Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-22, 10:47   #451
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
zrobiłam ten olejek myjący
http://www.zrobsobiekrem.pl/?244,ole...chnotka-migdal

nie jest zły , ale to nie to samo co olejki z BU . Mam uczucie jakbym się miodem myła . Wiem , że na BU używają do olejku - gliceryl cocoate.
Co mogłybyście mi polecić podobnego albo lepszego od gliceryl cocoate , może być też z innych sklepów .
Mi olejki z BU zupełnie nie podeszły Wodniste i mialam ściągnięta skórę

Od kilku miesięcy robię olejki wg mazidłowego przepisu - z Cromollientem (skończył mi się ). Nie wysusza, daje fajny poslizg, skóra jest miękka i gładka.

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2009-07-22, 11:25   #452
nAtaL!a
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ilonko slicznie dziekuję
nAtaL!a jest offline  
Stary 2009-07-22, 19:55   #453
Natalia 1
Zakorzenienie

Hosenka , Ilona - dzięki , wypróbuje , po zakupach na mazidłach . Szkoda tylko że taki drogi , ale pewnie dlatego dobry
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-07-23, 21:40   #454
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Przyszedł mój olej śliwkowy z Mazideł. Jestem zakochana w zapachu Póki co zużyję do ciała, bo obawiam się kłaść go na twarz z HA, w te upały ( mam cerę mieszanę, w strefie T potwornie skłonną do błyszczenia)

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2009-07-23, 21:53   #455
kamilanna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 37
GG do kamilanna

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Przyszedł mój olej śliwkowy z Mazideł. Jestem zakochana w zapachu Póki co zużyję do ciała, bo obawiam się kłaść go na twarz z HA, w te upały ( mam cerę mieszanę, w strefie T potwornie skłonną do błyszczenia)
Rowniez polubilam olej sliwkowy uwielbiam zapach
Takze mam cere mieszana i blyszczaca w strefie T ,ale mieszam troche oleju z HA i klade na buzie na noc nie zapycha
Stary 2009-07-23, 22:07   #456
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Rowniez polubilam olej sliwkowy uwielbiam zapach
Takze mam cere mieszana i blyszczaca w strefie T ,ale mieszam troche oleju z HA i klade na buzie na noc nie zapycha
Wypróbuję, poczekam tylko aż się te upały skończą, bo moja cera aktualnie szaleje

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2009-07-24, 10:26   #457
Hosenka*
Moderator KWC

Od dziś testuję olej z pestek arbuza z ZSK Do hialuronu (na hydrolacie rumiankowym) dodałam kropelkę ekstraktu nawilżającego, kropelkę przeciwtrądzikowego i 3 kropelki teg oleju. Od razu się wchłonęło, do matu. Mogłam dać ciut więcej oleju, bo czuję lekko sciagniętą skórę.

Na upały nadaje się również olej z pestek z malin.

Czy któraś z was uzywa może oleju kameliowego z BU?

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2009-07-24, 12:30   #458
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Od jakiegos czasu zaczelam uzywac na noc oleju z orzechow wloskich (Mazidla) + zel HA i musze powiedziec ze widze szybko efekt,skora promienna i wypoczeta.Na dodatek szybko lagodzi wszelkie podraznienia i niespodzianki.
Duzym plusem jest piekny orzechowy zapach jest to kolejny olej tuz po sliwkowym i zurawinowym,ktory znajdzie u mnie stale miejsce
Stary 2009-07-24, 13:14   #459
Hosenka*
Moderator KWC

Olej z orzechów wł. jest boski Miałam póbke i napewno zamówię
Podoba mi sie jeszcze konopony - lekki, szybko się włachnia, pachnie pestkami słonecznika

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2009-07-24, 20:52   #460
sasia73
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Cieszę się, że zapach Ci się spodobał

sasia73 jest offline  
Stary 2009-07-24, 21:22   #461
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Od dziś testuję olej z pestek arbuza z ZSK Do hialuronu (na hydrolacie rumiankowym) dodałam kropelkę ekstraktu nawilżającego, kropelkę przeciwtrądzikowego i 3 kropelki teg oleju. Od razu się wchłonęło, do matu. Mogłam dać ciut więcej oleju, bo czuję lekko sciagniętą skórę.
Liposomów zyskowych , chyba te masz , nie łączy się z olejem przed z emulgowaniem , tak zrozumiałam ale te liposomy to wciąż dla mnie czary-mary , może coś pomyliłam
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-07-24, 21:22   #462
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że zapach Ci się spodobał
I to jak

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2009-07-24, 21:45   #463
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Liposomów zyskowych , chyba te masz , nie łączy się z olejem przed z emulgowaniem , tak zrozumiałam ale te liposomy to wciąż dla mnie czary-mary , może coś pomyliłam
Można łączyć z hialuronem - wymieszać a potem dodać olej, albo najpierw nałożyć hialuron + ekstrakty a po wchłonięciu - olej.

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Hosenka* jest offline  
Stary 2009-07-25, 04:00   #464
ultrafiolet88
Zakorzenienie

tez mam wloskiego, solo na usta i dlonie znakomity i do maseczek, tylko jakiegos super zapachu nie czuje, prawie niewyczuwalny jest.. Mam z Mazideł a Wy?

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2009-07-26, 15:58   #465
karamari
Rozeznanie

Przyszły do mnie nowe zamówienia

Olej z kiełków pszenicy + jojoba + migdał + wit. E aplikuję sobie na brzuch zamiast gotowych smarowideł antyrozstępowych i jestem w-niebo-wzięta! Super poślizg do masażu, w miarę elegancko się wchłania (w porównaniu np. do tłuściocha Fissanu) i świetnie uelastycznia skórę

Masło shea jest solo za tłuste do aplikacji na skórę

Zmiksowałam za to z jojobą i kokosem i zastosowałam do włosów Bardzo przyjemna konsystencja i efekty

Zachęcona tymi udanymi eksperymentami czuję coraz większą wkrętkę w rękodzieło kosmetyczno-olejowe Tylko przepisów mi brak
karamari jest offline  
Stary 2009-07-27, 19:00   #466
Lylu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Na upały nadaje się również olej z pestek z malin.

Czy któraś z was uzywa może oleju kameliowego z BU?
Witajcie, na tym forum jestem po raz pierwszy, choć od jakiegoś czasu wprowadzam biochemiczną pielęgnację. Po olejki sięgnęłam pierwszy raz jakiś rok temu, jojoba i macerat z kasztanowca zupełnie mi nie podszedł, nawet po całej nocy miałam na buzi tłustą warstwę, a do tego rozszerzone pory. Po jakimś czasie dałam im drugą szansę - z podobnym skutkiem. Od tego czasu próbowałam znaleźć odpowiedni dla siebie krem i do dziś mi się to nie udało, dlatego wracam do olejków. W końcu jest ich tyle, że może któryś mi podpasuje?...
Zastanawiam się nad kupnem oleju z pestek śliwki i próbek oleju z pachnotki i wiesiołka lub czarnej porzeczki (wszystkie z ZSK). Czy te oleje nadają się do mieszanej, odwodnionej cery?

Dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie
Lylu jest offline  
Stary 2009-07-28, 04:16   #467
nerla
Zadomowienie

Cześć dziewczyny, mam do was kilka pytań odnośnie telocapilu z mazideł. Otórz chciałabym sobie go zamówić i dodawać do jakiegoś gotowego balsamu.
1.Czy możecie mi podać przykład jakiegoś konkretnego balsamu/kremu o prostym składzie?
2.Czy jak będe stosowała tą mieszankę2-3% w okolicach bikini uprzednio wydepilowanych to mi nie podrażni lub w jakiś inny sposób nie zaszkodzi?
3.Jeśli zamówie 20 g telocapilu to na ile mi mniej więcej starczy mieszając go z balsam i stosując codziennie?

Prosze o wyrozumiałość i czekam na odpowiedź. Walczę z odrastającymi włoskami i właśnie dzisiaj natknęłam się na ten telocapil,który podobno jest skuteczny...

Z góry dzięki
Stary 2009-07-28, 07:57   #468
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam do was kilka pytań odnośnie telocapilu z mazideł. Otórz chciałabym sobie go zamówić i dodawać do jakiegoś gotowego balsamu.
1.Czy możecie mi podać przykład jakiegoś konkretnego balsamu/kremu o prostym składzie?
2.Czy jak będe stosowała tą mieszankę2-3% w okolicach bikini uprzednio wydepilowanych to mi nie podrażni lub w jakiś inny sposób nie zaszkodzi?
3.Jeśli zamówie 20 g telocapilu to na ile mi mniej więcej starczy mieszając go z balsam i stosując codziennie?

Prosze o wyrozumiałość i czekam na odpowiedź. Walczę z odrastającymi włoskami i właśnie dzisiaj natknęłam się na ten telocapil,który podobno jest skuteczny...

Z góry dzięki
O telocapilu swego czasu było tutaj glośno - powinnaś poszukać, przede wszystkim w wątku mazidlanym, odpowiedzi na swoje pytania.
asa___ jest offline  
Stary 2009-07-28, 09:42   #469
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lylu Pokaż wiadomość
Witajcie, na tym forum jestem po raz pierwszy, choć od jakiegoś czasu wprowadzam biochemiczną pielęgnację. Po olejki sięgnęłam pierwszy raz jakiś rok temu, jojoba i macerat z kasztanowca zupełnie mi nie podszedł, nawet po całej nocy miałam na buzi tłustą warstwę, a do tego rozszerzone pory. Po jakimś czasie dałam im drugą szansę - z podobnym skutkiem. Od tego czasu próbowałam znaleźć odpowiedni dla siebie krem i do dziś mi się to nie udało, dlatego wracam do olejków. W końcu jest ich tyle, że może któryś mi podpasuje?...
Zastanawiam się nad kupnem oleju z pestek śliwki i próbek oleju z pachnotki i wiesiołka lub czarnej porzeczki (wszystkie z ZSK). Czy te oleje nadają się do mieszanej, odwodnionej cery?

Dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie
Witaj, Lylu, wśród olejomaniaczek

Co do Twoich doświadczeń z olejami - jesteś pewna, że nie nakładałaś ich za dużo? Olej jojoba wchłania się raczej szybko, a i macerat z kasztanowca też jest raczej lekkim olejem..... Ja nakładam na noc 6 kropelek, a na dzień 3, ale mam tłustą cerę... Mieszałaś je z kwasem hialuronowym?
Twój wybór jest dobry, z tym, że olej śliwkowy jest chyba mocno nawilżający i chwalą go sobie głównie dziewczyny z suchą cerę. Nie znam go jeszcze, czeka na wypróbowanie Czarna porzeczka, pachnotka i wiesiołek - ok . Jeśli masz ochotę na więcej eksperymentów, radziłabym zaznajomić się z różą i truskawką - oba bardzo lekkie, pełne antyoksydantów, świetnie nawilżają i łatwo się wchłaniają. No i kwas HA...
Stary 2009-07-28, 19:44   #470
dusiaaa
Rozeznanie

ok dziewczyny ale gdzies na wizazu byla stronka o olejkach eterycznych....ale za nic nie moge jej znalesc:/ moze mi ktos podeslac linka? prosze
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-07-28, 19:59   #471
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
ok dziewczyny ale gdzies na wizazu byla stronka o olejkach eterycznych....ale za nic nie moge jej znalesc:/ moze mi ktos podeslac linka? prosze
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ejki+eteryczne

Psychodelia jest offline  
Stary 2009-07-28, 20:26   #472
Lylu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witaj, Lylu, wśród olejomaniaczek

Co do Twoich doświadczeń z olejami - jesteś pewna, że nie nakładałaś ich za dużo? Olej jojoba wchłania się raczej szybko, a i macerat z kasztanowca też jest raczej lekkim olejem..... Ja nakładam na noc 6 kropelek, a na dzień 3, ale mam tłustą cerę... Mieszałaś je z kwasem hialuronowym?
Twój wybór jest dobry, z tym, że olej śliwkowy jest chyba mocno nawilżający i chwalą go sobie głównie dziewczyny z suchą cerę. Nie znam go jeszcze, czeka na wypróbowanie Czarna porzeczka, pachnotka i wiesiołek - ok . Jeśli masz ochotę na więcej eksperymentów, radziłabym zaznajomić się z różą i truskawką - oba bardzo lekkie, pełne antyoksydantów, świetnie nawilżają i łatwo się wchłaniają. No i kwas HA...
Dziękuję za radę Pewności, że nie dałam na twarz za dużo olejku nie ma, ponieważ jestem zupełną nowicjuszką w temacie, nie stosowałam również wówczas kwasu HA. Obecnie mam kwas z BU z alantoiną i depantenolem. Mieszam go z humektanem i żadnych innych kremów właściwie nie używam, ale stan mojej cery nie poprawia. Zobaczymy, jak będzie po olejkach. Ostatecznie zamówiłam śliwkę, pachnotkę i macerat z zielonej herbaty (wszystko z ZSK).
Lylu jest offline  
Stary 2009-07-28, 21:36   #473
_Magdusia_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisze w tym wątku pierwszy raz. Przyznam ,ze nigdy nie stosowałam żadnych olejów. Weszłam na stronę , która podana jest w pierwszej części wątku.
Mam skórę tłustą z zaskórnikami i od czasu do czasu jakimiś niespodziankami , szczególnie w okolicach policzków, jednak trądzikiem tego nazwać nie można , troszeczkę przebarwień i jakieś malutkie blizenki po wyciskaniu .
Doradźcie mijak sprawdziłby się OLEJ TAMANU i Z RÓŻY PIŻMOWEJ ??
Proszę o rady , jeżeli uzywałyście.
Proszę ponownie.

_Magdusia_ jest offline  
Stary 2009-07-29, 00:01   #474
sasia73
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Proszę ponownie.
Magdusiu, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Każda skóra reaguje inaczej. I tamanu i róża są świetne, ale nie ma gwarancji, że Cię nie zapchają, nie podrażnią, czy też nie odrzuci Cię zapach (olej tamanu pachnie specyficznie). Nie ma rady, musisz sama się przekonać.

sasia73 jest offline  
Stary 2009-07-29, 08:00   #475
dusiaaa
Rozeznanie

psychodelia dzieki wielkie ale jeszcze nie o ta stronke mi chodzilo chodzi mi o taka gdzie byly wymienione wszystkie olejki eteryczne a gdy sie kliklo byl szczegolowy opis zastosowania i wszystkie info odnosnie danego olejku mimo wszystko dzieki
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-07-29, 08:32   #476
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Magdusiu, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Każda skóra reaguje inaczej. I tamanu i róża są świetne, ale nie ma gwarancji, że Cię nie zapchają, nie podrażnią, czy też nie odrzuci Cię zapach (olej tamanu pachnie specyficznie). Nie ma rady, musisz sama się przekonać.
_Magdusia_
Dokładnie. Sasia73 ma całkowitą rację.
Jeśli przeczytaś wątek i opinie uzykowniczek na ich temat, to wiesz, że reakcje są różne i masz już się czym posiłkować, ale żeby sprawdzić, czy działa, trzeba używać. Nie da się przewidzieć.
asa___ jest offline  
Stary 2009-07-29, 22:15   #477
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Dziewczyny, mam pytanie dotyczące maceratu z zielonej herbaty z ZSK. Na stronce nie ma informacji na temat przechowywania, a ja się właśnie zaczęłam obawiać, czy mi się ten macerat nie zeźlil... W lodówce go trzymałam, a jak wyjęłam po jakimś czasie (nie miałam weny na używanie olejków itp.), to jest jakiś... nijaki... Wprawdzie kolor się nie zmienił, ale chyba powinien mieć charakterystyczny zapach? A on pachnie dziwnie, jakby tą buteleczką... Zjełczał? Wywalić go? Czy tylko panikujeę a wszystko jest w porządku i krzywda mi się na pysku nie będzie działa? Będę wdzięczna za podpowiedź
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-07-29, 22:39   #478
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące maceratu z zielonej herbaty z ZSK. Na stronce nie ma informacji na temat przechowywania, a ja się właśnie zaczęłam obawiać, czy mi się ten macerat nie zeźlil... W lodówce go trzymałam, a jak wyjęłam po jakimś czasie (nie miałam weny na używanie olejków itp.), to jest jakiś... nijaki... Wprawdzie kolor się nie zmienił, ale chyba powinien mieć charakterystyczny zapach? A on pachnie dziwnie, jakby tą buteleczką... Zjełczał? Wywalić go? Czy tylko panikujeę a wszystko jest w porządku i krzywda mi się na pysku nie będzie działa? Będę wdzięczna za podpowiedź
Jeśli nie minęła jego data ważności, wszystko jest chyba ok. Po wyjęciu z lodówki oleje trochę jakby "tracą" zapach, to normalne - po kilkunastu(dziesięciu) minutach w temperaturze pokojowej powinny pachnieć intensywniej.
Stary 2009-07-29, 22:43   #479
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Jeśli nie minęła jego data ważności, wszystko jest chyba ok. Po wyjęciu z lodówki oleje trochę jakby "tracą" zapach, to normalne - po kilkunastu(dziesięciu) minutach w temperaturze pokojowej powinny pachnieć intensywniej.
Oo, dzięki Ważny to on jest na pewno, kupiony chyba w kwietniu. Powącham go za godzinę, może się namyśli i popachnie
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-07-30, 02:36   #480
LouLou25
Zakorzenienie

Hi witam sie bo dawno mnie tutaj ni bylo....
I pytam od razu jak sie maja Wasze buziaki po ekologicznej pielegnacji?
U mnie bywalo ostatnio roznie, od przesuszenia po przetluszczenie ale okres wk...nia na ekologiczne wynalazki minal mi bezpowrotnie, wiec pewnie znowu zaczne sie udzielac tym bardziej, ze tyle nowosci w sklepach

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości