Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-17, 13:51   #1711
aggie82
Rozeznanie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej dziewczyny, ja również jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam kiedyś na ten wątek.
Na noc używam oleju z orzecha włoskiego, ponieważ idealnie leczy moje czoło z zaskórników (tydzień i po śladu). Co jakiś czas zapragnę użyć kremu, i wtedy kuracja z orzechem włoskim zaczyna się od nowa Strasznie żałuję, że nie ma naturalnych kremów z filtrami (chyba jeszcze nie ma?).
Zauważyłam tylko niestety, że jak na noc zaaplikuję sobie orzech włoski, a rano nałożę kremik z filtrem 10 SPF to się świecę w ciągu dnia. A gdy na noc nie kładę orzecha to po tym samym kremie się nie świecę. Czy po innych olejach macie podobne wrażenia?
aggie82 jest offline  
Stary 2010-09-17, 18:57   #1712
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Strasznie żałuję, że nie ma naturalnych kremów z filtrami (chyba jeszcze nie ma?).
Owszem, są: Lavery, Dr. Hauschki, EcoCosmetics, Weledy i wiele innych.
Stary 2010-09-17, 18:59   #1713
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja również jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam kiedyś na ten wątek.
Na noc używam oleju z orzecha włoskiego, ponieważ idealnie leczy moje czoło z zaskórników (tydzień i po śladu). Co jakiś czas zapragnę użyć kremu, i wtedy kuracja z orzechem włoskim zaczyna się od nowa Strasznie żałuję, że nie ma naturalnych kremów z filtrami (chyba jeszcze nie ma?).
Zauważyłam tylko niestety, że jak na noc zaaplikuję sobie orzech włoski, a rano nałożę kremik z filtrem 10 SPF to się świecę w ciągu dnia. A gdy na noc nie kładę orzecha to po tym samym kremie się nie świecę. Czy po innych olejach macie podobne wrażenia?

Zaskórniki otwarte czy zamknięte? Nakładasz sam olej? Solo? Mam zaskórniki zamknięte na brodzie i niczym nie mogę się ich pozbyć.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2010-09-17, 19:32   #1714
JellyJumper
Zadomowienie

Mi niestety olej z orzecha włoskiego nie pomógł na zaskórniki, ale stosuję do nawilżania

A co myślicie o oleju z czarnej porzeczki?

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline  
Stary 2010-09-17, 20:11   #1715
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
A co myślicie o oleju z czarnej porzeczki?
Ja polecam. Porzeczka i tamanu to dwa moje ulubione oleje, które praktycznie zawsze mam na stanie. Trochę irytujące są te "paproszki" w nim i zielony kolor (używanie na dzień odpada ), ale działanie nawilżające i odżywcze rekompensują mi te niedogodności.
aeronauta jest offline  
Stary 2010-09-17, 22:25   #1716
JellyJumper
Zadomowienie

Tamantu miała kupić,a le już mi brakło kasy
Mazidła to bardzo wciągający sklep

Ostatnio mieszam oleje z hydromanilem, ale kurde same lepiej się wchłaniają, z hydromanilem pozostaje taka lepka warstwa na twarzy

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline  
Stary 2010-09-19, 16:44   #1717
Aurellia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Polecałabym Ci ewentualne wzbogacanie tego serum przez dodawanie do kwasu hialuronowego różnych nawilżaczy, ekstraktów i witamin rozpuszczalnych w wodzie: jedwabiu hydrolizowanego, owsa hydrolizowanego, NMF, nawilżacza cukrowego (Naturalis), alg bioferment, ekstraktów owocowych (Mazidła), niacyniamidu, pantenolu, witaminy C w proszku (w Naturalisie jest taki badzo drobny proszek, który świetnie się rozpuszcza). To Cię na pewno nie zapcha, a urozmaici pielęgnację.
mogłabyś dokładniej określić ile tych substancji mogę dodać do HA aby nie przedobrzyć? od jekiegoś pół roku jestem głównie na olejach mieszanych z HA i jestem bardzo zadowolona ... hmmm jednak chętnie bym coś urozmajciła(mam też złe doświadczenia z mieszanymi kremami i serami z ....nie będę wymieniać aby nie robić antyreklamy) Twoja propozycja brzmi strasznie zachęcająco mam i pantenol i niacynamid i wiele różnych różności ale nie wiem ile i czego i czy naraz domieszać do HA poproszę o jakąś podpowiedź

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-09-19 o 16:45
Aurellia jest offline  
Stary 2010-09-22, 09:54   #1718
Pani Filifionka
Raczkowanie

Witajcie . Chciałam się poradzić kogoś doświadczonego w sprawie hydrolatów... Kiedyś, około rok temu niestety bardzo się do nich zniechęciłam, bo kupiłam hydrolat z kwiatu kocanki z Biochemii Urody, który nie dość, że przeokropnie śmierdział, to jeszcze wywołał ogromnego buraka na mojej twarzy , coś strasznego. Pytałam jakiś czas temu tu na wizażu, jaka może być tego przyczyna i dowiedziałam się, że to być może konserwant zawinił. Trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że hydrolaty są bez nich... Teraz chodzę po różnych stronach z półproduktami i już się pogubiłam . Czy któraś z Was mogłaby mnie naprowadzić i pomogła znaleźć hydrolat który:
- nie ma konserwantów
- delikatnie i przyjemnie bądź w ogóle nie pachnie,
- jest dobry dla wrażliwej, ale problematycznej cery?

Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna .

Pani Filifionka jest offline  
Stary 2010-09-22, 12:05   #1719
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Gdybyś przeszukała forum wyskoczyłby Ci post Lorri:

Cytat:
Napisane przez Lorri
Hydrolaty bez konserwantów są w ECOSpa, ale znacznie droższe niż w innych sklepach. Z kolei w ZSK nie mają moich ulubionych. Zamawiam w BU te, które zawierają śladowe ilości konserwantów - neroli, z róży stulistnej i aloesowy (oczarowy też ma śladowe stężenie). Hydrolaty z Mazideł są - jak dla mnie - stanowczo za mocno konserwowane (hydrolat oczarowy ma stężenie Katonu CG dwukrotnie wyższe niż zalecane dla tego konserwantu w przypadku kosmetyków pozostających na skórze). Gdyby ktoś szukał informacji na temat konserwantów w hydrolatach, które nie mają kart technicznych, to podałam tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...4#post15 037824
co do 2 i 3 pytania przejrzyj sobie oferte sklepu, są dość dobrze opisane. Ja na razie przetestowałam stamtąd hydrolat z marchwi, jest bardzo przyjemny. Tez mam wrazliwa i problematyczną cerę, ale wiadomo dobór kosmetyku to kwestia indywidualna.

Pozdrawiam
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-09-22, 12:18   #1720
Pani Filifionka
Raczkowanie

Bardzo dziękuję za odpowiedź . Z wyszukiwarką mam niestety problem i zawsze mi wyskakują jakieś dziwne wyniki (jeśli szukam po postach). W takim razie muszę się zastanowić... Nie chcę znowu kupić czegoś i nie używać. Faktycznie te z ECOspa drogie, nie na moją kieszeń, a w ZSK praktycznie nie ma wyboru.

Pani Filifionka jest offline  
Stary 2010-09-22, 21:39   #1721
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
mogłabyś dokładniej określić ile tych substancji mogę dodać do HA aby nie przedobrzyć?
W zależności od tego, czego chcesz domieszać, i jakie uzyskać stężenie (warto sprawdzić w opisie każdego produktu, jakie jest maksymalne), można to łatwo obliczyć. Tu masz kalkulator:
http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html

Ja np. na 30 ml serum daję orientacyjnie 1 ml niacyniamidu, 25 kropel pantenolu i resztą dopełniam HA (a także innymi cudami w odpowiednich proporcjach).

Julianko, a jaki zapach ma ta marchew? Mam olejek eteryczny marchewkowy i przyznaję, że ta woń nie zachęca mnie do zakupu hydrolatu
Stary 2010-09-23, 18:39   #1722
Aurellia
Raczkowanie

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;22239482]W zależności od tego, czego chcesz domieszać, i jakie uzyskać stężenie (warto sprawdzić w opisie każdego produktu, jakie jest maksymalne), można to łatwo obliczyć. Tu masz kalkulator:
http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html

Ja np. na 30 ml serum daję orientacyjnie 1 ml niacyniamidu, 25 kropel pantenolu i resztą dopełniam HA (a także innymi cudami w odpowiednich proporcjach).

pięknie dziękuje jutro będę mieszać
Aurellia jest offline  
Stary 2010-09-23, 19:23   #1723
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:

Julianko, a jaki zapach ma ta marchew? Mam olejek eteryczny marchewkowy i przyznaję, że ta woń nie zachęca mnie do zakupu hydrolatu
surowej, niezbyt świeżej marchewki ale nie jest drażniący, taki dosyć subtelny
własnie go skończyłam, teraz używam hydrolatu z kadzidłowca
Stary 2010-09-23, 22:12   #1724
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
surowej, niezbyt świeżej marchewki
Hm...dziękuję za odpowiedź
Stary 2010-09-23, 22:52   #1725
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Hm...dziękuję za odpowiedź

nie ma za co
Stary 2010-09-24, 20:38   #1726
judge
Zadomowienie

To może ja pochwale niepozorny i mało znany olej(macerat) z kasztanowca. Zamawiając go kierowałam się moją cienką naczynkową cerą. Oprócz niego używałam śliwkowego, żurawinowego, z róży piżmowej i muszę przyznać laur konsumenta maceratowi Cudownie uspakaja cerę Najpiękniejsza jest rano jeśli pojawi się jakiś wyprysk ale to bardzo rzadko u mnie odrazu go spłyca? no a cera ..bajka! jest niesamowicie gładka Na naczynka nie muszę wspominać że działa fantastycznie używam co dwa dni na noc od 2 miesięcy Bardzo polecam
Stary 2010-09-29, 18:08   #1727
honey1012
Wtajemniczenie

Hey dziewczyny poszukuje oleju dla siebie i zastanawiam się nad olejem z malin lub z porzeczki używała ktoras? Zależy mi na znalezieniu oleju ktory ma najmniejsze tendencje do zapychania a jednoczesnie żeby odzywial,nawilzal i dbał o moja skore

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2010-09-30, 10:09   #1728
aniolusiek_
Zakorzenienie

chcę złożyć za niedługo swoje pierwsze zamówienie na mazidłach, gdyż zależy mi na frakcji sojowej mam już 2 hydrolaty i puder bambusowy z BU
chcę kupić kwas hialuronowy i mieszać go z olejem i nakładać na twarz, zdecydowałam się na olej tamanu (jakieś inne propozycje? ); ale zauważyłam na stronie maceraty, jak moge je dodać do codziennej pielęgnacji i czy je też mogę mieszać z kwasem? o maceratach nic nie pisało w kompendium dlatego pytam

aniolusiek_ jest offline  
Stary 2010-09-30, 10:55   #1729
Julianka_7oo7
Zadomowienie

maceraty można tak samo stosować jak oleje Można też je stosować do rozpuszczania kwasów.
Stary 2010-09-30, 10:56   #1730
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny poszukuje oleju dla siebie i zastanawiam się nad olejem z malin lub z porzeczki używała ktoras? Zależy mi na znalezieniu oleju ktory ma najmniejsze tendencje do zapychania a jednoczesnie żeby odzywial,nawilzal i dbał o moja skore
Używałam oba, oba w porządku i nie zapychają. Z tych dwóch ja osobiście wolę porzeczkę, ale nie ukrywam że malina bardziej uniwersalna i łatwiejsza w użyciu, więc na Twoim miejscu chyba brałabym właśnie ją.
A do takich najbardziej "bezpiecznych" (pod względem zapchania, zapachu, koloru itd.) olei należy jak dla mnie przede wszystkim róża piżmowa. Ale te owocowe też są fajne i nie zapychają. Niektóre mają dość intensywny zapach i paproszki, a porzeczka też zielony kolor, ale krzywdy nie powinny wyrządzić no i świetnie nawilżają

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
chcę złożyć za niedługo swoje pierwsze zamówienie na mazidłach, gdyż zależy mi na frakcji sojowej mam już 2 hydrolaty i puder bambusowy z BU
chcę kupić kwas hialuronowy i mieszać go z olejem i nakładać na twarz, zdecydowałam się na olej tamanu (jakieś inne propozycje? ); ale zauważyłam na stronie maceraty, jak moge je dodać do codziennej pielęgnacji i czy je też mogę mieszać z kwasem? o maceratach nic nie pisało w kompendium dlatego pytam
Ja ze swej strony poza Tamanu mogę polecić jeszcze oleje: z porzeczki, róży piżmowej, malin, truskawki, jojoba. Z tym, że jojoba tylko jeśli nie masz tendencji do zapychania, bo mimo że świetnie nawilża lubi także czasem zapchać
Maceraty możesz używać tak samo jak oleje . Do serum z kwasem hialuronowym jak najbardziej się nadają
aeronauta jest offline  
Stary 2010-09-30, 18:18   #1731
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Używałam oba, oba w porządku i nie zapychają. Z tych dwóch ja osobiście wolę porzeczkę, ale nie ukrywam że malina bardziej uniwersalna i łatwiejsza w użyciu, więc na Twoim miejscu chyba brałabym właśnie ją.
A do takich najbardziej "bezpiecznych" (pod względem zapchania, zapachu, koloru itd.) olei należy jak dla mnie przede wszystkim róża piżmowa. Ale te owocowe też są fajne i nie zapychają. Niektóre mają dość intensywny zapach i paproszki, a porzeczka też zielony kolor, ale krzywdy nie powinny wyrządzić no i świetnie nawilżają
Dziękuje zaodp z której ze stron zamawiasz oleje?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2010-09-30, 22:18   #1732
Provocateur
Rozeznanie

Dziewczyny mam pytanie o oczarowy płyn w spray'u, nie można tu wstawiac linkow,ale wpiszcie w google "oczar, płyn spray"
Oczar swietnie dziala na moją cere,ale zal mi wydawac kase jeszcze na przesyłke itd i ogolnie zainteresowalam sie oczarem i chciałam spytac co myslicie o tym sprayu. Widze, ze ma 14& alkoholu, troche duzo,ale moze go rozcienczyc woda?

Edytowane przez Provocateur
Czas edycji: 2010-09-30 o 22:21
Provocateur jest offline  
Stary 2010-09-30, 22:34   #1733
strawberka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie o oczarowy płyn w spray'u, nie można tu wstawiac linkow,ale wpiszcie w google "oczar, płyn spray"
Oczar swietnie dziala na moją cere,ale zal mi wydawac kase jeszcze na przesyłke itd i ogolnie zainteresowalam sie oczarem i chciałam spytac co myslicie o tym sprayu. Widze, ze ma 14& alkoholu, troche duzo,ale moze go rozcienczyc woda?
można tu wstawić link... a nie lepiej kupić hydrolat oczarowy? czysta natura, 0 alkoholu... np tu:
http://biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
Stary 2010-10-01, 11:03   #1734
venealin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja ze swej strony poza Tamanu mogę polecić jeszcze oleje: z porzeczki, róży piżmowej, malin, truskawki, jojoba. Z tym, że jojoba tylko jeśli nie masz tendencji do zapychania, bo mimo że świetnie nawilża lubi także czasem zapchać
Maceraty możesz używać tak samo jak oleje . Do serum z kwasem hialuronowym jak najbardziej się nadają
Witajcie dopiero się wczytuję w temat olejowy, ale manią już się zaraziłam na dobre (zaczęło się od włosów ).
Chciałam tylko dorzucić swoją opinię nt. jojoba. Rewelacyjnie nawilża, ale jeśli o mnie chodzi to już po pierwszej nocy miałam jakieś niewielkie niespodzianki, o dziwo...na czole i niestety zauważyłam zmianę na gorsze na nosie :/
Na szyję jest rewelacyjny, ale tak jak napisała aeronauta, może zapychać - u mnie tak było (od razu po odstawieniu - próbowałam jeszcze dwa razy, żeby mieć pewność, że to od jojoby te "efekty specjalne" - niespodziewanki znikają).

Mam pytanie.
Żadna z was nie pisze o olejku pichtowym (być może jeszcze do tego nie doczytałam, jeśli jest w wątku to przepraszam, trochę jeszcze tego mi zostało ).
Kupiłam go, bo naczytałam się, że w połączeniu z petroleum dobrze (czyt. eksterminująco ) działa na zaskórniki. Nie zauważyłam jakiegoś cudownego działania, a petroleum wysuszyło mi skórę.
Od kiedy wyczytałam, że olejami można bezpośrednio smarować twarz, testuję go w ten sposób, jak na razie bardzo przyzwoicie sprawdza się zamiast kremu na dzień - pod minerałki. Nie przetłuszczam się (choć to zależy też od tego co wymyślę na noc ) i generalnie jestem zadowolona...ale bez jakiegoś zachwytu, być może to kwestia dostosowania pielęgnacji całościowo, no ale to wszystko z czasem.

Jeszcze jedna sprawa. Mam "olejek" pod prysznic, który z olejkiem ma de facto niewiele wspólnego - łącznie z działaniem. Bardzo podoba mi się jego zapach - to chyba jedyny atut.
Czy macie jakiś pomysł czym go ulepszyć, żeby poza zapachem miał też dobry wpływ na skórę?
- niszczę tłuszcz a zdobywam mięśnie
- uczę się zdrowego odżywiania
- dbam o cerę
- PIJĘ DUŻO WODY
venealin jest offline  
Stary 2010-10-01, 11:20   #1735
Provocateur
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
można tu wstawić link... a nie lepiej kupić hydrolat oczarowy? czysta natura, 0 alkoholu... np tu:
http://biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
Jak wstawiłam link z DOZU-u to mi go wykropkowało
Wiem gdzie mogę kupić hydrolat,ale nie mam tyle pieniędzy zeby wydawac 11 zł za przesyłkę i cena wychodzi 2 razy wyższa, dlatego pytam o ten hydrolat z dozu, mogłas przy okazji napisac co o nim myslisz.
Stary 2010-10-01, 11:44   #1736
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziękuje zaodp z której ze stron zamawiasz oleje?
Głównie z Mazideł, bo tam najczęściej zamawiam i największy wybór. Ale próbowałam z większości sklepów z półproduktami. I jak najmniej podchodzą mi oleje z BU tak najbardziej właśnie z Mazideł i Naturalisa.
Ale generalnie wszystkie są w porządku

Cytat:
Cytat:
Jak wstawiłam link z DOZU-u to mi go wykropkowało
Wiem gdzie mogę kupić hydrolat,ale nie mam tyle pieniędzy zeby wydawac 11 zł za przesyłkę i cena wychodzi 2 razy wyższa, dlatego pytam o ten hydrolat z dozu, mogłas przy okazji napisac co o nim myslisz.
Jak dla mnie i tak bardziej opłaca się kupić hydrolat, czy to z Mazideł czy BU. Ten Twój spray oczarowy kosztuje 9,50zł za 50ml, wg mnie to dużo, a 50ml na długo Ci nie starczy . Więc jęsli Twoja skóra lubi oczar to kup większą ilość hydrolatu - jest on dużo tańszy niż ten spray, bo 3,60zł za 50ml na Mazidłach, a na pewno lepszy.
Mała kalkulacja :
Spray oczarowy 50ml - 9,50zł
Spray oczarowy 100ml (2x50) - 19zł
Hydrolat oczaowy 50ml - 3,60+11(przesyłka) = 14,60zł
Hydrolat oczarowy 100ml - 5,95 +11 = 16,95zł

Natomiast sam ten płyn oczarowy trudno jest ocenić nie używając. 14% alkoholu to sporo, ale jeśli nie jesteś naczynkowcem, nie masz wrażliwej skóry jak dla mnie możesz spróbować ten spray . Rozcieńczać go nie ma sensu, bo alkohol jeśli ma Ci wyrządzić jakąś krzywdę to nawet w rozcieńczeniu to zrobi, za to sam wyciąg z oczaru będzie miał dużo mniejszą szansę działania.
aeronauta jest offline  
Stary 2010-10-01, 13:13   #1737
Provocateur
Rozeznanie

Dzięki, zamówilam ten spray i zobacze jak bedzie działał, dzieki za info zeby nie rozcienczac.Na mazidlach i BU robie tez zakupy,ale wlasnie niedawno kupilam i jak na razie niczego mi nie brakuje, a zapasów nie znosze robic, dlatego nie chciałam oddzielnie kupować samego hydrolatu
Stary 2010-10-02, 17:08   #1738
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Para mi jeszcze z głowy bucha , uprzejmie donoszę co wymyśliłam , proszę o uwagi troche jeszcze skarbow mam więc jakies zmiany są mozliwe :

Hydrolat z róży 55%
żel hialuronowy 1,5%
ekstrakt z jabłka 5%
RKM 5%
D pantenol 5%
niacynamid 5%
guma ksantanowa 0,5%
olej z róży pizmowej 20 %
SLP 3%
Kurza stopa wszystko szło dobrze przy mieszaniu pierwszego serum aż doszło do pantenolu. Pomyliłam się i dodałam go dwa razy wiecej niż było trzeba .Wyszło wiec sporo wiecej niż zalecane max 5% .Co tu robić ? Zostawić jak jest i nakładać ? Czy pododawać wszystkiego dwa razy wiecej . Troche się obawiam , że składniki sie nie połączą gdy już dodałam część olejową do wodnej . Jak uratować to serum ?
Doświadczone "mieszaczki " proszę o pomoc
Stary 2010-10-02, 17:13   #1739
eyelash69
Raczkowanie

Witam z góry przepraszam ,ale nie mam czasu czytać teraz wszytskich wiadomości ,więc prosze nie krzyczeć mAm pytanie otóż jaki porponujecie olejek aby zmniejszył łojotok oraz nawilżył cerę ? prosze o odpowiedź
jak tylko znajde czas obiecuje ,ze przeczytam od deski do deski żeby nie zaśmiecać pytaniami
eyelash69 jest offline  
Stary 2010-10-03, 08:35   #1740
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez venealin Pokaż wiadomość

Jeszcze jedna sprawa. Mam "olejek" pod prysznic, który z olejkiem ma de facto niewiele wspólnego - łącznie z działaniem. Bardzo podoba mi się jego zapach - to chyba jedyny atut.
Czy macie jakiś pomysł czym go ulepszyć, żeby poza zapachem miał też dobry wpływ na skórę?
Nie wiem jak go ulepszyc, ale jak Ci się skończy, to kup olejek od prysznic Isany
Charlotte95 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości