Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-03-20, 11:24   #4411
201608040942
Konto usunięte

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dzewczyny pomocy. was tu duzo i pewnie sa osoby co mialy to i owo i pomoga mi sie zdecydowac.
Wczoraj przegladalam mazidla i robie sobie powoli liste. zamawiac bede latem toz przed wyjazdem do PL.
Chce witamine C w postaci olejowej, u mnie takiej nie ma, wiec przewiduje zakupy w poslkim sklepie. Jednak dla jednego skladnika sie nie bede wyglupiac i bym chciala jeszcze cos zamowic.
Pomyslalam o maseczce trojalgowej i chcialabym ktorys z olejow jagodowych.
tyle sie naczytalam i ktos mi tez polecal, do tego wymieszalabym taki olej z 10% owej wit. C i mialabym super antyoksydacyjny olej.
Poczytalam i mamy dwa z malin jeden z czerwonych drugi z czarnych malin. jeden ma byc lekki drugi ciezki i ten ciezki chcialabym w malej butelce 10ml zakupic i wyporbowac pozna jesienia jak juz bedzie zimno. Poza tym mamy zurawine, truskawke itp, wszystkie opza tym jedynm malinowym sa opisane jako oleje lekkie, wszystkie maja byc olejami z wysoka zawartoscia atyoksydantow i pomyslalam ze moze umialabym latem taki olej uzywac. Ostatni rok uzywam tylko wlasnej roboty serum z HA i paroma nawilzaczami. Oleje byly mi za ciezkie( kupilam wtedy na pierwszy zut Bi-oil i z czysto naturalnych jojobe), ostawilam je do skonczenia lata jak zaczlo sie przyjemnie robic i nie bylo juz upalow.
Ktory olej wybrac? Skladam sie do obu malin, bo tak sobie mysle znajac mnie kupie zurawine i bede moze nie do konca zadowolona ze nie wzielam tej lekkiej maliny...
No sama nie wiem. Czy ktos uzywam i zurawiny i malinowego tego lekkiego i umialby mi porownac te dwa oleje? Czy lekkoscia sie roznia czy takie same, jak z wchlanialnoscia na mieszanej cerze. Nie powodowaly ze pory robily sie jak kratery po upalnej nocy z olejem wtartym w wilgotna cere? nakladam oleje na spryskana hydrolatem buzie, wiec wszystko wchlania sie super, ale jak jest cieplo to rano lubie obudzic sie ze smalcem na twarzy i pory mam jak kratery, dlatego ostatnie lato uzywalam tylko moje serum z HA i paroma innymi nawilzaczami. Czyste HA mnie wysusza, dlatego domieszowywuje jeszcze pare rzeczy. Chcialabym sie jednak troche po antyoksydantowac. Wiek juz jak najbardziej ten i dawno nie uzywalam nic poza niacinamidem w moim serum. Wit C moja cera lubi wiec nie bede dalej odkladec zakupu tej postaci wit. C, ale sam olej ktory ma sporo antyoksydantow tez mnie korci, bo takiego oleju jeszcze nie mialam.
Poradzcie, a moze powinnam kupic kazdy olej w malej 10ml flaszeczce. Ehh juz sma nie wiem ;o( normalnie jakas niemoc mnie dopadla ;o)
201608040942 jest offline  
Stary 2013-03-22, 06:38   #4412
kasiamagda
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dzewczyny pomocy. was tu duzo i pewnie sa osoby co mialy to i owo i pomoga mi sie zdecydowac.
Wczoraj przegladalam mazidla i robie sobie powoli liste. zamawiac bede latem toz przed wyjazdem do PL.
Chce witamine C w postaci olejowej, u mnie takiej nie ma, wiec przewiduje zakupy w poslkim sklepie. Jednak dla jednego skladnika sie nie bede wyglupiac i bym chciala jeszcze cos zamowic.
Pomyslalam o maseczce trojalgowej i chcialabym ktorys z olejow jagodowych.
tyle sie naczytalam i ktos mi tez polecal, do tego wymieszalabym taki olej z 10% owej wit. C i mialabym super antyoksydacyjny olej.
Poczytalam i mamy dwa z malin jeden z czerwonych drugi z czarnych malin. jeden ma byc lekki drugi ciezki i ten ciezki chcialabym w malej butelce 10ml zakupic i wyporbowac pozna jesienia jak juz bedzie zimno. Poza tym mamy zurawine, truskawke itp, wszystkie opza tym jedynm malinowym sa opisane jako oleje lekkie, wszystkie maja byc olejami z wysoka zawartoscia atyoksydantow i pomyslalam ze moze umialabym latem taki olej uzywac. Ostatni rok uzywam tylko wlasnej roboty serum z HA i paroma nawilzaczami. Oleje byly mi za ciezkie( kupilam wtedy na pierwszy zut Bi-oil i z czysto naturalnych jojobe), ostawilam je do skonczenia lata jak zaczlo sie przyjemnie robic i nie bylo juz upalow.
Ktory olej wybrac? Skladam sie do obu malin, bo tak sobie mysle znajac mnie kupie zurawine i bede moze nie do konca zadowolona ze nie wzielam tej lekkiej maliny...
No sama nie wiem. Czy ktos uzywam i zurawiny i malinowego tego lekkiego i umialby mi porownac te dwa oleje? Czy lekkoscia sie roznia czy takie same, jak z wchlanialnoscia na mieszanej cerze. Nie powodowaly ze pory robily sie jak kratery po upalnej nocy z olejem wtartym w wilgotna cere? nakladam oleje na spryskana hydrolatem buzie, wiec wszystko wchlania sie super, ale jak jest cieplo to rano lubie obudzic sie ze smalcem na twarzy i pory mam jak kratery, dlatego ostatnie lato uzywalam tylko moje serum z HA i paroma innymi nawilzaczami. Czyste HA mnie wysusza, dlatego domieszowywuje jeszcze pare rzeczy. Chcialabym sie jednak troche po antyoksydantowac. Wiek juz jak najbardziej ten i dawno nie uzywalam nic poza niacinamidem w moim serum. Wit C moja cera lubi wiec nie bede dalej odkladec zakupu tej postaci wit. C, ale sam olej ktory ma sporo antyoksydantow tez mnie korci, bo takiego oleju jeszcze nie mialam.
Poradzcie, a moze powinnam kupic kazdy olej w malej 10ml flaszeczce. Ehh juz sma nie wiem ;o( normalnie jakas niemoc mnie dopadla ;o)
U mnie wygrywa olej z czarnej maliny. Mam skore bardzo podatna na zapychanie, z tendencja do przetluszczania, a i szybkiego przesuszu, nieco alergiczna .
Olej z czerwonej maliny dla mojej skory nie robil nic szczegolnego, pomimo, ze wielokrotnie dawalam mu szanse. Owszem, nie zapychal, z pewnoscia pielegnowal na swoj sposob, ale po uzyciu go golym okiem nic z moja skora lepszego ani gorszego nie bylo.
Olej z czarnej maliny natomiast, moze odrobine ciezszy wg mnie (ale u mnie wchlanial sie tylko odrobine wolniej niz czerwona malina), po wymiksowaniu z kwasem alfaliponowym, olejowa C i palmitynianem retinu, zakonserwowany olejowym ekstraktem z rozmarynu ( taki sam olejek robilam z olejem z czerwonej maliny), polozony na noc wygladzal skore, widocznie uspokajal, wyrownywal koloryt, skora rano byla taka bardziej zbita (po niektorych olejach mam skore jakby rozpulchniona), nie zapychal, nie powodowal przetluszczania. Na dzien mieszalam ten moj olejek z nawlizaczem zelowym wlasnej roboty i tez bylo ok, nawet pod mineraly. Nowych zaskornikow nie stwierdzilam, pory nawet jakby wezsze.
Dla mnie czarna malina zdecydowanie w czolowce owocowych olei, razem z zurawina i z pestek granatu (uzywanym do 10 procent).
A, obu olej uzywalam tez latem, ale bez palmitynianu i w miksie z olejem kukui.

Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znakow.
kasiamagda jest offline  
Stary 2013-03-22, 15:05   #4413
Lorri
Moderator

Zawsze jak chciałam zamawiać w Mazidłach olej z czarnej maliny lub inny jagodowy z tych mniej popularnych, były niedostępne. Także z planowaniem zamówienia może być różnie.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2013-03-22, 17:15   #4414
201608040942
Konto usunięte

A tak zel nie bedzie jak by co to zurawine, maline ale myle ze ten lekki bo pisze ze ma byc lekki i zdaje sie porzeczkowy to moge u mnie zamowic, a ze jak bede do Pl jechac to chce zamowic olejowa wit. C ( u mnie nie ma) i algi( u mnie w pudrze tez nie ma) to pomyslalam ze moze ejszcze cos do koszyka wloze co by sie bardziej zamowienie oplacalo, wiec jak nie w pl to kupie u siebie jakis olej ;o)
Eh najfajniej by bylo jak by mozna bylo PP placic to bym wogole nie czekala do lata i wyjazdu do PL, a tak... co jakis czas zagladam czy maja platnosc PP i nic, a szkoda. na podawanie konta to ja nie za bardzo jestem
Stary 2013-03-23, 16:48   #4415
paskudas
Zadomowienie

Hej dziewczyny dopiero trafiłam na ten wątek
możecie polecić coś na początek dla skóry tłustej? większość drogeryjnych kremów mnie zatyka, muszę oczyszczać skórę bardzo dokładnie i uważać na kremy, które stosuję.
Z góry dziękuję za jakieś propozycje na początek
Stary 2013-03-30, 12:09   #4416
smutna_dziewczyna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, zakupiłam mojej mamie hydrolat oczarowy z e-naturalne. Ona ma cerę naczynkową i po nałożeniu hydrolatu twarz ją piecze. Czy to znaczy, że powinna zaprzestać stosowania go ?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-31 o 08:20 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
smutna_dziewczyna jest offline  
Stary 2013-03-30, 12:25   #4417
Claire91
Wtajemniczenie

Ja np mam uczulenie na oczarowy-stosowalam z roznych ''firm'',efekt ten sam

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-31 o 08:21 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Claire91 jest offline  
Stary 2013-03-31, 11:00   #4418
Suvia
Zakorzenienie

Dziewczyny znów muszę kupić następną partię oleju kokosowego, tym razem chcę ilość niemal hurtową, bo szybko u mnie schodzi. Znalazłam tani, na all, w kostkach. Nie wiem o co chodzi z tą ceną, zadałam pare pytań sprzedawcy, dostałam takiego maila zwrotnego:

w stanie stałym,jaki jest widoczny to zapachu niema ale w stanie przeznaczonym do bezpośredniego użytku np. przy smażeniu,smarowaniu i przy pielęgnacji jako maseczka lub przy masażu to ma lekki zapach orzecha kokosowego.Wynika to z jakości produktu,ponieważ ten jest tłoczony(wyciskany)na zimno,nie jest rafinowany czyli nie poddany procesowi czyszczenia i uszlachetnienia chemicznego. W ten sposób robi się produkt "sterylny"bez zapachu,bez właściwie naturalnych cech do łatwiejszego i tańszego transportu

Kupować, czy jest gdzieś haczyk? ja się po prostu nie znam...

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2013-03-31, 12:36   #4419
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
w stanie stałym,jaki jest widoczny to zapachu niema ale w stanie przeznaczonym do bezpośredniego użytku np. przy smażeniu,smarowaniu i przy pielęgnacji jako maseczka lub przy masażu to ma lekki zapach orzecha kokosowego.
Mój olej nierafinowany z ZSK pachnie nawet w stanie stałym. Podczas użytkowania zapach jest intensywny, nie "lekki" (przynajmniej ja tak go oceniam). Jakbym potrzebowała większą ilość, wzięłabym olej z Olvity:

http://aleleki.pl/olvita-olej-kokoso...ml-p-5528.html
(tę aptekę mogę polecić, obsługa bez zarzutu, świetne ceny, duży wybór olejów Olvity);

http://organical.pl/pl/p/Olej-Kokoso...ml-Olvita/4577
http://visvitalis.com.pl/pl/p/Olej-K...ml-Olvita/1665
(dwa sklepy tego samego właściciela, różne koszty wysyłki).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-31 o 12:46
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2013-03-31, 17:01   #4420
201608040942
Konto usunięte

Moj tez juz w sloiku pachnie.

Kupilam w sklepie ze zdrowa zywnoscia marki Rapunzel( nie tylko na zimno tloczony, ale i Fair Trade)

http://www.rapunzel.de/kokosoel-nativ-hih.html

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-03-31 o 17:02
Stary 2013-03-31, 18:57   #4421
Suvia
Zakorzenienie

no, mój też pachnie, dlatego coś mi nie grało. dzięki za linki

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2013-04-10, 17:02   #4422
sylvia_doll
Zakorzenienie

Najlepiej wspominam przygodę z olejkiem z pestek malin (jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, oczywiście nierafinowany, stosowałam wieczorem a czasami nawet przed podkładem) - teraz się zastanawiam czy wybrać z kiełków pszenicy czy aragnowy Któraś z Was mi poradzi?
sylvia_doll jest offline  
Stary 2013-04-10, 22:45   #4423
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Najlepiej wspominam przygodę z olejkiem z pestek malin (jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, oczywiście nierafinowany, stosowałam wieczorem a czasami nawet przed podkładem) - teraz się zastanawiam czy wybrać z kiełków pszenicy czy aragnowy Któraś z Was mi poradzi?
stosowałam obydwa, ale w sumie sama nie wiem co ci poradzić

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2013-04-17, 12:11   #4424
kotwtrampkach
Raczkowanie

rzecz tyczy zapachu oleju.
dwa oleje, dwa sklepy, różny czas. Ich zapach w trakcie używania stał się zapachem oleju z frytownicy..
miałam olej z pestek malin - po ok.4 mies.używania (przechowywany w lodówce) zaczął śmierdzieć - data ważności sugerowała, ze powinien być ok jeszcze 2 miesiące - wtedy pomyślałam, że może gorsza partia, że końcówka, że może za często otwierany. Teraz - po miesiacu (!) używania zaczął śmierdzieć olej z róży rdzawej. Data ważności jeszcze 6miesięcy..

Czy ja coś robie źle? A moze tak ma być i używając oleju trzeba polubić taki zapach? Nie mam doświadczeń z innymi czystymi olejami, pozostałe kupione mieszałam z innymi składnikami i nie zauważyłam podobnego problemu.
kotwtrampkach jest offline  
Stary 2013-04-17, 12:45   #4425
nie z tej bajki
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kotwtrampkach Pokaż wiadomość
rzecz tyczy zapachu oleju.
dwa oleje, dwa sklepy, różny czas. Ich zapach w trakcie używania stał się zapachem oleju z frytownicy..
miałam olej z pestek malin - po ok.4 mies.używania (przechowywany w lodówce) zaczął śmierdzieć - data ważności sugerowała, ze powinien być ok jeszcze 2 miesiące - wtedy pomyślałam, że może gorsza partia, że końcówka, że może za często otwierany. Teraz - po miesiacu (!) używania zaczął śmierdzieć olej z róży rdzawej. Data ważności jeszcze 6miesięcy..

Czy ja coś robie źle? A moze tak ma być i używając oleju trzeba polubić taki zapach? Nie mam doświadczeń z innymi czystymi olejami, pozostałe kupione mieszałam z innymi składnikami i nie zauważyłam podobnego problemu.
zdarza się że używam jeszcze olei (-jów) parę tygodni po ważności a nigdy nie zdarzyło mi się żeby jakiś śmierdział Też trzymam w lodówce. Ja bym chyba wyrzuciła taki olej, bałabym się go używać, zwłaszcza na twarz i włosy.
nie z tej bajki jest offline  
Stary 2013-04-17, 13:02   #4426
natkaa
Zadomowienie

Mój olej z róży rdzawej od początku walił frytami A datę ważności miał bardzo długą. Działań ubocznych nie zauważyłam.
Stary 2013-04-17, 14:24   #4427
201608040942
Konto usunięte

Olej rozany po otwarciu trzeba zakonserwowac wit. E albo dodac antiranz. ten olej szybko jelczeje, tak samo jak wiesiolek.
Stary 2013-04-18, 20:47   #4428
kotwtrampkach
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Olej rozany po otwarciu trzeba zakonserwowac wit. E albo dodac antiranz. ten olej szybko jelczeje, tak samo jak wiesiolek.
dostałam odpowiedź ze sklepu, ze jest do niego dodana wit.E i dlatego ma dlugą datę ważności. I ze nie możliwe, że mi się zepsuł, że nie jełczeje nawet przechowywany w temperaturze pokojowej.
Dzis smierdzi jeszcze bardziej, ręce musiałam porządnie umyć, zeby tego zapachu się pozbyć..
kotwtrampkach jest offline  
Stary 2013-04-19, 19:57   #4429
201608040942
Konto usunięte

No to jak oni juz zakonserowali wit. E to rzeczywiscie dziwna sprawa. Moze partia byla jakas zanieczyszczona? Sama nie wiem ...
Stary 2013-04-22, 13:02   #4430
201608040942
Konto usunięte

Ehhh wczoraj byla niedziele, chlop ogladal jakies glupowy w TV a ja siedzialam w necie i skonczylo sie zamowieniem w behawe.
Zamowilam 10 ml probkowe opakowania
- olej kawowy,
- olej zurawinowy,
- Calophyllumöl w opisie doczytalam ze to ma byc olej tamaniu, a juz myslalam ze go u mnie nie ma,
- olej z bzu czarnego,
- olej z czarnej pozeczki
- olej z malin
- olej owsiany( Hanföl, dobrze tlumacze ze to owies? mnie sie juz te wszystkie zboza myla)
- shea - nitolica maslo shea pachnace waniliowo i mieciutkie idealne zeby uzywac solo, bo nie jest twarde.

Niby tylko po 10ml probki, ale wynioslo mnie to wszystko 24,55€ bez kosztow przesylki. Myslalam ze sie w 20€ zmieszcze a tu prosze z kosztami przesylki ponad 28€.

To teraz czekam na paczke i zaczynam testy od zurawiny, bo ze wzgledu na konczaca sie date waznosci , wezme sie najpierw za ten olej.
Olej kawowy i shea nitolica chcialam do mojej shea sahne, ktora dopiero chcialam zrobic na jesien, ale przeca nie wytrzymam. Zrobie mniejsza ilosc i jak bedzie bardzo goraco to bede trzymac w lodowce zeby mi sie krem nie stopil , bo starci na puszystosci, a jak bedzie potrzeba to uzyje na suche lakcie, pod oczy itd.

Jestem ciekawa ktory z tych andyoksydacyjnych oleji mi najbardziej podejdzie i czy wogole ktorys nada sie na upalne noce. Oleje te maja byc lekkie i dlatego polecane sa dla mieszanych i tlustych cer. Zobaczymy co w wiekszej pojemnosci u mnie kiedys tam zagosci.
Stary 2013-04-22, 17:47   #4431
MoniaK
Zakorzenienie

Czy jakiś olejek jest w stanie choć trochę powalczyć z bliznami po trądziku (małymi)?
MoniaK jest offline  
Stary 2013-04-23, 20:52   #4432
201607111050
Konto usunięte

Mam skórę normalną, ale skłonną do zanieczyszczeń oraz przesuszeń. Od jakiegoś czasu robię podchody do naturalnej pielęgnacji i co nieco już przetestowałam.

Hydrolaty:
oczar oraz z kocanki - dla mnie bez szału, sprawują się tak samo jak toniki (nie wiem czego się spodziewałam ), są dosyć drogie, brzydko pachną

Oleje:
z nasion malin - bardzo lekki, może nawet odrobinę dla mnie za lekki, ładnie natłuszczał i nawilżał w połączeniu z kwasem hialuronowym
z pachnotki - totalnie mnie zawiódł, zapchał mnie niesamowicie
arganowy - był zachwyt, bardzo konkretny, mocno natłuszczający, twarz w czasie używania wyglądała bardzo promiennie

na chwilę obecną testuję olej konopny i w kolejce czeka krokoszowy.
201607111050 jest offline  
Stary 2013-04-24, 16:08   #4433
anusiuniaa
Zakorzenienie

Hej
mam pytanko, własnie znalazlam taką ofertę na sweetdeal dzięki której moge kupic olejek migdałowy, olejek arganowy i masło shea w komplecie za 29 zł zamiast 60 zł
Tylko zastanawiam się, czy masło shea- po roztopieniu dające olej w wersji zapachowej np. można stosować na wlosy? i czy bardziej jako olejowanie czy zabezpieczenie koncówek?
Stary 2013-04-25, 10:55   #4434
201608040942
Konto usunięte

Stosuj tak jak ci pasuje.
Stary 2013-05-01, 21:15   #4435
tiar
BAN stały

Witam,

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do trądziku. Testowałam olej z pestek truskawki; bardzo fajnie nawilżał, dobrze się wchłaniał, nie czopował, nie podrażniał. Olej z malin: tragedia, mnie strasznie zapychał. Jako maskę to włosów i balsam do ciała z czystym sumieniem mogę polecić olej kokosowy.
tiar jest offline  
Stary 2013-05-01, 21:30   #4436
The light
Zadomowienie

Odp: Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez tiar Pokaż wiadomość
Witam,

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do trądziku. Testowałam olej z pestek truskawki; bardzo fajnie nawilżał, dobrze się wchłaniał, nie czopował, nie podrażniał. Olej z malin: tragedia, mnie strasznie zapychał. Jako maskę to włosów i balsam do ciała z czystym sumieniem mogę polecić olej kokosowy.
Mnie truskawka szczypie w oczy dlatego jej nie lubię chociaż fajnie pachnie olej konopny też szczypie w oczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline  
Stary 2013-05-02, 08:33   #4437
OnaZakupoholik
Zakorzenienie

Witajcie! Przywitam się

Chciałabym zacząć przygodę z olejkami.
Nie ma większych problemów ze skóra, nigdy nie miałam trądziku.
Od jakiegoś czasu widzę, zaczerwienienie na brodzie i w okolicach nosa również wieczorem swędzi mnie skóra twarzy

Od czego zacząć? Nie ukrywam, nie mam czasu na mieszanie składników i podobne zabawy możecie mi cos doradzić, polecić? Od czego zacząć?
OnaZakupoholik jest offline  
Stary 2013-05-03, 09:22   #4438
fredka86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu widzę, zaczerwienienie na brodzie i w okolicach nosa również wieczorem swędzi mnie skóra twarzy
Możliwe, że masz po prostu naczynkową cerę, ale na Twoim miejscu upewniłabym się czy to nie jest trądzik różowaty, wskazywałyby na to zaczerwienienia w centralnej części twarzy i świąd. W tym przypadku naturalna pielęgnacja raczej by się nie sprawdziła.
fredka86 jest offline  
Stary 2013-05-03, 09:34   #4439
OnaZakupoholik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Możliwe, że masz po prostu naczynkową cerę, ale na Twoim miejscu upewniłabym się czy to nie jest trądzik różowaty, wskazywałyby na to zaczerwienienia w centralnej części twarzy i świąd. W tym przypadku naturalna pielęgnacja raczej by się nie sprawdziła.
Przed 30- stką
Dziękuję
OnaZakupoholik jest offline  
Stary 2013-05-03, 10:01   #4440
fredka86
Raczkowanie

Pierwsze objawy mogą się pojawić przed 30-tką. Wątpię żeby to był trądzik różowaty, ale lepiej dmuchać na zimne i upewnić się wcześniej.
fredka86 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości