Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-08, 17:11   #901
nalewka-an
Przyczajenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam i proszę o POMOC

Mam cerę tłustą i skłonną do zapychań, miejscami przesuszoną-mój Humektan sobie nie radzi i szukam oleju, który dobrze nawilży moją skórę oraz nie zrobi mi krzywdy

Zaznaczam,że przebrnęłam przez cały wątek i mam mętlik:jojoba, lniany czy z konopii, a może jeszcze coś innego?? Po prostu RATUNKU!
Stary 2010-01-09, 09:00   #902
magdaiz
Przyczajenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczęta, a używała któraś olejów sunniva?

http://www.bliskonatury.pl/index.php...acturers_id=14

Widziałam tam niezłe smaczki ..

Edytowane przez magdaiz
Czas edycji: 2010-01-09 o 09:11
magdaiz jest offline  
Stary 2010-01-09, 15:22   #903
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Zaznaczam,że przebrnęłam przez cały wątek i mam mętlik:jojoba, lniany czy z konopii, a może jeszcze coś innego?? Po prostu RATUNKU!
Obawiam, sie że sama musisz coś wybrać. Miałam ten sam problem, i do tej pory szukam dla siebie oleju. Kilka juz wypróbowałam, ale po kilku dniach stosowania i po pierwszym zachwycie okazywało się , że cera sie buntuje i zapycha. Że coś jest nie tak... więc musisz szukać, sama sie przekonać. Każda cera jest w koncu inna. U mnie na razie spisuje sie olej z orzecha włoskiego i macerat z kasztanowca. Niezły też jest wingronowy i czarnuszka z tym że na te musze uważać i stosować raz na jakis czas. I tez, podobnie jak Ty mam cerę tłusta, przesuszoną lekami i skłonną do zapychania. Dodatkowo mam problem z naczynkami i rumieniem.

Jojoby nie uzywałam, ale czytam mnóstwo zachwtyów wiec pewnie tez spróbuje, lniany mi nie podszedł ze wzgl. na zapach a konopny tez jeszcze przede mna.
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-01-09, 17:51   #904
claudiaa9
Raczkowanie

A co powiecie na olej różany? Nadaje się na maseczki do włosów?
claudiaa9 jest offline  
Stary 2010-01-09, 17:51   #905
magdaiz
Przyczajenie

nalewka-an , jeżeli Humektan cię nie zapycha, to polecam prosty mix - HA (kwas hialuronowy) + Humektan + którykolwiek z olejów jakie zakupiłaś, najbardziej chyba jojoba, ale żaden z nich nie powinien zapychać, bo mają mało kwasu oleinowego. Taki mix rozrobiony na łąpce i siup na buzię
Ja dzięki temu pokonałam najgorszy susz pokwasowo - retinoidowy, tyle, że mój ukochany olej to żurawinowy

Apropos sunnivy, to sama się skrytykuję Otóż najbardziej mnie urzekły hasła: olej rumiankowy (i się nawet zastanawiałam z czego go tłoczą ) i laurowy... po krótkiej lekturze wyszło na jaw, że to po prostu olejki są eteryczne, kurcze ale głupol ze mnie
magdaiz jest offline  
Stary 2010-01-09, 17:58   #906
claudiaa9
Raczkowanie

O sory, chyba pomyliłam wątki
claudiaa9 jest offline  
Stary 2010-01-09, 23:37   #907
201608151056
Konto usunięte

Olej laurowy tłoczony jest z liści i owoców:
http://www.helfy.pl/olejek-laurowy-bio-czysty
201608151056 jest offline  
Stary 2010-01-10, 18:15   #908
aggie82
Rozeznanie

Dziewczyny pomóżcie
Pomyliłam się i z Mazideł zamiast olejowego ekstraktu z rozmarynu kupiłam zwykły, tzn. w proszku Nie wiem co z nim teraz zrobić. Czy mogę go rozpuścić w spirytusie, a później połączyć z olejem (mam te: tamanu/maliny/orzecha włoskiego/karite)? Podpowiedzcie jakiś łatwy przepis (przepisy na stronie mazideł mają za dużo składników, a nie chcę teraz robić kolejnego zamówienia).

Edytowane przez aggie82
Czas edycji: 2010-01-10 o 18:18
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-11, 12:30   #909
drop woman
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny !

Orientujecie się, czy jest jakiś olejek do mycia twarzy który usunie zaskórniaki .Mam takich parę kropeczek na nosie i brodzie .
drop woman jest offline  
Stary 2010-01-11, 13:23   #910
aggie82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez drop woman Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny !
Orientujecie się, czy jest jakiś olejek do mycia twarzy który usunie zaskórniaki .Mam takich parę kropeczek na nosie i brodzie .
Zaskórniki smarowałam ostatnio na noc maścią z wit. A i po kilku dniach zniknęły, ale jak zlikwidować wągry (czyli te czarne kropki, o których piszesz) to pojęcia nie mam Ale też chętnie się dowiem.
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-11, 13:30   #911
drop woman
Raczkowanie

Mam prośbę , jestem tu nowa i jeszcze wszystkiego nie łapię :P:P pod moim nickiem mam napisane przyczajenie o co chodzi ? ?
drop woman jest offline  
Stary 2010-01-11, 14:48   #912
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Nie ma olejku, który usunie wągry, on jest do mycia i odżywiania skóry. Na wągry to kwasy najlepsze.

Maścią z wit. A raczej się wągrów nie usunie, bo ona jest na wazelinie, która zazwyczaj cerę tłustą zapycha i powoduje jeszcze większy wysyp wągrów.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-01-11, 15:28   #913
Scarlet23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez drop woman Pokaż wiadomość
Mam prośbę , jestem tu nowa i jeszcze wszystkiego nie łapię :P:P pod moim nickiem mam napisane przyczajenie o co chodzi ? ?
Napis pod nickiem jest zależny od tego ile postów napisałaś masz dopiero 2 dlatego pisze przyczajenie
Scarlet23 jest offline  
Stary 2010-01-11, 16:17   #914
aggie82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Maścią z wit. A raczej się wągrów nie usunie, bo ona jest na wazelinie, która zazwyczaj cerę tłustą zapycha i powoduje jeszcze większy wysyp wągrów.
Mnie paraffinum liquidum zapycha zawsze, nawet ten zawarty w "droższych czyli lepszych" (hmm ?) kosmetykach Clinique czy Vichy, a wazelina zawarta w maści za 2 zł wcale. No i jak to możliwe? Męczyłam się - od lat kupowałam coraz to nowsze i droższe apteczne kremy i ciągle miałam zapchaną cerę, a do głowy mi nie przychodziło, że to kremy powodują tyle szkód. W końcu to wizaż mnie uświadomił Przerzuciłam się na kosmetyki bez oleju mineralnego, w tym też oleje i buźka wraca do normy, tylko blizny muszę załagodzić.
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-11, 18:05   #915
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Mnie paraffinum liquidum zapycha zawsze, nawet ten zawarty w "droższych czyli lepszych" (hmm ?) kosmetykach Clinique czy Vichy, a wazelina zawarta w maści za 2 zł wcale. No i jak to możliwe? Męczyłam się - od lat kupowałam coraz to nowsze i droższe apteczne kremy i ciągle miałam zapchaną cerę, a do głowy mi nie przychodziło, że to kremy powodują tyle szkód. W końcu to wizaż mnie uświadomił Przerzuciłam się na kosmetyki bez oleju mineralnego, w tym też oleje i buźka wraca do normy, tylko blizny muszę załagodzić.
mnie tez zapycha paraffinum bo to nie cena tylko sklad sie liczy a petrolatum czyli wazelina, np Ziajjowa jest super na usta

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2010-01-11, 19:55   #916
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
Witam i proszę o POMOC

Mam cerę tłustą i skłonną do zapychań, miejscami przesuszoną-mój Humektan sobie nie radzi i szukam oleju, który dobrze nawilży moją skórę oraz nie zrobi mi krzywdy

Niestety, trzeba samemu sobie być króliczkiem i testować, testować, testować...

Od paru tygodni używam oleju jojoba i nie zrobił mi krzywdy Mam cerę skrajnie mieszaną. Nie wyskoczyły mi po nim pryszcze ani nie wysuszył. Tylko jest dość lekki - można po jego nałożeniu nawet pokazać się ludziom! Ewentualnie lekko przypudrować (ale leciutko, bo inaczej się go zetrze)...
Stary 2010-01-12, 09:44   #917
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dziewczyny, czym konserwujecie olejowe formulacje? Na mazidłach widze phenonip, ale są tam te niepopularne parabeny. Mozecie napisac mi jak on sie sprawdza w praktyce przy bardzo wrazliwej cerze? Na razie robie sobie małe porcje, wiec jakos to szybciutko schodzi. Ale potrzebuje niedługo zrobic wiecej na dłuzszy czas i mam problem.
Stary 2010-01-12, 11:28   #918
drop woman
Raczkowanie

Dzięki

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Nie ma olejku, który usunie wągry, on jest do mycia i odżywiania skóry. Na wągry to kwasy najlepsze.

Oki nie ma olejku, który usunie wągry,może jest zatem olejek który oczyszcza wągry, tonizuje, odświeża,zmywa makijaż, odblokowuje pory. Mogłabyś coś polecić
drop woman jest offline  
Stary 2010-01-12, 13:45   #919
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym konserwujecie olejowe formulacje? :
ja do swoich olejków z wit c i Q dodałam olejowy ekstrakt z rozmarynu- ale że dopiero je zrobiłam niedawno, to nie wiem czy dobrze się sprawdzi. Przy czym olejek C zrobiłam, tak jak zalecaja mazidla, na oleju żurawinowym- a Q na róży myślicie, że dodać do niego wit E ?
Migdał jest offline  
Stary 2010-01-12, 21:04   #920
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym konserwujecie olejowe formulacje? Na mazidłach widze phenonip, ale są tam te niepopularne parabeny. Mozecie napisac mi jak on sie sprawdza w praktyce przy bardzo wrazliwej cerze? Na razie robie sobie małe porcje, wiec jakos to szybciutko schodzi. Ale potrzebuje niedługo zrobic wiecej na dłuzszy czas i mam problem.
Olejów nie trzeba konserwować, wystarczy dodać antyoksydanty - czyli wyciąg rozmarynu albo witaminę e.

Drop woman, spróbuj poczciwego lnianego, który oczyszcza pory, i maceratu z nagietka - ma własności przeciwzapalne. No i tamanu na wszelkie dolegliwości

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-01-12 o 21:06
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2010-01-12, 22:02   #921
zatruta fiolka
Raczkowanie

piszę w tym wątku po raz pierwszy, ale oleje zaczęłam testować na sobie 2 lata temu jednak z marnym skutkiem. Cerę mam tłustą przesuszoną skłonną do zapychania i bardzo wrażliwą + alergia (już sama nie wiem, czy jedno wiąże się z drugim).
Na twarz stosowałam już olej: migdałowy, kukurydziany, jojoba, z pestek winogron, wiesiołka, słonecznikowy oraz oliwę z oliwek, masło kakaowe a nawet o. rycynowy. Obecnie testuje olej sezamowy.
Wszystkie mnie podrażniły i bardzo wysuszyły. Najlepiej spisywał się o. słonecznikowy, dzięki niemu pozbyłam się większości krostek, a nawet wągry stały się mniej widoczne, ale niestety po 2 tygodniach zaczęły pojawiać się suche skórki

Dziś natomiast jest drugi dzień smarowania o. sezamowego i już widzę, że zapycha.

Powiedzcie, może robię coś źle. Olejem smaruję się codziennie zamiast kremu rano i wieczorem na twarz i po kąpieli na całe ciało. Ale na sucho, może powinnam na mokro ? Przeczytałam, że niektóre z was wcześniej używają hydrolat, mnie uczulił kiedyś oczarowy i pomarańczowy.

Przeczytałam kiedyś w książce o ajurwedzie, że olej powinien być dojrzały tj podgrzany w garnku do 100-110 stopni C, co o tym myślicie ?

fiolka

zatruta fiolka jest offline  
Stary 2010-01-12, 22:08   #922
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Niezamienna
Olejów nie trzeba konserwować, wystarczy dodać antyoksydanty - czyli wyciąg rozmarynu albo witaminę e.
o! dzięki bardzo
Stary 2010-01-13, 12:02   #923
aggie82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MAZIE Pokaż wiadomość
Oleje będące naturalnymi filtrami to np; jojoba, awocado ( uwaga zielony kolor i mocny zapach), malina (podobno zatrzymuje promieniowanie tak skutecznie jak tlenek cynku). I ten ostatni bym Ci polecała ze swojej strony.
Testuję olej z nasion czarnej maliny 3-ci dzień, ale nie będzie to moje KWC
Wchłania się baaardzo długo, a nawet można przyjąć, że się nie wchłania. Nawet po kilku godzinach jest tłusta powłoka na twarzy, przez co nie ma możliwości, by zrobić makijaż. Po nałożeniu koloryt cery zmienia mi się na brzydki, twarz robi się szarawa z czerwonymi ledwo widocznymi naczynkami. Wygląda to brzydko, a nie mam cery naczynkowej. Do tego mam wrażenie, że mnie bardzo delikatnie zapycha (pojawiły się pojedyncze nowe wągry i maleńkie wypryski).
W przyszłości pójdzie w ogień jojoba
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-13, 12:25   #924
MAZIE
Raczkowanie

Przykro mi że malinka Ci nie podchodzi. Mnie służy bardzo i dobrze się wchłania , zwłaszcza teraz- zimą. Ale jak widać każdemu pasuje coś innego .Powodzenia w dalszych testach.

p.s. Teraz zauważyłam że piszesz o czarnej malinie , ja polecałam czerwoną -rubus idaeus (red raspberry ) seed oil. Bo to ten olej pełni funkcję naturalnego filtra uv.
MAZIE jest offline  
Stary 2010-01-13, 12:28   #925
aggie82
Rozeznanie

Uuuuu, to nie wiedziałam, myślałam, że obie pełnią rolę filtra. Zanim kupiłam doczytałam gdzieś, że czarna jest polecana dla cery tłustej, a czerwona dla suchej, dlatego wybrałam czarną.
To powiedz - czy nie zauważasz podobnych efektów przy czerwonej? Nie wiem czy kupię ją ponownie, bo mi się wydaje (może mylnie), że malina to malina i może działać podobnie.
W jakim sklepie kupiłaś swoją?

Edytowane przez aggie82
Czas edycji: 2010-01-13 o 12:30
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-13, 12:31   #926
_Novotna_
Wtajemniczenie

Witajcie dziewczyny!
DŁugo sie opierałam Biochemii........ aleee..... w końcu wpadłam jak śliwka w kompot złożyłam moje pierwsze zamówienie na kosmetyki do włosów na mazidłach i wczoraj w nocy z wypiekami na twarzy w sklepie Naturalis - cały zestaw do pielęgnacji cery naczynkowej (kompleks, żel hialuronowy, hydrolaty, olejek jakiś ) Nie doczytałam tylko co zrobić z tym kompleksem na naczynka, z czym i jak pomiesząć, ale pilnie nadrobie lekturę
Weszłam jeszcze na KWC i muszę po prostu muszę zamówić olejek pomarańczowy myjący i coś kolejnego do włosów
Stary 2010-01-13, 12:34   #927
aggie82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
DŁugo sie opierałam Biochemii........ aleee..... w końcu wpadłam jak śliwka w kompot złożyłam moje pierwsze zamówienie na kosmetyki do włosów na mazidłach i wczoraj w nocy z wypiekami na twarzy w sklepie Naturalis - cały zestaw do pielęgnacji cery naczynkowej (kompleks, żel hialuronowy, hydrolaty, olejek jakiś ) Nie doczytałam tylko co zrobić z tym kompleksem na naczynka, z czym i jak pomiesząć, ale pilnie nadrobie lekturę
Weszłam jeszcze na KWC i muszę po prostu muszę zamówić olejek pomarańczowy myjący i coś kolejnego do włosów
Novotna, nie wszystko na raz Później nie będziesz wiedziała, co Ci poprawiło kondycję włosów, a co pogorszyło
aggie82 jest offline  
Stary 2010-01-13, 15:00   #928
oczko1205
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Novotna, nie wszystko na raz Później nie będziesz wiedziała, co Ci poprawiło kondycję włosów, a co pogorszyło
dokladnie
ale przyznacie ze zakupy wciagaja niesamowicie, ja mam kilka olejów z ostatniego zamowienie jeszcze nawet nie wyprobowałam czesci, czaekaja w kolejce, a juz nastepne zamowilam, bankructwo jak nic mnie czeka ale za to ile przyjemnosci z ich uzywania
Stary 2010-01-13, 15:18   #929
Malla
Nie depcze krokusów

Olej z pestek maliny czerwonej podejrzewam o zapychanie, może dlatego jest bardziej polecany do suchej cery...
Stary 2010-01-13, 15:36   #930
aggie82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Olej z pestek maliny czerwonej podejrzewam o zapychanie, może dlatego jest bardziej polecany do suchej cery...
No to ja nie wiem... chyba jednak pozostanę przy zwykłych filtrach + olej... tylko, że wszystkie mają jakieś propylen glycol, parafinę, masakra mętlik w głowie, czytam i czytam... nakładacie filtry pod olej rozumiem? a nie na?
aggie82 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości