Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-23, 12:11   #631
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia

Cytat:
Napisane przez ehardstyle Pokaż wiadomość
Jeśli chce się rozjaśnić włosy o 1-2 tony trzeba użyć oxydantu 9% (wczoraj z nim farbowalam i włosy farbowane i odrosty zlapaly piekny jasny kolor ) jesli chcesz rozjasnic jeszcze bardziej to oxydant 12%, 3% używa się w przyciemnianiu!
3% to też farbowanie ton w ton oraz tonowanie niechcianego odcienia. BTW nie na każde włosy zadziała po prostu użycie wyższego oxy żeby były jaśniejsze. U mnie nie ma o tym mowy. Włosy muszą być naprawdę podatne.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 18:34   #632
groochola
Raczkowanie

Dziewczyny!
Robiłam ostatnio włosy farbą echosline 7.4 z wodą 6% (wcześniej kładłam 6.7 ale rozjaśniałam kąpielą) i odrost wyszedł bardziej pomarańczowy, nie wiem czy tym razem zrobić na wodzie 3 % czy coś zepsuje? :/ położyć tylko na odrost czy na całe włosy od razu?

:pro si:: prosi::pros i:

groochola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 01:01   #633
WielkaDamaSama1
Raczkowanie

Jak zrobic samemu oxydant 3% do farby WELLA Illumina?

Witam, chciałabym położyć 3% i teraz pytanie ,czy za pomocą wody destylowanej można z 9% zrobić oksydant 3 %?
Jesli tak, to w jaki sposob?Jakieś proporcje? poniewaz w moich sklepach fryzerskich w miescie nie ma wosy-oxydantu 3%, amja tylko 6%, 9% i 12%, chce to uzyc do farby WELLA Illumina.

Slyszalam zeby uzyskac 60ml oxydantu 3% do farby np wella Illumina,
trzeba rozrobic oxydant 9%, czyli 20ml oxydantu 9% + 40ml wody destylowanej ? = 60ml oxydant 3% ?

Czy to prawda?
WielkaDamaSama1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 17:01   #634
WielkaDamaSama1
Raczkowanie

Dot.: Jak zrobic samemu oxydant 3% do farby WELLA Illumina?

Ktos doradzi?
WielkaDamaSama1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 20:22   #635
Vaanessaa
Rozeznanie

Farba + utleniacz?

Dziewczyny, potrzebuję pomocy!
Od lat sama farbuję włosy itp, ale niestety jeśli chodzi o mieszanie utleniacza z farbą - jestem ciemna.
Mam włosy o kolorze ciemniejszego brązu, podchodzące pod kasztan/bordo. Chciałabym uzyskać na mojej głowie burgund. Myślę, że z doborem farby większego problemu mieć nie będę. Pytanie tylko, jakiego utleniacza użyć do zmieszania z farbą? Ile %?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7181-ten-kolor-oo.jpg (45,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włosy-w-kolorze-burgundowym.jpg (44,7 KB, 6 załadowań)
Stary 2017-11-07, 13:58   #636
komaxowa
Przyczajenie

Dot.: Farba + utleniacz?

Jeżeli chcesz zostawić ten sam poziom tonu a zmienić tylko odcień to oxydant 3%, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciemniejsze i dodatkowo zmienić odcień na burgund to utleniacz 3% też się sprawdzi, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciut jaśniejsze to oxydant 6%. Oxydanty o tym stężeniu sprawdzą się jeżeli nie masz jeszcze żadnych siwych włosów, ponieważ do zafarbowania siwków zawsze potrzebny jest mocniejszy utleniacz. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań służę pomocą.
komaxowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 19:47   #637
Atike
Przyczajenie

Utleniacz 12 %

Witam czy używał ktoś do rozjaśniacza wody 12 % ?
Atike jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 19:10   #638
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Utleniacz 12 %

Cytat:
Napisane przez Atike Pokaż wiadomość
Nie rób tego, spalisz włosy. Nawet fryzjerzy już od tego odchodzą.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-16, 23:19   #639
kunegunda_01234
Zadomowienie

Dot.: Utleniacz 12 %

Cytat:
Napisane przez Atike Pokaż wiadomość
Ja bo mam czarne a schodze na białe potem regeneracja i jest git. Tylko nie trzymać za długo. Bardzo trzeba pilnować czasu. Ja max. 40min trzymam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-11-18, 14:40   #640
Vaanessaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez komaxowa Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz zostawić ten sam poziom tonu a zmienić tylko odcień to oxydant 3%, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciemniejsze i dodatkowo zmienić odcień na burgund to utleniacz 3% też się sprawdzi, jeżeli chcesz uzyskać włosy ciut jaśniejsze to oxydant 6%. Oxydanty o tym stężeniu sprawdzą się jeżeli nie masz jeszcze żadnych siwych włosów, ponieważ do zafarbowania siwków zawsze potrzebny jest mocniejszy utleniacz. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań służę pomocą.
Właśnie dokładnie zależy mi na lekkim rozjaśnieniu tonu plus zmianie odcienia na burgund a siwych włosków nie mam. I jakie proporcje zastosować?
Stary 2017-11-19, 22:39   #641
komaxowa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Vaanessaa Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie zależy mi na lekkim rozjaśnieniu tonu plus zmianie odcienia na burgund a siwych włosków nie mam. I jakie proporcje zastosować?
W takim razie oksydant 6%. Zdecydowaną większość farb miesza się z wodą w stosunku 1:1, jednak bywają wyjątki. Informacje ile oksydantu w stosunku do farby powinnaś znaleźć na farbie. Staraj się być bardzo dokladna przy odmierzaniu ilosci farby i oksydantu, najlepiej uzyj wagi, ponieważ zawyżając ilość farby do oksydantu i na odwrót możesz uzyskać inny odcień i poziom tonu. Należy pamiętać też, że ewentualne rozjaśnienie włosów farbą będzie bardzo małe, jeżeli chcesz je dość znacznie rozjaśnić musisz przed farbowaniem niestety włoski trochę rozjaśnić.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kunegunda_01234 Pokaż wiadomość
Ja bo mam czarne a schodze na białe potem regeneracja i jest git. Tylko nie trzymać za długo. Bardzo trzeba pilnować czasu. Ja max. 40min trzymam .

Podziwiam za odwagę, ja bym nigdy nie odważyła się jednorazowo zejść z czerni na mega jasny blond. Co do wody 12% to faktycznie fryzjerzy praktycznie wcale już nie używają tak mocnego oksydantu. Rozjaśnienie włosów z przykładowo czarnych na jasny blond wymaga przeważnie przynajmniej dwóch wizyt u fryzjera właśnie po to żeby uniknąć używania wody 12% (ktora cholernie niszczy włosy) a zastapić ją np 9% lub jeszcze lepiej 6% co pozwala co wizytę rozjaśnić wlosy o przykładowo dwa tony nie paląc ich tak jak przy zastosowaniu 12.

Stary 2017-11-19, 23:32   #642
kunegunda_01234
Zadomowienie

Cytat:
W takim razie oksydant 6%. Zdecydowaną większość farb miesza się z wodą w stosunku 1:1, jednak bywają wyjątki. Informacje ile oksydantu w stosunku do farby powinnaś znaleźć na farbie. Staraj się być bardzo dokladna przy odmierzaniu ilosci farby i oksydantu, najlepiej uzyj wagi, ponieważ zawyżając ilość farby do oksydantu i na odwrót możesz uzyskać inny odcień i poziom tonu. Należy pamiętać też, że ewentualne rozjaśnienie włosów farbą będzie bardzo małe, jeżeli chcesz je dość znacznie rozjaśnić musisz przed farbowaniem niestety włoski trochę rozjaśnić.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Podziwiam za odwagę, ja bym nigdy nie odważyła się jednorazowo zejść z czerni na mega jasny blond. Co do wody 12% to faktycznie fryzjerzy praktycznie wcale już nie używają tak mocnego oksydantu. Rozjaśnienie włosów z przykładowo czarnych na jasny blond wymaga przeważnie przynajmniej dwóch wizyt u fryzjera właśnie po to żeby uniknąć używania wody 12% (ktora cholernie niszczy włosy) a zastapić ją np 9% lub jeszcze lepiej 6% co pozwala co wizytę rozjaśnić wlosy o przykładowo dwa tony nie paląc ich tak jak przy zastosowaniu 12.

Dla mnie chodzenie do fryzjera dwa razy z głupim odrostem mija się z celem. Jak ja bym wtedy wyglądała całe włosy rozjasnialam pasemkami także nie od razu

Stary 2017-11-20, 10:11   #643
komaxowa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kunegunda_01234 Pokaż wiadomość
Dla mnie chodzenie do fryzjera dwa razy z głupim odrostem mija się z celem. Jak ja bym wtedy wyglądała całe włosy rozjasnialam pasemkami także nie od razu

To już jest kwestia indywidualnego wyboru. Ja bym po prostu tak nie zaryzykowała, chociaż schodzenie pasemkami zawsze jest lepsze niż gdyby 12 potraktować całe. Osobiście jestem pewna, że niszczysz sobie włosy dużo bardziej niż gdybyś rozjaśniała słabszą wodą kilka razy, jednak jeżeli masz już wypracowany swój sprawdzony sposób na swoje włosy i jesteś z niego zadowolona to tylko pogratulować. Dodan jeszcze, że musisz mieć wyjątkowo mocne włosy bo większość osób po takim mocnym rozjaśnieniu oksydantem 12% ma wlosy doszczętnie spalone a często do tego zaginioną cała skórę głowy.

Stary 2017-11-21, 20:44   #644
komaxowa
Przyczajenie

Cytat:
To już jest kwestia indywidualnego wyboru. Ja bym po prostu tak nie zaryzykowała, chociaż schodzenie pasemkami zawsze jest lepsze niż gdyby 12 potraktować całe. Osobiście jestem pewna, że niszczysz sobie włosy dużo bardziej niż gdybyś rozjaśniała słabszą wodą kilka razy, jednak jeżeli masz już wypracowany swój sprawdzony sposób na swoje włosy i jesteś z niego zadowolona to tylko pogratulować. Dodan jeszcze, że musisz mieć wyjątkowo mocne włosy bo większość osób po takim mocnym rozjaśnieniu oksydantem 12% ma wlosy doszczętnie spalone a często do tego zaognioną cała skórę głowy.

Stary 2017-11-22, 09:48   #645
kunegunda_01234
Zadomowienie

Chodzi mi po prostu o to ze mam czarne wiec jak rozjasnie 3% to są pomarańczowe bym wyglądała jak tinki łinki. Wiadomo że włosy się niszczą ale to tylko włosy a jak ma się czarne to niestety ciężko cokolwiek zrobić bez niszczenia włosów . Jak ma się np. Brąz to se można walnąć ombre czerwone czarne i rozjaśnić i bóg wie jeszcze co. A mając czarne to sorry :/

Stary 2017-11-22, 16:49   #646
komaxowa
Przyczajenie

O 3% nie wspominałam, tylko o 9 %. Włosy się niszczą przy rozjaśnianiu źle wykonanym, jeżeli rozjaśniane są odpowiednią wodą, przez znająca się na tym osobę to zniszczenie bywa bardzo znikome. Kilka dobrych lat jestem fryzjerką i nie dam sobie wcisnąć, że nie mozna zejść z czarnego na jasny blond bez uzycia 12% wody, której już praktycznie się nie używa i to nie bez powodu. Jezeli Ty schodzisz na praktycznie białe włosy to tak naprawdę nie pozostawiasz w nich żadnego pigmentu, jest to ostatni etap przed spaleniem włosów i na pewno bardzo się kruszą. Twoje wlosy, Twoja sprawa, ja bym nikomu nie poleciła użycia 12% wody,której starają się unikać nawet fryzjerzy.

Stary 2017-11-22, 20:31   #647
kunegunda_01234
Zadomowienie

Moja mama mi robi na moje własne życzenie. I jest fryzjerką. I 9% tez mi nie łapie bo zostają bardzo żółte :/ ależ oczywiście że włosy się niszczą i krusza, ja nie mówię że nie. Ale to tylko włosy. Nie należę do osób które jakoś szczególnie się przejmują kondycja włosów bo odrosną, to nie zeby. Oczywiście rozumiem że są kobiety które strasznie przeżywają to co mają na głowie ale ja do nich nie należę bo lubię eksperymenty i miałam na głowie juz chyba wszystko. Zejść z czarnego na blond owszem można zejść stopniowo i delikatniej tylko ze gdy się pojawiają potem odrosty to jest problem bo ja mam bardzo mocny pigment i niestety zawsze wychodzą żółte. Dla przykładu koleżanka ma ciemny brąz i też rozjaśnia do platyny i starczy jej krótko potrzymac 9%. Ja nikogo nie namawiam. Każdy ma swój mózg i zrobi jak zechce

Odpowiedz

Tagi
6%., 9.22, blond, brąz, czerń, czerowny, dekoloryzacja, farba cec, farba joanna, farbowanie, farby syoss, koloryzacja, krem ultleniający, majirel, mieszanie oksydantów, mieszanie utleniaczy, nie, oksydant, oxydant, rozjasnianie wlosow, utleniacz, woda 10.5%

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości