Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-27, 18:15   #3211
capuccino
z innej bajki

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, ma któraś linka do tej tabeli olejów (podział na kwas oleinowy, palmitynowy itd)? Nie mogę tego odszukać, na dysku też nie mam, a wiem, że była tu podawana.

Z góry dziekuję

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2012-01-27, 19:27   #3212
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

sprubuje popatrzec i jak znajde to napisze

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:10 Powód: OT
karmazynka99 jest offline  
Stary 2012-01-27, 20:23   #3213
izus_86
Zakorzenienie

Dziewczyny, a czym sobie urozmaicacie hydrolaty (do przecierania twarzy, jako tonik)?
Ja ostatnio dodałam trochę niacynamidu i w sumie fajnie działało, ale właśnie mi się skończyło i myślę co by tu teraz dodać
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-27, 20:33   #3214
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czym sobie urozmaicacie hydrolaty (do przecierania twarzy, jako tonik)?
Ja ostatnio dodałam trochę niacynamidu i w sumie fajnie działało, ale właśnie mi się skończyło i myślę co by tu teraz dodać
hmm ja na razie niczym

a co myslisz o dodaniu panthenolu?

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-01-27, 20:40   #3215
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
hmm ja na razie niczym

a co myslisz o dodaniu panthenolu?
No to może być fajne połączenie
Tylko niestety nie mam go Jest na mojej następnej liście, razem z kilkoma pozycjami Musiałam ograniczyć troszkę zakupy, bo w styczniu wydałam grubo ponad 100 zł na mazidła
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-27, 20:43   #3216
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
No to może być fajne połączenie
Tylko niestety nie mam go Jest na mojej następnej liście, razem z kilkoma pozycjami Musiałam ograniczyć troszkę zakupy, bo w styczniu wydałam grubo ponad 100 zł na mazidła
ale chyba nie moge go wlac od razu do hydrolatu bo sie zepsuje?
czy nic sie nie stanie?

ahh ten wizaz prowadzi do wydawania coraz wiekszej ilości pieniędzy

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2012-01-27, 21:08   #3217
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ale chyba nie moge go wlac od razu do hydrolatu bo sie zepsuje?
czy nic sie nie stanie?

ahh ten wizaz prowadzi do wydawania coraz wiekszej ilości pieniędzy
Myślę, że jak dodasz, to przez jakieś dwa tygodnie w lodówce da radę
Ja tak zrobiłam z hydrolatem+B3 i z moim wykombinowanym lejącym serum
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:11 Powód: OT
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-28, 20:48   #3218
paradiso perduto
Zakorzenienie

Ja obecnie używam hydrolatu ze słodkich migdałów i jestem zadowolona. Nawilża nawet nieźle

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:11 Powód: OT
paradiso perduto jest offline  
Stary 2012-01-28, 22:21   #3219
Aguu
Rozeznanie

Proszę o radę - czy jest jakiś olej lub preparat na bazie oleju, który wybieli plamy wątrobowe/starcze?

Aguu jest offline  
Stary 2012-01-29, 09:00   #3220
Amu_Ikuto
Raczkowanie

Hejka!
Dziewczyny, wielka prośba! Jestem w trakcie czytania I części wątku - lektura wielce zajmująca i ciekawa, ale ciągle nie mogę znaleźć tego, czego szukam. Czy któraś doświadczona wizażanka mogłaby mi doradzić? Chciałabym ukręcić, bo ja wiem? Coś w stylu olejku do masażu albo może balsamu - w tej kwestii też proszę o radę Chcę żeby był w nim ekstrakt z kasztanowca i olej z róży. Chciałabym też do tego dodawać olejku różanego, ale nie wiem, czy mogę go dać odpowiednią ilość oczywiście do całości takiej mieszanki, czy dodawać tylko 3 krople do objętości, którą mam zamiar właśnie zużyć?? I w jakich proporcjach to wszystko zmieszać? Czy dodać skwalenu dla lepszej stabilności oleju z róży? Czy może powinnam dodać jeszcze jakieś inne składniki? Bo kasztanowca powinno być 2% to dodać do reszty oleju z róży? Ale czy kasztanowiec się rozpuści? Bo niby jest rozpuszczalny w wodzie, ale jest używany też w emulsjach, a one przecież są tłuszczowe...
Jednym słowem proszę o pomoc!!!

Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^

Amu_Ikuto jest offline  
Stary 2012-01-29, 10:55   #3221
iwoona
Wtajemniczenie

Ehh czytam i czytam ale poddaję sie i pytam

Chcę kupić mój pierwszy olej.
Cere obcnie mam normalną z tendencją do wysuszania, właśnie skończyłam kurację retinoidową doustną, boje sie ewentualnego zapychania olejków, mam bardzo rozszerzone pory które narazie są czyste ale mam wrażenie że łatwo się zanieczyszczą.
Olej mam zamiar mieszać z HA 1%, potrzebuję by mnie nawilżył (nie natłuścił) uelastycznił skórę, zwężył pory i no własnie nie zapychał.
Co polecacie?

Po wstepnym rozeznaniu wrzuciłam do koszyka ZSK
-kwas HA 1%
-hydrolat z róży stulistnej - chyba że polecacie jakiś inny?
-olej z pestek arbuza lub z nasion malin lub z pestek dyni dziewczyny poradźcie czy dobrze celuję

A uzywała któraś z was ekstrakt zapobiegajacy rozstepom lub olej z pestek dyni ale na rozstępy (ZSK)?

Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline  
Stary 2012-01-29, 14:26   #3222
nevershoutnever
Raczkowanie

Podejmuję nieudolne próby nawilżenia mojej cery, tym razem za pomocą naturalnych składników. Kupiłam olej arganowy, z pestek śliwki i z awokado, a także kwas hialuronowy. No i niestety skóra jak była sucha, tak jest nadal ale nadal walczę, musi to pewnie trochę potrwać, i tu pytanie, jak to wygląda z technicznej strony - zawsze czytałam, że dziewczyny mieszają kwas hialuronowy z olejem i taką mieszankę nakładają na skórę, też tak robiłam, a ostatnio nałożyłam najpierw kwas, a potem olej, i wydaje mi się, że efekt był lepszy, czy to ma sens?
nevershoutnever jest offline  
Stary 2012-01-29, 18:01   #3223
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Nikt mi nie odpowie? Ładnie proszę...
Ja bym chętnie pomogła, ale niestety od niedawna bawię się w półprodukty i nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie Nie miałam do czynienia ani z ekstraktem z kasztanowca ani ze skwalenem. Jedynie co stosuję, to olej z róży piżmowej, ale to na twarz, jeszcze nie kombinowałam z niczym typu balsam do ciała, chyba, że dodawanie olejków i witamin do gotowych balsamów
Z tego co widzę, to ostatnio mało osób się pojawia na tym wątku, więc troszke cierpliwości, a pewnie ktoś się odezwie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:12 Powód: OT
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-29, 18:24   #3224
Amu_Ikuto
Raczkowanie

Cytat:
Ja bym chętnie pomogła, ale niestety od niedawna bawię się w półprodukty i nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie Nie miałam do czynienia ani z ekstraktem z kasztanowca ani ze skwalenem. Jedynie co stosuję, to olej z róży piżmowej, ale to na twarz, jeszcze nie kombinowałam z niczym typu balsam do ciała, chyba, że dodawanie olejków i witamin do gotowych balsamów
Z tego co widzę, to ostatnio mało osób się pojawia na tym wątku, więc troszke cierpliwości, a pewnie ktoś się odezwie
Dziękuję za odpowiedź
Myślę, że nie będę robić nic tak skomplikowanego jak kremy czy balsamy. Chyba po prostu zmieszam ze sobą olej z róży z olejem z kasztanowca i do porcji, którą będę miała zamiar użyć będę dodawać olejku różanego. To będzie taki olejek do masażu. Kiedyś smarowałam całe ciało oliwką dla dzieci i "moje mazidło" chciałabym używać w ten sam sposób Ot, trochę na łapki i wcierać i wcierać i masować. Róża i kasztanowiec zwalczają cellulit, rozstępy, naczynka i rozjaśniają i myślę, że w połączeniu z masażem dadzą rezultaty jakich pragnę. Co o tym sądzicie, drogie Wizażanki??

Amu_Ikuto jest offline  
Stary 2012-01-29, 18:28   #3225
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź
Myślę, że nie będę robić nic tak skomplikowanego jak kremy czy balsamy. Chyba po prostu zmieszam ze sobą olej z róży z olejem z kasztanowca i do porcji, którą będę miała zamiar użyć będę dodawać olejku różanego. To będzie taki olejek do masażu. Kiedyś smarowałam całe ciało oliwką dla dzieci i "moje mazidło" chciałabym używać w ten sam sposób Ot, trochę na łapki i wcierać i wcierać i masować. Róża i kasztanowiec zwalczają cellulit, rozstępy, naczynka i rozjaśniają i myślę, że w połączeniu z masażem dadzą rezultaty jakich pragnę. Co o tym sądzicie, drogie Wizażanki??
Myślę, że tak będzie najlepiej
Sama mam zamiar spróbować smarować brzuszek olejem z róży piżmowej, bo mam malutką pamiątkę po ciąży
A może warto dodawać olejek grejpfrutowy, podobno jest dobry na celluit
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-29, 19:29   #3226
Amu_Ikuto
Raczkowanie

Cytat:
Myślę, że tak będzie najlepiej
Sama mam zamiar spróbować smarować brzuszek olejem z róży piżmowej, bo mam malutką pamiątkę po ciąży
A może warto dodawać olejek grejpfrutowy, podobno jest dobry na celluit
A może byś spróbowała na razie sam olej z róży z dodatkiem olejku? Bo już sama róża ma właściwości anty - cell Choć ten grapefruitowy też powinien być w porządku jeśli oczywiście nie masz uczulenia na cytrusy.

To myślisz, że ten pomysł na mój olej do masażu będzie dobry? Poza tym, tak będzie chyba najmniej kombinowania. Zastanawiam się jeszcze nad proporcjami. Bo i olej z róży i z kasztanowca można używać 100%, więc może krakowskim targiem dać połowę róży i połowę kasztanowca? Plus 3 krople olejku różanego do objętości właśnie używanej? Ktoś próbował coś takiego? Albo po prostu mieszał ze sobą różne oleje?

Amu_Ikuto jest offline  
Stary 2012-01-29, 20:38   #3227
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
A może byś spróbowała na razie sam olej z róży z dodatkiem olejku? Bo już sama róża ma właściwości anty - cell Choć ten grapefruitowy też powinien być w porządku jeśli oczywiście nie masz uczulenia na cytrusy.

To myślisz, że ten pomysł na mój olej do masażu będzie dobry? Poza tym, tak będzie chyba najmniej kombinowania. Zastanawiam się jeszcze nad proporcjami. Bo i olej z róży i z kasztanowca można używać 100%, więc może krakowskim targiem dać połowę róży i połowę kasztanowca? Plus 3 krople olejku różanego do objętości właśnie używanej? Ktoś próbował coś takiego? Albo po prostu mieszał ze sobą różne oleje?
Ja olejek eteryczny dopiero muszę kupić, a na cytrusy nie jestem uczulona, w sumie na nic nie jestem

Ja na Twoim miejscu dałabym pół na pół, tak jak piszesz
Różę piżmową, dawałam solo na twarz i było ok.

Na ciało mieszałam oleje typu kokos, avocado itp. A na włoski to już w ogóle dawałam różne miksy
Ogólnie takie mieszanie, to nic złego, nawet można kupić miksy olei, np. Alterra ma takie olejki, które zawierają chyba 11/12 różnych
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-29, 20:48   #3228
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Olejki eteryczne można do mikstur olejowych dodawać, te mniej drażniące w ilości ok. 4 krople / 10 ml oleju bazowego.

Masz olejek eteryczny różany? Nie szkoda Ci go do ciała?
Z cellulitem najlepiej rozprawiają się ol. eteryczne: rozmarynowy, paczulowy, cedrowy, grejpfrutowy, lawendowy. Rozmaryn, lawenda i cedr (i tymianek) są też świetne jako dodatek do wcierek i olejowania włosów
MysiaJadwisia jest offline  
Stary 2012-01-29, 21:29   #3229
Absit
Zadomowienie

witam

dopiero zaczynam przygode z mazidlami, cos tam juz ukrecilam na wlasne potrzeby i starannie wglebiam sie w watek

mam chec na tyle roznych kremow, olejkow, serum, hydrolatow ze chyba puszcze meza z torbami

cera normalna ze sklonnoscia do przetluszcania w okolicach nosa i brody, czasami przed @ jakies drobne wypryski no i niestety plytkonaczynkowa, czyli wszystko na mnie zaraz widac, po ciazach zostalo mi kilka plamek, z ktorymi walcze roznymi metodami

lubie nature dlatego wszystkie naturalne metody dbania o siebie sa mi bliskie wiec mam nadzieje zagoscic tu na dluzej
Absit jest offline  
Stary 2012-01-29, 22:25   #3230
izus_86
Zakorzenienie

Absit witam

Ja też polubiłam się z naturalną pielęgnacją Nie używam już żadnych kupnych toników, ani kremów na noc, jedynie na dzień daje krem nawilżający lub z filtrem na jakieś lekkie serum

Co do plamek, to ja mam z innego powodu, pozostałości po niespodziankach, które pojawiły się jakiś czas po ciąży Używałam kremu z lekkim kwasem, po części dawał radę, ale teraz stosuję peeling kwasem glikolowym i jest znacznie lepiej Do tego olej z róży piżmowej i serum z wit. C, bardzo ładnie mi rozjaśniają cerę i wyrównują koloryt
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-30, 00:07   #3231
Absit
Zadomowienie

Cytat:
Absit witam

Używałam kremu z lekkim kwasem, po części dawał radę, ale teraz stosuję peeling kwasem glikolowym i jest znacznie lepiej Do tego olej z róży piżmowej i serum z wit. C, bardzo ładnie mi rozjaśniają cerę i wyrównują koloryt
olej z rozy mam zamowiony i dzis dostalam maila ze paczka jest juz w ups czyli najdalej we wtorek bede miala swoje wlasne zapasy do probowania

na teraz mam serum lemon eko i migdalowe
uzywam na zmiane, fajnie sie wchlaniaja i nie zatykaja mnie bo nie znosze uczucia maski na twarzy

poczytam o peelingach, przyznam sie ze do tej pory kwasy omijalam szerokim lukiem ale jak cztam i czytam ....chyba sie skusze.....

musze tez poszukac czegos na wlosy, sa przesuszone i wypadaja a jak umyje zwyklym szamponem to skora glowy mnie swedzi i piecze
czytalam o oleju kokosowym ( tez zamowilam) i zamierzam jakimis wcierkami sie ratowac....
wczesniej na BU kupilam zestaw do przygotowania mleczka serum jedwabnego do wlosow ale niestety nie podzialalo na mnie w ogole
Absit jest offline  
Stary 2012-01-30, 00:26   #3232
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
olej z rozy mam zamowiony i dzis dostalam maila ze paczka jest juz w ups czyli najdalej we wtorek bede miala swoje wlasne zapasy do probowania

na teraz mam serum lemon eko i migdalowe
uzywam na zmiane, fajnie sie wchlaniaja i nie zatykaja mnie bo nie znosze uczucia maski na twarzy

poczytam o peelingach, przyznam sie ze do tej pory kwasy omijalam szerokim lukiem ale jak cztam i czytam ....chyba sie skusze.....

musze tez poszukac czegos na wlosy, sa przesuszone i wypadaja a jak umyje zwyklym szamponem to skora glowy mnie swedzi i piecze
czytalam o oleju kokosowym ( tez zamowilam) i zamierzam jakimis wcierkami sie ratowac....
wczesniej na BU kupilam zestaw do przygotowania mleczka serum jedwabnego do wlosow ale niestety nie podzialalo na mnie w ogole

Jak chodzi o włoski, to polecam oleje i zapraszam na te wątki:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578706
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578396

Ja dzięki dziewczynom z tych wątków, zdobyłam naprawdę większą widzę i moje włoski są naprawdę w lepszej kondycji
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:14 Powód: OT
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-30, 16:07   #3233
Absit
Zadomowienie

olej kokosowy
olej tamanu
olej z miodli indyjskiej
olej z nasion malin
hydrolat oczarowy
re fat
kwas hialuronowy

to na poczatek
bo jeszcze mam zamowienia w BU i mazidlach
i w schowku nastepne "must have"

dzieki za watki o pielegnacji wlosow, nie wiem kiedy czas znajde zeby sie w to wszystko wgryzc i poukladac, na razie robie sobie notatki z wszystkimi przydatnymi informacjami
Absit jest offline  
Stary 2012-01-30, 16:48   #3234
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
olej kokosowy
olej tamanu
olej z miodli indyjskiej
olej z nasion malin
hydrolat oczarowy
re fat
kwas hialuronowy

to na poczatek
bo jeszcze mam zamowienia w BU i mazidlach
i w schowku nastepne "must have"

dzieki za watki o pielegnacji wlosow, nie wiem kiedy czas znajde zeby sie w to wszystko wgryzc i poukladac, na razie robie sobie notatki z wszystkimi przydatnymi informacjami
Widzę, że wzięłaś olej tamanu, jestem ciekawa jego efektów
Hydrolat oczarowy mam i bardzo go lubię, ale troszkę go urozmaicam
Olej kokosowy stosuję na włoski, na końcówki po myciu, na buźkę, stopy, usta, całe ciało, uwielbiam go
Olej z nasion malin miałam wziąć, ale jak składałam zamówienie był niedostępny

Ogólnie to jest chyba tak, że jak już się raz zamówi, to nie ma końca Ciągle jest mało, ciągle chce się coś nowego
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-01-31, 20:03   #3235
Absit
Zadomowienie

Cytat:
Widzę, że wzięłaś olej tamanu, jestem ciekawa jego efektów

Ogólnie to jest chyba tak, że jak już się raz zamówi, to nie ma końca Ciągle jest mało, ciągle chce się coś nowego
olejek tamanu wzięłam z myślą o skórze głowy, mam po szamponie i farbowaniu tak swędzącą skórę, że idzie oszaleć no i poczytałam to zachwalają go również jako remedium na trądzik,więc spróbuję namówić córcię do stosowania...zobaczymy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:19 Powód: OT
Absit jest offline  
Stary 2012-02-01, 00:43   #3236
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
Ehh czytam i czytam ale poddaję sie i pytam

Chcę kupić mój pierwszy olej.
Cere obcnie mam normalną z tendencją do wysuszania, właśnie skończyłam kurację retinoidową doustną, boje sie ewentualnego zapychania olejków, mam bardzo rozszerzone pory które narazie są czyste ale mam wrażenie że łatwo się zanieczyszczą.
Olej mam zamiar mieszać z HA 1%, potrzebuję by mnie nawilżył (nie natłuścił) uelastycznił skórę, zwężył pory i no własnie nie zapychał.
Co polecacie?

Po wstepnym rozeznaniu wrzuciłam do koszyka ZSK
-kwas HA 1%
-hydrolat z róży stulistnej - chyba że polecacie jakiś inny?
-olej z pestek arbuza lub z nasion malin lub z pestek dyni dziewczyny poradźcie czy dobrze celuję

A uzywała któraś z was ekstrakt zapobiegajacy rozstepom lub olej z pestek dyni ale na rozstępy (ZSK)?
olej z pestek sliwki i avokado polecam, mam cere sklonna do zapychania i te oleje swietnie nawilzaja i nie zapychaja
hydrolat jest fajny, uzywalam, chociaz nie koniecznie bedzie Ci niezbedny, ale na poczatek mozesz sobie wziac, jeszcze konopny i kocanke bym polecia. kwas oczywiscie taak

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:21 ----------

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Podejmuję nieudolne próby nawilżenia mojej cery, tym razem za pomocą naturalnych składników. Kupiłam olej arganowy, z pestek śliwki i z awokado, a także kwas hialuronowy. No i niestety skóra jak była sucha, tak jest nadal ale nadal walczę, musi to pewnie trochę potrwać, i tu pytanie, jak to wygląda z technicznej strony - zawsze czytałam, że dziewczyny mieszają kwas hialuronowy z olejem i taką mieszankę nakładają na skórę, też tak robiłam, a ostatnio nałożyłam najpierw kwas, a potem olej, i wydaje mi się, że efekt był lepszy, czy to ma sens?
nakladaj w takiej kolejnosci jak Ci najbardziej pasuje.
wybralas sobie oleje dosc lekkie, to znaczy ja ich uzywam aby unikac zapychania, pomysl o jakis ciezszych olejach, moze jojoba, orzech wloski, orzech laskowy. a jesli to za malo to maslo shea i maslo kakaowe, to sa mega nawilzacze, uzywam je na wysuszona skore na ciele i dzialaja cudownie moze kompleks ceramidowy kapinke na raczke z olejem? ceramidy tez ladnie nawilzaja
Cytat:
Dziękuję za odpowiedź
ja jeszcze polecam swietne skladniki ujedraniajace: kofeine, ekstrakt z centelli i ekstrakt z guarany, oraz olejek cynamonowy (kropeki oczywiscie dodane)
Cytat:

mozesz mieszac oleje jak chcesz, olejki eteryczne kropeelkami i ekstrakty (niektore trzeba rozpuscic w wodzie najpierw) o ktorych pisalam wyzej tak do 10-20 procent, na mazidlach jest opisane stezenie dopuszczalne
Cytat:
witam

dopiero zaczynam przygode z mazidlami, cos tam juz ukrecilam na wlasne potrzeby i starannie wglebiam sie w watek

mam chec na tyle roznych kremow, olejkow, serum, hydrolatow ze chyba puszcze meza z torbami

cera normalna ze sklonnoscia do przetluszcania w okolicach nosa i brody, czasami przed @ jakies drobne wypryski no i niestety plytkonaczynkowa, czyli wszystko na mnie zaraz widac, po ciazach zostalo mi kilka plamek, z ktorymi walcze roznymi metodami

lubie nature dlatego wszystkie naturalne metody dbania o siebie sa mi bliskie wiec mam nadzieje zagoscic tu na dluzej
mam taka sama cere - polecam olej sliwkowy plus hialuron a na rozjasnienie lekkie ale delikatne i przy okazji antystarzeniowe polecam serum c plus e, najprosciej mozna zrobic z juvitu (kropelki witaminy c) z dodaanymi kapsulkammi witaminy e. a warto poczytac tu:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ighlight=juvit
w oogle warto poczytac to forum

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:17 Powód: OT
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2012-02-01, 09:36   #3237
Absit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość

mam taka sama cere - polecam olej sliwkowy plus hialuron a na rozjasnienie lekkie ale delikatne i przy okazji antystarzeniowe polecam serum c plus e, najprosciej mozna zrobic z juvitu (kropelki witaminy c) z dodaanymi kapsulkammi witaminy e. a warto poczytac tu:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ighlight=juvit
w oogle warto poczytac to forum

dzieki za podpowiedz, szkoda ze nie zamowilam jeszcze oleju ze sliwki
ale zapisalam w swoim notatniku i przy nastepnym zamowieniu zakupie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:20 Powód: OT
Absit jest offline  
Stary 2012-02-01, 12:17   #3238
pola_m
Wtajemniczenie

cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było, dla siebie już mam pielęgnację opanowaną.

teraz będę potrzebowała porady w kwestii dzieci. Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji maluszka?

Sama używam mydła z Alep, ma bardzo fajny skład (Olej z Oliwek, Olej Wawrzynu 25%, Hydroxyde Sodu i woda, pH neutralne.) Czy mogę go używać do mycia niemowlaczka?

Czym go potem smarować? Jeśli chodzi o oleje, to myślę o jojobie, słonecznikowym? Ale podobno nie powinno się codziennie smarować olejów. Co byście poleciły, jakiś krem? (humektan?)
pola_m jest offline  
Stary 2012-02-01, 13:50   #3239
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
dzieki za podpowiedz, szkoda ze nie zamowilam jeszcze oleju ze sliwki
ale zapisalam w swoim notatniku i przy nastepnym zamowieniu zakupie
ja jestem ze sliwki zadowolona i polecam ja calym sercem, i jak paachnie

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było, dla siebie już mam pielęgnację opanowaną.

teraz będę potrzebowała porady w kwestii dzieci. Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji maluszka?

Sama używam mydła z Alep, ma bardzo fajny skład (Olej z Oliwek, Olej Wawrzynu 25%, Hydroxyde Sodu i woda, pH neutralne.) Czy mogę go używać do mycia niemowlaczka?

Czym go potem smarować? Jeśli chodzi o oleje, to myślę o jojobie, słonecznikowym? Ale podobno nie powinno się codziennie smarować olejów. Co byście poleciły, jakiś krem? (humektan?)
ja bym polecila niemieckie rosmanowe kosmetyki typu babydream i hipp, nasze kosmetyki bija one na glowe niestety.. a z mazidel to bym polecila maslo shea, nie ma skladnikow uczulajacych, a pieknie nawilza koi.
jesli chodzi o mydla to moze znasz dwie mydlarnie "tuli" i "lawendowa farma" i sa tam recznie robione (niedrogie) mydlelka dla bobaskow, dziewczyny z wątkow polecaja

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:24 Powód: OT
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2012-02-01, 13:57   #3240
Absit
Zadomowienie

W mojej ulubionej aptece pani mi poleciła olej z łopianu ..będę wcierać i zobaczymy
są tam też farby na bazie oleju ...korciło mnie żeby zakupić tylko, że nie umiem sama farbować sobie włosów

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 09:28 Powód: OT
Absit jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości