Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-04, 12:50   #3721
The light
Zadomowienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Na przebarwienia polecam tez niacynamid z mazidel- odrobina do olejku czy formulacji-bardzo ladnie rozjasnia.

Co do hydrolatu z kocanki - zostanie ze mna juz do konca zycia
The light jest offline  
Stary 2012-06-04, 22:22   #3722
Apsik13
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Na przebarwienia polecam tez niacynamid z mazidel- odrobina do olejku czy formulacji-bardzo ladnie rozjasnia.
W jakiej formie jest ten niacynamid?
Ja mam z ZSK, ale nie polecano mi go na dodawanie go do porcji olejku przed nałożeniem na skórę w obawie przed przesadzeniem ilości nawet tej określanej mianem "odrobiny".
Stary 2012-06-04, 22:44   #3723
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
W jakiej formie jest ten niacynamid?
Ja mam z ZSK, ale nie polecano mi go na dodawanie go do porcji olejku przed nałożeniem na skórę w obawie przed przesadzeniem ilości nawet tej określanej mianem "odrobiny".
Pytanie nie do mnie, ale odpowiem

Jest w formie proszku, ja dodaję do kremów samorobionych, ale jak chodzi o ten wątek, to polecam dodawać do hydrolatów i stosować jako tonik

Na 9 ml hydrolatu, 0,3 ml niacynamide
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-06-04, 23:02   #3724
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale odpowiem

Jest w formie proszku, ja dodaję do kremów samorobionych, ale jak chodzi o ten wątek, to polecam dodawać do hydrolatów i stosować jako tonik

Na 9 ml hydrolatu, 0,3 ml niacynamide
Ok, też mam w proszku, tylko myślałam, że ten z Mazideł ma inną postać skoro koleżanka dodaje go do olejów (i jak zrozumiałam chyba bezpośrednio przed nałożeniem na skórę - jeśli nie, to proszę o poprawienie).
Zdziwiło mnie to trochę bo z "odrobiną" czegokolwiek można przesadzić.
Zastanawiam się czy można go dodać do wiekszej porcji lotionu Babydream albo kremu z tej samej serii.

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-06-04 o 23:07
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-06-05, 09:44   #3725
Lorri
Moderator

Z dodawaniem niacynamidu do większych porcji kosmetyków należy uważać - podnosi pH i może wpływać destabilizująco na niektóre układy konserwujące oraz składniki aktywne.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-05 o 09:46
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2012-06-05, 14:17   #3726
The light
Zadomowienie

Dodaję do każdej swojej formulacji szczyptę i nic mi się nigdy nie stało. Ladnie wygładza i rozjaśnia. W mazidlach mozna poprosic o probke- chetnie daja
The light jest offline  
Stary 2012-06-05, 19:32   #3727
Aguu
Rozeznanie

Spytam dla pewności - ile D-Pantenolu mogę dodać do 100ml hydrolatu (z neroli)?
Tak optymalnie, żeby mi podgoił podrażnienia (cera mieszana, poliki płytko unaczynione).

Aguu jest offline  
Stary 2012-06-06, 14:14   #3728
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Spytam dla pewności - ile D-Pantenolu mogę dodać do 100ml hydrolatu (z neroli)?
Tak optymalnie, żeby mi podgoił podrażnienia (cera mieszana, poliki płytko unaczynione).
Możesz dodać 4-5 ml, to będzie ok. 3-4% D-pantenolu.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2012-06-06, 14:52   #3729
Aguu
Rozeznanie

Pięknie dziękuję

Aguu jest offline  
Stary 2012-06-06, 16:37   #3730
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z dodawaniem niacynamidu do większych porcji kosmetyków należy uważać - podnosi pH i może wpływać destabilizująco na niektóre układy konserwujące oraz składniki aktywne.
Pamiętam jak mi to pisałaś na innym wątku, dlatego trochę zdziwiło mnie dodawanie przez koleżankę wyżej tzw. "szczypty" lub "odrobiny" - po pierwsze nigdy nie wiadomo ile to jest, a po drugie zawsze można przedobrzyć z takimi porcjami, a tego się boję.
Dlatego mój niacynamid leży i czeka na lepszy sposób wykorzystania
Stary 2012-06-06, 19:18   #3731
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Pamiętam jak mi to pisałaś na innym wątku, dlatego trochę zdziwiło mnie dodawanie przez koleżankę wyżej tzw. "szczypty" lub "odrobiny" - po pierwsze nigdy nie wiadomo ile to jest, a po drugie zawsze można przedobrzyć z takimi porcjami, a tego się boję.
Dlatego mój niacynamid leży i czeka na lepszy sposób wykorzystania
Orientacyjne przeliczenie 5% niacynamidu na porcję żelu HA z olejem: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post29402070
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Lorri jest offline  
Stary 2012-06-07, 11:09   #3732
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Orientacyjne przeliczenie 5% niacynamidu na porcję żelu HA z olejem: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post29402070
To nie na moje nerwy
Aczkolwiek po zakupie łyżeczki a nuż......
Stary 2012-06-15, 23:41   #3733
FrancoiseB
Raczkowanie

Melduję się po raz pierwszy, przyjmiecie do grona olejomaniaczek?

Wczoraj dotarło do mnie pierwsze zamówienie z ZSK : hydrolat z kwiatu chabra, kwas hialuronowy, algi, korund i oczywiście olejki z tamanu, arganowy, konopny, z pachnotki.

Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania się, tłustą a teraz mam po prostu apokalipsę! I zastanawiam się od jakiego składnika w ocm a może coś źle robię... w każdym razie, nigdy nie miałam tak okropnej brody

Jak myślicie, co mogę bezpośrednio na to stosować? Boję się, że mnie zapcha jeszcze bardziej...
FrancoiseB jest offline  
Stary 2012-06-15, 23:49   #3734
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FrancoiseB Pokaż wiadomość
Melduję się po raz pierwszy, przyjmiecie do grona olejomaniaczek?

Wczoraj dotarło do mnie pierwsze zamówienie z ZSK : hydrolat z kwiatu chabra, kwas hialuronowy, algi, korund i oczywiście olejki z tamanu, arganowy, konopny, z pachnotki.

Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania się, tłustą a teraz mam po prostu apokalipsę! I zastanawiam się od jakiego składnika w ocm a może coś źle robię... w każdym razie, nigdy nie miałam tak okropnej brody

Jak myślicie, co mogę bezpośrednio na to stosować? Boję się, że mnie zapcha jeszcze bardziej...

A może jest tak, że po prostu cera Ci się oczyszcza i stąd to pogorszenie

Ja ogólnie bym spróbowała dawać tamanu, ale tylko miejscowo, a na całą buźkę olej konopny
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-06-16, 16:13   #3735
FrancoiseB
Raczkowanie

izus_86, dzięki za odpowiedź
po dodaniu wpisu szukałam na własną rękę i właśnie to samo zrobiłam :p
- miejscowo dałam na noc tamanu i zasuszył to, co było dość zaognione, wymieszałam z kwasem hialuronowym, żeby nie miał takiej mocy rażenia
- a dziś na dzień konopny i nic nowego jak dotąd nie wyskoczyło

mam właśnie taką nadzieję, że się oczyszcza. Może oliwa z oliwek nie dawała sobie rady do tego stopnia i nie szalała mi cera po niej, a że teraz sięgnęłam po broń cięższego kalibru, to może wreszcie...
FrancoiseB jest offline  
Stary 2012-06-16, 16:29   #3736
florka_
Raczkowanie

Cytat:
...mam właśnie taką nadzieję, że się oczyszcza. Może oliwa z oliwek nie dawała sobie rady do tego stopnia i nie szalała mi cera po niej, a że teraz sięgnęłam po broń cięższego kalibru, to może wreszcie...
Stosowałam OCM przez cały maj, Gdzieś w międzyczasie zrobiłam mieszankę na bazie oliwy z oliwek, wspomnienia nie za ciekawe. Olej jest treściwy i zmiany po nim wyskakiwały mi dużo brzydsze, cera była jakby obklejona. Dużo lepsze działanie miała dla mnie mieszanka z olejem lnianym i tamanu. Mieszanka lżejsza i dawała przyjemne uczucie oczyszczenia. Czasem dorzucam też olejku eterycznego z drzewa herbacianego.

codziennego oczyszczania tą metodą zaniechałam, mimo, że jestem wielką fanką naturalnych mazideł. Wracam do niej od czasu do czasu, góra raz na tydzień. Metoda jest bardzo dobra, ale nie dla każdego. Obecnie codziennie myje twarz mydłem z aleppo i jestem zadowolona.

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-06-16 o 16:31
florka_ jest offline  
Stary 2012-06-16, 17:23   #3737
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
izus_86, dzięki za odpowiedź
po dodaniu wpisu szukałam na własną rękę i właśnie to samo zrobiłam :p
- miejscowo dałam na noc tamanu i zasuszył to, co było dość zaognione, wymieszałam z kwasem hialuronowym, żeby nie miał takiej mocy rażenia
- a dziś na dzień konopny i nic nowego jak dotąd nie wyskoczyło

mam właśnie taką nadzieję, że się oczyszcza. Może oliwa z oliwek nie dawała sobie rady do tego stopnia i nie szalała mi cera po niej, a że teraz sięgnęłam po broń cięższego kalibru, to może wreszcie...
Używam dokładnie takiego samego zestawu dziennego i nocnego i na początku tydzień - dwa było totalne pogorszenie cery. Takiej liczby wyprysków.. chyba dawno nie mialam. A pod oczami na policzkach zrobiły mi się podskórne mount everesty jakich od 10 lat u siebie nie widziałam. Oj nie powiem, byłam załamana. A później nagle niesamowita poprawa utrzymująca się do dziś. Używam jakieś 3 miesiące takich preparatów i całkiem odstawiłam sklepowe kremy. Od ponad miesiąca toniki i wody termalne zastąpiłam hydrolatami i jeszcze lepszy jest efekt. Wyprysk mam może jeden na tydzień z którym w lot radzi sobie taman a cera jest bardzo oczyszczona.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Dodam tyle, że mam tłustą cerę i każdy olej - nawet konopny, który jest "chudziutki" - mieszam z HA. Tak prewencyjnie, żyje na co dzień w "zapychaniofobii"
earthpace jest offline  
Stary 2012-06-17, 17:54   #3738
FrancoiseB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Olej jest treściwy i zmiany po nim wyskakiwały mi dużo brzydsze, cera była jakby obklejona.
(...)Obecnie codziennie myje twarz mydłem z aleppo i jestem zadowolona.
No właśnie też miałam takie uczucie "niedoczyszczenia" cery, wypryski były paskudne, ale po tych obecnych mieszankach to wszystko wyszło na wierzch
a co do mydełek - myślałam nad tym Aleppo, ale znalazłam Lawendową Farmę i chyba tam się zaopatrzę w tego typu cudo.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
...Używam jakieś 3 miesiące takich preparatów i całkiem odstawiłam sklepowe kremy. Od ponad miesiąca toniki i wody termalne zastąpiłam hydrolatami i jeszcze lepszy jest efekt. Wyprysk mam może jeden na tydzień z którym w lot radzi sobie taman a cera jest bardzo oczyszczona.
Jej, jak to piszesz to zaczynam wierzyć, że mnie też się uda tak oczyścić cerę... w tej chwili jest to dla mnie niewyobrażalne ale dziś czoło jakby wygładzone, reszta powoli się goi, jest co raz lepiej
FrancoiseB jest offline  
Stary 2012-06-17, 20:05   #3739
nie z tej bajki
Zadomowienie

Hej Po tym jak trafiłam na wątki włosomaniaczek i zaczęłam dbać o moje włosy, nadszedł czas na moją skóre Dodam, że skórę mam suchą, młodą, bezproblemową.
Od ponad miesiąca stosuje OCM (olej rycynowy+olej z avocado+kilka kropli oleju ze słodkich migdałów). Dzięki temu moja skóra jest miękka i gładka
Mam wiele pytań do bardziej obeznanych olejomaniaczek;
podoba mi się serum LEMON z BU, ale troche obawiam się tego kwasu, który jest w składzie a wyczytałam gdzieś na początku wątku, że przy kwasach powinno się stosować filtry? W sumie to nie problem bo właśnie zamierzać zacząć filtrować twarz(Lirene 30).
Poszukuje więc coś co bym mogła podłożyć pod filtr. Cos mocno nawilżającego. Myślicie, że olej + kwas HA sprawdzi się? Chętnie poczytam o waszych propozycjach
Z forum wyczytałam, że na samym początku powinnam zastosować hydrolat, myślałam o hydrolacie z kocanki(mam lekki rumień na twarzy, ukryty pod piegami ale jednak) i z róży. Ale czy przy suchej skórze sprawdza się tak samo jak przy mieszanej czy tłustej?

Narazie to tyle. Przepraszam za tyle pytań ale dopiero się ucze a bardzo mi zależy aby wprowadzić naturalną kosmetyke do swojej pielęgnacji
nie z tej bajki jest offline  
Stary 2012-06-18, 07:19   #3740
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie też miałam takie uczucie "niedoczyszczenia" cery, wypryski były paskudne, ale po tych obecnych mieszankach to wszystko wyszło na wierzch
a co do mydełek - myślałam nad tym Aleppo, ale znalazłam Lawendową Farmę i chyba tam się zaopatrzę w tego typu cudo.

Jej, jak to piszesz to zaczynam wierzyć, że mnie też się uda tak oczyścić cerę... w tej chwili jest to dla mnie niewyobrażalne ale dziś czoło jakby wygładzone, reszta powoli się goi, jest co raz lepiej
Poczekaj jeszcze kilka dni Mam nadzieję, że Ty też będziesz miała tak pozytywne doświadczenia. Myślę, że hydrolat oczarowy jest też bardzo fajny przy oczyszczaniu.
earthpace jest offline  
Stary 2012-06-18, 16:32   #3741
anusiuniaa
Zakorzenienie

czy takie roztopione masełka nadaja sie na końcówki?
http://www.sweetdeal.pl/deal/Opole/1...lashPopup=true taka oferta jest dobra? znacie ta strone?
Stary 2012-06-18, 20:27   #3742
florka_
Raczkowanie

Cytat:
po oliwie z oliwek wyskoczyły mi takie pryszcze, że lecze je już miesiąc i strasznie się ślimaczą. Bardzo nieładnie się goją. Wiem, że takie gule można leczyć miesiącami, bo mam problem dermatologiczny ze skórą - to nie ulega wątpliwości,ale jeszcze czegoś takiego nie miałam. Przy mieszance z innym olejem zmiany wyskakiwały, ale goiły się ładniej.
OCM stosuję, ale od wielkiego dzwonu. Nie mogę tego używać codziennie.

Natomiast po tygodniu mycia mydłem z Aleppo widzę dużą poprawę - zwłaszcza w gojeniu się tych zmian! Nie są już takie "rozlane pod skórą" tylko zaczynają się formować w "krater" i się zasklepiły w końcu nic z nich nie cieknie. Skóra jest lekko napięta, ale nie wysuszona. Raczej nie polecam mycia oczy, da się wytrzymać, ale przyjemne nie jest. No i do mojego oczyszczania używam ciągle hydrolatu z kocanki z 3-4% D-panthenolu. Bardzo sobie chwalę.

Cytat:
Napisane przez nie z tej bajki Pokaż wiadomość
Hej Po tym jak trafiłam na wątki włosomaniaczek i zaczęłam dbać o moje włosy, nadszedł czas na moją skóre Dodam, że skórę mam suchą, młodą, bezproblemową.
Od ponad miesiąca stosuje OCM (olej rycynowy+olej z avocado+kilka kropli oleju ze słodkich migdałów). Dzięki temu moja skóra jest miękka i gładka
Mam wiele pytań do bardziej obeznanych olejomaniaczek;
podoba mi się serum LEMON z BU, ale troche obawiam się tego kwasu, który jest w składzie a wyczytałam gdzieś na początku wątku, że przy kwasach powinno się stosować filtry? W sumie to nie problem bo właśnie zamierzać zacząć filtrować twarz(Lirene 30).
Poszukuje więc coś co bym mogła podłożyć pod filtr. Cos mocno nawilżającego. Myślicie, że olej + kwas HA sprawdzi się? Chętnie poczytam o waszych propozycjach
Z forum wyczytałam, że na samym początku powinnam zastosować hydrolat, myślałam o hydrolacie z kocanki(mam lekki rumień na twarzy, ukryty pod piegami ale jednak) i z róży. Ale czy przy suchej skórze sprawdza się tak samo jak przy mieszanej czy tłustej?
jeśli zależy Ci na OCMie to zapraszam na to forum:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
znajdziesz tu wiele cennych wiadomości na ten temat. Dziewczyny dzielą się wrażeniami i doświadczeniami.
Stary 2012-06-18, 23:01   #3743
FrancoiseB
Raczkowanie

Cytat:
po oliwie z oliwek wyskoczyły mi takie pryszcze, że lecze je już miesiąc i strasznie się ślimaczą. Bardzo nieładnie się goją. Wiem, że takie gule można leczyć miesiącami, bo mam problem dermatologiczny ze skórą - to nie ulega wątpliwości,ale jeszcze czegoś takiego nie miałam. Przy mieszance z innym olejem zmiany wyskakiwały, ale goiły się ładniej.
OCM stosuję, ale od wielkiego dzwonu. Nie mogę tego używać codziennie.
Natomiast po tygodniu mycia mydłem z Aleppo widzę dużą poprawę - zwłaszcza w gojeniu się tych zmian!
Właśnie to, co mi się podoba w OCM to taki totalny efekt nawilżenia.. a jeśli chodzi o takie mydełka trądzikowe typu siarkowe to kojarzą mi się głównie z suchą skórą :/ dlatego póki co, weszło mi to w nawyk i lubię te wieczorne rytuały z olejkami
Ja mam problem zaskórnikowy na plecach.. okrooopny ale na razie raz na jakiś czas tylko z tym walczę.. nie wyobrażam sobie, jakby dodatkowo mi tam się pojawiły takie podskórne wulkany
A co do leczenia - miałam ostatnio coś takiego, bałam się, że się z tydzień będzie paskudzić, bo wycisnęłam, a to nad ustami.. ale przesmarowałam rycynowym i od razu zaschło, teraz się goi. Więc może punktowo spróbuj samym tym olejkiem? Najlepiej na noc.

Cytat:
Poczekaj jeszcze kilka dni Mam nadzieję, że Ty też będziesz miała tak pozytywne doświadczenia. Myślę, że hydrolat oczarowy jest też bardzo fajny przy oczyszczaniu.
Wokół tego hydrolatu to już rośnie legenda a gdzie zamawiałaś? Na ZSK nie ma, a innym stronom na razie nie ufam.
FrancoiseB jest offline  
Stary 2012-06-18, 23:37   #3744
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Wokół tego hydrolatu to już rośnie legenda a gdzie zamawiałaś? Na ZSK nie ma, a innym stronom na razie nie ufam.
Pytanie nie do mnie, ale ja oczarowy zamawiam z mazideł i nie mam żadnych zastrzeżeń
Bardzo lubię tam zamawiać, bo wszystko jest tak jak powinno
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
izus_86 jest offline  
Stary 2012-06-19, 09:11   #3745
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Ja wczoraj zamówiłam właśnie na mazidłach 3 rodzaje hydrolatów: oczarowy, neroli i geraniowy. Ciekawe który mi się spodoba najbardziej Oczarowy już miałam i jest super, ale chcę spróbować też czegoś nowego :P
Stary 2012-06-19, 10:17   #3746
sushi88
Raczkowanie

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post w tym wątku

ostatnio zaczęłam się interesować naturalną pielęgnacją i ten wątek to skarbnica wiedzy, chociaż jeszcze nie udało mi się niestety przebrnąć przez wszystkie posty

Zdecydowałam się napisać, ponieważ wczoraj przyszło do mnie zamówienie z BU, na które czekałam z niecierpliwością... zamówiłam hydrolaty z oczaru i kwiatów pomarańczy, olej monoi i olej z pestek malin.
O oczarowym naczytałam się samych pozytywnych opinii, ale niestety moja cera zareagowała na niego bardzo źle ku mojemu zaskoczeniu
skóra mnie piekła i zrobiła się cała czerwona....czy któraś z Was miała podobną reakcję? Chcę zrobić dzisiaj jeszcze jedno podejście, ale trochę się boję i nie wiem czy w ogóle jest sens :/

pozdrawiam

P.S. Mam jeszcze pytanie i wielką prośbę o pomoc Mam cerę wrażliwą, naczynkową, lekko rozszerzone pory i do tego mieszaną. Teraz przede wszystkim potrzebuję ukojenia, fajnie działa na mnie ten olejek z pestek malin, ale mam go malutko i myślałam, żeby może go z czymś wymieszać. Chciałabym zupełnie odstawić sklepowe kremy, polecacie jakieś olejowe mieszanki na dzień/na noc?
Na pewno przy następnym zamówieniu wezmę olej z tamanu i hydrolat z kocanki, bo podobno działa bardzo kojąco na podrażnioną cerę.

Edytowane przez sushi88
Czas edycji: 2012-06-19 o 11:13
sushi88 jest offline  
Stary 2012-06-19, 12:58   #3747
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zamówiłam właśnie na mazidłach 3 rodzaje hydrolatów: oczarowy, neroli i geraniowy. Ciekawe który mi się spodoba najbardziej Oczarowy już miałam i jest super, ale chcę spróbować też czegoś nowego :P
Ja mam geraniowy z mazideł i strasznie go lubię. Ma ładny, słodki zapach i skóra jest po nim mięciutka, bardzo przyjemna. Nie wiem co on właściwie takiego widocznego robi (używam w sumie 3 hydrolaty ;-)), ale ze względu na to jaka ja skóra po przetarciu nim i ten zapach - będę uzupełniać zapasy.
earthpace jest offline  
Stary 2012-06-19, 14:04   #3748
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam geraniowy z mazideł i strasznie go lubię. Ma ładny, słodki zapach i skóra jest po nim mięciutka, bardzo przyjemna. Nie wiem co on właściwie takiego widocznego robi (używam w sumie 3 hydrolaty ;-)), ale ze względu na to jaka ja skóra po przetarciu nim i ten zapach - będę uzupełniać zapasy.
Naprawdę ma taki ładny zapach? Bo jak na razie do żaden z hydrolatów mnie pod tym względem nie uwiódł
Stary 2012-06-19, 14:36   #3749
earthpace
Zakorzenienie

Na trzy hydrolaty, które posiadam, kocanka mieści się w kategorii "bardzo naturalny, intensywny ale niekoniecznie lubiany ;-)", oczarowy w neutralnych a geraniowy w ładnych Ale może mam spaczony zmysł powonienia. Kto wie!
earthpace jest offline  
Stary 2012-06-19, 15:53   #3750
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
mogę tego używać codziennie.

No i do mojego oczyszczania używam ciągle hydrolatu z kocanki z 3-4% D-panthenolu. Bardzo sobie chwalę.
a dodajesz od razu do całego hydrolatu czy dzielisz na małe porcje?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości