Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-03, 11:52   #1
mol
Przyczajenie

poradźcie jak uzupełnić brakujace zęby

Witajcie! Od zawsze mam problemy z zębami, stało się tak, że straciłam cztery zęby od góry (dwa z lewej i dwa z prawej strony). Nie chcę się tłumaczyć, bo i tak większość z Was na pewno zarzuci mi, że o nie nie dbam itp. Więc sobie darujcie takie komentarze, i tak już jestem zdołowana .
I problem jest taki, że nie stać mnie na implanty, a mostki też odpadają. Myślałam w ostateczności o ruchomych protezkach, ale przeczytałam, że mozna je połknąć , więc się tego obawiam. Czy to prawda? Czy one się nie trzymają? Jeśli ktoś posiada taką, to niech napisze. Czytałam też o protezach z acetalu, ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy ktoś coś wie na ten temat? Chętnie też poznam osoby, które mają podobny problem. Możecie pisać na priv. Pozdrawiam.
mol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:19   #2
p4w
Zakorzenienie

Dot.: poradźcie jak uzupełnić brakujace zęby

Cytat:
Napisane przez mol Pokaż wiadomość
Witajcie! Od zawsze mam problemy z zębami, stało się tak, że straciłam cztery zęby od góry (dwa z lewej i dwa z prawej strony). Nie chcę się tłumaczyć, bo i tak większość z Was na pewno zarzuci mi, że o nie nie dbam itp. Więc sobie darujcie takie komentarze, i tak już jestem zdołowana .
I problem jest taki, że nie stać mnie na implanty, a mostki też odpadają. Myślałam w ostateczności o ruchomych protezkach, ale przeczytałam, że mozna je połknąć , więc się tego obawiam. Czy to prawda? Czy one się nie trzymają? Jeśli ktoś posiada taką, to niech napisze. Czytałam też o protezach z acetalu, ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy ktoś coś wie na ten temat? Chętnie też poznam osoby, które mają podobny problem. Możecie pisać na priv. Pozdrawiam.
jeśli implanty i most odpada (nie rozumiem czemu, ale ok) to pozostają jedynie protezy ruchome
problem polega na tym, ze takie protezy mają klamry - element mocujący, które są mało estetyczne
można oczywiście zrobić protezę lub same klamry z acetalu, ale to tez jest widoczne

z resztą koszt acetalu i szkieletowej protezy jest zbliżony do kosztów mostu, więc nie ulega wątpliwości, ze most jako proteza stała (nie wyjmuje jej się) jest estetyczniejsza i wygodniejsza

NFZ refunduje tylko protezy osiadające - takie najzwyklejsze z drucianymi klamrami, ale tylko wtedy gdy brakuje 5 zębów i więcej, więc jak brakuje Ci czterech zębów to i tak się kwalifikujesz

radziłabym znaleźć jakiś dobry gabinet i wziąć jakiś mały kredyt i zrobić most - to będzie najlepsze rozwiązanie

jeśłi chodzi o połykanie protezy to jest to mało prawdopodobne - jak brakuje jednego zęba to moze się to zdarzyć, ale cztery zęby ...

3220g 54 cm

baza UD i nowe japonki EMU 36 na wymianę
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 09:55   #3
mol
Przyczajenie

Dziękuje P4w za odpowiedź.
Wiem, że mostki byłyby najlepsze i komfortowe, ale właśnie oprócz kosztów (bo u mnie trzeba zrobić dwa, więc koszt ok. 2500), to obawiam się piłowania aż tylu zębów, boję się, że może się z nimi coś dziać pod koronami, albo mogą się złamać, bo mam słabe zęby i jakieś dziwne . W dodatku nie znam dobrego specjalisty, mieszkam w małej miejscowości, dentystka do której chodzę nie jest najlepsza. Dlatego pomyślałam o ruchomych protezkach, przynajmniej na razie. Wiem, że te zwykłe na drucikach nie są polecane, bo poza tym, że nie komfortowe to przyspieszają zanik kości, chciałam się zapytać w jaki sposób, czy tylko przez samo noszenie? czy zakładając je np tylko wychodząc do ludzi, żeby ukryć lukę w zębach też? Może to głupie pytania, ale nie wiem tego.
Stary 2009-04-09, 10:27   #4
mol
Przyczajenie

A jeśli przeczyta to ktoś, kto ma może podobny problem itp, to napisz na: mol-a@go2.pl
Stary 2009-04-10, 03:35   #5
Candy Supcio
Zadomowienie

Nie wiem ile masz lat,ale zakladam,ze jestes mloda osobka.Wiadomo,ze implanty bylyby najlepszym rozwiazaniem protetycznym,ale to sa niestety ogromne koszta.Mosty...maja zalety,ale maja rowniez wady.W Twoim przypadku rowniez odpadaja,wiec pozostaje proteza ruchoma.Nie boj sie tej protezy,bo ona wiecej pomoze niz zaszkodzi.Wazne jest,zebys udala sie z tym do lekarza,ktory wspolpracuje z dobrym technikiem dentystycznym.Oczywiscie dobrze dopasowana proteza do zasluga obu specjalistow-stomatologa i technika stomat.Pamietaj o jednym-im dluzej zwlekasz z uzupelniem luk tym wieksza szkode sobie wyrzadzasz.Zeby zaczna sie rozchodzic,powstana luki,ktore wyglada nieestetycznie.Jestes mloda,zrob protezke,przyzywyczaisz sie do niej z czasem.W przyszlosci bedziesz mogla pomyslec o stalym uzupelnieniu (implany,most).Tak wiec szukaj dobrego stomatologa i glowa do gory!
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:45   #6
mol
Przyczajenie

Dzięki Candy Supcio Tak się miotam przez te zęby, nie wiem co robić, nawet nie znam nikogo kto by miał jakąkolwiek protezke. No i jeszcze problem z dobrym stomatologiem...
Stary 2009-04-14, 19:18   #7
Candy Supcio
Zadomowienie

Na pocieszenie powiem,ze kiedys w gab.,w ktorym pracowalam mielismy pacjentke,mloda sliczna dziewczyne,ktora stracila przedniego zeba w wyniku wypadku samochodowego.Nie zdecydowala sie na most porcelanowy,wybrala taka miniaturkowa protezke na jedego zeba.Stwierdzila,ze byc moze kiedys bedzie mogla pzwolic sobie na implant.Tak wiec glowa do gory.
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:04   #8
mol
Przyczajenie

Dziękuję jeszcze raz Pozostaję mi teraz znalezienie lepszego stomatologa, lub zaufać dotychczasowej dentystce
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości