Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-28, 22:18   #1621
Limone
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję za odpowiedzi. Ja chciałam kupić na razie oba oleje w aptece z firmy Profarm, do tego olejki z drzewa herbacianego i różanego. Herbaciany jako dodatek do żelu podczas mycia (kiedyś go stosowałam, później używałam go głownie podczas przeziębień) i olejek z drzewa różanego jako dodatek właśnie do oleju na noc zamiast kremu. Na dzień z kremu bym już zrezygnowała
Limone jest offline  
Stary 2010-08-28, 22:48   #1622
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Czytałam o oleju jojoba i z pestek winogron. Niestety w przypadku jojoba trafiłam na informację, że może on jednak zapychać, choć polecany jest do cery trądzikowej. Jak w końcu z nim jest? I co z olejek z pestek winogron? Znalazłam mało informacji o nim. Pomożecie?
Nikt Ci tu nie napisze, że jakiś olej będzie świetny dla Twojej cery. Trzeba testować zapychalność na sobie A oba, o których piszesz, są polecane dla cer tłustych albo mieszanych i działają regulująco, są też dość lekkie.
Stary 2010-08-28, 23:00   #1623
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nikt Ci tu nie napisze, że jakiś olej będzie świetny dla Twojej cery. Trzeba testować zapychalność na sobie A oba, o których piszesz, są polecane dla cer tłustych albo mieszanych i działają regulująco, są też dość lekkie.
Wiem, że trzeba testować na sobie, już się niestety wielokrotnie o tym przekonałam. Ale jednak chciałabym usłyszeć opinię od osób stosujących, czy zapychanie się u nich pojawiło, czy też nie. Z moją cerą wiem, że jeśli co najmniej połowę osób jakiś kosmetyk zapycha, to mnie zapcha na pewno. W sumie jak do tej pory miałam pecha i należałam do ułamka kobiet, które dany kosmetyk zapychał, choć reszta go wychwalała. Stąd próba zwrócenia się właśnie w kierunku naturalnych kosmetyków i to tylko w postaci czystej, bo nawet kosmetyki naturalne ale zawierające Caprylic/Capric Triglyceride mnie zapychają.

Hydrolat oczarowy już stosuję zamiast tonika. Teraz myślałam o olejach i olejkach eterycznych. Tylko zastanawiam się czy lepiej na mazidłach zrobić zakupy czy w aptece, bo mam taką możliwość. Jak z jakością produktów.

A może, któraś z Was podpowie co używać do takiej cery jak moja? Może używacie coś lepszego niż oleje nad którymi się zastanawiam?
Limone jest offline  
Stary 2010-08-29, 15:41   #1624
Muiee
Rozeznanie

Dziewczyny czy któraś z Was używała może kwasu hialuronowego z mazideł bezpośrednio na twarz (mam na myśli roztwór wielocząsteczkowy)? Skończyłam całą buteleczkę, byłam bardzo z niego zadowolona, ale czasami miewałam po nim lekko zaróżowioną twarz. Czy to nic nie szkodzi? Ogólnie fajnie nawilżał a cerę mam suchą, wręcz odwodnioną.
I jeszcze jedno pytanko Może ktoś wie czy mocznik mogę dodać do zwykłego kupionego w sklepie kremu? Podobno mocznik szybko ulega hydrolizie i dlatego zalecana jest stabilizacja kwasem mlekowym. Czy to oznacza, że bez kwasy nei warto go używać?

"Budząc się rano, pomyśl
jaki to wspaniały skarb żyć,
oddychać i móc się radować"

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2010-08-29, 16:48   #1625
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Muiee Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was używała może kwasu hialuronowego z mazideł bezpośrednio na twarz (mam na myśli roztwór wielocząsteczkowy)? Skończyłam całą buteleczkę, byłam bardzo z niego zadowolona, ale czasami miewałam po nim lekko zaróżowioną twarz. Czy to nic nie szkodzi? Ogólnie fajnie nawilżał a cerę mam suchą, wręcz odwodnioną.
I jeszcze jedno pytanko Może ktoś wie czy mocznik mogę dodać do zwykłego kupionego w sklepie kremu? Podobno mocznik szybko ulega hydrolizie i dlatego zalecana jest stabilizacja kwasem mlekowym. Czy to oznacza, że bez kwasy nei warto go używać?
Używasz żelu hialuronowego bez niczego?Tzn bez domieszek?
To chyba nie masz suchej/odwodnionej skóry bo solo to on raczej wysusza niż nawilża.
Mnie akurat ha po jakimś czasie zaczął podrażniać(nie wiem czy to kwestia konserwantu czy czegoś innego),ale mnie wiele rzeczy podrażnia. Myślałam,że to oleje mnie podrażniają,a okazało się że to ha.

Mocznik możesz dodać do gotowego kremu(zawierającego wodę) bez kwasu mlekowego,tylko wtedy trzeba go chyba szybciej zużyć.
Tylko nie wiem dokładnie ile szybciej,do dwóch tygodni na pewno wytrzyma.Dłużej to nie wiem.
katty86 jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:01   #1626
Muiee
Rozeznanie

katty nie strasz mnie. Dlaczego miałby wysuszać? Jak wcześniej pisałam używam roztworu. Roztwór jest 1%. Kierowałam się tym, że na stronie było napisane - Sugerowane stężenie: 0,1-100 %. Zawsze robiłam tak , że po nałożeniu kwasu na buzię czekałam aż się wchłonie i nakładałam krem iwostin. Hm buzię na pewno mam suchą, bo chodze do kosmetyczki i to nie tylko moja opinia.
Ten mocznik też chciałabym dodać do iwostinu a jest on na bazie wody termalnej, więc z tego by wychodziło , że się nadaje Dzięki

"Budząc się rano, pomyśl

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:14   #1627
katty86
Rozeznanie

Kwas hialuronowy może wysuszać,bo on wiąże cząsteczki wody i kiedy np. jest suche powietrze to wyciągnie wodę ze skóry i ją zwiąże.
Ale nie napisałaś,że nakładasz na niego krem,więc jakaś tam okluzja jest, choć myślę że lepiej by było jakbyś przed nałożeniem na twarz mieszała krem i trochę kwasu hialuronowego(tzn. o roztworze piszę).W ten sposób skóra nie zostawałaby sama z kwasem.

Co do mocznika to możesz dodać,ale może pierw spróbuj na mniejszej ilości kremu,wtedy szybciej zużyjesz i w razie jakby Ci nie pasował mocznik to nie zmarnujesz całego kremu.
katty86 jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:27   #1628
Muiee
Rozeznanie

Czyli kwas działa na zasadzie jak gliceryna?
W takim razie nie będę go samego nakładać na twarz. A może połączyć go z olejem np. jojoba albo z róży piżmowej i jak się wchłonie to dopiero krem? Albo krem + HA i dopiero później olej?

Co do mocznika to zamierzam po małych ilościach próbować, żeby krem ten nie stał dłużej niż tydzień

"Budząc się rano, pomyśl

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2010-08-29, 17:53   #1629
carolinascotties
Zakorzenienie

ja mocznik mieszam na dloni - z kremem, czy balsamem Kwas hialuronowy mozesz laczyc z olejem, z olejem i hydrolatem...

zajrzyj na strone - http://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgel.html
Stary 2010-08-29, 18:03   #1630
Muiee
Rozeznanie

Nie wiedziałam nawet, że to żel. Bazowałam głównie na stronie mazideł. Dzięki

"Budząc się rano, pomyśl

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2010-08-29, 21:46   #1631
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Limone, oleje Profarmu Ci nie zaszkodzą, ale mazidlane są na pewno zimnotłoczone, a w przypadku Profarmu nie wiadomo... Producent w każdym razie się tym nie chwali.

Muiee, to w końcu używałaś kwasu hialuronowego czy nie? Jeśli się używa, nie da się raczej przeoczyć faktu, że 1% roztwór HA to żel...
Stary 2010-08-29, 22:35   #1632
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Limone, oleje Profarmu Ci nie zaszkodzą, ale mazidlane są na pewno zimnotłoczone, a w przypadku Profarmu nie wiadomo... Producent w każdym razie się tym nie chwali.
To coś mi się zdaje, że jednak zrobię zakupy w Mazidłach. Czyli kupię chyba olej jojoba i z winogron. Zastanawiam się co do takiego oleju mogę dodać i w jakich proporcjach? Jestem początkująca i wybór czegoś co będzie dla mnie najlepsze jest trudny. Póki co jedynie moją uwagę przykuł niacynamid.
Limone jest offline  
Stary 2010-08-29, 23:10   #1633
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To coś mi się zdaje, że jednak zrobię zakupy w Mazidłach. Czyli kupię chyba olej jojoba i z winogron. Zastanawiam się co do takiego oleju mogę dodać i w jakich proporcjach? Jestem początkująca i wybór czegoś co będzie dla mnie najlepsze jest trudny. Póki co jedynie moją uwagę przykuł niacynamid.
Niacyniamid nie rozpuszcza się w olejach, możesz go dodać np. do hydrolatu i zrobić sobie tonik. Jeśli chodzi Ci o antyoksydanty/składniki przeciwzmarszczkowe, do oleju możesz dodać np. koenzyn Q10, olejową formę witaminy c (tetraizopalmitynian askorbylu) albo kwas liponowy. Do regulacji cery i eliminacji zaskórników najlepszy jest kwas salicylowy w stężeniu 2%, ale stosuje się go tylko na noc. Zresztą kwas salicylowy najlepiej rozpuszcza się w oleju słonecznikowym, więc można zrobić taki olejek na którymś z mazidlanych maceratów (np. brzozowym).
Stary 2010-08-29, 23:13   #1634
Muiee
Rozeznanie

Cytat:
Muiee, to w końcu używałaś kwasu hialuronowego czy nie? Jeśli się używa, nie da się raczej przeoczyć faktu, że 1% roztwór HA to żel...
Używałam roztworu , czyli żelu. Na mazidłach nie użyto słowa żel tylko roztwór. Kiedy mówiono (pisano) o żelu na forum myślałam , że ktoś ma na myśli jeszcze bardziej rozcieńczony roztwór, tzn. z jakimś dodatkiem np. wodą aloesową i to służy do obmywania twarzy. A jakoś tak sobie ubzduralam

"Budząc się rano, pomyśl

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2010-08-29, 23:36   #1635
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Niacyniamid nie rozpuszcza się w olejach, możesz go dodać np. do hydrolatu i zrobić sobie tonik. Jeśli chodzi Ci o antyoksydanty/składniki przeciwzmarszczkowe, do oleju możesz dodać np. koenzyn Q10, olejową formę witaminy c (tetraizopalmitynian askorbylu) albo kwas liponowy. Do regulacji cery i eliminacji zaskórników najlepszy jest kwas salicylowy w stężeniu 2%, ale stosuje się go tylko na noc. Zresztą kwas salicylowy najlepiej rozpuszcza się w oleju słonecznikowym, więc można zrobić taki olejek na którymś z mazidlanych maceratów (np. brzozowym).
Dobrze, że zapytałam bo bym głupstwa zrobiła Dziękuję Ci bardzo za pomoc Głównie zależy mi na nawilżeniu skóry. Mam 24 lata więc na razie przeciwzmarszczkowe rzeczy sobie daruje, bo skórę mam elastyczną. Z zaskórnikami tez problemu nie mam, dopóki mnie coś nie zapcha. A żel hialuronowy nadaje się do mieszania z olejem?

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-08-29 o 23:44
Limone jest offline  
Stary 2010-08-30, 08:56   #1636
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Muiee, rozumiem. To widać problem nazwy.

Limone, kwas HA nie łączy się trwale z olejem, ale możesz je (w ilości przeznaczonej do jednorazowego zużycia) pomieszać na dłoni przed nałożeniem na twarz. Powstanie taki glucik . W ten sposób olej łatwiej się wchłania i lepiej nawilża. Do kwasu HA możesz wrzucić różne substancje rozpuszczalne w wodzie - m. in. niacyniamid. Zerknij tu:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=315&Itemid=2
Stary 2010-08-30, 22:54   #1637
dawn_avalon
Przyczajenie

A ja jakoś mam opory przed stosowaniem olejów niewiadomego pochodzenia - chociaż olejków jestem fanką ogromną, ale jakoś wolę te sprawdzone. Jeszcze nie kupowałam na BU, może sie skuszę po Waszych postach, zobaczę.... Póki co, trzymam się tego co znam i co się u mnie sprawdza. Moje ukochane olejki bazowe to te angielskiej firmy Balm Balm, zrobiły z moją cerą cuda (a bywało naprawdę ciężko momentami). Wybór może nie aż tak przeogromny jak na BU, ale przynajmniej mam pewność, że kupuję coś sprawdzonego i używanego nie tylko u nas w Polsce, ale też wszędzie na świecie. Przy tym te olejki są w 100% organiczne, więc jestem spokojna, że sobie nie wcieram pestycydów ani innych niespodzianek. Mój ukochany olejek to ten z wiesiołka, który stosuję praktycznie do wszystkiego. Czy któraś z was tutaj jeszcze zna olejki Balm Balm? Używałyście? Czy tylko tych z mazideł i BU?
dawn_avalon jest offline  
Stary 2010-08-31, 09:57   #1638
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dawn, oleje z Mazideł i BU wcale nie mają pochodzenia mniej znanego niż produkty sprzedawane pod marką jakichś znanych firm - przecież te firmy same ich nie wytłoczyły, a zakładanie, że jakiś producent kosmetyków - nawet certyfikowanych, marzy tylko o wysokiej jakości produktów i o dobru swoich klientów, jest po prostu naiwnością. Jakoś bardziej ufam pod tym względem Limarii, którą większość dziewczyn tu zna przynajmniej "wirtualnie" i która sama tych olejów używa, niż anonimowym markom...
Ja używałam i używam nie tylko olejów pochodzących ze sklepów internetowych - nie miałam co prawda Balm Balm, ale stosowałam Weledę, Aptivitę, Femi, Oleofarm i Profarm, a teraz mam olejek Sanoflore - i powiem Ci, że wcale nie jestem z nich bardziej zadowolona niż z olejów z Mazideł, BU i tego rodzaju sklepów. Czasem wręcz przeciwnie.
Stary 2010-08-31, 10:27   #1639
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Niezamienna czy na dzień używasz filtrów?pytam bo chciałabym kupić serum olejowe z BU i nie wiem czy filtr nie bedzie mi spływał z tego olejkuwiem ze to zależy od cery ale jakoś lubię olejki które jednak stosuję tylko na noc.
Stary 2010-08-31, 10:54   #1640
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

SzatAnko, filtrów w zasadzie nie używam - nakładam je tylko wtedy, kiedy w letni dzień chodzę po górach, ale wtedy pod filtr nie daję już niczego poza tonikiem.
Stary 2010-08-31, 10:57   #1641
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Kupiłam na ZSK trzy oleje: żurawinowy, z pestek śliwki i z nasion baobabu. Nie mogę się doczekać ich używania. Będę je mieszać z kwasem hialuronowym 1%. Zachęciło mnie głównie to, że oleje świetnie sprawdzają się w pielęgnacji moich włosów.

biegam

Edytowane przez noseknosek
Czas edycji: 2010-08-31 o 11:01
noseknosek jest offline  
Stary 2010-08-31, 18:56   #1642
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Kurczę to nie wiem teraz co kupić?wogóle nie mogę się zdecydować jakie i gdzie olejki kupić
W Galerii Kazimierz(tam pracuje)jest olejek arganowy ale za 40zł za 50mltrochę drogo nie?
W Almie kupiłam olej makadamia,mogę dać na twarz?
Stary 2010-08-31, 20:34   #1643
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
W Galerii Kazimierz(tam pracuje)jest olejek arganowy ale za 40zł za 50mltrochę drogo nie?
W Almie kupiłam olej makadamia,mogę dać na twarz?
W ZSK masz 65 ml oleju arganowego za niecałe 27 zł, a w EcoSpa 50 ml za 23,50...
Makadamię możesz oczywiście zaaplikować na twarz, choć to raczej ciężki olej...
Stary 2010-08-31, 20:54   #1644
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Zauważyłam że mam wiotką skórę pod oczami i muszę coś z tym zrobićczytam ten wątek i jestem już na 17 stroniei im dłuzej czytam tym mniej wiemswoje typy już mam: arganowy,tamanu,z pestek malin,śliwkowy(dla zapachu),róży rdzawej,rycynowy(na rzęsy).Lista jeszcze nie zamkniętaNo i coś z vit.C pod filtr

Makadamię kupiłam do włosów i pomyślałam ze moze na gębę bedzie równie dobry ale skoro mówisz ze nie bardzo to ja Expertkom nie podskakuję

Czy są na KWC opinie z Mazideł i ZSK lub innych takich sklepów?widziałam trochę rzeczy z BU ale więcej nie znalazłam

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-08-31 o 21:09
SzatAnka71 jest offline  
Stary 2010-08-31, 22:13   #1645
nava
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

ja jestem po pierwszej aplikacji (dzis po poludniu) olejku rozanego +HA+ hyrolizowany owies- cudo skora miekka i nawilzona
tyle nakupowalam doboroci ze nie wiem za ktory sie chwycic
Stary 2010-09-01, 08:13   #1646
grazkako
Zadomowienie

Śledze Waszą rozmowę i w efekcie zaczęłam mieszac ze sobą oleje .Po samej makadami , śliwce pojawiają mi się na twarzy czerwone punkciki ale jak zmieszam jedną , dwie krople makadamii , dwie jojoby i jedną śliwki jest dobrze . Na tę mieszankę olejową po chwili nakładam mieszankę HA+adenozyna +soja. Czy tak aplikowane substancje aktywne mają szanse zadziałać ? Czy powinnam je raczej bezpośrednio po hydrolacie nakładać ?

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-09-01 o 10:42
grazkako jest offline  
Stary 2010-09-01, 10:07   #1647
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

SzatAnko, ja nie powiedziałam, że makadamia jest zła - wielu dziewczynom bardzo ona odpowiada. W moim odczuciu jest ciężka i do moich ulubieńców nie należy - tylko tyle.
Opinii o ZSK lub Mazidłach szukaj raczej na Biochemicznym KWC:
http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109

Grazkako, a oleje też mieszasz z HA czy same nakładasz? Wchłaniają Ci się całkowicie? Jeśli nie mieszasz i one się wchłaniają, to mieszanka z adenozyną może zadziałać.
Stary 2010-09-01, 10:29   #1648
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic;

[B
Grazkako[/B], a oleje też mieszasz z HA czy same nakładasz? Wchłaniają Ci się całkowicie? Jeśli nie mieszasz i one się wchłaniają, to mieszanka z adenozyną może zadziałać.
Po wielu próbach nie mieszam olejów z HA - moja skóra dziwaczka reaguje na te mieszankę krostkami . Podobnie jest jeśli dolewam kapkę oleju do gotowego kremu. Sam olej cieniutko przyjmuje natomiast bez protestów. HA samo lub z ulepszaczami smaruję na wierzch jako drugą warstwę. No nie wiem czy tak do końca mi się oleje wchłaniają . Pewnie nie we wszystkich miejscach . Jeśli nie to aby adenozyna czy ekstrakty , który dodaję do HA miały możliwość zadziałać lepiej odcisnąć nadmiar oleju chusteczką ?

A moze lepiej bylo by dodać adenozyne itp. do hydrolatu na to oleje i dopiero samo HA ?

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-09-01 o 10:40
grazkako jest offline  
Stary 2010-09-01, 10:58   #1649
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Niezamienna ja Ci powinnam płacić za te poradyjesteś normalnie niezastąpiona a nie niezamienna
po krótkim przemyśleniu dałam makadamię na lico ale oszczędnie(teraz mam ją na włosach)źle nie było.Chodziło mi głównie o skórę pod oczami.Była tłusta ale jakaś taka mniej wysuszona po zmyciu.Jednak to tylko pojedyncza przygoda z nim jeśli chodzi o twarz

Mój zestaw olejków zaczyna się klarować nareszcie.TŻ się pyta:co Ty książkę piszesz?a ja:nie!to zamówienie olejowe
Żałuję że BU nie ma śliwki
Stary 2010-09-01, 11:25   #1650
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
aby adenozyna czy ekstrakty , który dodaję do HA miały możliwość zadziałać lepiej odcisnąć nadmiar oleju chusteczką ?
Myślę, że ja wybrałabym to właśnie wyjście. Możesz też umieszać sobie jakieś serum z adenozyną i olejem, ale potrzebny będzie emulgator.

Ja robię inaczej - dodaję adenozyny (i jeszcze inne cuda, m.in. peptydy) do HA i na noc mieszam taki wzbogacony HA z olejem, z tym, że dla mnie nie ma nic lepszego niż takie ekspresowe serum hialuronowo-olejowe .

SzatAnko,
My, olejomaniaczki, musimy się wspierać

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości