Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-19, 15:43   #121
mysz89
Przyczajenie

GG do mysz89
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Mam problem z zafarbowaniem włosów. Cały czas wychodzą mi zółte. mój naturalny kolor to mysi blond :P do pierwszego farbowania używalam farby majiblond 901 s i woda utleniona 3/4 6% i 1/4 9%... przy drugim farbowaniu użyłam kolestone 12/89 i wody 9% mimo to włosy są STRASZNIE żółte. dodam że naturalnie mam dość jasne włosy po tych farbowaniach po 2 mies. odrosty prawie zlewaja sie z kolorem. chcialabym uzyskać taki kolor włosów http://e-styl.com/photo/product_big/...5dac7b5eb6.jpg bardzo prosze o porade bo raczej farby sklepowe odpadają...
mysz89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:49   #122
joaa12
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
heh na ten balejaz z ostatniego zdjecia
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=49727 14
moge podac Ci gotowa recepturke, zaskocze Cie to wyglada tylko jak balejaz a jest to supelnie inna koloryzacja.Mysle ze ten rodzaj koloryzacji bylby nalepszy dla Ciebie.ten kolor na pasemkach trzeba stonowac jakims chlodnym bezem.narazie jest zbyt pomaranczowy zeby byc dobrym podkladem rozjasnianacym pod taka jasna tonacje.szkoda ze nie widze Twojej buzki zawsze to wiecej do oceniania.
wszystko tez zalezy czy chcesz wykonac to sama czy z pomoca fryzjera

-
Dziękuje za odpowiedz. Może skusiłabym sie zrobic sama - ale kilka pasemek na próbę. W każdym razie instruktarz by się przydał - zawsze moge iśc z nim do fryzjerki i powiedziec, że chce tak i tak.

Na dzień dzisiejszy mam swój kolor włosów i kupiłam farbę średni brąz - 41 - Poly color schwartzkopf. Mam nadzieje, że mi nie zniszczy włosów. Nie wiem tez jakich brązów mam używać - ciepłych, zimnych i które do których zaliczyć.

W domu mam też toner (chyba) do pasemek - fioletowy. Tylko jak go sam nałożyłam to się po prostu zmył i nie wiem jak go uzywać. Są do tego jakies środki, najpierw trzeba uzyć rozjaśniacza, jak utrwalić taki kolor ? Chodzi mi o takie coś (inne kolory równiez). Nie wiem jaki jest schemat otrzymania takich włosów,
http://www.zeberka.pl/art.php?id=839
joaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 02:33   #123
matys-magda69
Raczkowanie

tonowanie wlosow trzeba niestety powtarzac conajmiej co 4 tygodnie,nic sie na wlosach nie utrzymuja na zawsze.blond wymaga niestety wiecej zabiegow aby go utrzymac
Stary 2010-02-21, 20:52   #124
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

dziewczyny ....
wszystkie widze zwracamy się do pozostałych forumowiczek z jakąs prośbą o radę i wymieniamy swoje cenne doświadczenia. Ja także zadawałam wcześniej pytanie tutaj do "matys-Magdy"ale teraz od sów chce przejśc do czynow i potrzebuje bardziej szczególowej instrukcji.
Chce zrobicta kąpiel rozjaśniającą którą poleciła mi włansie Magda - zabieg na ciemno rudych włosach zeby uzyskac jasniejszy odcien. Włosy mam długie. Magda wyzej informowala ze do takiego rozjasnienia w zupełnosci wystarczy utleniacz 6% i taki tez zakupiłam w buteleczce 100 ml oraz rozjasniacz w saszetce proszek (bezpyłowy...) 40g a z racjie ze wczesneij nei robiłam takich eksperymentów na własna reke prosze was o pomoc.
Przestudiowałam wiekszosc forum dt. rozjasniania, kapieli rozjasniajacych itp. i mój plan dzałania wyglada tak poprawcie mnie jesli o czyms zapomniałam:

1. mysle ze połowa tego rozjasniacza w proszku (20g tak na oko) i polowa utleniacza (50ml powinny wystarczyc) reszta na ewentualna poprawkę jakby wyszło nierównomiernie ;/
2. rozrobic proszek z utleniaczem.... i wymieszac z szamponem do włosow ta "mixturą" umć włosy i pozostawić na kilka minut... spłukać....

wydaje się być proste.... ale mam wciaz obawy czy mi wyjdzie.....
Aga_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 16:46   #125
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

No to ja mniej więcej podpinam się pod pytanie Agi... Właśnie dostałam przesyłkę a jej zawartość to 120ml wody 9% BlondMe i 2x25g(razem 50g) rozjaśniacza BlondMe Schwarkopfa
Nie jestem przekonana w jakich proporcjach powinnam rozrobić jedną saszetkę 25g...z iloma ml wody? Może podobnie jak u Agi?? I czy taka mikstura wystarczy na odrost?
Jak tylko dostanę odpowiedź, zabieram się do dzieła
Stary 2010-02-23, 18:38   #126
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Kuseczka....
Ta moja proporcja to tak na logike wymyslona nie wiem czy wiecej czy mniej powiedział tu ktos ze "jak najbardziej miarą na oko" no ale nie przemawia to az tak do mnei tym bardzoej ze fachowcem nei jestem <i sie boje przedobrzyc...>
i tak jak znam życie skonczy sie na wizycie u fryziera.. a rzadko wychodze z salonu z efektem po jaki przyszłam no i dlatego chce zaryzykowac sama.....
boje sie ....
Stary 2010-02-23, 19:01   #127
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Aga_86 jakbym siebie słyszała Też myślę, że pewnie moje eksperymenty skończą się wizytą u fryzjera ale jednak wolę zaryzykować Czekam tylko na tą odpowiedź...
Stary 2010-02-23, 20:07   #128
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Mój chłop :P to sie juz śmieje ze mnie i za razem płacze.. bo to co ja wymyslam z tymi włosami to normalny człowiek by sie nie odwazył. Wiecej sie nagadam ..... nagadam pozniej boje sie zrobic a jak juz sie nastawie to mi sie ... eh nieuda i z bekiem odchodzic musze
Stary 2010-02-24, 01:03   #129
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Mój TŻ też już nie chce słuchać mojego biadolenia na temat włosów Na ich koloryzacje mam mnóstwo pomysłów i zmieniam koncepcje codziennie Kiedyś też bardzo eksperymentowałam i teraz znowu zaczynam coś wymyślać Ps.sorry za offtopa

Edytowane przez kuseczka
Czas edycji: 2010-02-24 o 01:05
kuseczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 00:55   #130
matys-magda69
Raczkowanie

25g saszetki rozrob z 25 ml wody destylowanej lub zimnej przegotowanej z 25 ml 9% jest w miare gesta wiec dobrze sie bedzie po odroscie smarowac-jesli po wymieszaniu i odczekaniu 2-3 minut nadal bedzie rzadka dosyp proszkulepej niech bedzie gesta smietnaka wtedy bedziesz pewniejsza ze zaaplikujesz tylo na odrost trzymaj az beda w miare jasne smialo na Blond me mozesz do 70 min
kolor bedzie bardzo zywy taki sloneczny platynowy

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

do takiego zabiegu potrzebne bedzie
osoba ktora ma cierpliwosc zeby Ci go wykonac,sama nie dasz rady masowac wlosy caly czasto wazne masowanie zeby pigment sie wybil
.
1,uzyj 40 gr +20 ml goracej wody+30 ml utleniacza +lyzka stolowa szamponu +lyzka stolowa+ odzywki
dobrze wymieszac! najlepiej podstawic pod miske garnek z goraca woda aby mikstura byla goraca
nakladac nad wanna bo bedzie cieklo-zacznij od najciemniejszych partii,i nie nakladaj na odrost tylko gdzie jest farba.
i masowanko co 5 min.i sprawdzanie czesto czy czasem guma z wlosow sie nie zrobi,
jesli chcesz przejsc do poziomu jasnorudego-8-9 to podklad pomaranczowo-zolty wystarczy,tylko nie rozjasniaj ich do jasnego blondu!!!
wtedy umyj wloski szamponem odzywka ,wysusz i kolor rudy !!!
Stary 2010-02-25, 13:18   #131
Aga_86
Raczkowanie

GG do Aga_86

Takiej odpowiedzi włansie oczekiwałam.... !
Bardzo dziekuję za pomoc.....

pozdrawiam serdecznie ...
W najblizszym czasie pochwale sie Wam jak wyszło
Stary 2010-02-25, 22:29   #132
fanfelka
Zadomowienie

Widzę, że na forum jest profesjonalistka od pielęgnacji i koloryzacji włosów
Dlatego też mam pytanie do Magdy:aktualnie mam czarne włosy farbowane od roku drogerejnymi lorealami. Chciałam się pozbyć tej czerni. Zakupiłam efassor i zastanawiam się jakiego oksydantu użyć 6% czy 9%. Jak długo trzeba trzymać tą mieszankę na włosach, żeby otrzymać jaśniejszy kolor. Domyślam się, że zejdę do rudości i myślę, że przy nim zostanę na jakiś czas.
fanfelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:06   #133
Justyna008
Przyczajenie

Talking Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Jak pisałam wcześniej też postanowiłam pozbyć się wiecznej czerni..Miałam rozjaśnić całe włosy ale zabrakło mi odwagi i strach ze z włosów zrobi się siano zrobił swoje..
Tak więc zdecydowałam, że zacznę od pasemek..
I tak: Leo Silver+9%woda dały o dziwo.. nie żółtko, którego wrecz byłam pewna! Pasemka wyszły w kolorze ciemny blond!Trzymałam około 50 min, co chwilę sprawdzając czy wszystko ok..
Na rozjaśnione pasemka miałam położyć farbę z jasnym brązem ale ten kolor blond, który wyszedł tak mi się spodobał, że został ..
Teraz czekam "chwilę", aby dołożyć pasemek i w ten sposób zejśc do jasnego koloru..
I nadal jestem w szoku, że po rozjaśniaczu nie pojawił się żaden pomarańcz czy okropna żółć....Do tego włosy nadal są w dobrej kondycji i nie zauważyłam żeby ucierpiały na tym zbiegu..

Edytowane przez Justyna008
Czas edycji: 2010-02-26 o 16:12
Justyna008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 15:31   #134
trillinka
Rozeznanie

czesc dziewczyny , mam pytanie poniewaz chcialabym uzyskac kolor jasny bezowy blond mniej wiecej taki jak na ponizszym zdjeciu(nie chce baaardzo jasnego blondu). Moj obecny kolor jest taki jak na 1 zdj., nie wiem czy wystarczy farba czy musialabym uzyc rozjasniacza.
7 cm od gory to moj naturalny kolor + pasemka robione rozjasniaczem
bardzo bym prosila was o rade

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:33   #135
Fabiola Sa
Przyczajenie

GG do Fabiola Sa

matys-magda69 a powiedz czy kazda płukanke z rozjasniacza robi sie tak samo bez wzgledu na kolor włosów?
Ja mam naturalny ciemny braz i mam jeszcze na nich brazowa farbe, mam rozjaśniacz z art ego a na włoskach chce sobie połozyc loreal casting bursztynowy blond http://moda.na14.pl/sklep/files/casting834_loreal.jpg
Jakie proporcje powinnam użyc do płukanki?
Mam możliwośc zeby wu=yszedł m i taki kolor?
Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
Fabiola Sa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:20   #136
klaudynka19
Raczkowanie

czy farbę wellaton bardzo jasny blond, ktora posiada emulsje aktywująca, mozna wymieszac z woda utleniona 9 %? nakladam na ciemny blond i chce uzyskac jasny blondzik.
klaudynka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:01   #137
dorotas87
Przyczajenie

Hej, postanowilam w koncu zmienic ten ciemny braz na jasny blond, i tak kupie rozjasniacz i wode 6%, a pozniej na to toner lub farbe, i teraz mam problem co z odrostami i ile potrzebuje tego rozjasniacza i wody?? mam wlosy troche za ramiona....Magda! co mam zrobic?
dorotas87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:24   #138
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudynka19 Pokaż wiadomość
czy farbę wellaton bardzo jasny blond, ktora posiada emulsje aktywująca, mozna wymieszac z woda utleniona 9 %? nakladam na ciemny blond i chce uzyskac jasny blondzik.
jeśli masz farbowane włosy to i tak musisz użyć rozjaśniacza bo farba farby nie rozjaśni
Stary 2010-03-08, 09:09   #139
Justyna888
Przyczajenie

Pani Madziu bardzo dziekuje za maila dotyczacego moich włosków.
Troszke mnie Pani zmartwiła tym, że loreal majiblond 900s nie rozjaśni mi końcówek farbowanych , podsyłam zdjęcia moich włosków.
Mam pytanko ile czasu powinnam dac włosom odpocząc do kolejnego zabiegu mającego na celu zblądzenie mnie . I jakiej wody % powinnam uzyć aby ich nie dobic.
Bardzo dziekuję za pomoc z góry i pozdrawiam
Justyna888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:12   #140
Gosiunia535
Przyczajenie

Witam .Mam maly problem a ze widze jak szybkie sa tu rady i dobre wskazowki postanowilam napisac .a wiec mam ciemne brazowe wlosy nie farbowane od pol roku a wiec jest maly odrost poza tym wlosy sa prasowane wiec sa lekko zniszczone dodam ze sa grube jak u Konia srendiej dlugosci i silne . a wiec postanowilam zmienic ich kolor na jasny opalizujacy kasztan Loreal a przy tym kupilam rozjasniacz bezpylowy firmy Pro line proffesional 500g i 3x wode w kremie 6% 125 ml . a moje pytanie brzmi jak rozrobic te skladniki do jakiej konsystencji i wjakiej mierze oraz ile czasu usze trzymac by zejsc o 3 tony?? w zalczeniu rpzesylam zdjecie.licze na pomoc kobietki
Gosiunia535 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:53   #141
Vea
Rozeznanie

Dot.: FARBOWANIE-->Wody utleniające

A czy któraś z was wie, czy jeśli mam farbkę z welli koleston nr 9/1 - popielaty rozświetlony blond i użyję do tego oxydantu 6% to będę miała jasny blondzik na włosach? czy muszę użyć wody 9%?????
Vea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:32   #142
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
A czy któraś z was wie, czy jeśli mam farbkę z welli koleston nr 9/1 - popielaty rozświetlony blond i użyję do tego oxydantu 6% to będę miała jasny blondzik na włosach? czy muszę użyć wody 9%?????
na mój gust to zależy od tego jaki masz naturalny kolor na głowie i na jakie farby kładziesz. u mnie nakładanie jasnego blondu z wodą 6% kończyło się rudymi odrostami bo nie dało rady rozjaśnić mi włosków - a mam naturalny średni mysi blond
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:22   #143
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
na mój gust to zależy od tego jaki masz naturalny kolor na głowie i na jakie farby kładziesz. u mnie nakładanie jasnego blondu z wodą 6% kończyło się rudymi odrostami bo nie dało rady rozjaśnić mi włosków - a mam naturalny średni mysi blond
Naturalnie mam bardzo ciepły odcień słomkowego blondu /pod spodem to robi mi się jakiś taki delikatnie miedziany, ale odrosty słomkowy blond/, czyli proponujesz 9%? ja teraz mam rozjaśnione włosy /poziom 10 +9%/ i bardzo sianowate i chciałam zejść na poziom 9, na taki zwykły jasny blond, żeby już ich tak nie katować i dlatego zastanawiam się nad 6% oxydantem..... no ale z drugiej strony, jeżeli uzyję wody 9% z farbką z popielaty rozświetlony blond /9.1/ to czy znowu nie będę miała baaaaaaardzo jasnego blondu????a może użyć odcienia 8/1 z 9%????bo ja marzę o zwykłym, ale JASNYM, stonowanym blondzie....i co teraz mam zrobić????

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-04-08 o 16:57
Stary 2010-04-09, 12:50   #144
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Naturalnie mam bardzo ciepły odcień słomkowego blondu /pod spodem to robi mi się jakiś taki delikatnie miedziany, ale odrosty słomkowy blond/, czyli proponujesz 9%? ja teraz mam rozjaśnione włosy /poziom 10 +9%/ i bardzo sianowate i chciałam zejść na poziom 9, na taki zwykły jasny blond, żeby już ich tak nie katować i dlatego zastanawiam się nad 6% oxydantem..... no ale z drugiej strony, jeżeli uzyję wody 9% z farbką z popielaty rozświetlony blond /9.1/ to czy znowu nie będę miała baaaaaaardzo jasnego blondu????a może użyć odcienia 8/1 z 9%????bo ja marzę o zwykłym, ale JASNYM, stonowanym blondzie....i co teraz mam zrobić????
słomkowy blond to chyba nie są ciemne włosy, na twoim miejscu spróbowałabym z wodą 6% - w razie czego zawsze możesz zwiększyć jak nie wyjdzie [albo i zmieszać 6 z 9%, byle tej samej firmy]. u mnie pewnie jest dość mocny rudawy barwnik bo 6% farbowała na rudo z farbą na poziomie 8, podczas gdy już 9% dawała blond, niestety z czasem ta woda coraz bardziej rozjaśniała. więc spróbuj tą 6%, a czy 8 to 9 to już inna sprawa 8 to dość jasny kolor jakby nie było
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 17:56   #145
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
słomkowy blond to chyba nie są ciemne włosy, na twoim miejscu spróbowałabym z wodą 6% - w razie czego zawsze możesz zwiększyć jak nie wyjdzie [albo i zmieszać 6 z 9%, byle tej samej firmy]. u mnie pewnie jest dość mocny rudawy barwnik bo 6% farbowała na rudo z farbą na poziomie 8, podczas gdy już 9% dawała blond, niestety z czasem ta woda coraz bardziej rozjaśniała. więc spróbuj tą 6%, a czy 8 to 9 to już inna sprawa 8 to dość jasny kolor jakby nie było
Dziękuję black_sun za odpowiedź, ale powiem ci, że mimo, iż mam swoje jasne włosy to zrobiłam mały eksperyment na pasemku z wodą 6% i powiem ci, że....wyszły rude ;-(((( czyli pozostaje mi chyba 9%, no ale jeśli zrobię kolor z poziomu 8-ego z 9% to nie wyjdzie mi "niewiadomo co"????? bo gdzieś przeczytałam, że wody 9% nalezy łączyć z blondami poczynając od poziomu 9. ??????
Stary 2010-04-10, 20:08   #146
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję black_sun za odpowiedź, ale powiem ci, że mimo, iż mam swoje jasne włosy to zrobiłam mały eksperyment na pasemku z wodą 6% i powiem ci, że....wyszły rude ;-(((( czyli pozostaje mi chyba 9%, no ale jeśli zrobię kolor z poziomu 8-ego z 9% to nie wyjdzie mi "niewiadomo co"????? bo gdzieś przeczytałam, że wody 9% nalezy łączyć z blondami poczynając od poziomu 9. ??????
a ja Ci powiem ze poziom 8 to JASNYM blondem nie bedzie... i to prawda ze zwykle sie do takich odcieni nie używa wody 9%(rozjaśnia ok.4 tonów) no chyba ze masz b.ciemne włosy naturalnie
Stary 2010-04-11, 08:48   #147
Vea
Rozeznanie

Wiecie, bo ogólnie to ja chcę przyciemnić włosy o 0,5 - 1 ton /teraz mam poziom 10/, więc rozumiem, że jeśli poziom 8 to farbka 8/1 - jasny popielaty blond + oxydant 6% a jeśli poziom 9 to 9/1 + 9%???? Dobrze to rozumiem?

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-04-11 o 08:50
Stary 2010-04-11, 10:45   #148
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Wiecie, bo ogólnie to ja chcę przyciemnić włosy o 0,5 - 1 ton /teraz mam poziom 10/, więc rozumiem, że jeśli poziom 8 to farbka 8/1 - jasny popielaty blond + oxydant 6% a jeśli poziom 9 to 9/1 + 9%???? Dobrze to rozumiem?
a w jakim kolorze masz odrost? też jasny?
jak chcesz przyciemnić to możes zużyć nawet wody 3%, ew.6% ale 9% zdecydowanie NIE

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

% utleniacza nie zalezy od poziomu farby a od efektu jaki chcesz osiągnąć
jeśli brunetka ( poziom 5) chciałaby uzyskać jasny blond (poziom 9) to musi użyć wody 9% bo ona rozjaśnia ok4 tonów
natomiast jeśli blondynka (poziom 7) również chce użyskać jasny blond (poziom 9) to powinna użyć utleniacza 6% - rojaśnia ok.2 tony
jeśli bardzo jasna blondynka (poziom10-11) chce przyciemnić włosy i użyskać poziom 9 powinna użyc utleniacza 3% - on nie rozjaśnia, używany jest do przyciemniania

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

efekt utleniczy który opisałam wyżej tyczy się włosów naturalnych, niefrabowanych (odrostu), na włosach farbowanych nie bedzie efektu
Stary 2010-04-11, 13:32   #149
Madzialenka170
Raczkowanie

Witam wszystkie Wizażanki i niekwestionowane guru fryzjerstwa- matys-magde69! Strasznie długo już siedzę i czytam rozmaite wątki dot. blondów, ale nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem. Mam nadzieję, że mi pomożecie...
Moje naturalne włoski to średni, mysi blond. Przez lata katowany przez fryzjerów silnymi rozjaśniaczami (baleyage). Po kolejnej wizycie fryzjerka zapomniała o mnie, robiła inną klientkę a ja siedziałam z rozjaśniaczem...W domu okazało się, że włosy to GUMA . Obcięłam je do ramion i farbowałam na ciemne blondy..ale minęło sporo czasu i znowu chcę mieć blond, tyle że całe i nie platynę. Zastosowałam demakijaż Renee Blanche (wyszła marchewka) i na to Majirel 9.11(oxydant 6%). Kolor o.k, ale trochę za ciemny. Zamówiłam Majiblond 901 z oxydantem 9% i się boję...Nie wiem za bardzo jak nałożyć, bo nasadę włosów mam jaśniejszą niż końcówki. Pomyślałam, że najpierw na środek i końce, a po 15 min. u nasady. Może oxydant słabszy dla delikatnego efektu? Co robić? Proszę pomóżcie...
Madzialenka170 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:34   #150
Vea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
a w jakim kolorze masz odrost? też jasny?
jak chcesz przyciemnić to możes zużyć nawet wody 3%, ew.6% ale 9% zdecydowanie NIE

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

% utleniacza nie zalezy od poziomu farby a od efektu jaki chcesz osiągnąć
jeśli brunetka ( poziom 5) chciałaby uzyskać jasny blond (poziom 9) to musi użyć wody 9% bo ona rozjaśnia ok4 tonów
natomiast jeśli blondynka (poziom 7) również chce użyskać jasny blond (poziom 9) to powinna użyć utleniacza 6% - rojaśnia ok.2 tony
jeśli bardzo jasna blondynka (poziom10-11) chce przyciemnić włosy i użyskać poziom 9 powinna użyc utleniacza 3% - on nie rozjaśnia, używany jest do przyciemniania

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

efekt utleniczy który opisałam wyżej tyczy się włosów naturalnych, niefrabowanych (odrostu), na włosach farbowanych nie bedzie efektu
Dziękuję, viki1988 za odpowiedź - teraz już wszystko wiem ;-))))).
Dziękuję Wam wszystkim, dziewczyny ;-****

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2010-04-11 o 15:36
Odpowiedz

Tagi
6%., 9.22, blond, brąz, czerń, czerowny, dekoloryzacja, farba cec, farba joanna, farbowanie, farby syoss, koloryzacja, krem ultleniający, majirel, mieszanie oksydantów, mieszanie utleniaczy, nie, oksydant, oxydant, rozjasnianie wlosow, utleniacz, woda 10.5%

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości