Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-24, 07:25   #2071
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja mam takie pytanie.. Czy można do oleju lub maceratu np brzozowego dodać konserwantu, żeby nie musiał stać w lodówce? Np ten: http://www.zrobsobiekrem.pl/?290,feog lub ten: http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=37 który byłby lepszy?
(Mam to samo pytanie odnośnie płynu micelarnego z ZSK. Czy też mogę go zakonserwować, żeby stał poza lodówką? )
i zapomniałam o jeszcze jednym. Może lepszym pomysłem byłoby zakonserwować takie szybkie serum: HA + olej? Z racji tego, że te konserwanty rozpuszczają się w wodzie?

Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-03-24 o 07:28
jp91 jest offline  
Stary 2011-03-24, 11:03   #2072
tintalle
Przyczajenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Właśnie przygotowuję zamówienie na Mazidłach i pojawiło się jeszcze jedno pytanie jako, że chciałabym zamówić kilka różnych olejów, których zużycie zajmie mi trochę czasu, chciałabym dodać do nich jakiś antyutleniacz. Waham się między ekstraktem z rozmarynu a witaminą E, która jest jednak w bazie z oleju sojowego, a nie mam pojęcia, czy on nie może jednak zapchać? Zdaję sobie sprawę, że dodałabym do właściwego oleju śladową ilość, ale ciekawi mnie to
tintalle jest offline  
Stary 2011-03-24, 13:43   #2073
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie.. Czy można do oleju lub maceratu np brzozowego dodać konserwantu, żeby nie musiał stać w lodówce? Np ten: http://www.zrobsobiekrem.pl/?290,feog lub ten: http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=37 który byłby lepszy?
(Mam to samo pytanie odnośnie płynu micelarnego z ZSK. Czy też mogę go zakonserwować, żeby stał poza lodówką? )
i zapomniałam o jeszcze jednym. Może lepszym pomysłem byłoby zakonserwować takie szybkie serum: HA + olej? Z racji tego, że te konserwanty rozpuszczają się w wodzie?
Zadałaś ciekawe pytanie, sama sie nad tym zastaniawiałam i ...
Chemikiem nie jestem, ale tak na chłopski rozum to nic nie da, oleje trzymasz w lodówce żeby chronic je przed ciepłem i swiatłem słonecznym, co zabezpiecza je przed szybkim jełczeniem, a jełczenie wynika z utleniania sie kwasów tłuszczowych głównie pod wpływem np. tlenu. Konserwanty zapobiegają rozwojowi bakterii czy grzybów, chociaż one tez dokładają sie do rozkładu kwasów tłuszczowych. Spotkałam sie z radą żeby dorzucic troche wit. E albo innego antyoksydanta (rozpuszczalnego w olejach oczywiście) do oleju żeby opóźnić utlenianie.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Jeżeli jest woda to koniecznie konserwuj, szczególnie jeśli masz zamiar zrobić większą ilość niż na max. dwa tyg.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-24 o 13:35
hey jest offline  
Stary 2011-03-24, 14:16   #2074
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam ,że macerat brzozowy ma właściwości likwidujące plamy i przebarwienia.
Ponoc dobrze rozjasniaja brzoza biala i pietruszka. Z domowych przepisow znam ten na okłady z pietruszki.

Drobno posiekaną natkę pietruszki zalej szklanką gorącej wody i odstaw na 20-30 minut. Gazę nasączoną odcedzonym naparem nakładaj na przebarwienia na 5-10 minut. Natkę można zmieszać z łyżką jogurtu naturalnego, dodać kilka kropli soku z cytryny i nałożyć na 15-20 minut.

Domowe sposoby dzialaja - niestety trzeba byc cierpliwym i sumiennym - pierwsze efekty zobaczymy po dwoch, trzech miesiacach.

TU wiecej przepisow
TU o brzozie i nie tylko
Stary 2011-03-24, 20:19   #2075
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zadałaś ciekawe pytanie, sama sie nad tym zastaniawiałam i ...
Chemikiem nie jestem, ale tak na chłopski rozum to nic nie da, oleje trzymasz w lodówce żeby chronic je przed ciepłem i swiatłem słonecznym, co zabezpiecza je przed szybkim jełczeniem, a jełczenie wynika z utleniania sie kwasów tłuszczowych głównie pod wpływem np. tlenu. Konserwanty zapobiegają rozwojowi bakterii czy grzybów, chociaż one tez dokładają sie do rozkładu kwasów tłuszczowych. Spotkałam sie z radą żeby dorzucic troche wit. E albo innego antyoksydanta (rozpuszczalnego w olejach oczywiście) do oleju żeby opóźnić utlenianie.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Jeżeli jest woda to koniecznie konserwuj, szczególnie jeśli masz zamiar zrobić większą ilość niż na max. dwa tyg.
O dziękuję bardzo też tak myślałam, że konserwowanie oleju nic nie da... Ale serum to chyba co innego Tylko jaki i ile dodać tego konserwantu... Jakieś propozycje?

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:29   #2076
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
O dziękuję bardzo też tak myślałam, że konserwowanie oleju nic nie da... Ale serum to chyba co innego Tylko jaki i ile dodać tego konserwantu... Jakieś propozycje?
Poczytaj sobie opisy konserwantów na Mazidłach i ZSK, wybierz ten który pasuje ci najbardziej. Co do stężenia, to wszędzie masz podany zalecany zakres, np. Optiphen na Mazidłach ma jeszcze podany podział na typy kosmetyków, w twoim przypadku, emulsji, to bedzie 0,5-0,7%. Chociaż ja bym chyba wybrała DHA BA z ZSK, bo wydaje sie być najłagodniejszy.

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-24 o 20:34
hey jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:34   #2077
jp91
Wtajemniczenie

Hey - dziękuję Ci bardzo spróbuję coś ukręcić

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-24, 20:45   #2078
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Hey - dziękuję Ci bardzo spróbuję coś ukręcić
Sama jestem poczatkująca w tej materii, ale mam nadziej że na coś ci sie przydam

Przypomniała mi sie jedna rzecz:
Zmierz pH, bo np. ten DHA BA jest stabilny w zakresie poniżej 7, a przy takim Optiphenie nie musisz sie o to martwić

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-24 o 20:51
hey jest offline  
Stary 2011-03-24, 21:06   #2079
93paulina
Rozeznanie

GG do 93paulina

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
a działa na cerę?
Bo dla mnie to nowość.
Na paznokcie i włosy - ok, ale skóra?
Oświećcie mnie jakoś
U mnie działa bardzo dobrze, ogranicza rozwój wszystkich pryszczy, zaskórniaków. Cera jest spokojniejsza. Nic nie zapycha. Stosuję już ze 2, 3 tygodnie i pomaga!

Julianka_7007, na razie nie wysusza, na szczęście, nic nie zapycha, cera jest odżywiona. Stosuję Brevoxyl i dzięki olejowi nie wyskakują mi żadne gule itp., co wcześniej po tym kremie mi się zdarzało (przez wysuszenie). Rano nakładam dużo kremu Alantan Dermoline i cera (tfu tfu, nie zapeszyć!) polepszyła się.

I polecam olejek herbaciany - jeśli coś zadrapię, wycisnę czasem (niestety) to po przetarciu tym olejkiem wszystko szybciej się goi. Lekko zasusza, nie wdaje się stan zapalny. Świetna sprawa, chociaż pachnie okropnie...

Edytowane przez 93paulina
Czas edycji: 2011-03-24 o 21:10
93paulina jest offline  
Stary 2011-03-24, 22:42   #2080
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Witajcie Dziewczyny czy ktoras wie ,ma przepis jak samemu zrobic"DOMOWEJ ROBOTY" - HYDROLAT poszukuje i poszukuje i nic nie moge znalesc (mam cere wrazliwa )Babrdzo byla bym wdzieczna za przepis
Polski Bursztyn jest offline  
Stary 2011-03-25, 01:06   #2081
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
U mnie działa bardzo dobrze, ogranicza rozwój wszystkich pryszczy, zaskórniaków. Cera jest spokojniejsza. Nic nie zapycha. Stosuję już ze 2, 3 tygodnie i pomaga!
Paulina, codziennie stosujesz?

Aaa i to Ty mi poleciłaś Alantan Dermoline, tak?
Bo już nie pamiętam
Stary 2011-03-25, 19:50   #2082
jp91
Wtajemniczenie

[QUOTE I polecam olejek herbaciany - jeśli coś zadrapię, wycisnę czasem (niestety) to po przetarciu tym olejkiem wszystko szybciej się goi. Lekko zasusza, nie wdaje się stan zapalny. Świetna sprawa, chociaż pachnie okropnie... [/QUOTE]

I ja też się przyłączam do zachwytów nad olejkiem herbacianym. Śmierdziel z niego straszny - nikt go nie lubi w moim mieszkaniu, ale jest genialny i warto się przemęczyć Jak tylko zaczyna coś mi wyskakiwać to smaruję olejkiem i rano nie pamiętam gdzie to było Polecam każdemu! Ponoć najlepszy jest olejek z firmy Kej... Ja mam jakiś inny, ale też się sprawdza świetnie

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-25, 21:06   #2083
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
[QUOTE I polecam olejek herbaciany - jeśli coś zadrapię, wycisnę czasem (niestety) to po przetarciu tym olejkiem wszystko szybciej się goi. Lekko zasusza, nie wdaje się stan zapalny. Świetna sprawa, chociaż pachnie okropnie...
I ja też się przyłączam do zachwytów nad olejkiem herbacianym. Śmierdziel z niego straszny - nikt go nie lubi w moim mieszkaniu, ale jest genialny i warto się przemęczyć Jak tylko zaczyna coś mi wyskakiwać to smaruję olejkiem i rano nie pamiętam gdzie to było Polecam każdemu! Ponoć najlepszy jest olejek z firmy Kej... Ja mam jakiś inny, ale też się sprawdza świetnie[/QUOTE]

Ale czy macie na myśli olejek eteryczny z drzewa herbacianego, czy macerat herbaciany??

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-03-25, 21:17   #2084
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
I ja też się przyłączam do zachwytów nad olejkiem herbacianym. Śmierdziel z niego straszny - nikt go nie lubi w moim mieszkaniu, ale jest genialny i warto się przemęczyć Jak tylko zaczyna coś mi wyskakiwać to smaruję olejkiem i rano nie pamiętam gdzie to było Polecam każdemu! Ponoć najlepszy jest olejek z firmy Kej... Ja mam jakiś inny, ale też się sprawdza świetnie
Ale czy macie na myśli olejek eteryczny z drzewa herbacianego, czy macerat herbaciany??[/QUOTE]
olejek olejek
Dziewczynki, a pomóżcie mi wymyślić jakieś cudo dla Mamy. Mama niestety dużo pali co widać na jej cerze, jest po 50 i cerę ma naczynkową. Pomyślałam o tym by zrobić takie serum: macerat z kasztanowca, HA, Niacynamid. Powinno działać na naczynka, nawilżać i rozjaśniać cerę. Jak myślicie?

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-25, 23:00   #2085
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczynki, a pomóżcie mi wymyślić jakieś cudo dla Mamy. Mama niestety dużo pali co widać na jej cerze, jest po 50 i cerę ma naczynkową. Pomyślałam o tym by zrobić takie serum: macerat z kasztanowca, HA, Niacynamid. Powinno działać na naczynka, nawilżać i rozjaśniać cerę. Jak myślicie?
Może dorzuć jeszcze wit. C w formie olejowej albo SAP, chociaż pewnie najlepszy byłby kwas askorbinowy, ale to mocniejsze i mniej wygodne w użytkowaniu lub/i jeszcze jakiś antyoksydant

hey jest offline  
Stary 2011-03-26, 08:10   #2086
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Dziewczyny coraz bardziej uwielbiam olej z czarnuszki, buzia całkiem wyleczona dosłownie nie mam nic na twarzy(oprócz czerwonych plamek po wyciskaniu) a jeszcze do niedawna wyskakiwały mi ropne gule które siedziały miesiąc na twarzy. Smaruję nim całą buzie mieszając kilka kropel z kremem ziaja med, po prostu cud się stał. Ciekawam tylko czy gdybym przestała używać oleju to problem by wrócił?

PanzerKitty jest offline  
Stary 2011-03-26, 09:52   #2087
93paulina
Rozeznanie

GG do 93paulina

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Paulina, codziennie stosujesz?

Aaa i to Ty mi poleciłaś Alantan Dermoline, tak?
Bo już nie pamiętam
Tak, codziennie.
Możliwe, że to ja bo od dłuższego czasu używam, ale nie pamiętam dokładnie.
Stary 2011-03-26, 10:26   #2088
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Może dorzuć jeszcze wit. C w formie olejowej albo SAP, chociaż pewnie najlepszy byłby kwas askorbinowy, ale to mocniejsze i mniej wygodne w użytkowaniu lub/i jeszcze jakiś antyoksydant
no to jak witaminka C to i q10 chyba przydałoby się sypnąć? Można też witaminę E... Ale byłoby pięknie gdyby ktoś mi to podał w dokładnych proporcjach Myślałam o takim zestawieniu:
60% maceratu z kasztanowca
5% niacynamidu
23% HA
10% olejowej witaminy C
1% koenzymu Q10
1% optiphen plus

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Dziewczyny coraz bardziej uwielbiam olej z czarnuszki, buzia całkiem wyleczona dosłownie nie mam nic na twarzy(oprócz czerwonych plamek po wyciskaniu) a jeszcze do niedawna wyskakiwały mi ropne gule które siedziały miesiąc na twarzy. Smaruję nim całą buzie mieszając kilka kropel z kremem ziaja med, po prostu cud się stał. Ciekawam tylko czy gdybym przestała używać oleju to problem by wrócił?
Jak Ci tak służy i lubisz go to po co masz go odstawiać? Chyba, że bardzo chcesz to zrób to stopniowo i wracaj do niego od czasu do czasu A używasz czegoś jeszcze z mazideł czy tylko tego oleju? Może poprawa stanu cery to efekt wielu kosmetyków

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-26, 14:28   #2089
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
no to jak witaminka C to i q10 chyba przydałoby się sypnąć? Można też witaminę E... Ale byłoby pięknie gdyby ktoś mi to podał w dokładnych proporcjach Myślałam o takim zestawieniu:
60% maceratu z kasztanowca
5% niacynamidu
23% HA
10% olejowej witaminy C
1% koenzymu Q10
1% optiphen plus
Zmniejsz ilość oleju i dodaj jakiś hydrolat w którym rozpuścisz niadynamid, HA i konserwant i wg mnie potrzebujesz jeszcze emulgatora, chyba że mama bedzie sobie mieszać jednorazowe porcje, ale sądzac po konserwancie to nie

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-26 o 14:31
hey jest offline  
Stary 2011-03-26, 15:11   #2090
szpilki na giewoncie
Raczkowanie

Hej
zastanawiam sie nad kupnej jakiegos olejku do twarzy, zastanawiam sie tylko czy mozna go stosowac samego bezpośrednio na cerę? czy trzeba z czyms mieszać, i jeżeli mam skóre mieszana a odwodnipona to nie zrobi mi on krzywdy?, potrzebuje czegos mocno nawilżajacego. i stosowanie co dziennie na cała noc bedzie dobre?

Proszę o cenne rady

Pozdrawiam
szpilki na giewoncie jest offline  
Stary 2011-03-26, 19:36   #2091
stellla
Rozeznanie

Sklepowe oleje spożywcze z delikatesów do celów kosmetycznych?

Zastanawia mnie, czy można w celach kosmetycznych, np. do produkcji olejków do ciała, kremów do twarzy stosować zimnotłoczone oleje z delikatesów - olej słonecznikowy, olej lniany, olej z pestek winogron... Normalnie za 50-100 ml takich olejów, ale przeznaczonych do celów kosmetycznych płaci się w różnych sklepach zielarskich czy kosmetycznych kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt zł.
stellla jest offline  
Stary 2011-03-26, 20:08   #2092
Yonia12
Raczkowanie

Dot.: Sklepowe oleje spożywcze z delikatesów do celów kosmetycznych?

Myślę, ze tak. Aczkolwiek najlepiej wybieraj te z I tłoczenia. Ja bym brała np. olej z oliwek.

Wiesz, w aptece do receptury (robienia leków recepturowych np. maści) kupuje się nierzadko oleje w sklepie. Nie, ze zawsze, nie że wszystkie, ale czasami tak.
Yonia12 jest offline  
Stary 2011-03-26, 20:17   #2093
hey
Wtajemniczenie

Można, te do celów spożywczych powinny być wyższej jakości niż kosmetyczne, ale nie konieczenie są standaryzowane do konkretego profilu kwasów tłuszczowych itp.

hey jest offline  
Stary 2011-03-26, 20:36   #2094
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szpilki na giewoncie Pokaż wiadomość
Hej
zastanawiam sie nad kupnej jakiegos olejku do twarzy, zastanawiam sie tylko czy mozna go stosowac samego bezpośrednio na cerę? czy trzeba z czyms mieszać, i jeżeli mam skóre mieszana a odwodnipona to nie zrobi mi on krzywdy?, potrzebuje czegos mocno nawilżajacego. i stosowanie co dziennie na cała noc bedzie dobre?

Proszę o cenne rady

Pozdrawiam
Musisz wejść na jakąś stronę sklepu np mazidla lub inna i zapoznac sie z opisem kazdego oleju. Wtedy bedziesz wiedziała wszystko o co pytasz. A tak poza tym, to ten watek jest ogromna kopalnia wiedzy i zachęcam do przeczytania go w calosci, wtedy będziesz wiedziała wszystko Pozdrawiam!
P.S. Pewnie za wiele Ci nie pomogłam, ale uwierz mi, kiedy przeczytasz opis każdego oleju to będziesz wiedziała, które Ci pasują. A potem drogą prób i błędów będziesz wiedziała, który jest absolutnie najlepszy

jp91 jest offline  
Stary 2011-03-26, 22:20   #2095
*Basia*
Mod-Śnieżynka

Oleje spożywcze można stosować do pielęgnacji włosów. Świetnie sprawdzają się w tej roli. Jest na ten temat cały wątek.

*Basia* jest offline  
Stary 2011-03-26, 23:22   #2096
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

W wątku olejowym było sporo dyskusji o wykorzystaniu takich olejów w pielęgnacji. Jedne z popularniejszych olejów do tego stosowanych to te z oleofarmu, ale nadaje się wiele olejów sprzedawanych w sklepach ze zdrową żywnością, czy w delikatesach.
Zwróciłabym tylko uwagę na sposób ich przechowywania - te, które stoją w jasnych butelkach na podświetlonej półce, czy w słońcu tracą swoje właściwości i łatwiej jełczeją.
Wybieraj oleje w ciemnych butelkach, schowane w jakimś ciemnym kącie
Albo kupuj w sklepach internetowych producentów. Powinny być świeższe i lepiej przechowywane. Teraz jest dobra pogoda na transport olejów i innych półproduktów - nie ma mrozów, ani upałów, których żaden z tych produktów nie lubi. Sama mam zamiar zakupy olejowo-półproduktowe zrobić zanim zrobi się naprawdę gorąco, a kolejne dopiero jesienią
Elfia4 jest offline  
Stary 2011-03-27, 19:29   #2097
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

Czy któraś z Was stosuje olej z czarnej porzeczki? nakładacie solo czy z żelem HA?w jakich proporcjach? zastanawiam się,czy to on mnie zapchał,czy tamanu
Stary 2011-03-27, 19:42   #2098
szpilki na giewoncie
Raczkowanie

Hej

tak czytałam opisy niektórych olejów, tylko że nie bardzo rozumiem i nie pisało nic czy można stosować bezpośrednio (samo) na skórę, nie chciałabym sobie zrobić krzywdy. Ale staram sie poczytać ten wątek, ale jeżeli ktos by był tak miły i mi odpowiedział to byłabym wdzieczna
szpilki na giewoncie jest offline  
Stary 2011-03-27, 19:55   #2099
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
tak czytałam opisy niektórych olejów, tylko że nie bardzo rozumiem i nie pisało nic czy można stosować bezpośrednio (samo) na skórę, nie chciałabym sobie zrobić krzywdy. Ale staram sie poczytać ten wątek, ale jeżeli ktos by był tak miły i mi odpowiedział to byłabym wdzieczna
Np na ZSK wszedzie pisze "koncentracja w kosmetyku": i tu najczęściej do 100% a jak nie, to może byc wyjaśnione dlaczego; na Mazidlach jest rubryka "sugerowane stężenie" i tam szukaj informacji.
Olejami sobie wielkiej krzywdy nie zrobisz, ale moga Cie zapchać

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-03-27 o 19:57
hey jest offline  
Stary 2011-03-27, 19:57   #2100
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Hej

Ja olej nakładam na wilgotną skórę mieszając z kremem lub HA , próbowałam na samą skórę ale buzia strasznie się świeci. Olej zmieszany z kremem lub HA lepiej się wchłonie w skórę niż nałożony sam

PanzerKitty jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości