Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-22, 01:16   #1141
chrum
Rozeznanie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Z kocanką to jest tak,że niektórym osobom bardziej szkodzi niż pomaga.
Ja stosowałam ją jakoś w zeszłym roku kiedy zaczynałam naturalną pielęgnację,najpierw zużyłam kilka opakowań hydrolatu i szczerze mówiąc efektu pozytywnego nie było,a wręcz wydawało mi się,że było gorzej(choć może to był zbieg okoliczności).W każdym razie trafiłam wtedy na wypowiedzi,że niektórym nie odpowiadała i zrezygnowałam z hydrolatu.Próbowałam później jeszcze maceratu z kocanki,ale nie widziałam jakichś specjalnych rezultatów.
Od jakiegoś czasu stosuje macerat z kasztanowca(kupuje na mazidłach) i rzeczywiście efekt jest zauważalny.Na początku naprawdę było dużo lepiej,teraz skóra się trochę przyzwyczaiła i efekt jest mniejszy(a może dlatego,że po prostu co macerat mógł to zrobił),ale i tak z tego maceratu jestem zadowolona.Ostatnio kupiłam na mazidłach również ekstrakt z kasztanowca(dodaje do kremu) i również wydaje mi się,że działa,choć jeszcze za wcześnie na ostateczną opinię.
Ps.Macerat z kasztanowca stosowałam różnie:jako dodatek do kremów,solo,z żelem ha.

Jeszcze tak sobie pomyślałam.Spróbuj może tej kocanki w mniejszym stężeniu.Nie wiem jaką masz skórę,ale moja "nie lubi" kiedy nakładam olej solo,bo wtedy się jakby dusi(dlatego bardzo rzadko stosuje w taki sposób oleje).Spróbuj pomieszać z kremem.
O ile nie masz uczulenia na olej słonecznikowy,to macerat z kasztanowca nie powinien Ci zaszkodzić.
Bardzo, bardzo dziekuje Ci za wszelkie podpowiedzi Kocance dam jeszcze jedna szanse, odczekam tylko kilka dni, by miec obiektywna ocene, a jak nie to sprobuje kasztanowca. Jeszcze raz serdecznie dziekuje
Stary 2010-04-22, 14:00   #1142
vipek
Zadomowienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, po jakim czasie codzinnego używania oleju stwierdziłyście, że zapycha?

Bo ja uzywam już półtora tygodnia i tak po cichu liczę, że już raczej będzie okej- bo nie zauważyłam żadnych symptomów- mam się jeszcze bać?

Przez kilka dni używałam tylko rokitnikowego z HA na twarz i z pestek malin na dekolt (żeby w razie co były rozdzielone) ale nic nie przyuważyłam więc wzięłam w końcu malinki na twarz i też nic.
Więc dziś nawaliłam na gębochę oba na raz bez HA- zobaczymy
Stary 2010-04-22, 14:18   #1143
carolinascotties
Zakorzenienie

ja pierwsze oznaki zapychania zauwazalam po 5-7 dniach
Stary 2010-04-22, 16:26   #1144
201604131205
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
O- to mnie zaskoczyłaś- ja kiedyś się o niego pytałam to Wizażanka odpowiedziała, że się ładnie wchłania do matu- używa go z HA.
No to w takim razie to by potwierdzało tezę, że im więcej kwasów tym gęstszy ale z kolei Twój przypadek nie potwierdza tezy- że im gęstszy tym bardziej zapychający
Jakie to wszystko skomplikowane....

Astray- jak tyle ich używałaś to może je wymień, które według Twojego subiektywnego podejścia były lekkie a które ciężkie- na pewn wielu Wizażankom by się taka info przydała.
Co do tej maliny to muszę sprostować, że być może ten olej wydał mi się taki ciężki, bo nakładałam go rano, z dodatkiem tłuszczowej witaminy C, pod filtr. Większość olei stosowałam na noc, więc nie kontrolowałam wchłaniania tak dokładnie, a do rana to każdy się wchłonął
Ale tak subiektywnie, o tych które używałam:

jeżynowy- dla mnie najlżejszy, skóra mi go spijała blyskawicznie, i nadawał się pod filtr nawet- kocham go i polecam
tamanu - używam punktowo na niespodzianki, raz nałożyła na cała twarz, i miałam rano ściągniętą, jakby nieprzyjemnie wysuszoną, później już nie próbowałam i tak sobie leży w lodówce
z pestek jabłka- miał się wchłaniać, ale u mnie nawet po godzinie wciąż jest warstwa na twarzy, więc niestety tylko na noc. I pachnie zielonym jabłuszkiem z delikatną nutą olejku migdałowego a la śliwkowy
żurawinowy -też mój faworyt, ślicznie pachnie, w miarę lekki (między jeżyną a maliną jak dla mnie)
truskawkowy - jak wyżej
z róży piżmowej - używałam w sezonie zimowo-kaloryferowym, z nadzieją, że mi przesuszoną skórę do normy przywróci, ale niewiele mi pomógł, rozczarowanie
śliwka- ładnie pachnie, ale działanie szału nie robi, a z wchłanialnością chyba przeciętnie
Porzeczkowy- ten to dziwadło. Mialam próbkę z mazideł, która mi zgęstniała, także wyglądał i pachniał jak dżem porzeczkowy, miałam głupie uczucei smarowanie się konfiturą. I teraz clou: barwi na ciemno- ubrania , skórę i pościel. Wygladałam jakbym posmarowała się tandetnym podkładem o 4 tony za ciemnym Ale twarzy służył, więc może go kupię
z orzechów laskowych-właściwie nie iwem co myśleć, bezbarwy i nie pachnie, ale za krótko go używałam, żeby coś wiecej o nim napisać
Tyle, z tego co pamiętam

Podsumowując: jeżyna jak dla mnie leciutka i przyjemna, takie cudeńko. I może u posiadaczek tłustej skóry tamanu też by się sprawdził(o ile się toleruje zapach)

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2010-04-22 o 16:28
201604131205 jest offline  
Stary 2010-04-22, 16:58   #1145
vipek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
malinowy
jeżynowy
tamanu
z pestek jabłka
żurawinowy
truskawkowy
z róży piżmowej
śliwka
Porzeczkowy
z orzechów laskowych
Niezła lista- Ty to normalnie olejowa wyżeraczka
Ale naprawdę cenne porównanie- mi się przyda przy kolejnych zakupach!
Dziękuję za zestawienie
Stary 2010-04-23, 00:38   #1146
eunchae
Raczkowanie

A do mnie wlaśnie doszedł olej z pestek maliny czerwonej z mazideł. Zastosowałam pod podklad razem z żelem hialuronowym i jestem bardzo zadowolona. Tylko czemu ten olej ma ciemno zielony kolor taki ma być?

No i oczywiście zamówiłam też orzecha włoskiego bo osobiście wolę sam olej stosować na twarz ale boję się tych cięższych więc wszystko mieszam z olejem z orzecha.

A olej winogronowy z mazideł zaczął mieć dziwny zapach, takiego winka... nie wiem czy się zepsuł czy to tak ma być.
eunchae jest offline  
Stary 2010-04-23, 09:41   #1147
vipek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
A do mnie wlaśnie doszedł olej z pestek maliny czerwonej z mazideł. Zastosowałam pod podklad razem z żelem hialuronowym i jestem bardzo zadowolona. Tylko czemu ten olej ma ciemno zielony kolor taki ma być?

No i oczywiście zamówiłam też orzecha włoskiego bo osobiście wolę sam olej stosować na twarz ale boję się tych cięższych więc wszystko mieszam z olejem z orzecha.

A olej winogronowy z mazideł zaczął mieć dziwny zapach, takiego winka... nie wiem czy się zepsuł czy to tak ma być.
Ja mam olej z pestek malin z Bu (niby jest z malin polskich a nie tych z USA) i też jest taki brudno zielono-brązowy a na twarzy grubą warstwą nałożony i nierozsmarowany daje cudowny efekt Czesia
Więc raczej taki ma być.

Co do winogronowego nie powiem- nie używałam.

A propo malin- czy któraś z Was ma może porównanie w używaniu oleju z pestek malin czerwonych a czarnych?
Zapach, kolor, konsystencja no i najważniejsze- różnice w działaniu?
Według opisu na Mazidłach czarna ma więcej kawasu stearynowego a mniej oleinowego ale jak to się przekłada na rzeczywistość?
Stary 2010-04-23, 12:25   #1148
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość

Moj tak nie pachnie Ma lekki zapaszek, jakby kwaskowy, bardziej w strone octu jablkowego, ale nie winka

Cytat:

A propo malin- czy któraś z Was ma może porównanie w używaniu oleju z pestek malin czerwonych a czarnych?
Według opisu na Mazidłach czarna ma więcej kawasu stearynowego a mniej oleinowego ale jak to się przekłada na rzeczywistość?
Mnie bardziej odpowiada ten z czarnej maliny. Moze faktycznie ze wzgledu na mniejsza ilosc kw oleinowego, co mojej facjacie sluzy. Po prostu mniej zapycha i wydaje mi sie, ze lepiej odzywia. Co do innych walorow, to kolor ma ciemniejszy od zwyklej maliny i zapach tez intensywniejszy, takie przemielone pestki.

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2010-04-23, 13:00   #1149
klaudia_13
Raczkowanie

Dziewczyny wyczytałam gdzieś na wizażu ze avocado jest jednym z najmniej zapychających olei (nie mogę tego znaleźć więc chyba coś mi się pokićkało), kupiłam, stosuje od miesiąca i nie wiem... Dopiero teraz sprawdziłam jego skład na ZSK i kwas oleinowy jest na pierwszym miejscu podejrzewam, że mnie zapycha ale przy mojej trądzikowej cerze trudno stwierdzić czy to on, czy olejek myjący z BU (zmywam dokładnie) czy może hormony mi szaleją na trudne dni albo może otarłam się o coś nie do końca czystego. Już nie mam siły do tego trądu paskudnego, czy któraś z Was avocado zapchało??
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-04-23, 13:01   #1150
vipek
Zadomowienie

Dzięki LouLou25
Stary 2010-04-23, 13:01   #1151
klaudia_13
Raczkowanie

ale szalejecie aż trzy razy nie chciała mi sie odp załadować
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-04-23, 13:25   #1152
vipek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
ale szalejecie aż trzy razy nie chciała mi sie odp załadować
Że niby ja?
Nic nie wiem na ten temat

Co do awokado- nie stosowałam ale kiedyś szukałam olejków eterycznych w necie i natrafiłam na firmę, która oprócz eterycznych miała w ofercie olej awokado- jako olej nośnikowy.
Że niby bogaty w witaminy i dla skóry suchej i starzejącej się i zimową porą. Radzą stosować 5-10% z innym olejem.
Więc baaardzo możliwe że to właśnie on jest wynowajcą Twojego zapychania.
Stary 2010-04-23, 13:47   #1153
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
Że niby ja?
Nic nie wiem na ten temat

Co do awokado- nie stosowałam ale kiedyś szukałam olejków eterycznych w necie i natrafiłam na firmę, która oprócz eterycznych miała w ofercie olej awokado- jako olej nośnikowy.
Że niby bogaty w witaminy i dla skóry suchej i starzejącej się i zimową porą. Radzą stosować 5-10% z innym olejem.
Więc baaardzo możliwe że to właśnie on jest wynowajcą Twojego zapychania.
wyglada mi na to, że Ty ;p
hmmm ja glupia z 30% HA mieszałam wiec to chyba to. Coż narazie odstawiam , dziekuje za odp ktoś jeszcze coś wie na ten temat?
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-04-23, 23:48   #1154
Ewuska_90
Raczkowanie

Czy olej z pestek malin smierdzi czy mi zjełczał ?
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2010-04-24, 19:11   #1155
carolinascotties
Zakorzenienie

smierdzi
Stary 2010-04-24, 20:29   #1156
jennifer2006
Raczkowanie

Cytat:

Jak dla mnie oba oleje mają podobną konsystencję i kolor. Jeśli chodzi o działanie to mam wrażenie, że poprawa cery była bardziej widoczna po czerwonej malinie.
jennifer2006 jest offline  
Stary 2010-04-24, 21:59   #1157
Ewuska_90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
smierdzi
O to ekstra
Ewuska_90 jest offline  
Stary 2010-04-25, 13:27   #1158
carolinascotties
Zakorzenienie

jest wiele takich smierdzieli - ale czego sie nie robi dla urody najwazniejsze, zeby te mazidelka spelnialy swoje zadanie
Stary 2010-04-25, 21:45   #1159
vipek
Zadomowienie

Według mnie nie śmierdzi- no ładnie pachnie też nie ale nie śmierdzi.
Chyba dlatego, że zaczęłam go używać po rokitnikowym- ten do dopiero daje czadu taki dziwny- jakby chemiczny smrodek.
Stary 2010-04-25, 23:27   #1160
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Chyba dlatego, że zaczęłam go używać po rokitnikowym- ten do dopiero daje czadu taki dziwny- jakby chemiczny smrodek.
rokitnik dziś debiutuje na moim ryjcu... kolor mnie rozwala, a zapach nawet przyjemny. Co nos to opinia
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-04-26, 15:46   #1161
Charlotte95
Wtajemniczenie

Na wątku o pielęgnacji Japonek dziewczyny przeżywają boom na olej rycynowy Czy naprawde może byc taki świetny? Czemu mazidła albo BU jeszcze o tym nie wiedzą?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-04-26, 16:21   #1162
carolinascotties
Zakorzenienie

bo rycynowy jest do dostania w kazdej aptece... moze dlatego?
Stary 2010-04-26, 16:39   #1163
vipek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Na wątku o pielęgnacji Japonek dziewczyny przeżywają boom na olej rycynowy Czy naprawde może byc taki świetny? Czemu mazidła albo BU jeszcze o tym nie wiedzą?
Tak jak pisze carolinascotties- do dostania w każdej aptece i do tego kosztuje grosze: za buteleczkę 30ml zapłaciłam całe 2,20zł!
Kupiłam go niedawno z myślą stosowania jako odżywkę na brwi i rzęsy- no moze też włosy ale ja bym go na twarz nie nałożyła!
Co ciekawe pewnie każda z nas kiedyś użyła jakiegoś kosmetyku z olejem rycynowym w składzie (castor oil)- sprawdźcie swoje błyszczyki, pomadki do ust, maskary czy nawet kremiki do buźki (głównie jako rozpuszczalnik a nie z powodu super odżywczych właściwości)
A i taka ciekawostka, dla które jeszcze o nim nie słyszały- jego pierwotne przeznaczenie to....
środek doustny na przeczyszczenie

Edytowane przez vipek
Czas edycji: 2010-04-26 o 16:40
vipek jest offline  
Stary 2010-04-26, 20:22   #1164
Julianka_7oo7
Zadomowienie

rycynowy jest świetny ... używam na paznokcie, na noc.. rano wyglądają tak "świeżo" różowiutko i zdrowo

Natomiast co do wczorajszej nocy z rokitnikiem, to choć wiem ze po jednym razie cudu nie może być, to i tak mam wrazenie że świetnie podziałał na moje przebarwienia. Wchłonął sie całkiem, nie zostawił tłustej wartswy na twarzy... cera miała równy kolorek a w dotyku byla gładka. Bede dalej go testować, bo na pierwszy raz spisał sie wzorowo, zero zapchania, stany zapalne złagodzone, całkiem ok.
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-04-27, 22:46   #1165
SadSelena
Przyczajenie

Olej z SZALWII hiszpanskiej!Kwas hialuronowz!

Zakupiłam do nawilżania olej z szałwii hiszpańskiej w sklepie w którym robimy sobie krem( ztzn półproduktami).
Kupiłam go,ponieważ szukałam miesiącami kremu który na 100 % nie zatka moich porów,ponieważ mam z natury skórę suchą z wielką tendencją do zapychania poró na nosie i powstawania obrzydliwych czarnych kropek(zaskórników/wągrów).
Chciałam się zapytać czy on mnie na 100 % nie zatyka?To samo kwas hialuronowy?
Uzywam je jako nawilżanie i czasem mieszkam je razem z sobą.Nakładam 2 razy dziennie na wiglotną skórę.
SadSelena jest offline  
Stary 2010-04-28, 07:55   #1166
SadSelena
Przyczajenie

Dot.: Olej z SZALWII hiszpanskiej!Kwas hialuronowz!

aha.
SadSelena jest offline  
Stary 2010-04-28, 11:30   #1167
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SadSelena Pokaż wiadomość
Zakupiłam do nawilżania olej z szałwii hiszpańskiej w sklepie w którym robimy sobie krem( ztzn półproduktami).
Kupiłam go,ponieważ szukałam miesiącami kremu który na 100 % nie zatka moich porów,ponieważ mam z natury skórę suchą z wielką tendencją do zapychania poró na nosie i powstawania obrzydliwych czarnych kropek(zaskórników/wągrów).
Chciałam się zapytać czy on mnie na 100 % nie zatyka?To samo kwas hialuronowy?
Uzywam je jako nawilżanie i czasem mieszkam je razem z sobą.Nakładam 2 razy dziennie na wiglotną skórę.
skad ktos obcy moze wiedziec co cie zapcha a co nie?
Ankalime jest offline  
Stary 2010-04-28, 19:24   #1168
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

to już sama musisz zaobserwować czy zapycha czy nie. żel ha raczej nie zapycha, za to olej każdy może zapchać.
Stary 2010-04-29, 17:56   #1169
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Łączę wątki. Proszę korzystać z wyszukiwarki i nie mnożyć nowych tematów
Stary 2010-04-30, 14:43   #1170
fuksjaa
Zakorzenienie

Muszę pochwalić olej ze słodkich migdałów - początkowo nakładałam go tylko na włosy i przy regularnym stosowaniu faktycznie efekty są. Włosy stają się mega błyszczące, nawilżone i zdecydowanie mocniejsze.

Po jakimś czasie miałam bardzo przesuszoną twarz (od Acne Dermu) i zdecydowałam się położyć ten olej na twarz. Rano skóra była mięciutka, nawilżona, wygładzona i taka promienna.

Jestem już od niego uzależniona.

fuksjaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości