisabernhard.files.wordpress....t-samurai1.jpg - I sądzę że tak wyglądam dobrze tylko cały czas muszę trzymać głowę w górze, bo jak tylko lekko pochyle się w dół to włosy z przodu całkowicie zakrywają mi twarz, lecą do oczów, do ust. Cholernie mnie to denerwuje, wtedy wyglądam tragicznie i co chwile zaczyna się poprawianie, przeczesywanie i podnoszenie ich rękami. Mogę je dać za ucho, ale i to nie wiele daje. Jak tylko lekko nawet ruszę głową od razu się wyślizgują zza ucha i z powrotem opadają na twarz. W domu korzystam z opaski, wtedy jest ok ale nie wyglądam do końca dobrze bo włosy po bokach odstają (mam silne i gęste włosy) i twarz jak by wygląda pogrubiona. Moje pytanie, czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić, czy jedyną opcją jest męczenie się jeszcze przez (rok ?) i czekanie aż całkiem będą długie. I tutaj kolejne pytanie, chce je układać na boki z przedziałkiem (pasuje do brody) - czy jak będą (o wiele) dłuższe to czy przy takim ułożeniu nie będą leciały tak jak teraz. ????

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziekuje!

Pozdrawiam!

Arkonius

PS: Może po prostu trzeba tą grzywkę ściąć? Choć widziałem u nie których grzywkę, takiej samej długości jak moja, która się układała na boki
Arkonius jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 08:19   #2
niemogeno
Raczkowanie

Dot.: Zapuszczanie długich włosów, okres przejściowy - co z grzywką?

cóż... i tak chyba najgorsze masz za sobą. Dla mnie koszmarem było zapuszczenie samej grzywki, no ale dziewczyna może sobie wpiąć spinki i jakoś to przejdzie (choć nie powiem, żebym te spinki nosić chciała...). Teraz mam już całkiem długie włosy i własciwie przy kazdym ruchu, wstaniu z krzesla, pochyleniu sie nad czyms itp trzeba te wlosy odgarnac jesli nie są spięte, więc tak czy siak wygodnie Ci nigdy nie bedzie Taki juz urok dlugich wlosow. Ciagle spadaja na twarz, gdy sa rozpuszczone.
Co do Twoich pytan, to... moge tylko polecic jakis zel, pianke czy lakier nawet - jest naprawde duzy wybor, a mysle, ze w innych tematach znajdziesz taki, ktory "trzyma" ulozenie wlosow, a jest niewidoczny (wloski na zelu kojarza sie dosc jednoznacznie ). Moj kolega tak robil i nie wygladalo to zle. Pozniej juz chodzil w kucyku (a ze w wojsku go ogolili to inna bajka ) Poza tym zycze mnoooostwo cierpliwosci, bo to najwazniejsze
niemogeno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 16:58   #3
SiSleyS
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mocny lakier będzie najlepszym wyjściem

Kup sobie L'oreal Infinium (np. na allegro) z najwyższą mocą utrwalenia i powinno być po kłopocie.

Można najpierw modelować włosy i na koniec je właśnie utrwalać lakierem psikając na fryzurę
Możesz też zrobić tak jak ja gdy niektóre kosmyki są bardzo nieposłuszne (mój mały patent): psikasz sobie lakierem na palce tak by były od niego mokre i układasz konkretne pasma tak jak chcesz. Wtedy są one praktycznie nie do ruszenia
Stary 2009-05-16, 22:46   #4
Arkonius
Raczkowanie

No i się udało włosy są już na tyle długie z przodu, że mogę je wiązać z tyłu w kucyk, co prawda nie jest jeszcze tak jak powinno być bo wiążę je z tyłu trochę wyżej jak na wysokości uszów i trochę czasami malutkie kosmyki uciekają, jeżeli są zbyt luźno związane. A żeby było dobrze muszę wiązać je dość mocno. Włosy po bokach daje za uszy i jakoś to nawet wygląda Fakt, że jest to trochę denerwujące bo jeżeli mam je rozpuszczone lecą tym razem i do ust ale jeszcze trochę...

Moje pytanie - ile jeszcze mniej więcej muszę czekać żeby włosy opadały same na plecy, w tej chwili grzywkę mam jakieś 3, może 4 cm za bródkę (nie dawno ścinałem końcówki) z tyłu sięgają parę centymetrów za ramiona... - chodzi mi o coś takiego jak u tego gościa (po prawej)

http://img393.imageshack.us/img393/6325/hpim1854hb5.jpg

Pozdrawiam!
Stary 2009-05-20, 22:17   #5
Wredonisia
Zadomowienie

GG do Wredonisia

Włosy rosną około 12 cm na rok więc zapuszczenie ich do takiej długości zajmie Ci około 2 lat :P niestety. Tempo wzrostu włosów jest indywidualne, możesz brać suplementy diety które je przyspieszą, Skrzypowitę np albo pić pokrzywę.

Powodzenia i cierpliwości lubię facetów z długimi piórami
Wredonisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 01:08   #6
Arkonius
Raczkowanie

Cześć, ostatnio oglądając władcę pierścieni zauważyłem coś ciekawego, jeden z bohaterów miał związaną samą grzywkę, natomiast włosy po bokach ułożone miał za ucho - sprawdziłem ten motyw i jednym słowem REWELACJA
Stary 2009-08-11, 01:44   #7
Arkonius
Raczkowanie

Witam, same problemy z tymi włosami ale coś za coś (pasują mi, i teraz tak patrząc na stare zdjęcia wydaje mi się, że wyglądam o wiele lepiej niż z krótkimi) ale jest kolejny problem, coraz to bardziej zaczynają mi się kręcić, ale tylko końcówki, do połowy włosy są proste. Od jakiegoś czasu wiążę je już wszystkie z tyłu, może to jest powód, strzepią się i kręcą w tym miejscu gdzie była gumka do włosów... ?

Wcześniej tak tragicznie jeszcze nie było, po bokach włosy zatrzymują się na ramionach, może to jest tego przyczyną, i po prostu muszę przeczekać aż urosną dłuższe.

Od dwóch miesięcy nie przycinałem końcówek, nie mam teraz za wiele czasu żeby chodzić po fryzjerach, na pewno pod koniec tego miesiąca je podetnę, ale czy to coś da.

Włosy są w dalszym ciągu mocne i gęste.

Zauważyłem, że kręcą się w szczególności wtedy kiedy jest gorąco, albo podczas dużego wysiłku, kiedy są całe spocone.

Nie chce używać prostownicy, mam fajne te włosy i nie chciałbym ich niszczyć ale zaczyna mnie to powoli denerwować, próbowałem stosować jakiś szampon ( z nivea) prostujący włosy, ale nic to nie pomogło....

Koszmarne są wieczorem, po całym dniu. Rano włosy sięgają mi prawie że ze wszystkich stron do ramion, zatrzymują się na nich, grzywka sięga teraz parę cm pod brodę. Po całym dniu kiedy się poskręcają grzywka sięga mi do nosa..... :P

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
Stary 2009-10-21, 15:37   #8
Templar
Przyczajenie

Witam, dołączam się do pytania, jestem w podobnej sytuacji.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Templar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:59   #9
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

chłopaki podcinanie nie wystarczy. Przy długich włosach musicie używac odżywek przy kazdym myciu albo chociaz raz na tydzien masek. Przy włosach kręconych warto zaopatrzyc się w takie bez spłukiwania- w wygłądzające, jeśli chcecie włosy proste albo podtrzymujące skręt. W innym wypadku włosy będa wyglądac nieciekawie.
Stary 2009-10-21, 20:09   #10
Templar
Przyczajenie

Ale właśnie w tym jest problem, że myje włosy 2 razy dziennie, rano i wieczorem, używam masę odżywek, praktycznie podczas każdego mycia, ale podobnie jak kolega wyżej, od kiedy zacząłem je wiązać - mam podobnej długości - kręcą się na samych końcach.
Stary 2009-10-22, 12:34   #11
dragon_she
Rozeznanie

2 razy dziennie to troche za czesto, przesuszysz je
co do krecenia... probowales suszyc je jednoczesnie przeczesujac koncowki grzebieniem? chodzi o to zeby podczas suszenia caly czas byly proste (strumien powietrza kieruj z gory na te wlasnie koncowki)
Stary 2009-10-25, 15:03   #12
Templar
Przyczajenie

Question Dot.: Zapuszczanie długich włosów, okres przejściowy - co z grzywką?

Próbowałem i rzeczywiście przez jakiś (30 min max) są proste, ale po tym czasie znowu zaczynają się lekko falować, a kiedy jest wilgoć zaczynają się kręcić.

Co jest dziwne, od samej góry włosy mam proste, od połowy zaczynają się falować, a końcówki kręcić we wszystkie strony.

Zawsze mi się falowały lekko od połowy, ale też od kiedy tylko zacząłem je wiązać są postrzępione (powykręcane).

Próbowałem stosować szampony prostujące włosy ale efekt podobny, no może jest trochę lepiej ale po pewnym czasie i tak zaczynają się kręcić.

Próbowałem też raz prostować je prostownicą u fryzjera, były o wiele dłuższe, ale po nocy znowu to samo.

Może dlatego że są po prostu jeszcze "krótkie" i lekkie i jedyny sposób (bo skoro do połowy albo i więcej są proste jak struny to raczej nie powinny być kręcone) trzeba to przeczekać. Zatrzymują się na ramionach, może jak podrosną na tyle, że swobodnie będą spadać na plecy będą proste.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Falują się identycznie tyle, że od połowy długości włosów. - http://www.uroda-wdziek.pl/files/ima...ne%20wlosy.jpg

Przez to są o połowę krótsze i czas zapuszczania na odpowiednią długość się wydłuża...
Stary 2009-10-25, 18:57   #13
Madziuka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Templar Pokaż wiadomość
Próbowałem i rzeczywiście przez jakiś (30 min max) są proste, ale po tym czasie znowu zaczynają się lekko falować, a kiedy jest wilgoć zaczynają się kręcić.

Co jest dziwne, od samej góry włosy mam proste, od połowy zaczynają się falować, a końcówki kręcić we wszystkie strony.

Zawsze mi się falowały lekko od połowy, ale też od kiedy tylko zacząłem je wiązać są postrzępione (powykręcane).

Próbowałem stosować szampony prostujące włosy ale efekt podobny, no może jest trochę lepiej ale po pewnym czasie i tak zaczynają się kręcić.

Próbowałem też raz prostować je prostownicą u fryzjera, były o wiele dłuższe, ale po nocy znowu to samo.

Może dlatego że są po prostu jeszcze "krótkie" i lekkie i jedyny sposób (bo skoro do połowy albo i więcej są proste jak struny to raczej nie powinny być kręcone) trzeba to przeczekać. Zatrzymują się na ramionach, może jak podrosną na tyle, że swobodnie będą spadać na plecy będą proste.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Falują się identycznie tyle, że od połowy długości włosów. - http://www.uroda-wdziek.pl/files/ima...ne%20wlosy.jpg

Przez to są o połowę krótsze i czas zapuszczania na odpowiednią długość się wydłuża...
A ja znam już powód....masz podatne ,może nawet kręcone włosy (czy falowane - sam to stwierdzasz) ,z natury i możesz podcinać końce i podcinać i nie zmienisz tego,bo genów nie zmienimy.
A wystrzępione...tzn że są rozdwojone ? Może masz włosy szczeciniaste,dlatego tak odstają?

Madziuka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:45   #14
Templar
Przyczajenie

Question Dot.: Zapuszczanie długich włosów, okres przejściowy - co z grzywką?

Tak, ale wydaje mi się że jeżeli były by kręcone/falowane naturalnie - były by takie na całej długości. A falować zaczynają się od połowy długości włosa, co jest chyba trochę dziwne. Wcześniej aż tak bardzo się nie falowały.

Mniej więcej tak to wygląda:

http://img10.imageshack.us/img10/5944/kjkjz.jpg

Do połowy proste jak struna - a w miejscu w którym zatrzymują się na ramionach są pokręcone.
Stary 2009-11-14, 21:48   #15
mallinafog
Przyczajenie

"Do połowy proste jak struna - a w miejscu w którym zatrzymują się na ramionach są pokręcone."- bo górna część włosa prostuje sie pod wpływem siły ciężkości, a dolnej juz nic nie ciągnie i nie prostuje,więc sie kręci
mallinafog jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 02:10   #16
Templar
Przyczajenie

Hej, czyli możliwe że, jeżeli będą na tyle dłuższe to też mniej więcej do połowy (tak jak teraz) będą proste - tylko końcówki będą się falować ?
Stary 2009-12-20, 16:35   #17
Templar
Przyczajenie

Dokładnie tak teraz to wygląda:

Chyba zostaje tylko prostownica, ale z drugiej strony szkoda je spalać - są silne, grube i gęste.

http://img686.imageshack.us/img686/2244/19387793.jpg
Stary 2009-12-21, 14:11   #18
JulesJ
BAN stały

Zapuszczam włosy także grzywkę, tylko mam problem bo nijak nie mogę jej uczesać, jak można ją czesać/spinać podczas zapuszczania ? Pomożecie ?
JulesJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 14:29   #19
justyna1996
Wtajemniczenie

podczas zapuszczania to albo na bok albo do góry. trzeba się trochę pomęczyć.

justyna1996 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości