Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-10, 19:39   #1561
strawberka
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a ja dzięki WhiteInnocent zrobiłam moje pierwsze zakupy w Naturalisie narazie skromnie
OLEJ Z NASION TRUSKAWKI
HYDROLAT OCZAROWY
HYDROLAT NAGIETKOWY
ROŚLINNY KWAS HIALURONOWY - 1% żel

Hydrolaty wzięłam po 30ml, tak na testy ale coś czuję, że mnie wciągnie
Stary 2010-08-11, 13:34   #1562
vea7
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Troszkę metodą "wróżenia z fusów" dokonałam zakupów w BU i od wczorajszego pierwszego użycia jestem zachwycona

Zakupione:
- olejek myjący - pomarańczowy - pachnie obłędnie Myje nieźle (tuszu nie domył, ale możliwe, ze go po prostu za bardzo rozwodniłam na dłoni - pierwszy raz używam ) i zostawia genialnie nawilżoną twarz
- hydrolat oczarowy - znowu obłędny zapach - mój TŻ powiedział, ze jestem nienormalna, bo wąchałam wacik ale zapach baaardzo mój Twarz po użyciu gładziutka, pachnąca, a rano jakby tak trochę mniej "niedoskonałości"
- maseczka wulkaniczne NEEM - do przetestowania, ale mocno liczę na jej właściwości oczyszczające

Generalnie misja "pięknieję przed ślubem" rozpoczęta
Aha, na ciele i włosach olej kokosowy (już nie BU... a szkoda... będzie następny zakup

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2010-08-11, 20:59   #1563
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

Dziewczyny ! Przyszlo mi dzisiaj pierwsze zamowienie z ZSK, i jako gratis dosta;am biała glinke porcelanowa. i teraz mam pytanie. Do czego jej moge uzyc. czytalam na ZSK o niej ale nie wieli mi to pomoglo , nadal nie wiem

maneo444 jest offline  
Stary 2010-08-11, 22:04   #1564
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! Przyszlo mi dzisiaj pierwsze zamowienie z ZSK, i jako gratis dosta;am biała glinke porcelanowa. i teraz mam pytanie. Do czego jej moge uzyc. czytalam na ZSK o niej ale nie wieli mi to pomoglo , nadal nie wiem
Spróbuj zrobić sobie maseczkę - możesz dodać ziół, trochę oleju i rozrobić ją hydrolatem. Ja uwielbiam tę glinkę w takim zastosowaniu.
Stary 2010-08-12, 13:10   #1565
sugarfree87
Zadomowienie

GG do sugarfree87

Czy hydrolat z kocanki ściąga pory?
Stary 2010-08-12, 14:38   #1566
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

a troche moge dosypac podczas mycia do olejku ??

maneo444 jest offline  
Stary 2010-08-12, 15:03   #1567
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
a troche moge dosypac podczas mycia do olejku ??
Móc możesz, nie wybuchnie , ale nie wiem, co w ten sposób chcesz uzyskać. Mnie byłoby szkoda glinki, bo w czasie mycia mało skorzystasz z jej właściwości. Zresztą najlepsze myjące własności ma glinka Ghassoul, a nie biała.
Dziewczyny wykorzystują też glinkę jako puder albo zasypkę do włosów.
Stary 2010-08-12, 15:21   #1568
maneo444
Zakorzenienie

GG do maneo444

czyli sprobuje w maseczce, skoro tak mowisz ze bedzie dobrze

maneo444 jest offline  
Stary 2010-08-19, 08:40   #1569
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Spróbuj zrobić sobie maseczkę - możesz dodać ziół, trochę oleju i rozrobić ją hydrolatem. Ja uwielbiam tę glinkę w takim zastosowaniu.
zaciekawiły mnie te zioła, jeszcze nie słyszałam o tym patencie, na pewno poczytam ale może Ty mogłabyś coś więcej powiedzieć o tym??
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-08-19, 09:29   #1570
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
zaciekawiły mnie te zioła, jeszcze nie słyszałam o tym patencie, na pewno poczytam ale może Ty mogłabyś coś więcej powiedzieć o tym??
To proste - do maseczki można dodać trochę odpowiednich ziół albo ekstraktów, żeby wzbogacić jej walory pielęgnacyjne. Najlepiej sprawdzają się bardzo rozdrobnione - np. te z Fitomedu:
http://www.fitomed.pl/ziola/sklep_k/?idk=14
Można też użyć ekstraktów roślinnych, np. z Mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Jeśli nie chcesz ich stosować albo nie masz do nich dostępu, sprawdzą się też normalne zioła w proszku z apteki czy zielarni - Herbapolu, Skarbów Natury albo inne. One mają tylko jedną wadę - są zwykle w dość dużych kawałkach, więc warto je przed użyciem rozdrobnić (np. w moździerzu albo blenderem), bo inaczej będziesz miała raczej peeling gruboziarnisty (też jest to jakiś pomysł...).
Ja takich ziół nie zaparzam, tylko rozdrabniam i mieszam z hydrolatem, glinką, miodem, kozim mlekiem i proszku i tego typu cudami. Dodaję też trochę oleju, żeby maseczka tak szybko nie wysychała, i olejku eterycznego dla pięknego zapachu.
Stary 2010-08-19, 12:08   #1571
Natalia921
Raczkowanie

a ja dzisiaj pierwszy raz z olejem lnianym
nałożę go na całą noc, mam nadzieję, że będę zadowolona
Natalia921 jest offline  
Stary 2010-08-20, 13:12   #1572
Amberwood
Przyczajenie

Hej! Mam nadzieje że ktoś mnie oświeci Używam od dosc dlugiego czasu oleju konopnego z Mazideł i...za każdym razem, po około dwóch, trzech miesiącach używania, w butelce pojawia się wyjątkowo paskudny "obłoczek" poza pleśnią nic innego mi do głowy nie przychodzi, a muszę zaznaczyć, że przechowuję go w lodówce, zawsze szczelnie zakręcony

Edytowane przez Amberwood
Czas edycji: 2010-08-20 o 13:21
Amberwood jest offline  
Stary 2010-08-23, 10:52   #1573
fluxus9
A cobra on my left...

Czy myslicie, ze ten olej z orzechów włoskich Efavitu:
http://www.efavit.pl/index.php?produ...uct&prod_id=68

jest taki sam jak oleje oferowane na stronach np. Mazidła, Naturalne Piękno, etc.?
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-08-23, 15:58   #1574
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Czy myslicie, ze ten olej z orzechów włoskich Efavitu:
http://www.efavit.pl/index.php?produ...uct&prod_id=68

jest taki sam jak oleje oferowane na stronach np. Mazidła, Naturalne Piękno, etc.?
W jakim sensie taki sam? Jeśli chodzi Ci o to, czy można go efektywnie używać w celach kosmetycznych, to odpowiedź brzmi: tak
Stary 2010-08-23, 16:12   #1575
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
W jakim sensie taki sam? Jeśli chodzi Ci o to, czy można go efektywnie używać w celach kosmetycznych, to odpowiedź brzmi: tak
Zastanawiam się , czy jest różnica w produkcji między olejem do celów spożywczych a do celów kulinarnych -np. że jeden jest rafinowany, czy tłoczony na zimno , a drugi nie...
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-08-23, 16:38   #1576
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się , czy jest różnica w produkcji między olejem do celów spożywczych a do celów kulinarnych -np. że jeden jest rafinowany, czy tłoczony na zimno , a drugi nie...
Spożywcze są często rafinowane, ale na Efavicie jest wyraźnie napisane, że zimnotłoczony i nierafinowany.
Stary 2010-08-23, 17:17   #1577
Sicilia
Zadomowienie

w pierwszej części tego wątku wyczytałam, że można stosować hydrolat różany pod serum z wit. C (ale był tylko jeden post na ten temat, trochę powątpiewający) . Czy któraś stosuje taki zestaw? Hamuję się przed tym z powodu obiegowej opinii niełączenia hydrolatów z wit. C, ale czy słusznie?

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-23, 21:37   #1578
durka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
w pierwszej części tego wątku wyczytałam, że można stosować hydrolat różany pod serum z wit. C (ale był tylko jeden post na ten temat, trochę powątpiewający) . Czy któraś stosuje taki zestaw? Hamuję się przed tym z powodu obiegowej opinii niełączenia hydrolatów z wit. C, ale czy słusznie?
Ja stosuję olejową postać wit. C z mazideł i wcześniej przecieram buźkę hydrolatem różanym
durka jest offline  
Stary 2010-08-23, 21:49   #1579
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Ten pogląd o niełączeniu witaminy c z hydrolatami został już dość dawno przedyskutowany i obalony. W mazidlanych przepisach są nawet takie na serum opartym na hydrolacie.
Stary 2010-08-23, 22:12   #1580
nava
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Witajcie dziewczyny
moge sie do Was przylaczyc? od paru dni Was podczytuje (aktualnie pierwsza czesc watku) ,jestem zachwycona i pod wrazeniem- posiadacie niesamowita wiedze
od jakiegos roku moja cera szaleje, ostatnia zima byl koszmar (jak nigdy dotad)- na twarzy sucharek, uzywalam kremow do cery b. suchej/suchej (glownie vichy i rock)- pomoglo na czas jakis, ale od jakis 2-3 miesiecy doklanie to samo+ wypryski (grudki pod skora glowie w rejonie zuchwy ). nie mam pojecia co sie dzieje - nie jestem w stresie, dobrze sie odzywiam, ogolnie dbam o siebie
od zawsze mialam problem z zaskornikami i zapychajacymi sie i rozszerzonymi porami (szczegolnie w strefie T), ale to bylo do ogarniecia- az do teraz (jestem po 30-stce ale wiaz blizej 30 niz 40 )
po kilkunastu przeczutanych stronach planuje zakup:
-hydrolatu oczarowego i rozanego (?)
-maceratu nagietkowego
-maceratu z nasion ogorka (moze tez alogowy tylko czy nie zapycha)
-HA (zel konserowany)
-olejku do twarzy (chce mieszac z HA i paprac tym buzke zamiast kremu, szczegolnie na noc )
-wit w plynie A+C+E

w posiadaniu mam olejki: jajoba, avocado, lniany, z siemienia lnianego, kokosowy, maslo shea, wode rozana (konserowana), czysty sok aloesowy i d-panthenol

o ile doczytalam to tylko jajoba jest nie zatyka, reszta- i owszem, chyba ze sie myle

co bysie mogly doradzic?
z gory dziekuje

PS wymienione olejeki sa tloczone na zimno, nierafinowane

Edytowane przez nava
Czas edycji: 2010-08-23 o 23:23
nava jest offline  
Stary 2010-08-24, 08:06   #1581
Paulkabe
Raczkowanie

Smile Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez nava Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
moge sie do Was przylaczyc? od paru dni Was podczytuje (aktualnie pierwsza czesc watku) ,jestem zachwycona i pod wrazeniem- posiadacie niesamowita wiedze
od jakiegos roku moja cera szaleje, ostatnia zima byl koszmar (jak nigdy dotad)- na twarzy sucharek, uzywalam kremow do cery b. suchej/suchej (glownie vichy i rock)- pomoglo na czas jakis, ale od jakis 2-3 miesiecy doklanie to samo+ wypryski (grudki pod skora glowie w rejonie zuchwy ). nie mam pojecia co sie dzieje - nie jestem w stresie, dobrze sie odzywiam, ogolnie dbam o siebie
od zawsze mialam problem z zaskornikami i zapychajacymi sie i rozszerzonymi porami (szczegolnie w strefie T), ale to bylo do ogarniecia- az do teraz (jestem po 30-stce ale wiaz blizej 30 niz 40 )
po kilkunastu przeczutanych stronach planuje zakup:
-hydrolatu oczarowego i rozanego (?)
-maceratu nagietkowego
-maceratu z nasion ogorka (moze tez alogowy tylko czy nie zapycha)
-HA (zel konserowany)
-olejku do twarzy (chce mieszac z HA i paprac tym buzke zamiast kremu, szczegolnie na noc )
-wit w plynie A+C+E

w posiadaniu mam olejki: jajoba, avocado, lniany, z siemienia lnianego, kokosowy, maslo shea, wode rozana (konserowana), czysty sok aloesowy i d-panthenol

o ile doczytalam to tylko jajoba jest nie zatyka, reszta- i owszem, chyba ze sie myle

co bysie mogly doradzic?
z gory dziekuje

PS wymienione olejeki sa tloczone na zimno, nierafinowane
ja mogę polecić olej tamanu, olej z nasion truskawki lub z czarnej porzeczki
Paulkabe jest offline  
Stary 2010-08-24, 09:41   #1582
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Witaj, Navo

Zapychanie jest sprawą indywidualną - trzeba testować na sobie, niestety. Ja też polecam tamanu i porzeczkę, a także olej różany - ale najpierw spróbuj tego, co masz, może okaże się, że to TO.

Reakcja Twojej cery jest histeryczna - robiłaś badania hormonalne? Zmieniałaś coś w pielęgnacji? Może używasz zbyt wielu kosmetyków albo zmywasz ją zbyt często agresywnymi środkami? Na razie powinnaś uspokoić cerę, więc nie radziłabym wprowadzać zbyt wielu olejów. Zacznij od jednego (lniany? jojoba?). Na eksperymenty przyjdzie czas, jak trochę się sprawa unormuje.

Macerat z ogórka ? Gdzie to widziałaś? Chyba nie w polskich sklepach?
Stary 2010-08-24, 11:39   #1583
Sicilia
Zadomowienie

durka
niezamienna_juz_na_nic
dzięki własnie brakowało mi takiego fachowego poglądu na temat mieszania hydrolatów i serum z wit. C. Lubię serum z wit. C z BU, ale hydrolat cytrynowy jest konserwowany pięcioma parabenami i chętnie bym go zastąpiła różanym (eko - bez konserwantów). Na mazidłach nie mam zdrowia do odmierzania i ważenia, wolę gotowce z BU

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:41
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-25, 10:03   #1584
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
To proste - do maseczki można dodać trochę odpowiednich ziół albo ekstraktów, żeby wzbogacić jej walory pielęgnacyjne. Najlepiej sprawdzają się bardzo rozdrobnione - np. te z Fitomedu:
http://www.fitomed.pl/ziola/sklep_k/?idk=14
Można też użyć ekstraktów roślinnych, np. z Mazideł:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Jeśli nie chcesz ich stosować albo nie masz do nich dostępu, sprawdzą się też normalne zioła w proszku z apteki czy zielarni - Herbapolu, Skarbów Natury albo inne. One mają tylko jedną wadę - są zwykle w dość dużych kawałkach, więc warto je przed użyciem rozdrobnić (np. w moździerzu albo blenderem), bo inaczej będziesz miała raczej peeling gruboziarnisty (też jest to jakiś pomysł...).
Ja takich ziół nie zaparzam, tylko rozdrabniam i mieszam z hydrolatem, glinką, miodem, kozim mlekiem i proszku i tego typu cudami. Dodaję też trochę oleju, żeby maseczka tak szybko nie wysychała, i olejku eterycznego dla pięknego zapachu.
hmmm, dopiero wrociłam na wizaz z małych wakacji na a tu już tyle pokus chyba na początek wypróbuje jakiś ekstrakt gdyż akurat robię zamówienie na mazidłach musze też przejrzeć "normalne" zioła bo mam takowe w domu ale wydaje mi się że to tylko pospolita mięta, lipa, rumianek itp - sprawdze

dziekuje za odp
muszę się też pochwalić, że przezyłam mały szok kiedy w Polańczyku zobaczyłam olej lniany z oleofarmu - dokładnie taki jaki planowałam właśnie kupić. I to w zwykłym sklepie!! teraz poszukam olei w moim mieście bo z góry założyłam, że niczego nie znajdę i zawsze zamawiam przez neta a mogę przecież uniknąć kosztów i tego oczekiwania
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-08-25, 20:01   #1585
nava
Zakorzenienie

Cytat:
Witaj, Navo

Zapychanie jest sprawą indywidualną - trzeba testować na sobie, niestety. Ja też polecam tamanu i porzeczkę, a także olej różany - ale najpierw spróbuj tego, co masz, może okaże się, że to TO.

Reakcja Twojej cery jest histeryczna - robiłaś badania hormonalne? Zmieniałaś coś w pielęgnacji? Może używasz zbyt wielu kosmetyków albo zmywasz ją zbyt często agresywnymi środkami? Na razie powinnaś uspokoić cerę, więc nie radziłabym wprowadzać zbyt wielu olejów. Zacznij od jednego (lniany? jojoba?). Na eksperymenty przyjdzie czas, jak trochę się sprawa unormuje.

Macerat z ogórka ? Gdzie to widziałaś? Chyba nie w polskich sklepach?
Dziekuje za mile powitanie
zgadzam sie- cera histeryzuje... ale jak tak sobie pomyslalam to chyba ma do tego prawo- duzo sie ostatnio przemieszczalam , ostatnie pare miesiecy w pielegancji- tylko zmiany, ciagle rozne kremy, rozne toniki, mleczka, filtry itd...no i roznej jakosci woda (choc od wielu lat, jesli tylko jest taka mozliwosc- do twarzy uzywam przegotowanej, a jeszcze chetniej mineralnej) w zasadzie zero powtarzalnosci. na dodatek od mniej wiecej 1,5-2 lat moja zauwazylam wzrost reakcji alergicznych/lub/i braku toleracji na kosmetyki (dotyczny to nie tylko twarzy, ale skory calego ciala) , ktore przewaznie uzywalam i bylo OK.
twarz myje "mydelkami" aloesowym lub herbacianym, z sls rozstalam sie na poczatku tego roku. podkladu/pudru nie uzywam (czasem sypki mineralany, ale baaaardzo rzadko)
w pon wieczorem zrobilam maseczke aspirynowa (znaleziona w kwc kosmetykow samorobionych)- efekt powalajacy-skora twarzy mieciutka i mila w dotyku , ograniczylam kosmetyki do kremu i soku aloesowego- dzis jest lepiej, ale nadal sucho
zastanawiajace jest tez ze zaskorniki/"grudki" pod skora jesli sie pojawiaja-to glownie z prawej strony twarzy, to samo dotyczy delikanie pojawiajacych sie naczynek sa tylko na prawym policzku
chyba pomysle o badaniach hormonalnych
acha- to nie macerat z ogorka, tylko olejek z pestek ogorka- pomylilo mi sie i fakt nie w polskim sklepie- mieszkam w Holandii
powiadasz ze tamanu i porzeczka
od czasu do czasu probuje nakladac ojejki solo- nie wchlaniaja sie - byla jajoba, pszenica, avocado, kokos (ten chyba sie najlepiej spisywal, ale boje sie zapychania... )
i jeszcze jedno- maceraty sa na oleju slonecznikowym lub sojowym- czy te olejki nie zapychaja

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulkabe Pokaż wiadomość
ja mogę polecić olej tamanu, olej z nasion truskawki lub z czarnej porzeczki
i czarna porzeczka i truskawka?
dzieki za rade
zabieram sie kombinowanie zamowienia
Stary 2010-08-25, 22:01   #1586
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Navo,
przede wszystkim powinnaś zaprzestać używania tak wielu kosmetyków. Cera lubi powtarzalność - oczywiście do pewnego stopnia
Oleje warto nakładać na wilgotną twarz, a najlepiej mieszać je z kwasem hialuronowym - roztwór 1% kwasu to taki żel, razem z kilkoma kroplami oleju tworzy delikatny "glucik", który świetnie się wchłania.
Stary 2010-08-25, 22:23   #1587
izadm
Raczkowanie

witam,od dłuższego czasu jestem fanką biochemii i tego wątku oczywiście mam już nawet kilka produktów z BU i właśnie jestem na etapie testowania,ale teraz nie o tym chcę mówić.
Otóż poprosiłam znajomych przebywających na wakacjach w Egipcie o zakup olejku arganowego,którego jeszcze nigdy nie miałam i tu pojawił się problem-z wszelkich opisów wynika ,że powinien to być olej o żółtym kolorze i zapachu orzechowym,mój wynalazek jest lekko mętnie biały ,jakby czymś perfumowany a na butelce nie ma kompletnie żadnego opisu ,jest tylko naklejka z faraonem,spotkała się kiedyś któraś z was z takim czymś?Bo trochę boję się go używać
izadm jest offline  
Stary 2010-08-25, 23:24   #1588
nava
Zakorzenienie

Cytat:
Navo,
przede wszystkim powinnaś zaprzestać używania tak wielu kosmetyków. Cera lubi powtarzalność - oczywiście do pewnego stopnia
Oleje warto nakładać na wilgotną twarz, a najlepiej mieszać je z kwasem hialuronowym - roztwór 1% kwasu to taki żel, razem z kilkoma kroplami oleju tworzy delikatny "glucik", który świetnie się wchłania.
po przeczytaniu Twojego poprzedniego postu doszlam do tego samego wniosku
odpowiednie zakupy poczynilam niestety tamanu,truskawki i czarnej porzeczki nie znalazlam , ale za to nabylam olejek z krokosza, dzikiej rozy, pestek ogorka i wiele innych dobroci w tym zel HA i hyaluro-losung (HA+chitina+NMF+d-panthenol)dwa ostatnie- do mieszania z olejkami w celu otrzymania wchlanialnego glucika i oczywiscie-zachwalany macerat nagietkowy i hydrolat oczarowy
czytam wciaz czesc pierwsza tego watku i powoli sie wdrazam w tajniki biochemii
nie jestem przekonana co do nakladania olekju na zwilzona twarz- olejek nie rozpuszcza sie w wodzie,ona raczej tworzy "bariere" ktora moze zablokowac wchlanianie olejkow- ale tego nie jestem pewna w kwestii skory (olejki nalezy aplikowac na suche wlosy- jestem zakrecona wlosomaniaczka wiec testy mi nie obce)
zeby "wspomoc" wchlanianie potrzebne sa promotory przejscia (np glikol propylenowy- wyczytane dzieki Eloe na mazidlach) no ale moze jestem w bledzie
juz nie moge sie doczekac paczuszek (a raczej pak...)
oj... bedzie sie dzialo
niezamienna_juz_na_nic, dziekuje za wskazowki
a co sadzisz o OCM? (sorki za offtop )

Edytowane przez nava
Czas edycji: 2010-08-25 o 23:25
nava jest offline  
Stary 2010-08-26, 09:17   #1589
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Izadm, dlatego lepiej kupować certyfikowane oleje od producenta godnego zaufania... Ja bym nie stosowała. Kiedyś kupiłam na Cyprze egipski olejek różany (eteryczny) w niesamowicie niskiej cenie, jakieś 2 euro za buteleczkę, ale po poczytaniu, jak w Egipcie fałszuje się olejki, zużyłam go do aromatyzowania pomieszczeń...

Navo, widzę, że zaszalałaś... O OCM jest na BU cały wątek, można poczytać: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
Ja akurat tego nie stosuję, bo nie chce mi się babrać z tym ręcznikiem i rozgrzewać skóry, myję twarz olejkiem z emulgatorem. Jestem wielką fanką olejków myjących
Stary 2010-08-26, 10:20   #1590
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
myję twarz olejkiem z emulgatorem. Jestem wielką fanką olejków myjących
Witaj . Czy z każdego oleju dodając emulgatora można zrobić myjola ? Dotychczas stosowałam gotowce z BU mam jednak macerat z nagietka i chętnie stosowała bym go do mycia.

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości