Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-06, 12:57   #2161
Weroniczka_
Przyczajenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jaki olejek możecie mi polecić, waszym zdaniem który jest najlepszy ?
Weroniczka_ jest offline  
Stary 2011-05-06, 13:03   #2162
grazkako
Zadomowienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Weroniczka_ Pokaż wiadomość
Jaki olejek możecie mi polecić, waszym zdaniem który jest najlepszy ?
Witaj Weroniczka_ to zależy jaką masz cere jakie z nią problemy (tfu , tfu ) i czego oczekujesz .
Stary 2011-05-06, 13:33   #2163
Aventia
Raczkowanie

Poratujcie proszę laika
Chciałabym zacząć używać mocznik i niacynamid. Czy oba te produkty mogę po prostu dodać do hydrolatu lub żelu HA z olejem? I mniej więcej ile? (chodzi mi o to ile kropel witaminy na np 50 ml hydrolatu, albo na jednorazowe nałożenie żelu, oraz czy mocznik mogę tak rozpuścić od razu w hydrolacie/żelu i również ile go powinno być). Zastanawiałam się też nad dodaniem szczypty mocznika do kremu nawilżającego, ale również nie wiem czy mogę w ten sposób postąpić.
Z góry dziękuję za pomoc
Aventia jest offline  
Stary 2011-05-06, 20:55   #2164
fafulja
Przyczajenie

hej! chciałabym ukręcic olejek myjący na wzót tego BU, ale mam problem z nierafinowanym zimnotłoczonym olejem słonecznikowym. czy zamiast niego bazę olejku mże stanowić zimnotłoczona oliwa z oliwek, z pierwszego tłoczenia?
fafulja jest offline  
Stary 2011-05-07, 22:56   #2165
Aiszka1
BAN stały

Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Zawsze wyszukujemy dobrych naturalnych specyfikow to z Indi,Arabi.. a okazuje sie ze nasze naturalne oleje nniedoceniamy tak wlasnie jest z olejem z pestek malin jest naprawde swietny moim zdaniem . Moze tez ktos go uzywa ? i moze cos na jego temat powiedziec?

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-05-07 o 22:57
Aiszka1 jest offline  
Stary 2011-05-07, 23:39   #2166
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Wiesz kazdy wybiera to co lubi;d Jezeli komus odpowiada produkt zza granicy to dlaczego nie?:P

Odnosnie oleju z pestek malin to jest to zaraz obok oleju tamanu moj ulubiony olej do twarzy. Mieszam go sobie z zelem hialuronowym albo z kremem ,klade przewaznie na noc,bo wtedy ma czas zeby sie wchlonal,na dzien jest dla mnie za ciezki i pozostawia tlusta warstwe. Skora rano jest wygladzona,rozjasniona, nawilzona ,koloryt sie ujednolica. Ogolnie odkad go uzywam to moja cera wyglada znacznie zdrowiej
pseudofeministka jest teraz online  
Stary 2011-05-08, 00:00   #2167
dziolcha86
Zadomowienie

hej,

czy możecie polecić olejek do mycia twarzy, olej i hydrolat, który najbardziej nawilża?
Stary 2011-05-09, 18:29   #2168
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
hej! chciałabym ukręcic olejek myjący na wzót tego BU, ale mam problem z nierafinowanym zimnotłoczonym olejem słonecznikowym. czy zamiast niego bazę olejku mże stanowić zimnotłoczona oliwa z oliwek, z pierwszego tłoczenia?
Oliwa może być za ciężka. A jaki masz problem z olejem? Polecam BIO Marki Carrefour - tani. Ja go mieszam z olejem rycynowym.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Odnosnie oleju z pestek malin to jest to zaraz obok oleju tamanu moj ulubiony olej do twarzy. Mieszam go sobie z zelem hialuronowym albo z kremem ,klade przewaznie na noc,bo wtedy ma czas zeby sie wchlonal,na dzien jest dla mnie za ciezki i pozostawia tlusta warstwe. Skora rano jest wygladzona,rozjasniona, nawilzona ,koloryt sie ujednolica. Ogolnie odkad go uzywam to moja cera wyglada znacznie zdrowiej
A ja nie znoszę jego zapachu i cieszę się, że miałam tylko próbkę, która się kończy. Podobnie mam z porzeczkowym.
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-10, 08:27   #2169
fafulja
Przyczajenie

Ineso dziękuję za podpowiedz, faktycznie w carrefourze nie szukałam . na próbke ukręciłam z 50 ml oliwy i na tę chwilę nawet mi pasuje, ale zobaczymy czy nie zapcha. dodałam olejek z szałwii i zapach mnie powala na kolana
fafulja jest offline  
Stary 2011-05-10, 11:38   #2170
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
caffeine jest offline  
Stary 2011-05-10, 15:16   #2171
fafulja
Przyczajenie

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie pops€ł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie popsuł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie popsuł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje

przepraszam za powtorzenie tresci - chciałam edytować literówki, ale okazuje się, że zostaje wszytsko więc błedy niestety tez

Edytowane przez fafulja
Czas edycji: 2011-05-10 o 15:18 Powód: dopisek
fafulja jest offline  
Stary 2011-05-10, 15:25   #2172
cheloni
Raczkowanie

No moze oczarowy to nie jest najpiekiejszy zapach ale mnie w sumie nie przeszkadza (ale jak miziam nim mojego faceta to narzeka, kwestia gustu), jego dzialanie wynagradza mi te meki
cheloni jest offline  
Stary 2011-05-10, 19:35   #2173
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Ineso dziękuję za podpowiedz, faktycznie w carrefourze nie szukałam . na próbke ukręciłam z 50 ml oliwy i na tę chwilę nawet mi pasuje, ale zobaczymy czy nie zapcha. dodałam olejek z szałwii i zapach mnie powala na kolana
Powala pozytywnie? bo ja znów szukam inspiracji co dodać do mojego następnego - do tej pory dawałam herbaciany, ale mam już dość tego zapachu. Cytrusów się boję, bo słońce. A szałwię akurat mam.
Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
Ja się raz zraziłam do hydrolatów z ZSK, ale to było dawno - miały takie wąskie wysokie butelki, z obleśnymi kwaiatami narysowanymi i kolorowymi zakrętkami - nadal tak jest? Rumiankowy śmierdział, trochę jak zaparzona herbata z miodem, ale to był mocny zapach, mało naturalny. W porównaniu do rumianku z BU, który pachniał leciutko świeżo wysuszonym rumiankiem - doznałam szoku i więcej się na ZSK nie zdecydowałam. Czasem teraz rozważam (bo ZSK to mój ulubiony mazidłowy kram) ale się boję.
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-10, 20:15   #2174
RougeAddict
Raczkowanie

Cytat:
hej dziewczyny!

Ja też mam hydrolat oczarowy z ZSK i pachnie jakby kwiatowo. Nie każdy musi lubić taki zapach, zwłaszcza że jest bardzo intensywny. Na pewno nie ma chemicznego dworcowo-fryzjerskiego zapachu, więc może Twój faktycznie się popsuł np. dlatego że był przechowywany przez pocztę w cieple itp.
RougeAddict jest offline  
Stary 2011-05-10, 21:32   #2175
durka
Raczkowanie

Cytat:
hej dziewczyny!

Ja miałam z BU i z Mazideł wersję eko i to dwa różne zapachy
Ten z BU jest destylowany z kwiatów, liści i kory a z mazideł tylko z kwiatów i pachnie tak słodkawo, delikatnie i bardziej nawilża - moim zdaniem
z ZSK nie miałam
durka jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:00   #2176
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Na opdstawie jakiego przepisu robiłaś sobie ten olejek myjący? ;>
Ishani jest offline  
Stary 2011-05-10, 22:15   #2177
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Na opdstawie jakiego przepisu robiłaś sobie ten olejek myjący? ;>
np. ZSK=>olejki hydrofilne
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-13, 16:54   #2178
Aventia
Raczkowanie

Co myślicie o zmieszaniu masła shea z kakaowym i dodaniu do tego oleju jojoba, żeby nie było twarde? Dobry pomysł? Czy lepszy będzie jakiś inny olej? Nie ukrywam, że jojoba mi zalega w lodówce, ale w razie czego chętnie dokupię jakiś inny, np kokosowy, co by się zapachy ładnie komponowały

A przy okazji mogę się pochwalić, że moja skóra polubiła połączenie żelu HA z pantenolem i oleju z róży rdzawej. W koszuku na ZSK kolejne oleje: z pestek arbuza, śliwkowy i ze słodkich migdałów. Miałam straszną ochotę na truskawkę, ale nie ma chwilowo
Aventia jest offline  
Stary 2011-05-13, 17:03   #2179
Megi0912
Przyczajenie

używałyście kiedyś hydrolatu oczarowego albo różanego??
Megi0912 jest offline  
Stary 2011-05-13, 17:05   #2180
Aventia
Raczkowanie

Oba fajne, oczarowy pięknie pachnie (mam z ZSK), różę tylko damasceńską (ciężki, słodki zapach - mi się podoba, ale niektórym nie) - działanie dla mnie lepsze niż oczar (mam dość suchą i wrażliwą skórę, niekiedy z niespodziankami). Stosuję zamiennie.
Aventia jest offline  
Stary 2011-05-14, 13:32   #2181
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Ja też mam hydrolat oczarowy z ZSK i pachnie jakby kwiatowo. Nie każdy musi lubić taki zapach, zwłaszcza że jest bardzo intensywny. Na pewno nie ma chemicznego dworcowo-fryzjerskiego zapachu, więc może Twój faktycznie się popsuł np. dlatego że był przechowywany przez pocztę w cieple itp.

Zastanawiałam się po czym poznać że hydrolat sie popsuł, w sumie odbieranie zapachu to kwestia bardzo indywidualna. Ten który kupiłam na pewno nie jest kwiatowy... tyle się naczytałam o pięknym zapachu oczaru a tu taka klapa

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja miałam z BU i z Mazideł wersję eko i to dwa różne zapachy
Ten z BU jest destylowany z kwiatów, liści i kory a z mazideł tylko z kwiatów i pachnie tak słodkawo, delikatnie i bardziej nawilża - moim zdaniem
z ZSK nie miałam
Chyba się skuszę na wersje eko, muszę tylko sprawdzić jak długo można ja przechowywać. Może to konserwant tak strasznie śmierdzi? Wyczuwam zapach chemii w produktach spożywczych, rzadko jem coś przetworzonego, może to o to chodzi?
Miałam już niezliczone ilości eko-specyfików w mojej łazience, ale jeszcze żaden zapach tak mnie nie odrzucał... coś jest nie tak z tym oczarem.
caffeine jest offline  
Stary 2011-05-14, 13:38   #2182
aniolusiek_
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam już niezliczone ilości eko-specyfików w mojej łazience, ale jeszcze żaden zapach tak mnie nie odrzucał... coś jest nie tak z tym oczarem.
ja miałam z BU i może nie powalał ale dla mnie ok teraz mam z naturalisa i po prostu śmierdzi

aniolusiek_ jest offline  
Stary 2011-05-15, 20:05   #2183
Martynkkaaa
Raczkowanie

Dziewczyny, ratujcie!

Mam 23 lata. Zaczęłam stosować oleje, bo nie mogę znaleźć kremu, który by mi odpowiadał. Mam tłustą strefę I (nos i broda, czoło suche jak pieprz). Poza tym mam strasznie przesuszona twarz. Od czasu jak nie używam kremów nie mam też pryszczy, niestety grudki na brodzie zostały i nie wiem co z nimi zrobić. Oleje i kwas hialuronowy nie załatwiły jednak problemu przesuszenia. Zaczęłam dodawać odrobinę mocznika, ale chyba mnie podrażnia. Chciałabym zamówić coś, co świetnie nawilża, nie zapycha i można tego używać w jakiś prosty sposób. Niestety na kręcenie kremów nie czuję się na siłach jeszcze. Proszę

Edytowane przez Martynkkaaa
Czas edycji: 2012-10-08 o 10:29
Martynkkaaa jest offline  
Stary 2011-05-15, 21:04   #2184
blackeye79
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Martynkkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratujcie!

Mam 23 lata. Zaczęłam stosować oleje, bo nie mogę znaleźć kremu, który by mi odpowiadał. Mam tłustą strefę I (nos i broda, czoło suche jak pieprz). Poza tym mam strasznie przesuszona twarz. Od czasu jak nie używam kremów nie mam też pryszczy, niestety grudki na brodzie zostały i nie wiem co z nimi zrobić. Oleje i kwas hialuronowy nie załatwiły jednak problemu przesuszenia. Zaczęłam dodawać odrobinę mocznika, ale chyba mnie podrażnia. Chciałabym zamówić coś, co świetnie nawilża, nie zapycha i można tego używać w jakiś prosty sposób. Niestety na kręcenie kremów nie czuję się na siłach jeszcze. Proszę

Nie jest powiedziane,że samo nawilżenie rozwiąże sprawę z przesuszoną skórą, to co ci zostało na twarzy to być może po fluidach, pudrach , spróbuj na początek (np.miesiąc)myć twarz samym babydream-em z rossmana,chodzi mi o tą dużą butlę z pompką, i wtedy zobaczysz czy coś pomoże.Dla mnie bardzo dobrze oczyścił i twarz i ciało właśnie z grudek, jak przestałam się nim myć to i wszystko wróciło :-( więc znów zacznę.Zredukowało też wysuszenie.
Stary 2011-05-16, 06:15   #2185
Martynkkaaa
Raczkowanie

No właśnie jestem pewna, że to nie przez makijaż. Maluję się raczej rzadko. A skórę mam suchą od zawsze, ale ostatnio jak zabrakło nawilżenia w kremie i stosuje oleje to aż się łuszczy. Wcześniej też się łuszczyła, ale nie aż tak :/ dziękuję za odpowiedź
Martynkkaaa jest offline  
Stary 2011-05-16, 22:08   #2186
Ineso
Matka Smoka

Jednak spróbuję hydrolatów z ZSK po raz kolejny (wychodzi mi, że miałam chyba te wersje bułgarskie, bo to takie duże flachy były). Biorę oczar, różę stulistną i migdał. No chyba, że koniecznie muszę spróbować jeszcze jakiegoś?
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-16, 22:11   #2187
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jednak spróbuję hydrolatów z ZSK po raz kolejny (wychodzi mi, że miałam chyba te wersje bułgarskie, bo to takie duże flachy były). Biorę oczar, różę stulistną i migdał. No chyba, że koniecznie muszę spróbować jeszcze jakiegoś?
Ineso, jak jesteś otwarta na nowości to polecam olej z pestek moreli i olej z kiełków pszenicy. Wprawdzie nie lupiłam w ZSK, ale polecam, bo warto
201605090958 jest offline  
Stary 2011-05-16, 22:20   #2188
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ineso, jak jesteś otwarta na nowości to polecam olej z pestek moreli i olej z kiełków pszenicy. Wprawdzie nie lupiłam w ZSK, ale polecam, bo warto
Nie mów nic do mnie o olejach. Wypadają mi z lodówki. Mam totalny szlaban na zakupy
Ineso jest offline  
Stary 2011-05-17, 12:08   #2189
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie mów nic do mnie o olejach. Wypadają mi z lodówki. Mam totalny szlaban na zakupy

Miałam to samo w pewnym momencie, teraz już trochę przerobiłam zużywając je do musów do ciała, olejków do kąpieli itp.
A w temacie hydrolatów polecam Ci NEROLI, choc nei wiem czy jest na ZSK, bo tam bedziesz zamawiac, tak? Neroli pachnie cudnie, niby jest to kwiat pomarańczy, ale z cytrusami nei ma nic wspolnego, taki świeży kwiatowy zapach. Jeśli chodzi o hydrolaty to najfajniejsza oferte maja jednak mazidła, bo nei dość ze wybor duży, ceny bardzo przystępne to w dodatku są różne wielkosci, więc można testowac kupując 50ml buteleczki (o ile dobrze pamiętam po 3,60zl). Ja uwielbiam różę stulistną (ale damascena już mniej), oczar i neroli - głónie za zapachy, bo jednak działanie trudno okreslic jak się uzywa tylu specyfików do twarzy . Migdał niestety nie pachnie wcale, ale jest ok.

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-05-17, 12:13   #2190
Ineso
Matka Smoka

Miałam neroli z BU - zbyt duszące dla mnie
Akuart z ZSK biorę teraz na pół z inna wizażanką flaszki, więc się opłaca. Oczar w razie czego pojdzie we włosy, migdała się nie boję, a róża choć mnie męczy na dłuższą metę - to nadaje się ze względu na ph do wielu toników jak czytałam, więc dlatego.
Z mazidłowych testowałam małe buteleczki, faktycznie dobry pomysł i cena. Miałam bławatkowy, i z głogu. Chyba jeszcze naturalis ma małe - mam stamtąd nagietkowy - też mdlący.
Ineso jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości