Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-12, 19:04   #2791
One_LoVe
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam takie pytanie. Dotyczy hydrolatów.
Bardzo je lubię, a właśnie jak na złość wszystkie jakie miałam w zapasie zaczynają mi się kończyć, na BU długo czeka się na wysyłkę, i w ogóle te wysyłki mają drogie a poza hydrolatem nic nie potrzebuję.

Zastanawiam się czy tonik np. Eva z koniczyny łąkowej bądź któryś przykładowo Ziaja ogórkowy czy nagietkowy mógłby spełniać rolę hydrolatu?
Gdybym psikała takim tonikiem twarz - głównie dla scalenia podkładu mineralnego, jak również odświeżenia twarzy itd to sprawdziłyby się ?

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2011-10-12, 19:24   #2792
paradiso perduto
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy tonik np. Eva z koniczyny łąkowej bądź któryś przykładowo Ziaja ogórkowy czy nagietkowy mógłby spełniać rolę hydrolatu?
Gdybym psikała takim tonikiem twarz - głównie dla scalenia podkładu mineralnego, jak również odświeżenia twarzy itd to sprawdziłyby się ?
Ja tak robiłam z ogórkiem i nadał się Normalnie to trochę mi się skóra lepiła po tym toniku, a po pryskaniu, nic takiego nie było.
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-10-14, 12:04   #2793
_Sarenka_
Zadomowienie

czy macerat marchwiowy lepiej dodac do oleju np. zurawinowego, czy kapsułek a+e z gala?
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-10-14, 13:59   #2794
zywieczdroj
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, kupiłam w aptece olejek z drzewa herbacianego, bo słyszałam o nim same cudowne rzeczy, a mam ogromny problem z tradzikiem, wiec myslalam, ze mi pomoze. Jednak stalo sie zupelnie inaczej, olejek zapchal mnie niesamowicie Mam podskorne gule, pełno wągrów, zaskórników itp...

Olejek ma taki skład:

Skład: olejek eteryczny z drzewa herbacianego (INCI: Melaleuca Alternifolia Oil)

Zawiera: limonne, linalol
Związki chemiczne naturalnego pochodzenia

Używałyście go? Macie podobne doświadczenia? Czy może to efekt oczyszczania skóry? Z góry dzięki za pomoc
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-14, 15:36   #2795
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kupiłam w aptece olejek z drzewa herbacianego, bo słyszałam o nim same cudowne rzeczy, a mam ogromny problem z tradzikiem, wiec myslalam, ze mi pomoze. Jednak stalo sie zupelnie inaczej, olejek zapchal mnie niesamowicie Mam podskorne gule, pełno wągrów, zaskórników itp...

Olejek ma taki skład:

Skład: olejek eteryczny z drzewa herbacianego (INCI: Melaleuca Alternifolia Oil)

Zawiera: limonne, linalol
Związki chemiczne naturalnego pochodzenia

Używałyście go? Macie podobne doświadczenia? Czy może to efekt oczyszczania skóry? Z góry dzięki za pomoc
Nie jestem specjalistka, ale nie sądze żeby cie zapchał. To nie dzieje sie nagle. Podskórne gule to raczej problem wewnętrzny, a zaskórniki tworzą sie przynajmniej tygodniami. Radziłabym szukać winnych w hormonach albo diecie, czyli czynnikach wewnetrznych - to o gulach. Co do zaskórników, to może mylisz je z czyms innym albo nie zauważyłas ich wcześniej, ale one nie tworza sie nagle!!!. Myslę, że olejek mógł Cię co najwyżej podrażnić, w najgorszym razie spowodowac reakcje alergiczną.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline  
Stary 2011-10-14, 20:08   #2796
zywieczdroj
Zakorzenienie

Dzięki wielkie hey za odpowiedź
Kurczę wiązałam to właśnie z olejkiem, bo buzia mi się już ładnie goiła, posmarowałam olejkiem i na drugi dzień gule. Zacisnęłam zęby, posmarowałam na drugi dzień również a tu doszły do gul wągry i pełno pryszczy z białymi czubkami. Nic innego z pielęgnacji nie zmieniałam od jakichś 2 tygodni, więc od razu obwiniłam jego. Czy podrażnienie lub reakcja alergiczna występuje właśnie w taki sposób? Jak ją rozpoznać i się jej ustrzec?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-14, 20:14   #2797
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki wielkie hey za odpowiedź
Kurczę wiązałam to właśnie z olejkiem, bo buzia mi się już ładnie goiła, posmarowałam olejkiem i na drugi dzień gule. Zacisnęłam zęby, posmarowałam na drugi dzień również a tu doszły do gul wągry i pełno pryszczy z białymi czubkami. Nic innego z pielęgnacji nie zmieniałam od jakichś 2 tygodni, więc od razu obwiniłam jego. Czy podrażnienie lub reakcja alergiczna występuje właśnie w taki sposób? Jak ją rozpoznać i się jej ustrzec?
Po olejku eterycznym z drzewa herbacianego też nie spodziewałabym się takiej reakcji. Ale jak go używasz? Samym nierozcieńczonym smarujesz? No w przypadku reakcji na niego spodziewałabym się czerwonej piekącej skóry, takiej jakby poparzonej lub coś w tym stylu. Ale zapychania nie, tam nie ma co zapychać, to olejek eteryczny
Limone jest offline  
Stary 2011-10-14, 22:34   #2798
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Po olejku eterycznym z drzewa herbacianego też nie spodziewałabym się takiej reakcji. Ale jak go używasz? Samym nierozcieńczonym smarujesz? No w przypadku reakcji na niego spodziewałabym się czerwonej piekącej skóry, takiej jakby poparzonej lub coś w tym stylu. Ale zapychania nie, tam nie ma co zapychać, to olejek eteryczny
Buteleczkę przechylam dnem do góry aż poczuję, że coś leci na palec i od razu bezpośrednio smaruje tym punktowo zmiany na twarzy. Żadnych zaczerwień nie mam. Tak myślę nad tym co napisałyście i skoro gule wyskoczyły mi na brodzie, to pewnie ma to związek z hormonami, a ja za kilka dni będę miała okres i może to jest powodem tego stanu?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-14, 22:50   #2799
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak myślę nad tym co napisałyście i skoro gule wyskoczyły mi na brodzie, to pewnie ma to związek z hormonami, a ja za kilka dni będę miała okres i może to jest powodem tego stanu?
No widzisz! moim zdaniem to jest przyczyna i to najbardziej oczywista. U mnie to jedyny czynnik powodujący wyskoczenie takich gul.

hey jest offline  
Stary 2011-10-14, 23:41   #2800
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No widzisz! moim zdaniem to jest przyczyna i to najbardziej oczywista. U mnie to jedyny czynnik powodujący wyskoczenie takich gul.
Hm, nie wpadłam na to. Dopiero jak zerknęłam w kalendarz. W każdym bądź razie bardzo dziękuję za odpowiedzi Powiedzcie mi jeszcze, czy olejkiem mogę wyleczyć jakoś te gule?

Hey do Ciebie mam pytanie trochę odbiegające od tematu, ale póki Cię "złapałam" na forum to zapytam: Polecałaś baikaderm na wątku o składach. Stosuję go i w sumie nie wiem czemu on ma służyć, nawilżeniu? Łagodzeniu stanów zapalnych? Szybszemu gojeniu? Zapobieganiu następnym niespodziankom? Używam go i moja cera ani się nie poprawia ani pogarsza...
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-14, 23:48   #2801
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Przeglądam wątek i już sama nie wiem, co byłoby dla mnie dobre
Nie mam doświadczenia ani z hydrolatami ani z olejami, a chciałabym zacząć je stosować. Może coś mi podpowiecie.

Mam cerę mieszaną, mnóstwo zaskórników na nosie których nijak nie mogę zwalczyć, a ostatnio doszło do tego jeszcze przetłuszczanie i mnóstwo drobnych wytrysków na czole. Pod oczami - pierwsze zmarszczki.

Zależy mi na tym, aby cerę nawilżyć (rano jest zawsze sucha i ściągnięta - a potem zaczynam się świecić jak żarówka) i jednocześnie oczyścić oraz zapobiec powstawaniu "kurzych łapek". Na nosie i w jego okolicy, oprócz zaskórników mam też widoczne naczynka - miło byłoby gdyby nieco mniej rzucały się w oczy, choć to akurat najmniej mi przeszkadza.

Co dla mnie polecacie? Opisy poszczególnych produktów są bardzo zachęcające, najlepiej kupiłabym wszystko, ale nie chciałabym przede wszystkim zapchać cery i w ten sposób sobie zaszkodzić.

GretchenSp jest offline  
Stary 2011-10-15, 09:46   #2802
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Przeglądam wątek i już sama nie wiem, co byłoby dla mnie dobre
Nie mam doświadczenia ani z hydrolatami ani z olejami, a chciałabym zacząć je stosować. Może coś mi podpowiecie.

Mam cerę mieszaną, mnóstwo zaskórników na nosie których nijak nie mogę zwalczyć, a ostatnio doszło do tego jeszcze przetłuszczanie i mnóstwo drobnych wytrysków na czole. Pod oczami - pierwsze zmarszczki.

Zależy mi na tym, aby cerę nawilżyć (rano jest zawsze sucha i ściągnięta - a potem zaczynam się świecić jak żarówka) i jednocześnie oczyścić oraz zapobiec powstawaniu "kurzych łapek". Na nosie i w jego okolicy, oprócz zaskórników mam też widoczne naczynka - miło byłoby gdyby nieco mniej rzucały się w oczy, choć to akurat najmniej mi przeszkadza.

Co dla mnie polecacie? Opisy poszczególnych produktów są bardzo zachęcające, najlepiej kupiłabym wszystko, ale nie chciałabym przede wszystkim zapchać cery i w ten sposób sobie zaszkodzić.
Olejami czy hydrolatami zaskórników nie zwalczysz, ale możesz tez mozesz zadbac o to żeby sobie nie zaszkodzić. Z olejów wybieraj tez duża zawartością kwasów omega 3 i 6 (alfa-linolenowy, gamma-linolenowy i linolowy), unikach natomiast tych bogatych w omaga 9 (oleinowy). Mam podobna skóre do Ciebie i mnie ładnie matuje i nawilża olej z pestek malin nałożony na zmoczona hydroalatem gebe. Do hydrolatu warto dodać np. niacynamid czy jakiś innych nawilżacz.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Hm, nie wpadłam na to. Dopiero jak zerknęłam w kalendarz. W każdym bądź razie bardzo dziękuję za odpowiedzi Powiedzcie mi jeszcze, czy olejkiem mogę wyleczyć jakoś te gule?
Nie wiem czy na gule w fazie podskórnej zadziała, ale u mnie, jak już gula przebiła na powierzchnie, to posmarowałam na noc i sie skurczyła/zresorbowała tak że został tyko czerwony lekko wypukły ślad po niej.
Cytat:
Napisane przez zywieczdroj
Hey do Ciebie mam pytanie trochę odbiegające od tematu, ale póki Cię "złapałam" na forum to zapytam: Polecałaś baikaderm na wątku o składach. Stosuję go i w sumie nie wiem czemu on ma służyć, nawilżeniu? Łagodzeniu stanów zapalnych? Szybszemu gojeniu? Zapobieganiu następnym niespodziankom? Używam go i moja cera ani się nie poprawia ani pogarsza...
To jest dość treściwy krem (czyli ma przede wszystkim nawilżać przesuszoną skóre) z alantoiną (łagodzi podrazniania) i ekstraktem z tarczycy (działa antyoksydacyjnie, przeciwzalapnie, ale też wybielająco i kilka innych, ale zeby to zauważyć to zapewne trzeba stosować to regularnie przez kilka miesiecy), ja to traktowałam jako krem nawilżaco-antyoksydacyjny przy stosowaniu nadtlenku benzoilu

hey jest offline  
Stary 2011-10-15, 10:52   #2803
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Olejami czy hydrolatami zaskórników nie zwalczysz, ale możesz tez mozesz zadbac o to żeby sobie nie zaszkodzić. Z olejów wybieraj tez duża zawartością kwasów omega 3 i 6 (alfa-linolenowy, gamma-linolenowy i linolowy), unikach natomiast tych bogatych w omaga 9 (oleinowy). Mam podobna skóre do Ciebie i mnie ładnie matuje i nawilża olej z pestek malin nałożony na zmoczona hydroalatem gebe. Do hydrolatu warto dodać np. niacynamid czy jakiś innych nawilżacz.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Nie wiem czy na gule w fazie podskórnej zadziała, ale u mnie, jak już gula przebiła na powierzchnie, to posmarowałam na noc i sie skurczyła/zresorbowała tak że został tyko czerwony lekko wypukły ślad po niej.

To jest dość treściwy krem (czyli ma przede wszystkim nawilżać przesuszoną skóre) z alantoiną (łagodzi podrazniania) i ekstraktem z tarczycy (działa antyoksydacyjnie, przeciwzalapnie, ale też wybielająco i kilka innych, ale zeby to zauważyć to zapewne trzeba stosować to regularnie przez kilka miesiecy), ja to traktowałam jako krem nawilżaco-antyoksydacyjny przy stosowaniu nadtlenku benzoilu
Dzięki Hey, jesteś niezastąpiona!
Rozumiem, że Baikaderm mogę stosować jako krem na dzień (mnie jakoś nie żółci pomimo swojej barwy), a na noc np. epiduo, effaclar lub triacneal?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-15, 11:03   #2804
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzięki Hey, jesteś niezastąpiona!
Rozumiem, że Baikaderm mogę stosować jako krem na dzień (mnie jakoś nie żółci pomimo swojej barwy), a na noc np. epiduo, effaclar lub triacneal?
Co prawda tarczyca zalicza sie do naturalnych filtrów UV, ale przy kwasie kwasach (glikol, salicyl) zalecałabym jednak stosowanie filtrów na dzień, adapalen nie jest fotouczulający, więc przy nim ewentualnie mozna sie obyć bez filtrów, przy unikaniu słońca.
Edit: Epiduo ma tez nadtlenek beznzoilu wiec jednak filtr jest konieczny i przy nim.

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-10-15 o 11:06
hey jest offline  
Stary 2011-10-15, 11:35   #2805
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Co prawda tarczyca zalicza sie do naturalnych filtrów UV, ale przy kwasie kwasach (glikol, salicyl) zalecałabym jednak stosowanie filtrów na dzień, adapalen nie jest fotouczulający, więc przy nim ewentualnie mozna sie obyć bez filtrów, przy unikaniu słońca.
Edit: Epiduo ma tez nadtlenek beznzoilu wiec jednak filtr jest konieczny i przy nim.
Dzięki wielkie! Będę pamiętać
zywieczdroj jest offline  
Stary 2011-10-15, 11:44   #2806
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Mam pytanie, Wy jesteście dobrze wtajemniczone w kosmetyki naturalne, więc mam nadzieję, że mi pomożecie
Ja mam straszny problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków bo mam ŁZS i jakby się komuś mogło wydawać wcale nie jest to skóra wymagająca osuszania łoju wręcz przeciwnie każde odwodnienie i przesuszenie skóry powoduje u mnie złuszczanie i wypryski.
Na prawdę nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, moja dermatolog przepisuje mi silne maści po który skóra mi się łuszczy, skrzydełka nosa pieką i jestem sucha jak kartka papieru.
Jeżeli któraś z Was ma cerę z ŁZS lub suchą, ale odwodnioną to napiszcie mi proszę czego używacie i co Wam pomaga, bo na mnie kosmetyki z drogerii czy apteki na prawdę już nie działają mam 25 lat i boję się, że jak nie dostanę porządnego nawodnienia to w ciągu bardzo krótkiego czasu będę pomarszczona jak staruszka.
Podbijam, bo cisza i nie wiem czy tylko ja mam taką zrytą skórę?
Stary 2011-10-15, 12:16   #2807
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Podbijam, bo cisza i nie wiem czy tylko ja mam taką zrytą skórę?
To jest wątek o olejkach czy hydrolatach wiec lepiej idz po porade na wątki dot. ŁZS czy innych cer problematycznych, od siebie moge zaproponować mocznik czy niacynamid, ale nie jestem zbyt zaznajomiona z twoim problemem. Na pewno same oleje czy hydrolaty nie rozwiążą twojego problemu, wg solidna dawka humektantów jest konieczna. Z olejów czy olejków przychodzi mi do głowy olej tamanu i olejek z drzewa herbacianego albo lawendowy, ze względu na ich gojące, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości.
Poczytaj tez LU.

hey jest offline  
Stary 2011-10-15, 12:16   #2808
m.arty
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Teraz ja proszę o pomoc mam ekstrakt z malin, czy rozrobiony z hydrolatem zadziała podobnie matująca jak olej? Wiem że można go dodawać w stężeniu do 5% więc zastawiam się nad hydrolatem + ha + ekstrakt. Nie wiem czy próbowałaś jakiej mieszanki? Może dodać do tego wyciągu z aloesu?
m.arty jest offline  
Stary 2011-10-15, 12:19   #2809
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Teraz ja proszę o pomoc mam ekstrakt z malin, czy rozrobiony z hydrolatem zadziała podobnie matująca jak olej? Wiem że można go dodawać w stężeniu do 5% więc zastawiam się nad hydrolatem + ha + ekstrakt. Nie wiem czy próbowałaś jakiej mieszanki? Może dodać do tego wyciągu z aloesu?
Nie wiem, zrób mała porcje i probuj

hey jest offline  
Stary 2011-10-15, 12:20   #2810
m.arty
Wtajemniczenie

Cytat:
Czas na mała przerwę w nauce. Zaraz coś ukręcę
m.arty jest offline  
Stary 2011-10-15, 15:59   #2811
neroza
Zadomowienie

Cytat:
To jest wątek o olejkach czy hydrolatach wiec lepiej idz po porade na wątki dot. ŁZS czy innych cer problematycznych, od siebie moge zaproponować mocznik czy niacynamid, ale nie jestem zbyt zaznajomiona z twoim problemem. Na pewno same oleje czy hydrolaty nie rozwiążą twojego problemu, wg solidna dawka humektantów jest konieczna. Z olejów czy olejków przychodzi mi do głowy olej tamanu i olejek z drzewa herbacianego albo lawendowy, ze względu na ich gojące, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości.
Poczytaj tez LU.
Dziękuję Ci bardzo właśnie o to mi chodziło. Na wątku o ŁZS raczej nikt nie używa takich kosmetyków, tam wszyscy piszą o lekach , a ja teraz używam doraźnie maści i nie mam widocznych objawów. Wiedziałam, że jak napiszę o ŁZS, to od razu każdy będzie się bał cokolwiek napisać zawsze tak jest.
Mnie właśnie chodziło o to żebyście mi doradziły kosmetyki do skóry suchej, odwodnionej po stosowaniu maści wysuszających
Stary 2011-10-15, 17:27   #2812
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję Ci bardzo właśnie o to mi chodziło. Na wątku o ŁZS raczej nikt nie używa takich kosmetyków, tam wszyscy piszą o lekach , a ja teraz używam doraźnie maści i nie mam widocznych objawów. Wiedziałam, że jak napiszę o ŁZS, to od razu każdy będzie się bał cokolwiek napisać zawsze tak jest.
Mnie właśnie chodziło o to żebyście mi doradziły kosmetyki do skóry suchej, odwodnionej po stosowaniu maści wysuszających
Własnei dlatego powinnas dokładnie przeczytac watek o ŁZS na LU, bo tam piszą wiele o kosmetykch i pielegnacji. Co do samych olejów, żeby tak całkiem nie oftopować, to dobrze jest niektóre z nich przyjmować wewnętrznie. Przeczytaj szczególnie post bertisa na pierwszej stronie, tu jego fragment:

Cytat:
Napisane przez bertis z LU
borage oil (T, O, OTC)-- one study reports that topical and oral use of this oil rich in GLA (gamma lineolic acid) may improve skin conditions like eczema and SD [127]. It's believed that these fatty acids down-regulate the production of inflammatory substances within the body.

boswellia extract (O, OTC)-- this herbal extract has been shown to have anti-inflammatory properties when taken orally [91],[93]. As such, some individuals affected by SD have proposed that it might be useful for reducing the inflammatory aspect of SD.

cod liver oil (O, T, OTC)-- oral use of this oil rich in DHA (docosahexaenoic acid), EPA (eicosapentaenoic acid), and vitamins A & D, may have anti-inflammatory effects within the body. Consequently, it might prove useful in skin conditions like SD at a dose of one to two tablespoons daily. Economical generic versions are usually available in pharmacies or via the internet. Orange or other flavored versions are also available to cover the fishy taste.

evening primrose oil (T, O, OTC)-- some studies and anecdotal reports suggest that topical and oral use of this oil rich in GLA (gamma lineolic acid) may improve skin conditions like eczema and SD [116]. It's believed that these fatty acids down-regulate the production of inflammatory substances within the body.

flax seed oil (T, O, OTC)-- some studies and anecdotal reports suggest that oral use of this oil rich in omega-3 fatty acids may improve skin conditions like eczema and SD [101],[106]. It's believed that these fatty acids down-regulate the production of inflammatory substances within the body.

fish oil (T, O, OTC)-- some studies report that oral use of this oil rich in DHA (docosahexaenoic acid) and EPA (eicosapentaenoic acid) may have anti-inflammatory effects within the body. Some anecdotal reports have mentioned that it might prove useful in skin conditions like SD.

hey jest offline  
Stary 2011-10-15, 17:55   #2813
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
A jeśli chodzi o hydrolaty, to czy np. geraniowy lub lawendowy byłby dla mnie odpowiedni? Czy lepiej po prostu postawić na nawilżanie i liczyć, że kwestia przetłuszczania z czasem się dzięki temu wyreguluje?

I jeszcze pytanie pozakonkursowe - potrzebuję silnego nawilżaczo-natłuszczacza do rąk. Kiedy tylko robi się chłodniej, skóra na dłoniach pęka mi tak, że mam pełno drobnych ranek. Przetestowałam mnóstwo kremów i wiele z nich daje tylko chwilową ulgę, która trwa do zmycia tłustej warstewki. A mnie chodzi o coś, co poprawi kondycję skóry, zwiększy nawilżenie, zapobiegnie pierzchnięciu i pękaniu, ale nie pozostawi mocno tłustego filmu. Czy dałoby radę samemu coś takiego umieszać? A jeśli tak, to z czego?

GretchenSp jest offline  
Stary 2011-10-15, 19:13   #2814
nagiAkt
Zadomowienie

Cytat:
A jeśli chodzi o hydrolaty, to czy np. geraniowy lub lawendowy byłby dla mnie odpowiedni? Czy lepiej po prostu postawić na nawilżanie i liczyć, że kwestia przetłuszczania z czasem się dzięki temu wyreguluje?

I jeszcze pytanie pozakonkursowe - potrzebuję silnego nawilżaczo-natłuszczacza do rąk. Kiedy tylko robi się chłodniej, skóra na dłoniach pęka mi tak, że mam pełno drobnych ranek. Przetestowałam mnóstwo kremów i wiele z nich daje tylko chwilową ulgę, która trwa do zmycia tłustej warstewki. A mnie chodzi o coś, co poprawi kondycję skóry, zwiększy nawilżenie, zapobiegnie pierzchnięciu i pękaniu, ale nie pozostawi mocno tłustego filmu. Czy dałoby radę samemu coś takiego umieszać? A jeśli tak, to z czego?
Szukaj czegoś z mocznikiem Z Isany 5% urea dobrze sie u mnie sprawował. Teraz kupiłam z Eveline tez 5% Urea. Smaruję łapki po każdym myciu, a na noc nakładam grubaśną warstwę.

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline  
Stary 2011-10-15, 19:42   #2815
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Szukaj czegoś z mocznikiem Z Isany 5% urea dobrze sie u mnie sprawował. Teraz kupiłam z Eveline tez 5% Urea. Smaruję łapki po każdym myciu, a na noc nakładam grubaśną warstwę.
Miałam i Isanę i Eveline - oba działały dopóki warstwa kremu była na dłoniach. Po umyciu - zupełnie jakbym niczego nie nakładała. Na noc smaruję dłonie kremem i nakładam frotowe rękawice, ale rano zmywam pozostałości kosmetyku i już czuję, że są suche. Wychodzę na dwór (w rękawiczkach), maszeruję jakiś 1 km do pracy - tam zdejmuję rękawice i mam pełno ranek

Pomyślałam, że skoro gotowe (drogeryjne) kremy na mnie najwyraźniej nie działają, to może poszukam czegoś innego. Niestety, nie mam żadnego doświadczenia w samodzielnym robieniu kremów, ale może któraś z Wizażanek mogłaby mi doradzić, od czego zacząć

GretchenSp jest offline  
Stary 2011-10-15, 20:39   #2816
nava
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam i Isanę i Eveline - oba działały dopóki warstwa kremu była na dłoniach. Po umyciu - zupełnie jakbym niczego nie nakładała. Na noc smaruję dłonie kremem i nakładam frotowe rękawice, ale rano zmywam pozostałości kosmetyku i już czuję, że są suche. Wychodzę na dwór (w rękawiczkach), maszeruję jakiś 1 km do pracy - tam zdejmuję rękawice i mam pełno ranek

Pomyślałam, że skoro gotowe (drogeryjne) kremy na mnie najwyraźniej nie działają, to może poszukam czegoś innego. Niestety, nie mam żadnego doświadczenia w samodzielnym robieniu kremów, ale może któraś z Wizażanek mogłaby mi doradzić, od czego zacząć
....wspolczuje, GretchenSp
co prawda nie mam tego problemu wogole, ale... czesto mam na rekach mnostwo ran, zadrapan, odciskow wypelnionych krwia u mnie najlepiej sprawdza sie
-na suche dlonie- maslo shea i lanolina,
-na lekko wilgotne-ciepla oliwa z oliwek zmieszana z miodem, na to rekawice- takie gumowe jednorazowki (dlonie sa strasznie lepkie) i rekawiczki frotowe
Stary 2011-10-15, 20:58   #2817
m.arty
Wtajemniczenie

Cytat:

Zobacz tutaj: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...k#post29954745 moźe coś takiego by Ci pomogło. Krem z mocznikiem ale własnoręcznie ukręcony
m.arty jest offline  
Stary 2011-10-16, 09:56   #2818
m.arty
Wtajemniczenie

Cytat:
Zrobiłam wczoraj serum wg przepisu z ZKS, zmaist witB dodałam aloesu, wchłania się ładnie i do matu.
3% ekstraktu z owoców malin - 1.5 g (3 ml)
5% witaminy B3 - 2.5 g (4.5 ml)
3% D-pantenol 75% - 1.5 g (1.25 ml)
40% roślinny kwas hialuronowy - 20 ml
49% woda destylowana / wybrany hydrolat - 24.5 ml
m.arty jest offline  
Stary 2011-10-16, 12:50   #2819
fabregasowa
Zakorzenienie

ostatnio mam na twarzy czarne kropki, nawet nie wokół nosa, gdzie to jest normą, tylko np na czole czy na policzku. Czy to jest zapychanie? Bo oprócz tego mam cerę aktualnie w dobrym stanie, nawet krostki mi żadne nie wyskakują.... Stosuję na noc olej z nasion truskawek i serum lemon na noc na zmiane, na dzień krem LRP, bardzo lekki, po którym nawet się nie świecę

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-10-16, 18:03   #2820
Lorri
Moderator

Cytat:
Hej dziewczyny, kupiłam w aptece olejek z drzewa herbacianego, bo słyszałam o nim same cudowne rzeczy, a mam ogromny problem z tradzikiem, wiec myslalam, ze mi pomoze. Jednak stalo sie zupelnie inaczej, olejek zapchal mnie niesamowicie Mam podskorne gule, pełno wągrów, zaskórników itp... [...] Zacisnęłam zęby, posmarowałam na drugi dzień również a tu doszły do gul wągry i pełno pryszczy z białymi czubkami. Nic innego z pielęgnacji nie zmieniałam od jakichś 2 tygodni, więc od razu obwiniłam jego. Czy podrażnienie lub reakcja alergiczna występuje właśnie w taki sposób?
Cytat:
Nie jestem specjalistka, ale nie sądze żeby cie zapchał. To nie dzieje sie nagle. Podskórne gule to raczej problem wewnętrzny, a zaskórniki tworzą sie przynajmniej tygodniami. Radziłabym szukać winnych w hormonach albo diecie, czyli czynnikach wewnetrznych - to o gulach. Co do zaskórników, to może mylisz je z czyms innym albo nie zauważyłas ich wcześniej, ale one nie tworza sie nagle!!!. Myslę, że olejek mógł Cię co najwyżej podrażnić, w najgorszym razie spowodowac reakcje alergiczną.
Hey ma rację - zaskórniki nie tworzą się nagle. Zwykle potrzeba miesięcy, aby powstały. Natomiast trądzikopodobne zmiany zapalne (grudkowo-krostkowe) mogą się pojawić bardzo szybko, w ciągu 1-2 dni od aplikacji preparatu (eksperci wiążą je z drażniącym działaniem substancji na mieszki włosowo-łojowe, ale mechanizmu powstawania tych zmian nie da się wytłumaczyć podrażnieniem).

To co dziewczyny nazywają "podskórnymi gulami", czyli twarde, często bolesne guzki (ang. nodules) to również zmiany zapalne, tyle że znacznie poważniejsze, występujące głęboko w skórze właściwej (stąd istnieje duże ryzyko blizn w przypadku manipulacji), utrzymujące się przez wiele tygodni. Jak dotąd nie natrafiłam na informacje o możliwym wpływie substancji kosmetycznych na tworzenie się zmian guzkowatych.

EDIT: już znalazłam; w tym artykule guzki wymieniane są obok grudek i krostek jako możliwe przejawy aknegennego wpływu preparatów stosowanych zewnętrznie: E. M. Jackson, Clinical Assessment of Acnegenicity, Cutan. Ocul. Toxicol. 1989, 8(4).

Epizodyczne pojedyncze guzki, najczęściej w towarzystwie drobnych krostek, obserwuję u siebie wyłącznie jako reakcje na nowo wprowadzone preparaty o bardziej ryzykownych składach. Nigdy nie miałam skłonności do tego rodzaju zmian (nawet w okresie aktywnego trądziku) i czynniki hormonalne czy dietetyczne nie miały na nie wpływu (przynajmniej nie zauważyłam u siebie takiej korelacji).

Olejek z drzewa herbacianego wywołuje u mnie zmiany trądzikopodobne (grudkowo-krostkowe). Nie przypominam sobie, czy powodował guzki, od dawna go nie stosuję.

Zgodnie z obietnicą zagłębiłam się w literaturę i przygotowuję podsumowanie badań na temat komedogenności. Niedługo wkleję.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-18 o 11:30
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości