Jeszcze raz o zaskórnikach - wybaczcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-02, 20:33   #1
omniama
Raczkowanie

GG do omniama

Jeszcze raz o zaskórnikach - wybaczcie

Wiem, że było wiele razy, dlatego wybaczcie. Może jednak ktoś rzuci okiem.
Mam okropne zaskórniki na nosie i brodzie. Przetrwałam kuracje Acne Dermem, lekami przepisywanymi od dermatologa, kwasami, retinoidami
i NIC. Myślałam o mikrodermabrazji, ale choruję na łuszczycę, a to jest przeciwwskazaniem (nic się nie dzieje od ok. 3 lat, ale wolę nie ryzykować). Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, jak się ich pozbyć?
Z góry dziękuję
omniama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 19:59   #2
Entuzjazm
Raczkowanie

Dot.: Jeszcze raz o zaskórnikach - wybaczcie

hej omniama,
z tego co siedzac na wizazu zdazylam wyczaic to chyba kwasy na zaskorniki dziewczynom najbardziej sluza. jest b wiele produktow z kwasami, moze moglabys sprobowac innego niz uzywalas juz i sprobowac przez dluzszy czas?
a jeszcze na wągry to olejek pichtowy - jest na forum sporo o nim

chociaz to powiedziawszy, sama tez probuje juz wszystkiego od wieeeeelu lat i chyba izotek mi pozostal... (co zreszta dermatolog mi powiedzial, ze to jest ostatni ratunek dla mnie - mimo ze nie mam praktycznie w ogole ropnych pryszczy)...
Entuzjazm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 20:21   #3
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez omniama Pokaż wiadomość
Wiem, że było wiele razy, dlatego wybaczcie. Może jednak ktoś rzuci okiem.
Mam okropne zaskórniki na nosie i brodzie. Przetrwałam kuracje Acne Dermem, lekami przepisywanymi od dermatologa, kwasami, retinoidami
i NIC. Myślałam o mikrodermabrazji, ale choruję na łuszczycę, a to jest przeciwwskazaniem (nic się nie dzieje od ok. 3 lat, ale wolę nie ryzykować). Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, jak się ich pozbyć?
Z góry dziękuję
Sproboj toniku PHA 6% akurat teraz BU ma gotowy zestaw
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
Stary 2009-04-03, 21:55   #4
Entuzjazm
Raczkowanie

Hexxana, w opisie tego toniku nic nie ma na temat zaskórników.. jedynie o rozjaśnieniu przebarwień
Entuzjazm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 22:15   #5
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Entuzjazm Pokaż wiadomość
Hexxana, w opisie tego toniku nic nie ma na temat zaskórników.. jedynie o rozjaśnieniu przebarwień

To kwas PHA nie tylko rozjasnia przebarwienia
Stary 2009-04-03, 22:22   #6
confused_girl
Zadomowienie

Ja bym jednak postawiła na tonik z BHA,a jeszcze lepiej z 8% AHA. Ukręciłam go sobie przy małym wysypie i poradził sobie z nim w kilka dni. Buzia gładka i promienna. Tylko przy kwasach musisz pamiętać o dwóch bardzo ważnych sprawach:
1. podczas stosowania preparatów z kwasami AHA lub BHA i przez jakis czas po ich odstawieniu trzeba używać na dzień filtru (osobiście mogę polecić Biodermy Photoderm MAT, nie zapycha, przynajmniej mnie )
2. mocne nawilżanie. Albo sprawdzony krem, który na 100% nie powoduje u Ciebie zaskorników albo mieszanie tuz przed nałożeniem oleju z kwasem hialuronowym. Polecam olej z dzikiej róży, macerat z zielonej herbaty, olej z pestek dynii i wiele innych.
Zaletą kwasów PHA jest to, że nie wymagaja stosowanie filtrów, ale jednak większość osób na Wizażu z zaskórnikami poradziło sobie za pomocą AHA/BHA Chociaz jak zawsze jest to sprawa bardzo indywidualna

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 23:15   #7
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja bym jednak postawiła na tonik z BHA,a jeszcze lepiej z 8% AHA. Ukręciłam go sobie przy małym wysypie i poradził sobie z nim w kilka dni. Buzia gładka i promienna. Tylko przy kwasach musisz pamiętać o dwóch bardzo ważnych sprawach:
1. podczas stosowania preparatów z kwasami AHA lub BHA i przez jakis czas po ich odstawieniu trzeba używać na dzień filtru (osobiście mogę polecić Biodermy Photoderm MAT, nie zapycha, przynajmniej mnie )
2. mocne nawilżanie. Albo sprawdzony krem, który na 100% nie powoduje u Ciebie zaskorników albo mieszanie tuz przed nałożeniem oleju z kwasem hialuronowym. Polecam olej z dzikiej róży, macerat z zielonej herbaty, olej z pestek dynii i wiele innych.
Zaletą kwasów PHA jest to, że nie wymagaja stosowanie filtrów, ale jednak większość osób na Wizażu z zaskórnikami poradziło sobie za pomocą AHA/BHA Chociaz jak zawsze jest to sprawa bardzo indywidualna
Masz racje ale Omniama wspomina o tym,ze choruje na łuszczyce i stad pomysl na ten tonik,zreszta sama uzywalam preparatow PHA i u mnie np sprawdzily sie o wiele lepiej niz BHA a teraz uzywam tego toniku i podoba mi sie dzialanie.
Pisze o tym patrzac z wlasnego doswiadczenia poniewaz sama borykam sie z problemami skornymi.
Stary 2009-04-04, 16:57   #8
confused_girl
Zadomowienie

Hexxano -masz rację, ale dalej wydaje mi się, że AHA przy łuszczycy też powinno się sprawdzić. Chociaż nie będę się mądrzyć, bo nie mam takich problemów skórnych

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:01   #9
omniama
Raczkowanie

GG do omniama

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zamówię tonik polecany przez Hexxanę.
Stary 2010-12-05, 20:42   #10
omniama
Raczkowanie

GG do omniama

I oto wracam, pozwoliłam sobie odkopać mój dawny wątek.
Toniki wypróbowałam, nie za dobrze mi służyły.
Kremów całą masę mam przetestowanych, do tego Davercin co jakiś czas i ciągle te cholerne zaskórniki spędzają mi sen z powiek.
Chyba najlepiej moja skóra reaguje na Acne derm, ale w ulotce mowa o tym, że nie można stosować dłużej niż pół roku, więc musiałam odstawić i znowu jestem w kropce. Wszystko mnie zapycha!
Może ktoś ma podobny problem: zaskórniki i pogarszanie się cery właściwie po każdym mazidełku. Co robić?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości