Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-14, 08:20   #2341
One_LoVe
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość

Gdzie kupujesz argan?
Ja kupiłam na ZSK.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2011-07-15, 17:12   #2342
paula.cw
Wtajemniczenie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja nie radzę. Raz tak zrobiłam bo nie miałam nic pod algi i po przekłuciu śmierdzi niemiłosiernie rybą i pomimo mycia twarzy żelem do końca dnia ten zapach się utrzymywał :/
paula.cw jest offline  
Stary 2011-07-15, 17:18   #2343
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja nie radzę. Raz tak zrobiłam bo nie miałam nic pod algi i po przekłuciu śmierdzi niemiłosiernie rybą i pomimo mycia twarzy żelem do końca dnia ten zapach się utrzymywał :/

a jakiś pozytywny efekt był?

ja storuje na paznokcie od 2 dni i rzeczywiscie straaaasznie śmierdzi :/

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-07-16, 23:34   #2344
ola_gie
Zakorzenienie

Dziewczyny, a z czym mieszacie oleje, żeby je nakładać np. na ciało? Nie chcę (nie umiem ) robić jeszcze całych balsamów, ale chciałabym sobie przygotować taką odżywczą mieszankę na nogi - mam tam dużo blizn i ranek i zbawienny okazał się olej tamanu aplikowany tak o Powinien się on jednak sprawdzić także w mniejszym stężeniu, dlatego pomyślałam o jakiejś mieszance z olejem kokosowym, a dla nadania konsystencji wosk pszczeli? Plus olejek eteryczny. Tylko czy to ma sens, no i jak to ugryźć od strony proporcji i wykonania? Znalazłam na ZSK (bo stamtąd mam składniki, poza olejem kokosowym), że do wykonania olejowej fazy balsamu bierze się 10% wosku i 45% oleju (czyli podejrzewam, że tu powinnam zastosować tę mieszankę tamanu i kokosa). Ale w części wodnej pojawiają się już różne dziwne specyfiki Da się jakoś zubożyć tę część wodną, pozostawiając np. sam hydrolat i olejek eteryczny? Albo w ogóle zostawić same oleje, tak żeby nie było konieczne przechowywanie w lodówce... Tylko czy wtedy zostać przy proporcjach 10:45 czy nie? Proszę o rady

Tak właśnie.
ola_gie jest offline  
Stary 2011-07-17, 00:23   #2345
justina1985
Raczkowanie

Ja sobie rozpuscilam w gorącej kapieli masło kakaowe i dolałam około 30% oleju z orzecha włoskiego
Fakt jest to tłuste ale mi odpowiada, a po pomsraownaiu to co się nie wchłonie można odcisnąć w ręcznik. Pieknie pachnie samo z siebie, bez oleju eterycznego.
Jest trochę twardawe, trzeba nabierac skrobiac ale to dlatego, ze trzymam w lodówce....dla wszystkiego.

Taka mieszanka trochę brązuje, na czym mi zależało.
justina1985 jest offline  
Stary 2011-07-17, 00:40   #2346
ola_gie
Zakorzenienie

Dzięki za odpowiedź chciałabym w sumie użyć tego wosku, bo specjalnie po to go kupiłam więc może zrobię tak jak w przepisie na balsam, tylko pozostanę przy samej fazie olejowej. Mam zamiar tym smarować tylko łydki na noc i pewnie nie na co dzień, więc tłustość mi nie przeszkadza. Olejku też chcę dodać, bo ma pewne właściwości, na których mi zależy

Tak właśnie.
ola_gie jest offline  
Stary 2011-07-17, 10:39   #2347
Moyraa
Rozeznanie

A czy stosując olejowe oczyszczanie mieszanką olejem jojoba + mecerat z kasztanowca zdzialam coś na naczynka, czy oleje są na tyle krótko na twarzy, że to nic nie da? Boję się położyć mecerat z kasztanowca solo na twarz.
Chyba, że połączę z żelem hialuronowym, wtedy chyba olej powinien mieć mniejszą skłonnosc do zapychania?

(chyba jednak migdał podrażnił mi naczynka mam nadzieję, że to chwilowe tylko.)
Moyraa jest offline  
Stary 2011-07-18, 15:20   #2348
paulownia
Zakorzenienie

Witam ja po mala porade do olejowych ekspertek. Chcialabym wyprobowac na moja mieszana naczynkowa olej z pestek dyni. Jedyne jakie moge znalezc sa spozywcze, oznaczone jako ''toasted'' cokolwiek to znaczy. Ogolnie etykieta informuje ze olej byl poddany dzialaniu temperatury 70 stopni. Czy bedzie sie w ogole nadawal do pielegnacji skory, czy moge go tylko do salaty zuzyc?
Pozdrawiam, i z gory dziekuje za podpowiedzi i sugestie.
paulownia jest offline  
Stary 2011-07-18, 16:14   #2349
pola_m
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a z czym mieszacie oleje, żeby je nakładać np. na ciało? Nie chcę (nie umiem ) robić jeszcze całych balsamów, ale chciałabym sobie przygotować taką odżywczą mieszankę na nogi - mam tam dużo blizn i ranek i zbawienny okazał się olej tamanu aplikowany tak o Powinien się on jednak sprawdzić także w mniejszym stężeniu, dlatego pomyślałam o jakiejś mieszance z olejem kokosowym, a dla nadania konsystencji wosk pszczeli? Plus olejek eteryczny. Tylko czy to ma sens, no i jak to ugryźć od strony proporcji i wykonania? Znalazłam na ZSK (bo stamtąd mam składniki, poza olejem kokosowym), że do wykonania olejowej fazy balsamu bierze się 10% wosku i 45% oleju (czyli podejrzewam, że tu powinnam zastosować tę mieszankę tamanu i kokosa). Ale w części wodnej pojawiają się już różne dziwne specyfiki Da się jakoś zubożyć tę część wodną, pozostawiając np. sam hydrolat i olejek eteryczny? Albo w ogóle zostawić same oleje, tak żeby nie było konieczne przechowywanie w lodówce... Tylko czy wtedy zostać przy proporcjach 10:45 czy nie? Proszę o rady
Ola, żeby połączyć fazę wodną z olejami potrzebujesz emulgatora, inaczej się nie połączą. Więc albo dokup jakiś emulgator, albo zrób samą faze olejową (oleje, masła, wosk i rzeczy rozpouszczalne w tłuszczach).
pola_m jest offline  
Stary 2011-07-18, 16:20   #2350
ola_gie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Ola, żeby połączyć fazę wodną z olejami potrzebujesz emulgatora, inaczej się nie połączą. Więc albo dokup jakiś emulgator, albo zrób samą faze olejową (oleje, masła, wosk i rzeczy rozpouszczalne w tłuszczach).
Bardzo, bardzo Ci dziękuję

Tak właśnie.
ola_gie jest offline  
Stary 2011-07-19, 15:00   #2351
karola_d
Raczkowanie

oleofarm

Witam,
od niedawna staram się kręcić swoje kosmetyki, co bardzo służy szczególnie mojej skłonnej do zapychania cerze
Na twarz używam olejów krokoszowego i konopnego. Kupuję na zsk, jednak ostatnio w markecie zauważyłam takie oleje z oleofarm http://www.oleofarm.pl/oleje-swiata-produkty.html Chciałabym, żeby ktoś mi doradził czy mogę je stosować na twarz. Nadadzą się do kremów? Są dobrej jakości? Czy nie są zanieczyszczone i pochodzące niewiadomo skąd?
karola_d jest offline  
Stary 2011-07-19, 22:06   #2352
kawa.
Raczkowanie

Dot.: oleofarm

Cytat:
Napisane przez karola_d Pokaż wiadomość
Witam,
od niedawna staram się kręcić swoje kosmetyki, co bardzo służy szczególnie mojej skłonnej do zapychania cerze
Na twarz używam olejów krokoszowego i konopnego. Kupuję na zsk, jednak ostatnio w markecie zauważyłam takie oleje z oleofarm http://www.oleofarm.pl/oleje-swiata-produkty.html Chciałabym, żeby ktoś mi doradził czy mogę je stosować na twarz. Nadadzą się do kremów? Są dobrej jakości? Czy nie są zanieczyszczone i pochodzące niewiadomo skąd?
Ogólnie produkty do celów spożywczych mają wysoki stopień oczyszczenia. Nie wiem natomiast, czy producent określił na opakowaniu, czy olej był rafinowany czy nie? Rafinowane są bardziej oczyszczone, często zubożone o składniki istotne w celach kosmetycznych, ale też mają plusy - mniej uczulają, jeśli ktoś jest alergikiem.
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-20, 11:18   #2353
karola_d
Raczkowanie

Właśnie nic nie jest napisane czy rafinowane czy nie. Jest informacja, że może sie wytrącać naturalny osad, więc chyba nie są oczyszczone. Ale nie o to mi chodzi, bo wolę te naturalne oleje, nawet te śmierdzące Bo wiem, że zachowają naturalne bogactwo składników, których potrzebuję. Chciałabym tylko wiedzieć czy nadadzą się do produkcji kosmetyku i czy ich jakoś bardzo odbiega od tych, które możemy kupić w sklepach z półproduktami?
karola_d jest offline  
Stary 2011-07-20, 15:29   #2354
Celine5
Raczkowanie

GG do Celine5

Cześć dziewczyny Który ze sklepow polecacie z olejami,ze wzgledu na ich jakośc ? Interesuje mnie np. arganowy, z nasion malin,z pestek granatu .

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP
Celine5 jest offline  
Stary 2011-07-20, 16:40   #2355
justina1985
Raczkowanie

Oleje z mazideł.pl są dobre jakociowo
justina1985 jest offline  
Stary 2011-07-20, 18:26   #2356
Celine5
Raczkowanie

GG do Celine5

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Oleje z mazideł.pl są dobre jakociowo
moze tak ale mają mały ich asortyment

Wiecie jakie mają opakowania oleje ze sklepu Naturalne Piękno ?

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2011-07-20 o 18:40
Celine5 jest offline  
Stary 2011-07-20, 20:20   #2357
justina1985
Raczkowanie

Niestety nie
Fajny jest też sklep ecospa, kupilam u nich maslo kakowe i jest boskie mają spory wybór,
justina1985 jest offline  
Stary 2011-07-20, 20:34   #2358
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Który ze sklepow polecacie z olejami,ze wzgledu na ich jakośc ? Interesuje mnie np. arganowy, z nasion malin,z pestek granatu .
"Zrób sobie krem" ma dużo olei - pakowane są w plastikowe buteleczki, dzięki temu można szybko otrzymać większą ilość (np. do kremu), zamiast bawić się w kroplomierze, jak w mazidłach, gdzie są w szklanych buteleczkach. Kwestia gustu i potrzeb
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-20, 23:20   #2359
justina1985
Raczkowanie

A mi własnie kroplomierze pasują bo są idealne do np robienia kosmetyku bezpośrednio na dłoni przed nałożeniem, czy do stosowania oleju solo, bo nie leje się więcej niż się chce
Mam olej arganowy alep nature w butelce z normalnym gwintem i mnie denerwuje ze tak duzo go leci.
justina1985 jest offline  
Stary 2011-07-21, 07:46   #2360
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
moze tak ale mają mały ich asortyment

Wiecie jakie mają opakowania oleje ze sklepu Naturalne Piękno ?
Ciemne brązowe szkło.
Stary 2011-07-21, 14:51   #2361
Celine5
Raczkowanie

GG do Celine5

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Ciemne brązowe szkło.
Dziękuję ,zamierzam zrobic tam zakup olejkow, które wykorzystam na twarz ,ale czekam ,bo nie których ( a własnie je chce) brak na stanie

Celine5 jest offline  
Stary 2011-07-22, 11:54   #2362
justina1985
Raczkowanie

A jakie oleje chcesz kupic?

Który olej, ten z rózy czy arganowy ma silniejsze działanie odmładzające?
(chyba napisze z zapytaniem do ekospa, oni je maja , plus olej z pestek grantau. W mazidłach nie ma oleju arganowego )

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-22 o 11:56
justina1985 jest offline  
Stary 2011-07-22, 15:48   #2363
Celine5
Raczkowanie

GG do Celine5

Po namysle chyba zdecyduje sie na ZSK i zakupie olej arganowy, z pestek granatu i z nasion malin, chiałabym wiecej ale kto za to zaplaci :P Może mnie nie zapchają.... Rozmyslam jeszcze nad hydrolantem oczarowym ,ale na razie nie dostepny........

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2011-07-22 o 16:27
Celine5 jest offline  
Stary 2011-07-23, 15:27   #2364
catttt
Zakorzenienie

Hej mam do Was pytanie, odnośnie dwóch olejów (olei?) Mam skórę tłustą i trądzikową.
Czy połączenie olejku z drzewa herbacianego i olejku z krokosza barwarskiego jest zbyt ryzykowne? Chcę zrobić zmasowany atak, ale boję się podrażnień Oba oleje mogą być nakładane na skórę bez rozcieńczania.
Byłabym wdzięczna za odpowiedź
catttt jest offline  
Stary 2011-07-23, 15:46   #2365
anusiuniaa
Zakorzenienie

Hej

Mam pytanie, chciałam stiuningować odzywkę do skalpu i...
do seboradinu Niger Lotion 200 ml dodałam 13 kropli olejku geraniowego, nie przesadziłam???
Stary 2011-07-23, 20:04   #2366
karola_d
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Hej mam do Was pytanie, odnośnie dwóch olejów (olei?) Mam skórę tłustą i trądzikową.
Czy połączenie olejku z drzewa herbacianego i olejku z krokosza barwarskiego jest zbyt ryzykowne? Chcę zrobić zmasowany atak, ale boję się podrażnień Oba oleje mogą być nakładane na skórę bez rozcieńczania.
Powiem Ci tak, ja stosuje krokoszowy w kremach albo solo na noc i nie ma z tym problemu, lubię ten olej nie zapycha, nawilża ale olejek z drzewa herbacianego dodaję tylko do kremu albo punktowo. Te kilka kropel w kremie wystarczy, żeby poczuć lekkie ściągnięcie i uczucie chłodu, później- przysuszenie, więc ja nie stosowałabym go samego albo w dużym stężeniu. Wydaje mi się, że jak za dużo lub za długo się nim smaruję to delikatnie podrażnia i przesusza skórę.
Ale to tylko moje odczucia, każda skóra jest inna
karola_d jest offline  
Stary 2011-07-23, 20:12   #2367
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
Hej

Mam pytanie, chciałam stiuningować odzywkę do skalpu i...
do seboradinu Niger Lotion 200 ml dodałam 13 kropli olejku geraniowego, nie przesadziłam???
A nie zaczęły się oddzielać fazy?
Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest bardzo intensywny, może podrażniać spojówki (ja po nim łzawię, a dodaję 1 KROPLĘ do 50ml kremu! Mam z ZSK), olej z krokosza jest świetny na cerę jak twoja Myślę, że musisz sprawdzić na sobie ta mieszankę, ale teoretycznie powinno być ok.
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-23, 21:21   #2368
anusiuniaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
A nie zaczęły się oddzielać fazy?

.

Nie, wszystko jest ładnie wymieszane, nic się nie oddziela
Stary 2011-07-24, 13:44   #2369
kawa.
Raczkowanie

No to nie przesadziłaś z dodatkiem olejku A jak teraz ten lotion pachnie? Tak z ciekawości pytam.
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-25, 16:05   #2370
Aiszka1
BAN stały

Dziewczyny mam pytanko,widzialam olej kokosowy efavit w sklepie i jak bylo cieplo byl on w stanie cieklej pod wplywem temperatury widac bylo ze sie rozpuscil calkowiicie,nastepnego dnia poszlam do tego sklepu bylo juz chlodno i byl znow twardy Czy w tym przypadku nie traci on swoich wlasciwoci
Aiszka1 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości