Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-16, 09:03   #4021
Limone
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mogłabym Was prosić o pomoc w wyborze 2, max.3 olejków z ZSK nadających się do cery mieszanej, czasem okropnie tłustej, a czasem kompletnie przesuszonej, skłonnej do zapychania? Wertuję cały dzień różne strony i tabelki z zawartością kwasów w olejach i muszę przyznać, że strasznie ciężko jest się tak ograniczyć do max. 3 sztuk Chciałabym, aby były lekkie, a przy tym dobrze nawilżały. Nie mogę trafić na żaden dobry krem nawilżający, a oleje stosowane z HA już chwilę temu bardzo dobrze mi służyły i chcę do tego wrócić Zastanawiam się m.in. nad: olejem tamanu, sojowym, lnianym, krokoszowym, z ogórecznika lub np. z pestek malin (może nie stricte pod cerę mieszaną, ale chętnie i do niej polecanym). A może zainteresować się całkiem innymi?
Malinę polecam, jest lekka i przyjemna (mam z BU). Też stosuje z HA, szybko się wchłania i nie ma błyszczenia, nie zapycha mnie, a mam do tego skłonności. Pozostałych nie testowałam i sama obecnie szukam czegoś innego, ale póki co nikt nic nie doradził Zastanawiam się nad truskawką, porzeczką i żurawiną w tej chwili (mazidła).
Limone jest offline  
Stary 2012-08-16, 12:29   #4022
Apsik13
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Dziewczyny czy mogłabym Was prosić o pomoc w wyborze 2, max.3 olejków z ZSK nadających się do cery mieszanej, czasem okropnie tłustej, a czasem kompletnie przesuszonej, skłonnej do zapychania? Wertuję cały dzień różne strony i tabelki z zawartością kwasów w olejach i muszę przyznać, że strasznie ciężko jest się tak ograniczyć do max. 3 sztuk Chciałabym, aby były lekkie, a przy tym dobrze nawilżały. Nie mogę trafić na żaden dobry krem nawilżający, a oleje stosowane z HA już chwilę temu bardzo dobrze mi służyły i chcę do tego wrócić Zastanawiam się m.in. nad: olejem tamanu, sojowym, lnianym, krokoszowym, z ogórecznika lub np. z pestek malin (może nie stricte pod cerę mieszaną, ale chętnie i do niej polecanym). A może zainteresować się całkiem innymi?
Jeśli masz cerę skłonną do zapychania, to nie wiem czy Cię olej z ogórecznika nie zapcha
Miałam tamanu i lubiłam go, ale nie stosowałam codziennie, żeby nie przekarmić skóry.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Malinę polecam, jest lekka i przyjemna (mam z BU). Też stosuje z HA, szybko się wchłania i nie ma błyszczenia, nie zapycha mnie, a mam do tego skłonności. Pozostałych nie testowałam i sama obecnie szukam czegoś innego, ale póki co nikt nic nie doradził Zastanawiam się nad truskawką, porzeczką i żurawiną w tej chwili (mazidła).
Ja również mogę polecić olej z pestek malin, mam z ZSK
Jest lżejszy niż np. tamanu albo z czarnuszki i lepiej się wchłania.
Stary 2012-08-16, 15:21   #4023
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeśli masz cerę skłonną do zapychania, to nie wiem czy Cię olej z ogórecznika nie zapcha
Miałam tamanu i lubiłam go, ale nie stosowałam codziennie, żeby nie przekarmić skóry.
Mój błąd z tym ogórecznikiem, był gorąco polecany na jakiejś stronie i wpisałam na listę bez sprawdzania
Myślałam o malinie, tamanu + jeszcze jakimś zwykłym oleju na codzień. Zależy mi żeby chociaż jeden z nich był dobry do zwykłego, codziennego nawilżania, a jeden mógłby być trochę bardziej treściwy, do stosowania co kilka dni.
Stary 2012-08-16, 18:49   #4024
paradiso perduto
Zakorzenienie

Ja polecam olej konopny i arbuzik. Choć dziś wysmarowałam się HA + kropla maliny, 2 krople czarnuszki, kropla arbuza i była BAJKA!! Wchłonęło mi się w 2 minuty

Do tej pory, a malowałam się o 7 rano mam twarz w niezłym stanie Jest lekki błysk, ale nie taki tłusty i brzydki

Jakoś do tej pory nie miałam przekonania do stosowania olejów rano pod makijaż (poza flavo C), ale jestem miło zaskoczona.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Mój błąd z tym ogórecznikiem, był gorąco polecany na jakiejś stronie i wpisałam na listę bez sprawdzania
Myślałam o malinie, tamanu + jeszcze jakimś zwykłym oleju na codzień. Zależy mi żeby chociaż jeden z nich był dobry do zwykłego, codziennego nawilżania, a jeden mógłby być trochę bardziej treściwy, do stosowania co kilka dni.

Ja tamanu nie polecam. Mnie akurat spryszczyło po nim bardzo
paradiso perduto jest offline  
Stary 2012-08-16, 22:29   #4025
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość

Ja tamanu nie polecam. Mnie akurat spryszczyło po nim bardzo
Czyli co cera, to inna historia
Tamanu był moim pierwszym olejem i z HA spisywał się bardzo dobrze
Do tego pachniał jak sianko
Stary 2012-08-17, 00:06   #4026
dystopia
Rozeznanie

ja mam taką samą cerę i polecam przede wszystkim olej z pachnotki i z pestek malin
dystopia jest offline  
Stary 2012-08-17, 11:37   #4027
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Polecam olej z owoców róży nawilża i świetnie się wchłania.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline  
Stary 2012-08-17, 19:35   #4028
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
dla dojrzałej cery

Sprezentowałam mamie jakiś czas temu zestaw: hydrolat kocanka, HA i olej arganowy. Chyba udało mi się ją dosyć skutecznie zmusić do używania, bo właśnie upomniała się o nowy HA, który miesza sobie z kremem. Arganowy widzę, że też jej powoli schodzi tzn. że używa. Tylko kocanki nie lubi i chowa przede mną abym nie widziała, że nie używa Ale cóż, fakt, miałam kocankę z mazideł i eco-spa a ona ma z BU i żadna moja nie śmierdziała nawet w połowie tak jak ta jej
Nie wiem czy będę dokładać jej nowy hydrolat skoro stary tak ją zniechęcił (chyba, że jest jakiś pachnący )
Ale zastanawiam się skąd kupić HA (myślę o potrójnym z mazideł) i jakimś innym olejku. Może jojoba?
Polecacie coś jeszcze (prostego w użyciu ) do cery 50+ ?

Ah i coś co pachnie najlepiej..widać faktorem decydującym jest zapach :P

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-08-17 o 19:44
earthpace jest offline  
Stary 2012-08-17, 21:53   #4029
neusia83
Rozeznanie

Dot.: dla dojrzałej cery

to ja proponuję z hydrolat z róży stulistnej. Ja mam z ZSK i pachnie ładnie, miałam też ten z róży bułgarskiej ale zapach był dla mnie nie do zniesienia taki jakiś kwaśny i dałam go koleżance
neusia83 jest offline  
Stary 2012-08-17, 22:16   #4030
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dystopia Pokaż wiadomość
ja mam taką samą cerę i polecam przede wszystkim olej z pachnotki i z pestek malin
Mam pachnotkę, ale stoi zamknięta w lodówce razem z konopnym - muszę wykończyć malinowy i porzeczkowy i dopiero otworzę nowe
Wiem, jestem chomikiem

Co powiesz o pachnotce?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Polecam olej z owoców róży nawilża i świetnie się wchłania.
Nada się do cery mieszanej nie znoszącej ciężkich olejów?

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
to ja proponuję z hydrolat z róży stulistnej. Ja mam z ZSK i pachnie ładnie, miałam też ten z róży bułgarskiej ale zapach był dla mnie nie do zniesienia taki jakiś kwaśny i dałam go koleżance
Hydrolat z róży stulistnej jest moim ulubionym
Różany bułgarski był dość przytykająco słodki, ale to przez specyficzne geraniowe nutki zapachowe
Stary 2012-08-17, 22:49   #4031
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Nada się do cery mieszanej nie znoszącej ciężkich olejów?

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Hydrolat z róży stulistnej jest moim ulubionym
Różany bułgarski był dość przytykająco słodki, ale to przez specyficzne geraniowe nutki zapachowe
Nada się
Podchodziłam do niego jak do jeża (mimo iż nie ma w składzie kwasu oleinowego) po przygodzie z filtrem, który mnie zapchał i wszystko jest ok, nic nie wyskakuje, cera jest spokojna i radzi sobie z wylinką po peelingu migdałowym

A ja hydrolat różany bułgarski uwielbiam, zarówno działanie jak i zapach
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline  
Stary 2012-08-17, 23:13   #4032
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nada się
Podchodziłam do niego jak do jeża (mimo iż nie ma w składzie kwasu oleinowego) po przygodzie z filtrem, który mnie zapchał i wszystko jest ok, nic nie wyskakuje, cera jest spokojna i radzi sobie z wylinką po peelingu migdałowym
Kiedy wykończę chociaż do połowy moje niezaczęte jeszcze oleje, wypróbuję ten

Cytat:
A ja hydrolat różany bułgarski uwielbiam, zarówno działanie jak i zapach
Dobrze nawilżył mi skórę
Zapach mi aż tak bardzo nie przeszkadzał, ale zdecydowanie wolę różę stulistną

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-08-17 o 23:21
Apsik13 jest offline  
Stary 2012-08-18, 13:28   #4033
paradiso perduto
Zakorzenienie

Myślę nad pachnotką teraz Konopny mi się przeterminował i już go wywaliłam zanim zużyłam.

Również polecam olej z róży rdzawej. Moja tłusta skóra naprawdę go lubi.

Apsik, a powiedz coś więcej o porzeczce?
Stary 2012-08-18, 14:12   #4034
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Myślę nad pachnotką teraz Konopny mi się przeterminował i już go wywaliłam zanim zużyłam.

Również polecam olej z róży rdzawej. Moja tłusta skóra naprawdę go lubi.

Pachnotka jest lekka. To bardzo dobry olejek. Idealny na upalne dni. Wolę ją niż konopny, który mam wrażenie zaczął mnie zapychać i trochę wysuszać. A może po prostu mi się znudził. Pachnotka też mi się powoli nudzi ale ratuje się nią w upały.
Moje koleżanka z mieszaną cerą zadowolona jest z truskawki (ja też ostatnio zaczęłam z truskawką się bawić i bardzo ją polubiłam), maliny i jojoby. Jojoby nie próbowałam, ale chyba spórbuję
earthpace jest offline  
Stary 2012-08-18, 14:35   #4035
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Mhm, powiem szczerze, że kiedy nadeszło upalne lato, odstawiłam oleje bo były dla mnie za ciężkie, a porzeczkowy zaczęłam testować właśnie przed samymi upałami.
Stosowałam go zbyt krótko, więc moja opinia mogłaby być krzywdząca bo powiedziałabym, że nic nie zrobił.
Potestuję dłużej, to się wypowiem
Stary 2012-08-18, 16:28   #4036
zapaałka
Zakorzenienie

znalazłam maila z zsk, kiedy to 4 lata temu (to już tyle czasu wow) też zastanawiałam się nad wyborem oleju i oto co mi polecono:
"linianka siewna, słonecznik, lniany, krokoszowy, sojowy, z szałwii, czarnuszki, pachnotki no i także te drogie oleje truskawka, malina, granat, żurawina".
Zamówię na próbę malinę i pachnotkę, już nie mogę się doczekać
Stary 2012-08-18, 17:49   #4037
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Mhm, powiem szczerze, że kiedy nadeszło upalne lato, odstawiłam oleje bo były dla mnie za ciężkie, a porzeczkowy zaczęłam testować właśnie przed samymi upałami.
Stosowałam go zbyt krótko, więc moja opinia mogłaby być krzywdząca bo powiedziałabym, że nic nie zrobił.
Potestuję dłużej, to się wypowiem

Ok, to czekam
Stary 2012-08-22, 00:34   #4038
niewiemjakanazwa
Przyczajenie

jaki olejek jojoba, jakie strony o kosmetyce naturalnej?

Hej, znalazłam pare stron na forum wizażu, ale jestem dopiero "początkująca" w tych tematach i chciałabym się spytać o kilka rzeczy a mianowicie:

1. Jakie są najbardziej znane i polecane strony, gdzie sprzedają tanio różne olejki, kremy (ogólnie chodzi o kosmetykę naturalną)?
Ja mam takie strony jak zrobsobiekrem, mazidla, ecospa, kosemtykanaturalna, fitomed. Czy jakiejś znanej strony jeszcze nie znam? Które polecacie?

2. Mam problem z wyborem olejku jojoba. Zastanawiam się czy lepiej taki kupić na jakiejs z powyższych stron internetowych czy na allegro?
Na allegro znalazłam popularny olejek ale ma podejrzanie niską cenę - 100ml za 24zł (medycyna arabska). Inny zaś 50ml za 22zł. Skąd taka rozbieżność cen? Gdzie i jakie olejki wy kupujecie? Żeby był naprawdę w 100% olejkiem jojoba i w rozsądnej cenie?

Edytowane przez niewiemjakanazwa
Czas edycji: 2012-08-22 o 00:36
niewiemjakanazwa jest offline  
Stary 2012-08-22, 15:48   #4039
_Sarenka_
Zadomowienie

Dot.: jaki olejek jojoba, jakie strony o kosmetyce naturalnej?

Cytat:
Napisane przez niewiemjakanazwa Pokaż wiadomość
1. Jakie są najbardziej znane i polecane strony, gdzie sprzedają tanio różne olejki, kremy (ogólnie chodzi o kosmetykę naturalną)?
Ja mam takie strony jak zrobsobiekrem, mazidla, ecospa, kosemtykanaturalna, fitomed. Czy jakiejś znanej strony jeszcze nie znam? Które polecacie?
Biochemia urody
Stary 2012-08-22, 17:23   #4040
Iclosemyeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Hej, znalazłam pare stron na forum wizażu, ale jestem dopiero "początkująca" w tych tematach i chciałabym się spytać o kilka rzeczy a mianowicie:

2. Mam problem z wyborem olejku jojoba. Zastanawiam się czy lepiej taki kupić na jakiejs z powyższych stron internetowych czy na allegro?
Na allegro znalazłam popularny olejek ale ma podejrzanie niską cenę - 100ml za 24zł (medycyna arabska). Inny zaś 50ml za 22zł. Skąd taka rozbieżność cen? Gdzie i jakie olejki wy kupujecie? Żeby był naprawdę w 100% olejkiem jojoba i w rozsądnej cenie?
tak jak wizażanka wyżej pisała- BU
co do 2- to cena może zależeć od tego czy olej jest organiczny czy nie, czy rafinowany czy nierafinowany itp. Ja większość olejków kupowałam na zsk, takie małe pojemności 30 i 60 ml, dzięki temu przetestowałam już kilkanaście olejów i wiem które mi pasują
Stary 2012-08-22, 18:58   #4041
Wampierz
Zakorzenienie

Dot.: dla dojrzałej cery

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Sprezentowałam mamie jakiś czas temu zestaw: hydrolat kocanka, HA i olej arganowy. Chyba udało mi się ją dosyć skutecznie zmusić do używania, bo właśnie upomniała się o nowy HA, który miesza sobie z kremem. Arganowy widzę, że też jej powoli schodzi tzn. że używa. Tylko kocanki nie lubi i chowa przede mną abym nie widziała, że nie używa Ale cóż, fakt, miałam kocankę z mazideł i eco-spa a ona ma z BU i żadna moja nie śmierdziała nawet w połowie tak jak ta jej
Nie wiem czy będę dokładać jej nowy hydrolat skoro stary tak ją zniechęcił (chyba, że jest jakiś pachnący )
Ale zastanawiam się skąd kupić HA (myślę o potrójnym z mazideł) i jakimś innym olejku. Może jojoba?
Polecacie coś jeszcze (prostego w użyciu ) do cery 50+ ?

Ah i coś co pachnie najlepiej..widać faktorem decydującym jest zapach :P
Warto się przełamać, moja pierwsza kocanka z BU śmierdziała jak brudne klatki królików, coś w tym guście - jak takie brudne siano z obory. Ale się zmuszałam, efekty są rewelacyjne, wręcz w oczach gasi mi zaczerwienienia, po zużyciu pierwszej butelki miałam przerwę i efekt utrzymywał się jakis czas, potem niestety cera znowu się pogorszyła, teraz mam druga butelkę - i ta pachnie trochę inaczej, wiem bo porównałam z resztką poprzedniej. Nowa pachnie już raczej jak świeże siano/łąka - pewnie inna partia. Natomiast działa, z tego co widze, tak samo.
Plus jest taki, że ten zapach się naprawde szybko ulatnia, a jeśli używacie jeszcze jakiegoś kosmetyku po hydrolacie (a tak się zwykle robi) to zapach następnego raczej zabije aromat kocanki, a jużna pewno przy mocno pachnacych rzeczach jak róża, cytryna itp.

Tak się zastanawiam, jak kogoś tak tragicznie odstręcza zapach kocanki, to może pomogłoby wkropienie jakiegoś olejku eterycznego?

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Aha, a do tłustej skóry polecam olej z pestek malin, najlepiej rozcieńczony w żelu hialuronowym.
Stary 2012-08-22, 19:37   #4042
niewiemjakanazwa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
tak jak wizażanka wyżej pisała- BU
co do 2- to cena może zależeć od tego czy olej jest organiczny czy nie, czy rafinowany czy nierafinowany itp. Ja większość olejków kupowałam na zsk, takie małe pojemności 30 i 60 ml, dzięki temu przetestowałam już kilkanaście olejów i wiem które mi pasują
Dziekuję za odpowiedź i mam jeszcze pytanie (pewnie głupie, ale cóż...)
- czytałam, że najlepsze są oleje nierafinowane tłoczone na zimno a rafinowane tracą cenne składniki. Na stronie zsk jest olej jojoba tłoczony na zimno ale rafinowany. Czy to oznacza, że będzie miał gorsze właściwości? Czy każdy rafinowany olej będzie o wiele gorszy?
allegro.pl/olej-olejek-jojoba-naturalny-maroko-aleppo-100ml-i2529304937. html jak myślicie, czy warto kupić ten olejek? Pytam się bo już raz trafiłam na złą stronę i kupiłam bubel i wolę jednak teraz sie pytać. Może ktoś tu już kupował i może coś powiedzieć o tej stronie

Czas edycji: 2012-08-22 o 20:34
Stary 2012-08-23, 01:02   #4043
MesaVerde
Raczkowanie

Cytat:

1. Sklepy: ZSK, Mazidła, BU, Eco Spa, Naturalis, Naturalne - piękno, e-naturalne, Zdrowe kosmetyki, Zielony klub, Beautyever

2. Najlepiej kupić w zaufanym miejscu/dostawcy co do przechowywania olei. Ich właściwości są bardzo niestabilne i w wyższych temperaturach kwasy tłuszczowe szybko się utleniają, gdy są przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze (w trakcie tansportu, w sklepie, na magazynie) i przechodzą w tłuszcze trans (szkodliwe). Co prawda jest to istotne głównie przy użyciu spożywczym, ale nawet w kosmetyce lepiej, żeby olej miał więcej dobroczynnych właściwości niż mniej. Dlatego polecałabym albo dobre sklepy internetowe, albo dobre sklepy zielarskie/apteki.

Edytowane przez MesaVerde
Czas edycji: 2012-08-23 o 01:33
MesaVerde jest offline  
Stary 2012-08-23, 02:54   #4044
niewiemjakanazwa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
co do przechowywania olei. Ich właściwości są bardzo niestabilne i w wyższych temperaturach kwasy tłuszczowe szybko się utleniają, gdy są przechowywane w nieodpowiedniej temperaturze (w trakcie tansportu, w sklepie, na magazynie) i przechodzą w tłuszcze trans (szkodliwe).
Ja znowu wyczytałam o tym olejku, że jest "Wysoce odporny na utlenianie i na ciepło do temperatury 300 °C". W takim razie czy taki olejek poddany pasteryzacji nie traci wielu swoich właściwości? (w końcu musi zostać podgrzany).

Czas edycji: 2012-08-23 o 03:32
Stary 2012-08-23, 14:09   #4045
Nugatttowa
Raczkowanie

hej,
czy orientujecie się co do jakości oleju winogronowego z Biedronki?
wlasnie składam swoje pierwsze zamówienie w sklepie z naturalnymi kosmetykami.Chciałabym zamówić również olej z pestek winogron, ale gdzieś w sieci (jakiś blog?) wyczytalam że w biedronie mają całkiem dobry i tani olej.

Co sądzicie o jakości tego oleju.Mam zamiar wykorzystać go zarówno do pielegnacji włosów, jak i OCM.Będę wdzięczna za info
Nugatttowa jest offline  
Stary 2012-08-23, 15:41   #4046
Iclosemyeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Dziekuję za odpowiedź i mam jeszcze pytanie (pewnie głupie, ale cóż...)
- czytałam, że najlepsze są oleje nierafinowane tłoczone na zimno a rafinowane tracą cenne składniki. Na stronie zsk jest olej jojoba tłoczony na zimno ale rafinowany. Czy to oznacza, że będzie miał gorsze właściwości? Czy każdy rafinowany olej będzie o wiele gorszy?
allegro.pl/olej-olejek-jojoba-naturalny-maroko-aleppo-100ml-i2529304937. html jak myślicie, czy warto kupić ten olejek? Pytam się bo już raz trafiłam na złą stronę i kupiłam bubel i wolę jednak teraz sie pytać. Może ktoś tu już kupował i może coś powiedzieć o tej stronie
z jednej strony mozna powiedziec ze rafinowany jest gorszy, bo oczyszczony i moze byc pozbawiony jakichs korzystnych wlasciwosci, ale z drugiej strony taki rafinowany jest lepszy dla alergikow oraz np moze pozbawic oleju nieprzyjemnego zapachu wiec ma to zarowno plusy jak i minusy

moim zdaniem tej olej z linku jest ok
Stary 2012-08-25, 15:39   #4047
iv3
Zakorzenienie

Ajjj , pomocy

Pytanie mam : mogę któryś z tych olei nakładać na rzęsy ( miałam kiedyś rycynowy ale troche piekły mnie po nim oczy więc przestałam stosować)
Mam konopny,tamanu, ze słodkich migdałów, krokoszowy, frakcja olejowa masła shea czy może olejek z Alterry ( oliwka i limonka) ?
Strasznie pogorszył mi się stan rzęs , zaczęły się kruszyć , nie mam pojęcia czym może to być spowodowane

Instagram

8 lat na Wizażu
iv3 jest offline  
Stary 2012-08-25, 22:32   #4048
Wiosenna000
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Ajjj , pomocy

Pytanie mam : mogę któryś z tych olei nakładać na rzęsy ( miałam kiedyś rycynowy ale troche piekły mnie po nim oczy więc przestałam stosować)
Mam konopny,tamanu, ze słodkich migdałów, krokoszowy, frakcja olejowa masła shea czy może olejek z Alterry ( oliwka i limonka) ?
Strasznie pogorszył mi się stan rzęs , zaczęły się kruszyć , nie mam pojęcia czym może to być spowodowane
Myślę, że rycynowy jest najlepszy . Wogole to nigdy nie slyszalam o nakladaniu na rzesy olei innych niz rycynowy. Sama jestem ciekawa

Zamowilam na ZSK wyciag z aloesu koncentrat zatezony 10 x i zastanawiam sie czy mozna go uzyc do twarzy? Dodac np. do maseczek z glinka czy algami?
Bo solo na twarz to chyba zbyt duze stezenie ?
Stary 2012-08-25, 22:54   #4049
iv3
Zakorzenienie

Właśnie ja też się zastanawiałam nad tymi olejami , skoro można nakładać na włosy to i na rzęsy pewnie też - oby tylko nie podrażniło oczu

Instagram

8 lat na Wizażu
iv3 jest offline  
Stary 2012-08-30, 17:36   #4050
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Właśnie ja też się zastanawiałam nad tymi olejami , skoro można nakładać na włosy to i na rzęsy pewnie też - oby tylko nie podrażniło oczu
Szukam ostatnio pomyslu na balsam do rzęs. Coś takiego, w czym wiadomo rycynowy będzie bazowy, ale żeby to upiększyć )
Znalazłam takie przepisy:

DOMOWY PRZEPIS NA BALSAM DO PIELĘGNACJI RZĘS:
- 2 g masła kakowego
- 2 g oleju rycynowego
- 1 g wosku pszczelego
- 2 g masła karité
- 3 g oleju migdałowego
http://www.przedluzanierzes-warszawa...h-naturalnych/

I jeszcze tu przydatny post:
http://siempre-la-belleza.blogspot.c...b-to-sama.html
Wazelina + rycynowy, chyba tak zrobię
earthpace jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości