Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-11-11, 01:35   #4891
oshin85
Raczkowanie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Widze ze duzo o parafinie piszecie...a moim zdaniem to czyste zlo, ktore tworzy film na twarzy , jest komendogenne i skora zwycajnie sie pod nim dusi ...nie przepuszcza powietrza, jest pochodna ropy naftowej...DUUUZO BY PISAC
Jak mozna tym zmywac twarz ???jesli samo to jest trudne do zmycia... parafine bardzo trudno zmyc a zmywajac ja dokladnie naszym oczom ukaze sie wysuszona, pomarszczona skora...uduszona

Ale nie o tym chcialam rozmawiac wchodzac na watek(zobaczylam co piszevie dziewczyny i brzuch zaczal mnie bolec).
Bylam dzis u kosmetyczki i uslyszalam ze oleje naturalne, roslinne maja dodatek parafiny mimo braku jej w skladzie. Czy to mozliwe?
Jak sprawdzic czy olej mineralny jest w danym oleju roslinnym?Macie jakies wskazowki do wyboru bezpiecznego pelnowartosciowego oleju roslinnego?
Sklepy, marki?
Stary 2015-11-11, 01:51   #4892
pestycyda
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Widze ze duzo o parafinie piszecie...a moim zdaniem to czyste zlo, ktore tworzy film na twarzy , jest komendogenne i skora zwycajnie sie pod nim dusi ...nie przepuszcza powietrza, jest pochodna ropy naftowej...DUUUZO BY PISAC

Jak mozna tym zmywac twarz ???jesli samo to jest trudne do zmycia... parafine bardzo trudno zmyc a zmywajac ja dokladnie naszym oczom ukaze sie wysuszona, pomarszczona skora...uduszona

Ale nie o tym chcialam rozmawiac wchodzac na watek(zobaczylam co piszevie dziewczyny i brzuch zaczal mnie bolec).

Bylam dzis u kosmetyczki i uslyszalam ze oleje naturalne, roslinne maja dodatek parafiny mimo braku jej w skladzie. Czy to mozliwe?

Jak sprawdzic czy olej mineralny jest w danym oleju roslinnym?Macie jakies wskazowki do wyboru bezpiecznego pelnowartosciowego oleju roslinnego?

Sklepy, marki?

Nie przyszloby mi do glowy aby uzywac parafiny na twarz... Brr
pestycyda jest offline  
Stary 2015-11-11, 10:32   #4893
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość

Sklepy, marki?
W życiu większej bzdury nie słyszałam. Jeśli parafina jest w oleju, to musi być to wyszczególnione w INCI. A jeżeli masz obawy, to kupuj oleje certyfikowane np BDIH, Ecocert.

Co do całej reszty, to ja również nie wyobrażam sobie myć twarzy tłuszczem. Próbowałam, skończyło się katastrofą. Jedyne co mi pasuje, to zmywanie makijażu oczu olejem, lecz nie propaguję, ponieważ oczy mi zachodzą mgłą.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-11 o 10:34
Korah jest offline  
Stary 2015-11-11, 10:36   #4894
pestycyda
Zakorzenienie

A ja sie zastanawiam czy podczas kuracji kwasami moge uzywac OCM bez przeszkod? Zazwsze zaraz po kwasie odpuszczam az skora sie nie zregeneruje ale ona taka fajnie nawilzona po OCM ze kusi sprobowac...
pestycyda jest offline  
Stary 2015-11-23, 18:11   #4895
Sakoda
Przyczajenie

Który olejek pomaga przy łagodzeniu zaczerwienień na twarzy? Mam umiarkowany problem z rozszerzonymi naczynkami. Olej może być nawet bardzo tłusty, ciężki i kleisty, choć nie musi, olejki zazwyczaj wcieram na noc, więc nie będzie problemu z kwestią komfortu ich używania.
Sakoda jest offline  
Stary 2015-11-23, 18:17   #4896
Frezja_1
Raczkowanie

Hydrolat z kocanki (nie olejek)
Frezja_1 jest offline  
Stary 2015-11-23, 20:28   #4897
Moyraa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
Hydrolat z kocanki (nie olejek)
Co prawda, na olejek z kocanki się nie natknęłam, ale na olej, a raczej macerat - jak najbardziej

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do całej reszty, to ja również nie wyobrażam sobie myć twarzy tłuszczem. Próbowałam, skończyło się katastrofą. Jedyne co mi pasuje, to zmywanie makijażu oczu olejem, lecz nie propaguję, ponieważ oczy mi zachodzą mgłą.
A próbowałaś zmywać olejek dodatkowo - po zmyciu wodą - żelem/mydłem? U mnie mycie samym olejkiem też źle się kończyło, ale od kilku miesięcy zmywam go dodatkowo i taki demakijaż dobrze się sprawdza.
Moyraa jest offline  
Stary 2015-11-23, 20:48   #4898
Frezja_1
Raczkowanie

[QUOTE=Moyraa;53568384]Co prawda, na olejek z kocanki się nie natknęłam, ale na olej, a raczej macerat - jak najbardziej [COLOR="Silver"]

A czy macerat nie jest ekstraktem z kocanki na oleju słonecznikowym?
Frezja_1 jest offline  
Stary 2015-11-23, 22:53   #4899
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
A ja sie zastanawiam czy podczas kuracji kwasami moge uzywac OCM bez przeszkod? Zazwsze zaraz po kwasie odpuszczam az skora sie nie zregeneruje ale ona taka fajnie nawilzona po OCM ze kusi sprobowac...
Jeśli skóra nie jest mocno podrażniona, to możesz, ale ja fenomenu olejowania cery innej niż sucha i normalna nie widzę.

Cytat:
Napisane przez Sakoda Pokaż wiadomość
Który olejek pomaga przy łagodzeniu zaczerwienień na twarzy? Mam umiarkowany problem z rozszerzonymi naczynkami. Olej może być nawet bardzo tłusty, ciężki i kleisty, choć nie musi, olejki zazwyczaj wcieram na noc, więc nie będzie problemu z kwestią komfortu ich używania.
Pomagają kapsułki Dermogal (wiesiołkowy), ale czy musi być akurat olej? Jest tyle substancji o wiele skuteczniejszych, wit. C, rutyna, eskulina, bisabolol, długo by wymieniać i można większość z nich łączyć z olejami.

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
A próbowałaś zmywać olejek dodatkowo - po zmyciu wodą - żelem/mydłem? U mnie mycie samym olejkiem też źle się kończyło, ale od kilku miesięcy zmywam go dodatkowo i taki demakijaż dobrze się sprawdza.
Nie wiem jak to ująć, ale u mnie oleje się bardzo głęboko wchłaniają w skórę, obciążają, zwłaszcza w tej metodzie oczyszczania i sobie siedzą, a potem wybuchają bomby, a mydło działa zbyt powierzchownie i przy codziennym stosowaniu podrażnia mi skórę, podobnie żele. Lubię mydło użyć 1-2 razy w tygodniu, na co dzień używam mleczek bezolejowych. Moja skóra nie cierpi olejów. Podzielam zdanie wielu lekarzy, że przy cerze tłustej, trądzikowej, jak moja oleje w wysokich stężeniach to zło.

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że tak
Stary 2015-11-24, 13:14   #4900
Moyraa
Rozeznanie

[QUOTE=Frezja_1;53568769]
Cytat:
Co prawda, na olejek z kocanki się nie natknęłam, ale na olej, a raczej macerat - jak najbardziej [COLOR="Silver"]

Tak, o to mi chodziło Także może niezupełnie jest to "olej z kocanki", no ale.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to ująć, ale u mnie oleje się bardzo głęboko wchłaniają w skórę, obciążają, zwłaszcza w tej metodzie oczyszczania i sobie siedzą, a potem wybuchają bomby, a mydło działa zbyt powierzchownie i przy codziennym stosowaniu podrażnia mi skórę, podobnie żele. Lubię mydło użyć 1-2 razy w tygodniu, na co dzień używam mleczek bezolejowych. Moja skóra nie cierpi olejów. Podzielam zdanie wielu lekarzy, że przy cerze tłustej, trądzikowej, jak moja oleje w wysokich stężeniach to zło.
Skoro tak, to faktycznie lepiej sobie odpuścić. Ja nie wiem czy to moja nowo-olejo-fobia (nowo wprowadzanych), czy reaguję podobnie, kiedy źle dobiorę olej, na którym bazuje olejek myjący. Wiem tyle, że mojej skórze akurat nie szkodzą olejki myjące na bazie oleju słonecznika, więc też i większość maceratów jest ok. Jednak nawet taki olejek niezmywany detergentem powoduje u mnie szkody - nie tyle w postaci zmian trądzikowych, co nieświeżej cery o brzydkim kolorycie.
Nie wiem czy to możliwe, by skóra wchłonęła przez minute tyle oleju, by mógł szkodzić. Co do tego, że mydło myje powierzchownie - nie będe zaprzeczać, czy się mądrzyć, bo po prostu nie wiem.

Mleczek bezolejowych chyba jeszcze nie używałam.
Moyraa jest offline  
Stary 2015-11-25, 10:47   #4901
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sakoda Pokaż wiadomość
Olej z pestek malin.
Stary 2015-11-25, 10:52   #4902
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Skoro tak, to faktycznie lepiej sobie odpuścić. Ja nie wiem czy to moja nowo-olejo-fobia (nowo wprowadzanych), czy reaguję podobnie, kiedy źle dobiorę olej, na którym bazuje olejek myjący. Wiem tyle, że mojej skórze akurat nie szkodzą olejki myjące na bazie oleju słonecznika, więc też i większość maceratów jest ok. Jednak nawet taki olejek niezmywany detergentem powoduje u mnie szkody - nie tyle w postaci zmian trądzikowych, co nieświeżej cery o brzydkim kolorycie.
Nie wiem czy to możliwe, by skóra wchłonęła przez minute tyle oleju, by mógł szkodzić. Co do tego, że mydło myje powierzchownie - nie będe zaprzeczać, czy się mądrzyć, bo po prostu nie wiem.

Mleczek bezolejowych chyba jeszcze nie używałam.
No widzisz, a u mnie słonecznikowy, to chyba ten najbardziej znienawidzony

Możliwe, na moim przykładzie.

Wszystko zależy od skóry, każda ma inną.
Stary 2015-11-25, 12:12   #4903
favianna
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, używałam do tej pory różnych olei i nigdy nie miałam tego wow. Mam mieszana cerę, policzki powoli zmierzają w stronę suchą, mam super nadwrażliwość na różne emolienty itp wypełniacze, łatwo wyskakuje mi coś, pory się zapychaja itd.
Kupiłam ostatnio olej marula (znalazłam w Tkmaxx za super cenę) i to najlepsza rzecz ever jaka miałam do twarzy. Macie jakieś doświadczenia z tym olejem?
Zastanawiam się czy może jest tak ze jednak czystość oleju w moim przypadku się bardzo liczy bo ten olej który kupiłam jest normalnie bardzo drogi i firma ogólnie wygląda bardzo porządnie.?
favianna jest offline  
Stary 2015-11-25, 12:53   #4904
zapaałka
Zakorzenienie

Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie. Próbowałam różnych olejów, tych drogich, zimnotłoczonych przeznaczonych stricte do pielęgnacji jak i różnych olejów kuchennych, bardzo dobrej jakości i zwykłych rafinowanych - nie widziałam nigdy większej różnicy, po żadnym też nigdy nie miałam efektu wow Nie wiem skąd w internecie tyle ochów i achów na temat olejów, zwłaszcza u posiadaczek cer mieszanych/tłustych, ale szczerze zazdroszczę

Czy to 100% olej, czy może zawiera jakieś dodatkowe składniki?

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-11-25 o 13:00
zapaałka jest offline  
Stary 2015-11-25, 13:09   #4905
favianna
Zakorzenienie

100% oleju. Też było ze mną do tej pory tak ze średnio docenialam oleje ale teraz mam mega wow.
favianna jest offline  
Stary 2015-11-25, 19:56   #4906
eskimoska_88
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny,
jestem bardzo początkującą fascynatką biochemii kosmetycznej dlatego liczę na Waszą pomoc

Kupiłam olej z pachnotki i nakładam go na twarz po wymieszaniu z kwasem hialuronowym w proporcji 1:1. Zawsze mieszam to na bieżąco na dłoni ale zastanawiam się czy mogłabym zrobić sobie gotowe serum do pojemniczka z już wymieszanym olejem i kwasem? Czy Waszym zdaniem to jest dobry pomysł?
Zastanawiam się też czy miałoby sens dodanie do takiej mikstury kilku kropel serum z wit. C, żeby preparat miał trochę więcej właściwości?
Z góry przepraszam jeżeli moje pomysły wydadzą Wam się herezją.
Dziękuję za odpowiedzi
eskimoska_88 jest offline  
Stary 2015-11-25, 21:12   #4907
paula.cw
Wtajemniczenie

Po wymieszaniu nie wiadomo jak będzie wyglądac trwałośc produktu. Przy mieszaniu takich mikstur wskazane więc byłoby dodanie konserwantu. Jeśli nie masz to nie ryzykowałabym. Dodatkowo może się rozwarstwiac.
Serum z wit. C można do takiego miksa dodawac. Na serum z BU nawet jest to podane jako jedna z opcji nakładania: z olejem i kwasem hialuronowym
paula.cw jest offline  
Stary 2015-11-25, 22:36   #4908
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eskimoska_88 Pokaż wiadomość
Kupiłam olej z pachnotki i nakładam go na twarz po wymieszaniu z kwasem hialuronowym w proporcji 1:1. Zawsze mieszam to na bieżąco na dłoni ale zastanawiam się czy mogłabym zrobić sobie gotowe serum do pojemniczka z już wymieszanym olejem i kwasem? Czy Waszym zdaniem to jest dobry pomysł?
Zastanawiam się też czy miałoby sens dodanie do takiej mikstury kilku kropel serum z wit. C, żeby preparat miał trochę więcej właściwości?
Z góry przepraszam jeżeli moje pomysły wydadzą Wam się herezją.
Dziękuję za odpowiedzi
1. Przy większych ilościach takie serum należałoby dodatkowo zakonserwować, poza tym HA oddzieli się od oleju, przydałby się więc emulgator, żeby je ładnie połączyć, inaczej przed każdym użyciem i tak trzeba będzie je dokładnie zmieszać/wstrząsnąć.
2. Które serum z witaminą C? Jeśli wodne to znowu tak jak wyżej, potrzeba konserwantu i emulgatora, z resztą kilka kropel gotowego serum za wiele nie pomoże, najlepiej byłoby wybrać stabilniejszą formę witaminy C, może nawet rozpuszczalną w tłuszczach i ukręcić większą ilość serum od nowa
Stary 2015-12-09, 12:27   #4909
artemiida
Raczkowanie

Dot.: Czy oleje mogą nie służyć cerze?

wydaje mi się, że tak. to są indywidualne predyspozycje. może spróbuj w mniejszym stężeniu te olejki, np mieszać je z kremem?
artemiida jest offline  
Stary 2016-01-03, 13:00   #4910
alibera
Raczkowanie

Dot.: Poszukiwania oleju dobrej jakosci

Wiesz ja myślę, że w sklepach z półproduktami "nie oszukują". Jak sprawdzisz skład INCI, to będziesz wiedzieć, czy olej składa się z jednego składnika czyli oleju, czy np. dwóch (bo to by znaczyło, że jest jakiś wypełniacz"). Ja do tej pory nie natknęłam się na oszustwa w sklepach z pólproduktami poza jedną rzeczą - zbyt krotkie terminy ważności, człowiek nie zdąży zużyć oleju do końca.
Takie rozcieńczanie olejów i malwersacje dotyczą głównie olejków eterycznych, ale zwykłych roślinnych rzadko.
alibera jest offline  
Stary 2016-01-05, 15:05   #4911
Chemisette
Rozeznanie

Hej dziewczyny Wy wszystko wiecie, poradźcie jaki olejek stosować do suchej skóry ciała, chodzi mi głównie o ramiona. Z góry dziękuje za odp
Chemisette jest offline  
Stary 2016-01-05, 20:00   #4912
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Wy wszystko wiecie, poradźcie jaki olejek stosować do suchej skóry ciała, chodzi mi głównie o ramiona. Z góry dziękuje za odp
Masło shea
201605090958 jest offline  
Stary 2016-01-06, 18:41   #4913
caeruleus
Raczkowanie

Dot.: Poszukiwania oleju dobrej jakosci

W mojej opinii wątek bardzo przydatny - pod warunkiem, że będą chętni by podzielić się swymi doświadczeniami. Nie jestem taką optymistką jak moja przedmówczyni i sądzę, że sprzedawcy/producenci olejów roślinnych bywają nierzetelni. Na przykład olej migdałowy? z Efawitu zwracałam bo jego jakość budziła wielkie wątpliwości. Info w sklepach biochemicznych też często są co najmniej niejednoznaczne, np w jednym z popularnych sklepów, że jakość jest spożywcza i nadaje się tylko do użytku zewnętrznego! Dziwne, nieprawdaż?
caeruleus jest offline  
Stary 2016-01-06, 22:51   #4914
pestycyda
Zakorzenienie

Cytat:

Jak do ciała to na pewno coś niedrogiego, zebys miala wieksza ilosc. Dziewczyny chwala oliwke Hipp bo jest najpewniejsza w składzie. W rossmanie sa tez oliwki dla kobiet w ciazy lub niemowlat.

A z takich naturalnych to może olej z orzechów włoskich. Ja ostatnio w biedronce dorwałam. Ogólnie dostępny jest też olej z winogron. Duża butla
pestycyda jest offline  
Stary 2016-01-07, 08:07   #4915
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Nowa marka Sylveco- Vianek ma chyba z 5 różnych olejków do ciała, jeszcze nie są dostępne w sklepach, ale od pszyszłego tygodnia już będą
Stary 2016-01-08, 13:38   #4916
Chemisette
Rozeznanie

Właśnie oliwka z hippa nie działa, stosowałam apteczne preparaty bo te z drogerii to tylko na chwilę działają, a chciałam coś z naturalnych kosmetyków.

Właśnie zaczynam zagłębiać się w naturalne kosmetyki, zaczęłam od olejowania włosów co dało lepszy efekt niż odżywki, teraz chciałam się przerzucić na twarz i ciało ale jestem jeszcze w tej kwestii zielona z czego moje kolejne pytanie:

Chce kupić ekologiczny hydrolat z róży damesceńskiej a wyczytałam że muszę dodać konserwant aby się nie zepsuło, konieczne to jest?

I co polecacie na początek do strefy T, myślałam o olejku jojoba i tamanu, mam w domu olej z konopii (polecany przez znajomą) ale tylko trochę poprawił moją cerę. Radziła mi go mieszać z potrójnym kwasem hialuronowym i nakładać na noc na twarz
Chemisette jest offline  
Stary 2016-01-08, 13:51   #4917
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Chce kupić ekologiczny hydrolat z róży damesceńskiej a wyczytałam że muszę dodać konserwant aby się nie zepsuło, konieczne to jest?
To zależy jakiej firmy, niektóre hydrolaty są już zakonserwowane konserwantem ekologicznym bądź innym. Poza tym, jeśli zużyjesz hydrolat w ciągu miesiąca-dwóch, to nie musisz go konserwować. Przechowywany w czystej lodówce zwykle wytrzymuje nawet 3 miesiące.
Stary 2016-01-08, 17:00   #4918
pestycyda
Zakorzenienie

Olejek tamanu moze zapychac wrażliwą cerę. Ma właściwości lecznicze i polecany jest do cery z problemami skórnymi ale pachnie jak kostka rosołowa :p z olejami to jest tak, że trzeba próbować, próbować i próbować.

Łączenie z kwasem HA to dobry pomysł, bo sam olej nie nawilży cery tylko stworzy warstwę okluzyjną- aby woda nie uciekała. Nakładasz kwas HA z olejem albo najpierw HA a potem olejek i efekt jest na pewno lepszy niż po zwykłym olejowaniu
pestycyda jest offline  
Stary 2016-01-08, 18:26   #4919
Ineso
Matka Smoka

Tamanu solo nie, ale troszkę można zmieszać z innym olejem i wtedy cuda
Ineso jest offline  
Stary 2016-01-08, 22:23   #4920
Chemisette
Rozeznanie

Ineso jeśli mówisz że tamanu lepiej z czymś mieszać to może wymieszać go z olejkiem jojoba i kwasem hialuronowym, tylko wtedy większą część olejku jojoba np proporcje jojoba 3 :1 tauman. Wtedy to muszę dać konserwant jak bym robiła większą porcje czy nie?
Chemisette jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości