Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-21, 13:21   #3121
plineczka003
Zadomowienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Niedawno była dyskusja o zapachu oleju z pestek malin. Do mnie wczoraj przyszedł ten z BU, obecnie jestem po 3 użyciu i o ile w buteleczce pachnie średnio, o tyle na twarzy jest to bardzo przyjemny zapach - przynajmniej dla mnie. Nie da się go do niczego porównać, pachnie po prostu jak pestki malin, z niczym innym mi się nie kojarzy Może delikatnie z zapachem antonówek
plineczka003 jest offline  
Stary 2011-12-24, 13:48   #3122
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Od jojoby zaczęłam swoją przygodę z naturalną pielęgnacją. Używałąm sam, wieczorem. Wyleczył mnie z trądziku. Moja mama tylko jojoby używa już kolejny rok
Ale ponawiam pytanie - co na mega wysuszoną skórę? Smaruję shea, nieźle, ale czy jest coś jeszcze mocniej natłuszczająco - nawilżającego?
a ile czekałas zanim poszłaś spac bo ie pobrudził poduszki?

czy nie brydził i szybko sie wchłaniał?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-12-24, 14:18   #3123
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
na razie zastosowałam tylko olejek eteryczny z zielonej herbaty
eee, chyba z drzewa herbacianego?
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2011-12-26, 17:33   #3124
fabregasowa
Zakorzenienie

mam próbkę oleju konopnego i trzymam go w lodówce, to normalnie że na dnie mam jakiś osad...?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-12-26, 17:58   #3125
Katka1989
Raczkowanie

Hej wszystkim
Planuję swoje pierwsze zamówienie z Biochemii Urody i po lekturze recenzji na KWC i wątków na forum bardzo przypadł mi do gustu olej z pestek malin. Ze strony BU wynika, że stosuje się go głównie na skórę. Ale tak się zastanawiam... Czy któraś z was próbowała stosować go na włosy i czy są jakieś pozytywne efekty?
Katka1989 jest offline  
Stary 2011-12-27, 13:41   #3126
ala*
Przyczajenie

Co do oleju z pestek malin to stosuję go tylko na twarz (skórę mam po nim fajną, miękką ale za słabo nawilża, nawet z HA), na włosy nie próbowałam, więc nie pomogę.

A ja chciałam zapytać, czy macie jakiś sprawdzony balsam, który nadaje się na bazę do "ulepszania"? Taki, do którego dodawałyście oleje lub inne składniki i nie rozwarstwił się albo nie zrobił się wodnisty. Może jakiś Babydream?
ala* jest offline  
Stary 2011-12-27, 16:19   #3127
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ala* Pokaż wiadomość
A ja chciałam zapytać, czy macie jakiś sprawdzony balsam, który nadaje się na bazę do "ulepszania"? Taki, do którego dodawałyście oleje lub inne składniki i nie rozwarstwił się albo nie zrobił się wodnisty. Może jakiś Babydream?
ja tak robie z bezzapachowym alterra. jest bardzo gesty, ale nie zbity - wiec moge nawet pol na pol z olejami zmieszac i konsystencja jest spoko. i jesli dodam czegos z zapachem, to sie zapachy nie "gryza"
cloche jest offline  
Stary 2011-12-27, 21:38   #3128
nikisa
Zakorzenienie

Hej Jestem całkowitą świeżynką w temacie olei, dlatego proszę o wybaczenie, być może banalnych pytań...

W końcu zmobilizowałam się i robie zamówienie z ZSK.
Który olej wg Was jest lepszy? Z malin czy truskawek? Chodzi mi głównie o poprawienie mojej buzi, bo cały czas coś wyskakuje i bynajmniej nie jest to spowodowane @
Ewentualnie tego typu oleje nadają się do stosowania na inne części ciała czy tylko twarz?
I rozumiem, że bez znaczenia jest, czy nałożę je same czy zmieszam z HA?

Dopiero teraz czytając pare stron wstecz dowiedziałam się o tamanie, więc jego też biore

I wszystkie oleje (w.w) + HA trzymam w lodówce?

Jeszcze jedno pytanie: czy kolagen z ZSK to zwykły naturalny kolagen wykorzystywany do zwalczania rozstępów?

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2011-12-27 o 21:39
nikisa jest offline  
Stary 2011-12-27, 22:52   #3129
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Hej Jestem całkowitą świeżynką w temacie olei, dlatego proszę o wybaczenie, być może banalnych pytań...

Który olej wg Was jest lepszy? Z malin czy truskawek? Chodzi mi głównie o poprawienie mojej buzi, bo cały czas coś wyskakuje i bynajmniej nie jest to spowodowane @
Ewentualnie tego typu oleje nadają się do stosowania na inne części ciała czy tylko twarz?

Dopiero teraz czytając pare stron wstecz dowiedziałam się o tamanie, więc jego też biore

Jeszcze jedno pytanie: czy kolagen z ZSK to zwykły naturalny kolagen wykorzystywany do zwalczania rozstępów?
Ja mam cerę tłustą, ze skłonnościami do trądziku i moje ulubione to - z róży rdzawej, pachnotki, konopny Są lekkie, nawilżające, nie zapychają.
Tamanu dobry na niespodzianki, ale najlepiej punktowo :P
Z nasion truskawek stosowałam i też był niezły, cudownie pachnie. Z kolei koleżanka z problemami z cerą używała malinowego, i jej skóra wcale nie wyglądała lepiej, nie mówiąc o nawilżeniu
Najlepsze efekty nawilżające daje z HA, na buzię zwilżoną hydrolatem ^^

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2011-12-27 o 23:08
Ishani jest offline  
Stary 2011-12-27, 23:00   #3130
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:

oleje mozesz stosowac gdzie chcesz, po prostu jedne sa lepsze do cery, inne do ciala, inne do wlosow.
olej z hialuronem lepiej sie wchlania, kwas lepiej tez wprowadza skladniki w glab skory. (ja uwielbiam taki zestaw)
Na skladnikach bedziesz miala etykietki gdzie trzymac co, w jakiej temp., a jak nie na etykietce to pewnie jest napisane na stronie, nie wszystkie skladniki trzyma sie w lodowce.
ja polecam z niezapychajacych: olej z pestek sliwki, jojoba, orzechowy. z rozy.

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2011-12-27, 23:34   #3131
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
? Z malin czy truskawek?
to są 2 zupełnie różne oleje z truskawki jest dosyc tłusty, stosowałam tylko na noc. Z malin w miarę lekki, na co dzień

fabregasowa jest offline  
Stary 2011-12-27, 23:51   #3132
nikisa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja mam cerę tłustą, ze skłonnościami do trądziku i moje ulubione to - z róży rdzawej, pachnotki, konopny Są lekkie, nawilżające, nie zapychają.
Tamanu dobry na niespodzianki, ale najlepiej punktowo :P
Z nasion truskawek stosowałam i też był niezły, cudownie pachnie. Z kolei koleżanka z problemami z cerą używała malinowego, i jej skóra wcale nie wyglądała lepiej, nie mówiąc o nawilżeniu
Najlepsze efekty nawilżające daje z HA, na buzię zwilżoną hydrolatem ^^
Dziękuje bardzo za pomoc
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
oleje mozesz stosowac gdzie chcesz, po prostu jedne sa lepsze do cery, inne do ciala, inne do wlosow.
olej z hialuronem lepiej sie wchlania, kwas lepiej tez wprowadza skladniki w glab skory. (ja uwielbiam taki zestaw)
Na skladnikach bedziesz miala etykietki gdzie trzymac co, w jakiej temp., a jak nie na etykietce to pewnie jest napisane na stronie, nie wszystkie skladniki trzyma sie w lodowce.
ja polecam z niezapychajacych: olej z pestek sliwki, jojoba, orzechowy. z rozy.
Dziękuje pięknie śliwka już jest na liście i od teraz róża również
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
to są 2 zupełnie różne oleje z truskawki jest dosyc tłusty, stosowałam tylko na noc. Z malin w miarę lekki, na co dzień
Dziękuje Wiem, że 2 różne, po prostu ich opisy są w miare podobne, dlatego zastanawiałam się, który wziąć. Nie lubie, kiedy coś jest zbyt tłuste, dlatego biore maliny

Złożyłam, ale coś chyba nie tak z przeliczaniem jest, bo np. z kwas HA zapłaciłam 5 zł z groszami, a wziełam 30 ml....
Zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2011-12-28 o 00:13
nikisa jest offline  
Stary 2011-12-28, 01:07   #3133
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuje bardzo za pomoc

Dziękuje pięknie śliwka już jest na liście i od teraz róża również

Dziękuje Wiem, że 2 różne, po prostu ich opisy są w miare podobne, dlatego zastanawiałam się, który wziąć. Nie lubie, kiedy coś jest zbyt tłuste, dlatego biore maliny

Złożyłam, ale coś chyba nie tak z przeliczaniem jest, bo np. z kwas HA zapłaciłam 5 zł z groszami, a wziełam 30 ml....
Zobaczymy, co z tego wyjdzie...
jak masz budzet to wzielabym kwasu hialuronowego 100ml, to sie do wszystkiego przydaje, i do buzi i ciala i wlosow, chyba, ze chcesz narazie tylko poprobowac

Stary 2011-12-28, 12:48   #3134
nikisa
Zakorzenienie

Dokładnie taki był plan Żeby zobaczyć, co i jak

nikisa jest offline  
Stary 2011-12-28, 21:10   #3135
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie taki był plan Żeby zobaczyć, co i jak
no tak, ja podpowiadalam ze od razu 100ml bo hialuron jest absolutnym must have dla mnie i mojej mamy, no i dla chyba znacznej wiekszosci biocheiolubnych wizazanek, ale w lepiej najpierw sprobuj mniej, zawsze szybciej bedziesz miala powod, zeby zamowic cos nowego acha, i jakby w uzywaniu kwas Cie sciagal to znaczy, ze za malo oleju dajesz. Najprosta mieszanka, ktora juz pewnie znasz, to olej na dlon i kwas, zmieszac i na buzie

czekam i czekam az helfy albo shea.pl odnawia zapasy, ale chyba sie nie doczekam....

Stary 2011-12-28, 22:10   #3136
Coraline_
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!
Zastanawia mnie kwestia mieszania olejów. Czy któraś z Was miesza np kilka różnych olei z żelem hialuronowym? Czy są jakieś przeciwwskazania co do mieszania ich ze sobą? Albo czy na coś trzeba zwrócić uwagę?
Na stronie BU jest informacja o mieszaniu hydrolatów: click. A konkretnie jaki hydrolat z jakim się dobrze miesza. Nie ma jednak takich informacji o olejach. Czy można mieszać np 3 i więcej ze sobą? Do tej pory zdarzyło mi się mieszać ze sobą maksymalnie dwa, kiedy np. w opisie danego oleju "wyłapałam", że dobrze go rozcieńczyć z jakimś innym.

Coraline_ jest offline  
Stary 2011-12-28, 22:56   #3137
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Coraline_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Zastanawia mnie kwestia mieszania olejów. Czy któraś z Was miesza np kilka różnych olei z żelem hialuronowym? Czy są jakieś przeciwwskazania co do mieszania ich ze sobą? Albo czy na coś trzeba zwrócić uwagę?
Na stronie BU jest informacja o mieszaniu hydrolatów: click. A konkretnie jaki hydrolat z jakim się dobrze miesza. Nie ma jednak takich informacji o olejach. Czy można mieszać np 3 i więcej ze sobą? Do tej pory zdarzyło mi się mieszać ze sobą maksymalnie dwa, kiedy np. w opisie danego oleju "wyłapałam", że dobrze go rozcieńczyć z jakimś innym.
Z tego co ja wiem nie ma przeciwwskazań. Tyle, że takie rzeczy trzeba raczej mieszać przed uzyciem bezpośrednio na dłoni.
Limone jest offline  
Stary 2011-12-28, 23:07   #3138
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Coraline_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem nie ma przeciwwskazań. Tyle, że takie rzeczy trzeba raczej mieszać przed uzyciem bezpośrednio na dłoni.
mozesz mieszac, ale polecam najpierw osobno pouzywac, bo w razie czego nie bedziesz wiedziala, ktory Ci sluzy albo nie.
no i tak racja, lepiej na biezaco na dloni, bo takie mieszanki na dluzej trzeba by bylo juz pewnie zakonserwowac

Stary 2011-12-28, 23:51   #3139
nikisa
Zakorzenienie

Cytat:
no tak, ja podpowiadalam ze od razu 100ml bo hialuron jest absolutnym must have dla mnie i mojej mamy, no i dla chyba znacznej wiekszosci biocheiolubnych wizazanek, ale w lepiej najpierw sprobuj mniej, zawsze szybciej bedziesz miala powod, zeby zamowic cos nowego acha, i jakby w uzywaniu kwas Cie sciagal to znaczy, ze za malo oleju dajesz. Najprosta mieszanka, ktora juz pewnie znasz, to olej na dlon i kwas, zmieszac i na buzie

czekam i czekam az helfy albo shea.pl odnawia zapasy, ale chyba sie nie doczekam....
Dziękuje bardzo za pomoc
Mam nadzieje, że jutro dostane już i będę mogła testować

nikisa jest offline  
Stary 2011-12-29, 10:12   #3140
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
mozesz mieszac, ale polecam najpierw osobno pouzywac, bo w razie czego nie bedziesz wiedziala, ktory Ci sluzy albo nie.
no i tak racja, lepiej na biezaco na dloni, bo takie mieszanki na dluzej trzeba by bylo juz pewnie zakonserwowac
Bardziej bym sie obawiała rozwarstwiania takiej mieszanki przechowywanej dłużej.
Limone jest offline  
Stary 2011-12-29, 12:11   #3141
Coraline_
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedzi oczywiście zawsze mieszam tylko porcję jednorazowego użytku na dłoni.

Coraline_ jest offline  
Stary 2011-12-29, 13:18   #3142
ala*
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja tak robie z bezzapachowym alterra. jest bardzo gesty, ale nie zbity - wiec moge nawet pol na pol z olejami zmieszac i konsystencja jest spoko. i jesli dodam czegos z zapachem, to sie zapachy nie "gryza"
Dzięki wielkie! Zakupię i przetestuję Już jadą do mnie paczuszki z Ecospa i Mazideł, więc niedługo zacznę mieszanie

Kupiłam m.in. kilka składników nawilżających, bo oleje (najczęściej z maliny albo malina z arganowym, żurawinowym) z HA niestety niewystarczająco nawilżają moją cerę. Obecnie mieszam je pół na pół z kremem, ale rano też budzę się z wysuszoną cerą. Czy ktoś jeszcze tak ma?
ala* jest offline  
Stary 2011-12-29, 14:42   #3143
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
mam próbkę oleju konopnego i trzymam go w lodówce, to normalnie że na dnie mam jakiś osad...?
pomoże ktoś?

fabregasowa jest offline  
Stary 2011-12-29, 14:51   #3144
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
pomoże ktoś?
Ja mam konopny w białej butelce, wiec Ci nie powiem, ale ja bym sie nie przejmowala. Może jest nieoczyszczony, oleje często mają jakieś osady :P
Ishani jest offline  
Stary 2011-12-29, 16:25   #3145
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ala* Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Zakupię i przetestuję Już jadą do mnie paczuszki z Ecospa i Mazideł, więc niedługo zacznę mieszanie

Kupiłam m.in. kilka składników nawilżających, bo oleje (najczęściej z maliny albo malina z arganowym, żurawinowym) z HA niestety niewystarczająco nawilżają moją cerę. Obecnie mieszam je pół na pół z kremem, ale rano też budzę się z wysuszoną cerą. Czy ktoś jeszcze tak ma?
moja mama a probowalas z jakims ciezszym olejem lub masem shea czy kokosowym? to sa giganty tlusciochowe

Stary 2011-12-29, 23:24   #3146
karmazynka99
Zakorzenienie

ja jeszcze raz ponowie bo moje pytanie się zgubiło: czy olej jojoba sie jako tako wchłania?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-12-30, 01:14   #3147
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja jeszcze raz ponowie bo moje pytanie się zgubiło: czy olej jojoba sie jako tako wchłania?
chyba nikt nie odpowie na pewno, u mnie srednio, u mojej mamy swietnie, zalezy od skory i jej wlasciwosci

Stary 2011-12-30, 10:17   #3148
ala*
Przyczajenie

Cytat:
moja mama a probowalas z jakims ciezszym olejem lub masem shea czy kokosowym? to sa giganty tlusciochowe
Na razie próbowałam tylko z lekkimi olejami. Moja cera łatwo się zanieczyszcza, więc trochę się boję cięższych specyfików. Ale będę testować, wyjścia nie ma Masełka już do mnie lecą.
Sama nie wiem, czy brakuje mi natłuszczenia czy nawilżenia... Zobaczymy
ala* jest offline  
Stary 2011-12-30, 10:19   #3149
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
chyba nikt nie odpowie na pewno, u mnie srednio, u mojej mamy swietnie, zalezy od skory i jej wlasciwosci
dzieki

a jaki typ skóry masz ty i twoja mama?
mama pewnie sucha skoro jej się tak wchłaniał?

ja mam zamiar go kupiłć, i sprawdzic, bo migdał i avokado mi sie nie wchłanieją wcale

a jak używacie olei to nie brudzicie poduszki??

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2011-12-30, 10:38   #3150
bierdonka
Wtajemniczenie

Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...

Drogie biochemiczki, mam pytanie, czy w domowych warunkach dałoby się odtworzyć coś o takim składzie i właściwościach:
Ingredients: pongamia pinnata (karanj) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, glycine soja (soy) butter, glycine soja (soy) wax, euphorbia cerifera (candelilla) wax

Jest to masło do dbania o rozciągnięte uszy, w Polsce niestety niedostępna, a bardzo polecana.

Jest możlwiość żeby samej coś takiego ukręcić?
Może macie propozycje, co możnaby tam jeszcze dodać np. dla ładniejszego zapachu, albo lepszych właściwości? Jakieś olejki eteryczne, witaminy?

Konsystencji można się domyślić z wyglądu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg holey_buttr.jpg (19,5 KB, 23 załadowań)
bierdonka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości