Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-19, 12:21   #2851
gatilla
Rozeznanie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Olej słonecznikowy zimnotłoczony nierafinowany - zdecydowanie najtańszy surowiec do produkcji olejku myjącego
Wiem, moj pierwszy olejek był z BU ze słonecznikiem . I tak sobie policzyłam, że najbardziej opłaca się właśnie brać ten zestaw z BU, bo kupowanie wszystkiego oddzielnie wychodzi dużo drożej A zestaw zawsze sobie można czymś urozmaicić.
gatilla jest offline  
Stary 2011-10-19, 12:38   #2852
paradiso perduto
Zakorzenienie

Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja od dwoch dni uzywam do twarzy oleju z orzechow wloskich (namietnie olejuje nim wlosy) i teraz zrozumiem, co znaczy taka cudowna miekkosc skory. Cos mi tam i tak wyskakuje, ale to inny typ zmian niz po malince (uff), wiec jestem dobrej mysli, ze to tylko przedokresowe
paradiso perduto jest offline  
Stary 2011-10-19, 13:31   #2853
gatilla
Rozeznanie

Gdzie według Was jest najlepszy wybór olejków czy też maceratów ? Chyba Mazidła i ZSK ? Czy macie jakieś inne pomysły ?
gatilla jest offline  
Stary 2011-10-19, 14:08   #2854
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich olejów/maceratów użwyacie do robienia olejków myjących ? Zrobiłam z maceratu brzozowego i olejku z orzecha, teraz chciałabym zmienić na inne. Co polecacie ?
Najtaniej to słonecznikowy, lub robię też na bazie rafinowanej jojoby albo słodkich migdałów, dodając z 20-30 ml innego oleju

Cytat:
Gdzie według Was jest najlepszy wybór olejków czy też maceratów ? Chyba Mazidła i ZSK ? Czy macie jakieś inne pomysły ?
Ja olejowo zaopatruję się głównie w ZSK, wybór większy, a teraz na mazidłach sporo olejów niedostępnych niestety
Stary 2011-10-19, 14:35   #2855
gatilla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Najtaniej to słonecznikowy, lub robię też na bazie rafinowanej jojoby albo słodkich migdałów, dodając z 20-30 ml innego oleju
A czy zdarzyło się Wam kupować taki olej np. w sklepie ze zdrową żywnością ?

Ja olejowo zaopatruję się głównie w ZSK, wybór większy, a teraz na mazidłach sporo olejów niedostępnych niestety
Poza tym to i cenowo chyba najkorzystniej na ZSK wypada ?
gatilla jest offline  
Stary 2011-10-19, 14:45   #2856
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:
Poza tym to i cenowo chyba najkorzystniej na ZSK wypada ?
Chyba tak Wiem, że pestki śliwki chyba bardziej opłacają się na mazidłach i jakiś jeszcze, ale większość lepiej wypada w ZSK.
Stary 2011-10-19, 20:57   #2857
capuccino
z innej bajki

A jojoba jest lekki? Nada się do stosowania solo (bez HA)? Patrzyłam w ZSK na malinę i truskawkę bodajże ale wspomniano tam o mieszaniu (chyba ze względu na ciężkość?)

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-19, 21:19   #2858
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
A jojoba jest lekki? Nada się do stosowania solo (bez HA)? Patrzyłam w ZSK na malinę i truskawkę bodajże ale wspomniano tam o mieszaniu (chyba ze względu na ciężkość?)
Jojoba jest lżejszy niż malina. Najlżejszy z tych, które do tej pory miałam jest arbuz

kotwilka jest offline  
Stary 2011-10-20, 02:18   #2859
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jojoba jest lżejszy niż malina. Najlżejszy z tych, które do tej pory miałam jest arbuz

Dziękuję .
Myślę nad jojoba teraz, wypatrzyłam jeszcze na ZSK macerat z nagietka lekarskiego (polecany na zaczerwienienia).
Żałuję, że na mazidłach mały wybór olejów (w porównaniu do ZSK np) i że nie ma pojemności 15ml. Takie lepsze na testy i ogólnie jakoś, wolę zużyć małą buteleczkę i kupić nową, niż mieć w lodówce napoczętą prawie rok. Za to ekstraktów dużo większy wybór na mazidłach.

Mam jeszcze pytanie. Czy kwas cytrynowy (zawarty w danym owocu, tj marakui), w oleju do twarzy, może zaszkodzić naczynkowej cerze? Kwas zawsze dziwnie mi się kojarzy- groźnie. Za to wspomniane jest też o niacynie (to wit B3 z tego co się orientuję?) i witaminie C. Zapowiadałby się lepiej niż jojoba...

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-20, 08:57   #2860
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Raczej nie, bo ciężkie to one nie są Jest tam napisane, że ze względu na wysoką zawartość kwasów omega 6 i 3 (oraz troche cennych składników jak np. kwas elagowy czy galusowy) poleca sie stosowanie ich jako składników aktywnych a nie olejów bazowych, druga sprawa to też cena - tak drogie oleje nigdy nie sa bazowymi... ale w naszych domowych miksturach moga być.

Czy ktoś zna może sklep Algavita, bo znalazłam u nich fantastyczne oleje ale wchodzac na zakładke sklep wygląda na to że nie mozna ich kupić ?

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-10-20 o 09:02
hey jest offline  
Stary 2011-10-20, 10:19   #2861
gatilla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Czy ktoś zna może sklep Algavita, bo znalazłam u nich fantastyczne oleje ale wchodzac na zakładke sklep wygląda na to że nie mozna ich kupić ?
Hmmm..... właśnie jestem na ich stronie... Jest napisane, że mój koszyk jest pusty, ale żeby do niego zajrzeć to nie mam możliwości Coś dziwna ta strona...
Zagłebiłam się dalej i jak dla mnie w sklepie są dostepne tylko te 2 produkty, a surowce kosmetyczne tylko dla hurtowników...

Edytowane przez gatilla
Czas edycji: 2011-10-20 o 10:28
gatilla jest offline  
Stary 2011-10-20, 16:44   #2862
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Raczej nie, bo ciężkie to one nie są Jest tam napisane, że ze względu na wysoką zawartość kwasów omega 6 i 3 (oraz troche cennych składników jak np. kwas elagowy czy galusowy) poleca sie stosowanie ich jako składników aktywnych a nie olejów bazowych, druga sprawa to też cena - tak drogie oleje nigdy nie sa bazowymi... ale w naszych domowych miksturach moga być.
Dziękuję za odpowiedź . Chodzi o to, że one są bardzo odżywcze? Czytałam jedynie wpisy, że jakieś olejki mają wysoką zawartość NNKT, ale nie spotkałam się z tym, dlaczego trzeba mieszać przez to . A tak będę już wiedziała dlaczego.

A czy potrafisz odpowiedzieć na to pytanie?:

Cytat:
Mam jeszcze pytanie. Czy kwas cytrynowy (zawarty w danym owocu, tj marakui), w oleju do twarzy, może zaszkodzić naczynkowej cerze? Kwas zawsze dziwnie mi się kojarzy- groźnie. Za to wspomniane jest też o niacynie (to wit B3 z tego co się orientuję?) i witaminie C. Zapowiadałby się lepiej niż jojoba...

W takim razie muszę kupić coś bazowego, żeby zużyć moje 2 oleje (raczej ciężkiej konsystencji). Myślę nad wspomnianym już jojoba, migdałowym lub słonecznikowym. Na ZSK napisane jest, że migdałowy jest jednym z najlepszych olejów kosmetycznych, więc mnie to zachęciło. Ktoś miał doświadczenia z tymi wszystkimi (!) olejami i wypowie się, który najlepszy dla mieszanej, łatwo zapychającej się cery, ale też łatwo przesuszającej?

Przepraszam za ciągłe pytania .

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-20, 17:50   #2863
foxxxy
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
GG do foxxxy

Cytat:
W takim razie muszę kupić coś bazowego, żeby zużyć moje 2 oleje (raczej ciężkiej konsystencji). Myślę nad wspomnianym już jojoba, migdałowym lub słonecznikowym. Na ZSK napisane jest, że migdałowy jest jednym z najlepszych olejów kosmetycznych, więc mnie to zachęciło. Ktoś miał doświadczenia z tymi wszystkimi (!) olejami i wypowie się, który najlepszy dla mieszanej, łatwo zapychającej się cery, ale też łatwo przesuszającej?

Może te cięższe oleje wklep w inne części ciała
Co do cery skłonnej do zapychania to może olej z pachnotki? Pewnie nie jestem najlepszą osobą do recenzji, ale stosuję od 3 dni i mnie nie zapycha (a zazwyczaj to po 1 nocy widzę co się święci). Poza tym, czytałam o tym oleju dużo dobrego
foxxxy jest offline  
Stary 2011-10-21, 00:28   #2864
Aguu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Co do cery skłonnej do zapychania to może olej z pachnotki? Pewnie nie jestem najlepszą osobą do recenzji, ale stosuję od 3 dni i mnie nie zapycha (a zazwyczaj to po 1 nocy widzę co się święci). Poza tym, czytałam o tym oleju dużo dobrego
Potwierdzam - sama testuję teraz pachnotkę i póki co mogę powiedzieć, że napewno nie zapycha

Aguu jest offline  
Stary 2011-10-21, 04:36   #2865
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Może te cięższe oleje wklep w inne części ciała
Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Potwierdzam - sama testuję teraz pachnotkę i póki co mogę powiedzieć, że napewno nie zapycha

I jeszcze pachnotkę dokładacie.

Zastanawialam się nad nią w jednym z postów:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2789

ale nikt mi nie odpisał...

Niby na ZSK coś pisze o wzmocnieniu naczyn krwionosnych, ale w praktyce bywa roznie z tym. Zwykle dla naczynkowcow polecany jest kasztan, wit C, PP, K (?), rutyna... Nigdy o pachnotce nie słyszałam . Aloes bywa w kosmetykach dla naczynkowcow a na mnie zle dziala. Zielona herbata (w maceracie) tez miala byc ok, a nie byla . Stad ostroznie podchodze do naczynek, ostatnio daly mi w kosc, niezle sie wystraszylam tymi "burakami" i pieczeniem.

Wy macie cerę naczynkową?

Edit.: Już zajrzałam do profilu i nie macie

Używał ktoś z cerą naczynkową oleju z pachnotki?

Przepraszam za bledy i brak polskich znakow, ale jest pooozno

*
*

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2011-10-21 o 04:43
capuccino jest offline  
Stary 2011-10-21, 11:30   #2866
foxxxy
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
GG do foxxxy

Cytat:
I jeszcze pachnotkę dokładacie.

Zastanawialam się nad nią w jednym z postów:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2789

ale nikt mi nie odpisał...

Niby na ZSK coś pisze o wzmocnieniu naczyn krwionosnych, ale w praktyce bywa roznie z tym. Zwykle dla naczynkowcow polecany jest kasztan, wit C, PP, K (?), rutyna... Nigdy o pachnotce nie słyszałam . Aloes bywa w kosmetykach dla naczynkowcow a na mnie zle dziala. Zielona herbata (w maceracie) tez miala byc ok, a nie byla . Stad ostroznie podchodze do naczynek, ostatnio daly mi w kosc, niezle sie wystraszylam tymi "burakami" i pieczeniem.

Ja jednak mam mały problem z naczynkami, ale jak uzupełniałam profil to byłam zaślepiona i np. Frakcja sojowa je podrażnia - trochę mi zajęło to odkrycie czemu po nocy mam małe placki. Tak więc po nocy z pachnotką nie mam czerwonych placków na policzkach więc wydaje mi się, że ma działanie co najmniej obojętne względem naczynek. W ogóle to nie lubię olejów nieciekawie pachną, tłuste, nie chcą się wchłaniać no i zapychają, ale ta pachnotka nawet do mnie przemawia Na naczynka podobno dobry jest ten ekstrakt na naczynka z ZSK, tak kojarzę, że dużo osób go chwali z tego co kiedyś czytałam. Tak więc może dobrze wziąć nieinwazyjny olej + ekstrakt?
foxxxy jest offline  
Stary 2011-10-21, 11:58   #2867
paradiso perduto
Zakorzenienie

Ja mam buraka na nosie, policzkach i brodzie. O zgrozo zauwazylam, ze zaczyna mi sie robi tez takie czolo zarozowione

Stosuje kompleks na naczynka z naturalisa (nastepny do testowania to komleks z ZSK), a na to orzech wloski z mazideł pomieszany z HA, odrobina ekstraktu z dzikiej rozy i nawilzacz cukrowy (przepis myszki) i efekt WOW!! Olej z orzechow wloskich dziala cudownie na moja skore - gdyby bylo cieplo moglabym chodzic bez kolderki podkladu (natomiast malina ja zapchala i powodowala zaczerwienienie i pieczenie skory). Na pachnotke sie czaje, ale niestety nie wiem jak dziala na naczynka. Mysle, ze mozna probowac, bo koszty niewielkie, a mozliwosci zuzycie duze.
Stary 2011-10-21, 12:46   #2868
Aguu
Rozeznanie

Cytat:

Też uaktualniłam profil - mam trochę problemów z naczynkami - szczególnie na policzkach, ale i w okolicach nosa zaczynam je dostrzegać..

Aguu jest offline  
Stary 2011-10-21, 14:17   #2869
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ja mam buraka na nosie, policzkach i brodzie. O zgrozo zauwazylam, ze zaczyna mi sie robi tez takie czolo zarozowione

Stosuje kompleks na naczynka z naturalisa (nastepny do testowania to komleks z ZSK), a na to orzech wloski z mazideł pomieszany z HA, odrobina ekstraktu z dzikiej rozy i nawilzacz cukrowy (przepis myszki) i efekt WOW!! Olej z orzechow wloskich dziala cudownie na moja skore - gdyby bylo cieplo moglabym chodzic bez kolderki podkladu (natomiast malina ja zapchala i powodowala zaczerwienienie i pieczenie skory). Na pachnotke sie czaje, ale niestety nie wiem jak dziala na naczynka. Mysle, ze mozna probowac, bo koszty niewielkie, a mozliwosci zuzycie duze.
Mi ogólnie oleje nie drażnią naczynek, ale pachnotki nie miałam. Ładnie uspokajał mi też buzię olej z róży piżmowej i truskawka, malinka mi nie szkodziła. A kompleks z naturalisa jest świetny, stosujesz solo 100%? Bo ja początkowo tak stosowałam, teraz już mam dużoooo mniejsze problemy z naczynkami (bardzo sporadyczne) i stosuję tak prewencyjnie, ze 2 razy w tygodniu solo na policzki o nos.

Początkowo to ostro walczyłam z naczynkami i efekty kochane dziewczyny są naprawdę rewelacyjne (już około roku takiej pielęgnacji).

Zawsze codziennie był kompeks z naturalisa na naczynka, albo liposomy na naczynka z ZSK (kompleks solo, po 15 minutach dawałam HA i olej), a liposomy mieszałam na dłoni z HA i olejem. Wieczór był żel HA z maceratem z kasztanowca albo arniki (też świetne na naczynka). I jeszcze roślinne wyciągi na naczynkową skórę - z owocu dzikiej róży i zielonej herbaty. Teraz już czasem tylko użyję czegoś typowo naczynkowego, bo problem w dużej mierze zażegnany.

No i hydrolaty były - kocanki próbowałam, ale mnie podrażniła, ale oczar i róża też fajnie się spisywały

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:22
myszka2020 jest offline  
Stary 2011-10-21, 15:55   #2870
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Ja jednak mam mały problem z naczynkami, ale jak uzupełniałam profil to byłam zaślepiona i np. Frakcja sojowa je podrażnia - trochę mi zajęło to odkrycie czemu po nocy mam małe placki. Tak więc po nocy z pachnotką nie mam czerwonych placków na policzkach więc wydaje mi się, że ma działanie co najmniej obojętne względem naczynek. W ogóle to nie lubię olejów nieciekawie pachną, tłuste, nie chcą się wchłaniać no i zapychają, ale ta pachnotka nawet do mnie przemawia Na naczynka podobno dobry jest ten ekstrakt na naczynka z ZSK, tak kojarzę, że dużo osób go chwali z tego co kiedyś czytałam. Tak więc może dobrze wziąć nieinwazyjny olej + ekstrakt?

Czyli nieinwazyjny to ten pachnotkowy?

Cytat:

Z włoskiego nie próbowałam, ale laskowy mam i jest raczej ciężki. Super działał na moją skórę, ale po paru miesiącach zaczęły wyskakiwać mi krosty, a nic nowego nie wprowadzałam do pielęgnacji. Póki co go nie używam, ale data jeszcze parę miesięcy. Zdziwiło mnie to, że dopiero po paru miesiącach, a nie żałowałam go sobie i nic nie wyskakiwało długi czas.

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Też uaktualniłam profil - mam trochę problemów z naczynkami - szczególnie na policzkach, ale i w okolicach nosa zaczynam je dostrzegać..
W okolicach nosa to chyba dużo osób ma (skrzydełka).

Cytat:
Mi ogólnie oleje nie drażnią naczynek, ale pachnotki nie miałam. Ładnie uspokajał mi też buzię olej z róży piżmowej i truskawka, malinka mi nie szkodziła. A kompleks z naturalisa jest świetny, stosujesz solo 100%? Bo ja początkowo tak stosowałam, teraz już mam dużoooo mniejsze problemy z naczynkami (bardzo sporadyczne) i stosuję tak prewencyjnie, ze 2 razy w tygodniu solo na policzki o nos.

Początkowo to ostro walczyłam z naczynkami i efekty kochane dziewczyny są naprawdę rewelacyjne (już około roku takiej pielęgnacji).

Zawsze codziennie był kompeks z naturalisa na naczynka, albo liposomy na naczynka z ZSK (kompleks solo, po 15 minutach dawałam HA i olej), a liposomy mieszałam na dłoni z HA i olejem. Wieczór był żel HA z maceratem z kasztanowca albo arniki (też świetne na naczynka). I jeszcze roślinne wyciągi na naczynkową skórę - z owocu dzikiej róży i zielonej herbaty. Teraz już czasem tylko użyję czegoś typowo naczynkowego, bo problem w dużej mierze zażegnany.

No i hydrolaty były - kocanki próbowałam, ale mnie podrażniła, ale oczar i róża też fajnie się spisywały
Hm, piszesz, że solo uzywasz tego ekstraktu z Naturalisa na naczynka, a teraz doszukałam co to i pisze:

- surowiec należy dodawać do ustabilizowanej emulsji - jako ostatnią
fazę. Bezpośrednie połączenie z czystymi olejami (niezemulgowanymi)
może doprowadzić
do rozpadu struktur liposomowych

Czyli do oleju (przed nałożeniem wymieszać na dłoni) się nie sprawdzi? Nie chce mi się bawić w jakieś emulgatory, nie mam o tym pojęcia.

Ja (dla naczynek) póki co używałam parę miesięcy wspomniany olej z orzechów laskowych (mazidła), sporadycznie macerat z kasztanów (ZSK). Teraz codziennie ten macerat nakładam. Nic innego z olejów obecnie nie (mam jeszcze śliwkowy, ale to zostawię na zimę na przesuszenia). Wszystko nakładam bez HA, bo na mnie nie działa dobrze. Dawałam 1 kropkę tego HA, po jednym dniu było ok, ale np po 3 dniach widziałam (tzn czułam) przesuszoną skórę na policzkach. Po samym oleju/maceracie tego nie czułam, więc porzuciłam HA.

A liposomy z ZSK nadadzą się do pomieszania z 2 kroplami oleju, czy trzeba coś dodać jeszcze? Foxxxy, z tego co zrozumiałam, pisała o takim sposobie właśnie?http://www.zrobsobiekrem.pl/?282,eks...nia-krwionosne

A tu jest chyba jakaś pomyłka, bo w zastosowaniu pisze:
"
Ekstrakt antycellulitowy stosowany jest w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych."

Zajrzałam za to do komentarzy i jedna z użytkowniczek wspomina, że "piekło jak diabli" . Nie czuję się zachęcona . Bardziej skłaniam się do Naturalisa

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-21, 16:06   #2871
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:

Hm, piszesz, że solo uzywasz tego ekstraktu z Naturalisa na naczynka, a teraz doszukałam co to i pisze:

- surowiec należy dodawać do ustabilizowanej emulsji - jako ostatnią
fazę. Bezpośrednie połączenie z czystymi olejami (niezemulgowanymi)
może doprowadzić
do rozpadu struktur liposomowych

Czyli do oleju (przed nałożeniem wymieszać na dłoni) się nie sprawdzi? Nie chce mi się bawić w jakieś emulgatory, nie mam o tym pojęcia.

Ja (dla naczynek) póki co używałam parę miesięcy wspomniany olej z orzechów laskowych (mazidła), sporadycznie macerat z kasztanów (ZSK). Teraz codziennie ten macerat nakładam. Nic innego z olejów obecnie nie (mam jeszcze śliwkowy, ale to zostawię na zimę na przesuszenia). Wszystko nakładam bez HA, bo na mnie nie działa dobrze. Dawałam 1 kropkę tego HA, po jednym dniu było ok, ale np po 3 dniach widziałam (tzn czułam) przesuszoną skórę na policzkach. Po samym oleju/maceracie tego nie czułam, więc porzuciłam HA.

A liposomy z ZSK nadadzą się do pomieszania z 2 kroplami oleju, czy trzeba coś dodać jeszcze? Foxxxy, z tego co zrozumiałam, pisała o takim sposobie właśnie?http://www.zrobsobiekrem.pl/?282,eks...nia-krwionosne

A tu jest chyba jakaś pomyłka, bo w zastosowaniu pisze:
"
Ekstrakt antycellulitowy stosowany jest w kosmetyce pielęgnacyjnej w emulsjach (mleczka, kremy, balsamy) oraz w żelach i płynach pielęgnacyjnych."

Zajrzałam za to do komentarzy i jedna z użytkowniczek wspomina, że "piekło jak diabli" . Nie czuję się zachęcona . Bardziej skłaniam się do Naturalisa
Gdzieś tu toczyły się dyskusje na ten temat i wyszło z nich, że można mieszać w ekspresowym serum na dłoni delikatnie, żel HA, kompleks z naturalisa lub liposomy z ZSK i olej i na twarz, że w tym czasie liposomy nie ulegną zniszczeniu. Gorzej, jakby się robiło większą porcję do buteleczki, to liposomy mogą wtedy się zniszczyć.

A najbezpieczniej to używać kompleksu z naturalisa solo, a po 20 minutach coś tam innego (sam olej, czy olej z HA).
Stary 2011-10-21, 18:44   #2872
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
A kompleks z naturalisa jest świetny, stosujesz solo 100%? Bo ja początkowo tak stosowałam, teraz już mam dużoooo mniejsze problemy z naczynkami (bardzo sporadyczne) i stosuję tak prewencyjnie, ze 2 razy w tygodniu solo na policzki o nos.
Stosowałam na początku z hydrolatem z kocanki, potem solo. Teraz jak mi poleci

Cieszę się, że tak Ci się poprawiło z naczynkami Ja przyznam, że nie przyglądalam sie się tym moim pozadnie, ale z pewnością jest duuuużo lepiej jeśli chodzi o całokształt (!). Pewnie i tak przejdę się na zamykanie paru naczynek, jesli wciąż je widać

Cytat:
Ja od 5 lat walczyłam z naczynkami różnymi kremami i po żadnym nie miałam takich efektow jak po tym kompleksie z naturalisa i to w tak krótkim czasie Noszę okulary i naprawdę leciutkie oprawki powodują, że mam olbrzymie czerowne placki na nosie, a przy zmianach temperatury nos mi siniał Teraz placki naprawdę się zmniejszyły, a nos ma ładny kolorek.

Teraz kupiłam liposomy z ZSK i będę stosować je na piszczel. Jak znajdę ładowarkę, to pokaże Wam z czym się zmagam na nodze od dzieciństwa i mam nadzieję, że mi to coś w tym pomoże

Cytat:
Wieczór był żel HA z maceratem z kasztanowca albo arniki (też świetne na naczynka). I jeszcze roślinne wyciągi na naczynkową skórę - z owocu dzikiej róży i zielonej herbaty
No wlaśnie, sama się zastanawialam nad tymi maceratami i chyba je niedługo przetestuję. Apetyt rośnie w miarę jedzenia A bardzo są tłuste?

Cytat:
Kocham kocankę. Teraz będę próbować róże i hydrolat ze słodkich migdałów, bo kuszą mnie te nawilżające właściowości Mnie narazie nie podrażniają i mam nadzieje, ze tak zostanie

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Wszystko nakładam bez HA, bo na mnie nie działa dobrze. Dawałam 1 kropkę tego HA, po jednym dniu było ok, ale np po 3 dniach widziałam (tzn czułam) przesuszoną skórę na policzkach. Po samym oleju/maceracie tego nie czułam, więc porzuciłam HA.
A próbowałaś może mniej HA dawać? Ja też miałam przesuszenia, czasem wałkowania, ale chyba za dużo go było
Bądź inny HA? Ja jestem najbardziej zadowolona z tego roślinnego, choć czaję się na ten niskocząsteczkowy z Naturalisa

Ja staram sie liposomów nie mieszkać z olejami - ewentualnie do kremu. A tak to czysty bądz wymieszany z hydrolatem i chlup na facjatę
Stary 2011-10-21, 19:45   #2873
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:

Ja od 5 lat walczyłam z naczynkami różnymi kremami i po żadnym nie miałam takich efektow jak po tym kompleksie z naturalisa i to w tak krótkim czasie Noszę okulary i naprawdę leciutkie oprawki powodują, że mam olbrzymie czerowne placki na nosie, a przy zmianach temperatury nos mi siniał Teraz placki naprawdę się zmniejszyły, a nos ma ładny kolorek.

Teraz kupiłam liposomy z ZSK i będę stosować je na piszczel. Jak znajdę ładowarkę, to pokaże Wam z czym się zmagam na nodze od dzieciństwa i mam nadzieję, że mi to coś w tym pomoże

No wlaśnie, sama się zastanawialam nad tymi maceratami i chyba je niedługo przetestuję. Apetyt rośnie w miarę jedzenia A bardzo są tłuste?
Też dziesiątki kremów wypróbowałam i praktycznie żaden nie dał widocznych efektów, nawet droższe, apteczne.

Są troszkę bardziej tłuste niż te lżejsze oleje, ale nie jakoś bardzo, na noc to mi tam nie przeszkadzało, a do rano wchłonęło się i skóra mięciutka

Może coś rozjaśnią liposomy na ciałku
Stary 2011-10-21, 20:45   #2874
paradiso perduto
Zakorzenienie

Cytat:
Są troszkę bardziej tłuste niż te lżejsze oleje, ale nie jakoś bardzo, na noc to mi tam nie przeszkadzało, a do rano wchłonęło się i skóra mięciutka
Mi to noca tez nie przeszkadza Te lżejsze oleje są w tych mieszankach takie mniamniusie.
To wypróbuję i ja te maceraty. Tylko boję się jak mi broda zareaguje, bo jest bardzo podatna na zapychanie, choć HA powinien załatwić sprawe
Stary 2011-10-22, 17:40   #2875
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Gdzieś tu toczyły się dyskusje na ten temat i wyszło z nich, że można mieszać w ekspresowym serum na dłoni delikatnie, żel HA, kompleks z naturalisa lub liposomy z ZSK i olej i na twarz, że w tym czasie liposomy nie ulegną zniszczeniu. Gorzej, jakby się robiło większą porcję do buteleczki, to liposomy mogą wtedy się zniszczyć.

A najbezpieczniej to używać kompleksu z naturalisa solo, a po 20 minutach coś tam innego (sam olej, czy olej z HA).
Ok, super, dziękuję za odpowiedź. Już zapisałam sobie na listę ten ekstrakt z Naturalisa

Cytat:

A próbowałaś może mniej HA dawać? Ja też miałam przesuszenia, czasem wałkowania, ale chyba za dużo go było
Bądź inny HA? Ja jestem najbardziej zadowolona z tego roślinnego, choć czaję się na ten niskocząsteczkowy z Naturalisa

Ja staram sie liposomów nie mieszkać z olejami - ewentualnie do kremu. A tak to czysty bądz wymieszany z hydrolatem i chlup na facjatę
Nie miałam innego HA. Mam tylko jakiś zakupiony na allegro, w takiej białej buteleczce jak woda utleniona (jak w ZSK kosmetyki). Dawałam 1 kroplę na dłoń i ok 2-3 krople oleju z tego co pamiętam.

Póki co zrobiłam listę i najpierw będę kupować na mazidłach parę rzeczy (głownie ekstrakty, bo się pokończyły). Kupię też ich macerat z kasztanów, bo nie wiem do końca, czy ten z ZSK mi pasuje . Czy możliwe, że będą się różnić? Porównywałam składy i ten z mazideł nie ma Ascorbyl Palmitate (wit C?) i BHT. Na mazidłach jest zachwalany ten macerat, a na ZSK nie ma opinii.

Musze przyznać, że mam mega zwątpienie olejowe . Po odkryciu orzecha laskowego byłam zachwycona, myślałam, że mam spokój, bo znalazłam coś, co dobrze działa i nie zapycha. Żałowałam, że tak późno skusiłam się na oleje, a w wątkach często przewijały się te tematy. Po paru miesiącach lipa. Wypróbowałam macerat z zielonej herbaty- po paru dniach piekł mnie jeden policzek, nawet bez powodu (ani się nie zdenerwowałam, ani nie zgrzałam itd). Szukałam winowajcy i nic nie zmieniłam oprócz tego maceratu. Ponownie lipa. Spróbowałam macerat z kasztanów ZSK i parę dni było ok, a teraz moje czoło znowu odstawia cyrki i powtórka z rozrywki- środek czoła usiany takimi malenstwami z woda, pod światło wygląda to okropnie. Na brodzie też wyskakują jakieś małe krostki. A pisało, że olej słonecznikowy jest "bezpieczny" (macerat jest na oleju słonecznikowym). Nie wiem już co robić, szlag mnie trafia. Przedwczoraj maźnęłam się (po maseczce z białej glinki+ekstrakt z mango), Lushem "Celestial" i oczywiście niepotrzebnie na czole i brodzie, bo już masło kakaowe pokazało swoje oblicze. Czemu do tego kremu musieli je wpakować?

Możliwe, że oleje nie dla mnie .

Dziś też użyłam frakcji sojowej, którą dostałam parę dni temu. No i ma jakieś drapiące "parchy", a miała nie mieć .

Przetarlam już czoło mlekiem, niech to cholerstwo zejdzie. Jak się wkurzę, przestanę się smarować nawilżaczami, przynajmniej wtedy mi nic nie wyskoczy

Musiałam się wyżalić...

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2011-10-22, 18:07   #2876
paradiso perduto
Zakorzenienie

A dodajesz do maceratu czegokolwiek czy czysty dajesz na twarz?

Ja tam nie wierzę jak piszą, że "bezpieczny" i już się pogodziłam, że pewnie i tak na policzki będę dawać jedno, a na czoło i brodę znów inne mazidło Mi teraz wyskoczyło troszkę drobnych magików po włoskim, ale dalej będę smarować i obserwować, bo zupełnie inny typ wyprysków niż po malince. Do tego jeszcze zmieniam tabletki, więc już w ogóle mogą być cyrki z moją facjatą

Cytat:
Dziś też użyłam frakcji sojowej, którą dostałam parę dni temu. No i ma jakieś drapiące "parchy", a miała nie mieć .
A ta frakcja to skąd? Ponoć z Mazideł nie ma drobinek, a z Naturalisa ma. Czy na odwrót?

Cytat:
Przetarlam już czoło mlekiem, niech to cholerstwo zejdzie. Jak się wkurzę, przestanę się smarować nawilżaczami, przynajmniej wtedy mi nic nie wyskoczy
Hehe. Ja tak próbowałam - skóra była ładna przez 2 dni, a potem mogłabym smażyć naleśniki Ja na wszelkie ekscesy wypryskowe stosuję olejek pichtowy połączony z petroleum d-5 w formie toniku i pomaga Choć lepiej trzymać się swoich sprawdzonych sposobów, bo łatwo podrażnić skórę i potem ciężko coś zaradzić.

A ja po pierwszej nocy z aloesem (HA roślinny, aloes i olej z włoskich) obudziłam się z 7 mm (!) pęknietym naczynkiem pod okiem
Stary 2011-10-22, 18:11   #2877
EmilaDz78
Zadomowienie

capuccino, mi również czasem wyskakują te minikrostki jak przesadze z olejami,mogę na twarz dawać maxymalnie 2 krople olejku z 1 kroplą HA(ja lubie TEN) i jeszcze do tego dolewam parę kropel hydrolatu miętowego z ZSK i tą miksturą robie sobie masaż twarzy i szyi.
Mam cerę mieszaną ,naczynkową i wrazliwą nie szkodzą mi oleje:
-z malin,opuncji figowej,macerat ze stokrotki,macerat z arniki i uwielbiam serum olejowe Balm Balm-To
Jak widzę pierwsze symptomy przekarmienia czyli np: rozszeżone pory lub rozpulchnioną cerę i zbyt dużo łoju rano na noc przecieram ją tylko hydrolatem i daje spokój ewentualnie smaruje miejsca bardziej suche.
W kolejce czeka też olejek relaksujący z Everyday minerals.
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2011-10-22, 19:30   #2878
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Woda różana

Witam chciałabym sie dowiedziec co sadzicie o wodzie rózanej, dziś takowa nabyłam i chciałabym poznac wasze opinie, stare watki o wodzie rózanej mi się nie otwierają więc postanowiłam załozyc nowy

mam nadzieje że podzielicie sie doswiadczeniami

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline  
Stary 2011-10-22, 19:45   #2879
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:

A ta frakcja to skąd? Ponoć z Mazideł nie ma drobinek, a z Naturalisa ma. Czy na odwrót?
na odwrót

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-10-22, 20:15   #2880
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
A ja po pierwszej nocy z aloesem (HA roślinny, aloes i olej z włoskich) obudziłam się z 7 mm (!) pęknietym naczynkiem pod okiem
Nie chcę straszyć, ale w moim przypadku aloes bardzo podrażniał naczynka, odstawiłam po kilku dniach, potem nawet gdzieś przeczytałam, że niektórzy twierdzą, że może być "żrąconaczynkowy".

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2011-10-22 o 20:17
--Olka-- jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cetaceum olbrot spermacet, hydrolaty, inca inchi, inka inchi, olej kokosowy, oleje, pomoc, sacha inchi, woda różana, wybór, zaba

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości