Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-12, 22:43   #181
1985SiWA
Zakorzenienie

Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
Ten kolor na zdjeciu to kremowo-bezowy bardzo jasny blond z poziomu 11/10.Tylko wlascicielki jasnycj i podatnych wlosow na rozjasnianie taki moga osiadnac,
TY juz sobie troszke balaganu narobilas,gdyz jesli po rozzjasnianiu nie otrzymalas jasnego koloru blondu-a rozjasnianie jest to jedyna metoda ,ktora daje jasny odcien blondu to dluga droga przed toba aby uzyskac ladny blond
ale jesli znajdziesz dobrego fryzjera to nie powinno byc problemow. polecam schodzenie pasemkami,i nie na tak wysokiej wodzie!
dzieki za odp
a powiedz mi prosze czy ja majac ciemnobrazowe swoje wlosy moge sie łudzic na osiagniecie takiego koloru??
To jest cieply odcien blondu prawda ??
I czy znasz jakas farbe profesionalna która moglabym stonowac rozjasnione jasne włosy aby uzyskac taki odcien.

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2010-08-12 o 22:44
1985SiWA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 02:07   #182
milusiaam
Wtajemniczenie

Siwa a probowałas moze tych farb np CHI mocno rozjasniajacych z lini profesjonalnych ?

Ja schodzilam z czarnych wlosow SAMA w domu...pewnie u fryzjera gdybym robila mialabym juz suche siano...zamiast wlosow
Sporo czekalam az m sie farba ciemna wyplucze pozniej zrobilam kapiel rozjasnijaca mialam wlosy na poziomie mhmm 5....a pozniej...zrobilam przy pomocy tz duuuzo jasnych pasemek rozjasniaczem z woda 3% ...dla mnie wyszlo idealnia...w szoku bylam myslalam ze bedzie pomaranczowe g...
Musisz zrobic tyle pasemek zeby przewazal jasny kolor ...a pozniej tonowac farba do momentu az wszystko sie wyrówna.
A odrosty coz...mozesz robic tak (jesli masz jakies pojecie i umiałabyś to zrobic w domu)
Odrosty rozjasniaczem na wodzie 3% nie wiekszej....trzymac godzinke zrobia ci sie kurczakowe...i na to farbe na slabej wodzie tez np 3 jakas jasniutka o wybranym kolorze .ten kolor przypomina mi 10.02 z palety CE-CE. np.
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:01   #183
Papiszynka
Zakorzenienie

A powiedzcie mi czy te rozjasniacze sa cokolwiek warte?
http://allegro.pl/item1176252754_kal...color_35g.html
http://allegro.pl/item1174843263_cha...tonow_45g.html
http://allegro.pl/item1178319402_sca...inami_45g.html
I jaka do nich woda w moim przypadku?
Schodzilam sama rozjasniaczem (pasemka na folii) Joanny z ciemnego brazu, nie narzekalam, nie mialam gumowych wlosow ani nic z tych rzeczy, wlosy mialam w niezlej kondycji, jedynie troche rozdwojone koncowki. Wyszlam juz na dosc ladny cieply blond (1 zdjecie), niestety ostatnio chcac wyrownac kolor najpierw polozylam jasny blond wellatonu i wyszly mi pomaranczowe na co polozylam sredni blond wellatonu i wyszedl braz teraz juz sie powoli spiera (2 zdjecie), odczekam jeszcze troche i planuje zrobic pasemka na folii. Ni chce mi sie wierzyc ze woda ponizej 12 cokolwiek mi rozjasni Joanne, ktora ponoc ma wode 12% trzymalam godzine i kolor pozostawial wiele do zyczenia. Fakt, wtedy mialam wieloletnio farbowane na ciemno, duzo warstw farby, teraz wlasciwie tylko jedna... szukalam lepszych rozjasniaczy, znalazlam np. Cece ale co z tego ze saszetka kosztuje 8zl jak przesylka 20zl...
Do fryzjera nie pojde, bo raz ze nie mam wolnych 3 stow a dwa ze juz tyle sie naogladalam co za cuda fryzjerzy wyprawiaja, ze nie widze opcji zebym wyszla zadowolona...
Aha, no i dodam jeszcze ze nie zalezy mi na superjasnym blondzie, marzy mi sie cos takiego jak na zalaczonych zdjeciach wiec najpierw rozjasnilabym pasemka rozjasniaczem, a nastepnie zrobilabym pasemka jakas srednio-blond farba...
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:13   #184
milusiaam
Wtajemniczenie

Papiszka ty moze kup dekoloryzator zejdzie ci ta brazowa farba a pozniej juz dobierzesz farbe

Ja mam rozjasniacz KALLOSA moge polecic na pewno bardziej niz JOANNE ...
ja tez nie chcialam wierzyc z tym rozjaśniaczem dopóki nie spróbowałam...
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 16:56   #185
1985SiWA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
Siwa a probowałas moze tych farb np CHI mocno rozjasniajacych z lini profesjonalnych ?

Ja schodzilam z czarnych wlosow SAMA w domu...pewnie u fryzjera gdybym robila mialabym juz suche siano...zamiast wlosow
Sporo czekalam az m sie farba ciemna wyplucze pozniej zrobilam kapiel rozjasnijaca mialam wlosy na poziomie mhmm 5....a pozniej...zrobilam przy pomocy tz duuuzo jasnych pasemek rozjasniaczem z woda 3% ...dla mnie wyszlo idealnia...w szoku bylam myslalam ze bedzie pomaranczowe g...
Musisz zrobic tyle pasemek zeby przewazal jasny kolor ...a pozniej tonowac farba do momentu az wszystko sie wyrówna.
A odrosty coz...mozesz robic tak (jesli masz jakies pojecie i umiałabyś to zrobic w domu)
Odrosty rozjasniaczem na wodzie 3% nie wiekszej....trzymac godzinke zrobia ci sie kurczakowe...i na to farbe na slabej wodzie tez np 3 jakas jasniutka o wybranym kolorze .ten kolor przypomina mi 10.02 z palety CE-CE. np.
ja wlasnie chce zrobic tak jak napialas, balejazem do przewagi blondu a pozniej nadawac odcien farbą. Jesli chodzi o farbe CHI to uzywalam kiedys rozjasniacza (taki sobie) no i uzywam kosmetyków do wlosów, zaraz sprawdze jakie odcienie farb posiadaja.
Odrosty planuje robic u fryzjerki, metoda balejazowa poniewaz nie moge miec efektu przetlenienia przy skórze głowy, moj typ urody mi na to nie pozwala, musi sie tam cos dziac jakies refleksy musza byc albo to poprostu kwestia przyzwyczajenia Musi cos byc z odcieniem złota, zadnych popieli (niezbyt jasna karnacja, ciemne oczy z ciemna oprawa i ciemnobrazowe naturalne wlosy) blond mnie rozswietla ale musi byc cos z cieplych tonów bo w popielach i zimnych wygladam strasznie sztucznie.

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2010-08-13 o 17:12
1985SiWA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 16:40   #186
Papiszynka
Zakorzenienie

Tylko z tego co czytalam to po dekolryzatorze moge miec pomaranczowe wlosy... Jakos rozjasniaczom bardziej ufam, moze dlatego ze juz uzywalam wielokrotnie. Poza tym dekoloryzatory dosc drogie sa jak na niepewny efekt, no i jeszcze czytalam ze nie mozna od razu farby klasc, a ja w pomaranczy do ludzi nie wyjde. A farba nie chwyta nawet moich naturalnych, wiec musze najpierw dosc mocno rozjasnic... no i w koncu jaka woda do wlosow farbowanych? 9%? 3 napewno nie zejde, nie ma szans...
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 17:34   #187
oleska88
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 7

Magdo!
Widze, ze pomagasz dziewczynom bardzo skutecznie w rozjasnianiu wlosow, wiec zdecydowalam się takze poradzic.
Od okolo 1,5 roku wlosy farbowalam na bardzo ciemny braz, ktory niestety wychodzil wrecz czarny (zdjecie 1). Postanowilam w koncu wrocic do mojego pieknego blondu ktory mialam praktycznie przez cale zycie (zdjecie 2). W ciagu ostatniego miesiaca zrobilam:
- pasemka (ce-ce) niestety wyszlo pomieszanie z poplataniem, wyszedl bardzo jasny blond, miedz, kolor miodowy...
- dwie dekoloryzacje- wyszedl blond, ale byl on zolty i w polaczeniu z pasemkami wygladalo to wszystko koszmarnie
- przyciemnilam kolor do brazu (zdjecie 3)- i jest to kolor ktory mam obecnie.

Dodam, ze wlosy mam cienkie, a po tych zabiegach czuje, ze ich struktura znacznie sie pogorszyla.. bardzo ciezko jej mi je rozczesac mimo nalozenia odzywki, momentami wydaje mi sie, ze wrecz sie ciagna ;/ Naturalnie mam kolor blond, dlatego zdecydowalam sie do niego wrocic, bo przy kolorze ciemnego brazu- czerni musialam niestety farbowac odrosty praktycznie co 2 tygodnie ;/ Bardzo bym chciala miec kolor wlasnie taki jak na zdjeciach 4,5. Jest to mozliwe? Jezeli tak co kupic, jak wymieszac?

Licze, ze mi pomozesz, pozdrawiam i czekam na odpowiedz

No1look

blog o medycynie estetycznej i kosmetyce
oleska88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 16:58   #188
matys-magda69
Raczkowanie

Przede wszystkim zapomnij o jakikolwiek zabiegach chemicznych ,suszeniu i prostowaniu wloslow.jesli sa w takim stanie jak opisujesz trzeba je koniecznie wzmocnic nie tylko maskami, ale takze od wewnatrz suplementacja,na wloski.moze nawet trzeba bedzie sporo obciac te gume a nie wlosy.nic raczej nie da trzymanie takiego czegos na glowie,gdyz moga Ci pekac wlosy juz od nasady.Zaopatrz sie w jakies dobre serum do wlosow(biosilk tzw jedwab,szampon i odzywaka Dove z serum tez fajnie dziala,i z wlosami bardzo ostroznie,mycie w letniej wodzie a na koniec koncowki i dlugosc w zimnej.mozesz sobie zaaplikowac maske z oliwy z oliwek ,zoltka,i cytryny i tak minimum 6 tygodni,jesli bedzie poprawa mozna cos dzialac z kolorem.
Nie nastawiaj sie ze uzyskasz tak jasny kolor w ciagu krotkiego czasu,mozesz dojsc robiac bardzo cienki balejaz przez 4-6 razy.Ja tak robie moim klientkom.polecam rozjasniacz pudrowy Loreal profesionel Platifiz oxy maks 6%
zastanow sie czy szkoda meczyc wloski ,czasami lepiej wybrac jakis posredni twarzowy kolor.Blondy wymagaja nakladu duzej pracy i dobrego fryzjera,ktory specjalizuje sie w blondingu.
Stary 2010-08-15, 18:11   #189
Georgie
Zadomowienie

Po pierwsze chciałam powiedzieć- pani Magdo ukłony z mojej strony [o, jaki rym! ]
Chciałam zapytać co zrobić z moimi włosami- boję się użyć rozjaśniacza, choć już raz, niecały miesiąc temu robiłam kąpiel rozjaśniającą na czarnych i rudo-jakiśtam odrostach, wyszło tyle, że teraz mam wiśniowe prześwity gdzie nie gdzie i tyle z kąpieli. Bardzo chciałabym mieć znowu brązowe włoski i tu moje pytanie- czy gdybym użyła rozjaśniacza L'Oreal [nie mam dostępu do typowo profesjonalnych farb itd. bo żyję w malutkiej mieścinie] rozjaśniłby mi te moje czarne kudły?
[1, 2 moje obecne włosy, 3 mniej więcej taki kolor miałam]
http://img838.imageshack.us/i/img4170i.jpg/
http://img530.imageshack.us/i/img4171e.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/curly1.jpg/
Georgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 16:37   #190
pokrencona1
Przyczajenie

Pani Magdo,
lub inna oświecona Osobo
przeczytałam dzielnie cały ten wątek i również postanowiłam sie poradzić. Aktualnie jestem blondynką, włosy na poziomie 9 z lekko kremowo-popielatą poświatą. Naturalne włosy mam na poziomie mniej więcej 4-tym. Rozjaśniają się bardzo ładnie. Używam farb profesjonalnych z 9% oxydantem. Od roku koleston 10.16 a ostatnio majiblond 902. Zawsze tylko na odrost, bez przeciągania. I tu właśnie zaczyna się problem. Włosy wychodzą ładne ale jaśniusieńko a mnie marzą się takie w kolorze ciemnej słomy. Przy próbie domowej pigmentacji z niską wodą i którymś z tzw. "touch'y" ( próbuję zawsze na malutkim pasemku ) kolor wychodzi jakiś brudny, albo zielony. Boje się więc robić coś na całej głowie a brakuje mi wiedzy, jak i co zmieszać, by rozjasnione włosy przyciemnić do naturalnego średnio-jasnego blondu. Może zacząć używać 6% oxydantu tylko na odrost np. z majiblonedm ...... i czekać az zrosną ....
Na odrost używam tych farb, by zgasiś swój złoty pigment. Nie wiem natomiast co z resztą .... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
pokrencona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:28   #191
Emilka123
Przyczajenie

Pani Magdo, bardzo, bardzo prosze o odpowiedz na moj post ze strony powyzej...
Dziekuje, Sylwia.
Stary 2010-08-26, 09:31   #192
Buffi
Raczkowanie

Witam wszystkich mam mały problem. Farbowałam włosy excel 10 ciemnym blondem i wyszły mi rudawe na to na drugi dzień położyłam majirell 7.1 z 6% oxydantem troszkę zmienił on odcień na zimniejszy ale wyszedł ciemno i dalej rudawo . Odczekałam miesiąc myjąc je szamponem przeciwłupieżowym i chciałabym pofarbować włosy i uzyskać zimny odcień taki mysi podobny do naturalnego mysiego średniego blondu czy mogę pomieszać farbę 7.1 i 9.1 i czego mogę się spodziewać na włosach ciemny blond z rudawa poświatą?Jak to zrobić i jakiego aktywatora użyć ? BARDZO PROSZĘ O POMOC.
Buffi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 15:01   #193
201702060926
Konto usunięte

Cześć Dziewczyny
niedługo będzie przypadało kolejne farbowanie moich włosków i chciałam się Was poradzić. A oto moja historia:
Mój naturalny kolor włosów to chyba jasny brąz/ może ciemny blond, farbuję po to by ożywić kolor i nadać głębi. Stosuję farby na poziomie 7 (czyli średni blond) z 6% utleniaczem i tą mieszanką uzyskuję jasny brąz (prawie taki jak mój naturalny). Niestety, mimo iż wybieram raczej odcienie neutralne, mokka itp. to mój kolor zawsze mocno podchodzi pod rudy.
Ktoś ostatnio mi zasugerował, że może być to wina właśnie tego 6% utleniacza.

I teraz moje pytanie
czy jeśli teraz wybiorę utleniacz 3% to czy automatycznie powinnam wybrać farbę na poziomie 8, by włosy nie wyszły ciemniejsze??? A może nawet zejść do 9? Zaznaczam, że najbardziej boję się tego że kolor wyjdzie za ciemny.

Bardzo proszę o wszelkie rady i sugestie
Kolejne farbowanie zbliża się wielkimi krokami a ja nie wiem co zakupić
201702060926 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 10:47   #194
megajra2
Przyczajenie

Ja też mam ogromną prośbę. Znając życie gdzieś jest już na forum odpowiedź na moje pytanie, ale szukałam 30 minut i się zniechęciłam więc mnie nie bijcie jakby co
Mam rude włosy - taki rudy kasztan bardziej. Marzę o blond włosach już od bardzo długiego czasu, ale nigdy nie miałam odwagi zrealizować mojego pragnienia. Teraz doszłam do wniosku że "raz kozie śmierć" i chcę to zrobić na własną rękę. Po pierwsze jest tyle rozjaśniaczy, że nie mam pojęcia co wybrać. Mam rude włosy z natury, zastanawiałam się nad 3 rozjaśniaczami (gdyby ktoś był miły i mi doradził to byłabym b. wdzięczna): blondoran, chi farouk w kremie (podobno włosów nie niszczy) i goldwella
oxydant 3% spróbuje bo podobno nie niszczy tak włosów
ostatnie pytanie: chce mieć słomkowy, słoneczny blond (jasne złoto) ale słyszałam że po rozjaśnianiu można mieć żółte włosy i jeśli pofarbuje zaraz po rozjaśnianiu słoneczną farbą to nie pogłębie tego żółtka?
z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi
megajra2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:20   #195
wizazx
Przyczajenie

foto - jak rozjaśnić takie włosy?

Witam, mam taki kolor wlosów jak na 1 obrazku, moj cel to kolorek na drugim obrazku. Chcę rozjaśnić wlosy w warunkach domowych -nie mam pieniedzy na fryzjera. Warto ryzykować? Uzyć utleniacz 3% czy 6%? a moze inny? proszę o pomoc. W was ostatnia nadzieja.

PROSZĘ NIE PRZESUWAĆ TEGO TEMATU DO TEMATU O BLONDACH! ;/ nie wiem kto wpadl na taki pomysł.
wizazx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:33   #196
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Dot.: foto - jak rozjaśnić takie włosy?

Cytat:
Napisane przez wizazx Pokaż wiadomość
Witam, mam taki kolor wlosów jak na 1 obrazku, moj cel to kolorek na drugim obrazku. Chcę rozjaśnić wlosy w warunkach domowych -nie mam pieniedzy na fryzjera. Warto ryzykować? Uzyć utleniacz 3% czy 6%? a moze inny? proszę o pomoc. W was ostatnia nadzieja.

PROSZĘ NIE PRZESUWAĆ TEGO TEMATU DO TEMATU O BLONDACH! ;/ nie wiem kto wpadl na taki pomysł.
Nie ryzykuj, zniszczysz włosy, a potem będziesz płakała, że jednak mogłaś trochę poczekać i uzbierać pieniądze na fryzjera.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:36   #197
izuljanka
Zadomowienie

ja bym sie bała, uzbieraj lepiej na fryzjera bo potem może być płacz
izuljanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:13   #198
kumkumkum1986
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez izuljanka Pokaż wiadomość
ja bym sie bała, uzbieraj lepiej na fryzjera bo potem może być płacz
Ja nie chcę nic mówić, ale nawet po fryzjerze może być płacz Widać to nawet po wątkach na fryzjerskim:P
kumkumkum1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:43   #199
wizazx
Przyczajenie

Dziewczyny na wlasną rekę rozjasniają do blondu to myslalam,że takie rozjasnienie lekkie nie bedzie duzym ryzykiem ;(

Wlosy mam do pasa i trochę mi żal bedzie jak się zniszcza;/
Stary 2010-09-17, 20:19   #200
wizazx
Przyczajenie

Dziewczny pomozcie, jaki rozjasniacz kupic? i jaka wode zastosować?

Myslalam,żeby zastosowac wodę 6%. na 10 minut! ? najpierw oczywiscie wyprobuje na malym pasmie wlosow.

proszę o pomoc. dla przypomnienia foto.
1-taki mam kolor
2-taki kolorek mniej wiecej chce uzyskac
Stary 2010-11-20, 18:20   #201
Babushka
Raczkowanie

Ja mialam wlosy rozjasniane wiele lat. Przyciemnilam je do takiego mysiego blondu. Po jakims czasie stwierdzilam, ze taki to dziwny kolor ni blond ni braz i chyba za ciemny, wiec znowy zapragnelam byc jasna blondynka Zrobilam pasemka u fryzjera. Jak juz pojawil sie spory odrost moich naturalnych, to pomyslalam, raz kozie smierc i kupilam rozjasniacz i farbe. Polozylam rozjasniacz na cala glowe. Na 3% wodzie. Po zmyciu troche zamarlam, bo jednak na tych pasemkach z pozostalosciami ciemnej farby nie rozjasnilo sie tak jak chcialam. Byly tam jakies zolcie i takie niefajne tony. No, ale mam farbe (Topchic 10V), wiec mysle, ze moze nie bede golic sie dzisiaj na lyso I jestem w szoku! Pierwszy raz w zyciu uzylam farby fryzjerskiej. Rowniez uzylam 3% wody. Wlosy wygladaja dobrze, nie sa sztywne. Chyba jeszcze nie bylam tak zadowolona z koloru otrzymanego w domu. Spedzilam w lazience chyba z pol dnia, ale warto bylo. Kurcze, gdybym wczesniej znalazla ten watek i opisy o tonowaniu wlosow rozjasnianych, to bym ich wcale nie przyciemniala, tylko pobawila sie roznymi odcieniami blondu, bo nie moglam juz zniesc wlasnie rozjasniaczowego apogeum na glowie.
Nigdy wiecej farb sklepowych!!!

Edytowane przez Babushka
Czas edycji: 2010-11-20 o 18:21 Powód: literowki
Babushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 23:29   #202
Pantalonada
Raczkowanie

Loreal Efassor - woda 6% czy 9%?

Proszę o radę.
Przy ostatnim farbowaniu skusiłam się na "Karmelowe olśnienie" z Palette. Z jasnego brązu wyszedł czarny. Wyglądam jak truposz. Kolor jak na złość nie chce się spłukać, postanowiłam więc zacząć działać. Pod napływem chwili kupiłam efassor z loreala. I w tym miejscu mam dylemat odnośnie wyboru wody utlenionej. Jaki orientacyjnie kolor otrzymam po 6% a jaki po 9%? Czy może jednak spróbować 12%? Ja w tej kwestii się nie orientuję, więc pytam, żeby nie popełnić kolejnej gafy idąc na żywioł.
Mam jeszcze pytanie, jaka farba będzie najlepsza dla włosów po takim zabiegu?
Dodam, że chciałabym uzyskać kolor mniej więcej łupiny orzecha włoskiego.
z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi
Stary 2010-11-21, 11:48   #203
Babushka
Raczkowanie

Dot.: Loreal Efassor - woda 6% czy 9%?

Pantalonada Palette ogolnie bardzo ciezko schodzi z wlosa. Dawno farbowalas?
W ogole to doradzalabym ci zrobienie probnego pasemka.
Ja stwierdzam od wczoraj, ze tylko i wylacznie farba fryzjerska mozna zrobic cos fajnego z wlosami, nie doprowadzajac ich przy tym do wygladu strzechy.
Nie kupuj nigdy wiecej Palette.

Znalazlam cos takiego
http://www.lorealprofessionnel.co.uk...e=Efassor&tc=&

Pisza, zeby przy deep cleansing uzyc wody 20Vol. czyli 6% i nie trzymac dluzej niz 50 min.

Sklepowa farba chyba nie da sie uzyskac takiego koloru o ktorym piszesz. Ja z doswiadczenia wiem, ze z blondow predzej czy pozniej robia sie perhydrolowe blondy (albo jakies miedziane cuda), a z ciemnych blondow brazy, z brazow prawie czernie Kolory po kilku myciach robia sie plaskie i na dluzsza mete jest niefajnie.
Taki orzech wloski o ktorym piszesz, to chyba bedzie cos na poziomie 7 lub 8 prawda? Ja dysponuje tylko fotka palety Goldwella i tak sobie porownuje.
Jeszcze zalezy czy chcesz jakis cieplejszy odcien czy chlodniejszy.
Babushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:25   #204
Pantalonada
Raczkowanie

Dot.: Loreal Efassor - woda 6% czy 9%?

Cytat:
Napisane przez Babushka Pokaż wiadomość
Pantalonada Palette ogolnie bardzo ciezko schodzi z wlosa. Dawno farbowalas?
W ogole to doradzalabym ci zrobienie probnego pasemka.
Ja stwierdzam od wczoraj, ze tylko i wylacznie farba fryzjerska mozna zrobic cos fajnego z wlosami, nie doprowadzajac ich przy tym do wygladu strzechy.
Nie kupuj nigdy wiecej Palette.

Znalazlam cos takiego
http://www.lorealprofessionnel.co.uk...e=Efassor&tc=&

Pisza, zeby przy deep cleansing uzyc wody 20Vol. czyli 6% i nie trzymac dluzej niz 50 min.

Sklepowa farba chyba nie da sie uzyskac takiego koloru o ktorym piszesz. Ja z doswiadczenia wiem, ze z blondow predzej czy pozniej robia sie perhydrolowe blondy (albo jakies miedziane cuda), a z ciemnych blondow brazy, z brazow prawie czernie Kolory po kilku myciach robia sie plaskie i na dluzsza mete jest niefajnie.
Taki orzech wloski o ktorym piszesz, to chyba bedzie cos na poziomie 7 lub 8 prawda? Ja dysponuje tylko fotka palety Goldwella i tak sobie porownuje.
Jeszcze zalezy czy chcesz jakis cieplejszy odcien czy chlodniejszy.
W sumie to po dekoloryzatorze to i tak wyjdzie odcień nieco miedziany(tak mi się wydaje).
Mam pytanie jakiego koloru mogę się spodziewać po dekoloryzatorze z utleniaczem 6% na moim kolorze (zdjęcie 1)?
Myślę, że najpierw zrobię dekoloryzację i po zobaczeniu otrzymanego efektu dopiero ruszę po farbę. Zastanawiam się czy jeśli po dekoloryzacji włosy będą bardzo rudowawe, nie pójść w rudy (taki jak na zdjęciu 2)
Najbardziej chciałabym osiągnąć kolor ze zdjęcia 3 lub 4.
Jakim odcieniem fryzjerskiej farby mogę osiągnąć taki efekt?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Stary 2010-11-25, 05:29   #205
katia150283
Przyczajenie

wystarczyla by ci 6 masz bardzo jasne wlosy a po za tym ja robilam na 9 mam silna strukture wloasa i miala ys spalone wlosy lepiej na 6 dluzej potrzymac:p
katia150283 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 00:56   #206
Pantalonada
Raczkowanie

dzisiaj byłam podpytać w sklepie fryzjerskim, pani zdecydowanie zaleca 6%.
W przyszłym tygodniu się za to zabiorę, po farbę pójdę po dekoloryzacji, bo tak chyba nie warto strzelać z doborem koloru.

p.s. to o bardzo jasnych włosach to raczej nie do mnie, prawda? ;p
Stary 2010-11-27, 03:54   #207
katia150283
Przyczajenie

no peniw,,ze tak,, ja osobiscie mialam robione wlossy syoss..tragediaa bodajze czekolada.to wyszla mi pod ciemny braz za mocne sa te farby...wiec sama w domu sobie nalozylam dobrze na cala glowe rozjasniacz bardzo fajnie szczotka rozprowadzilam na wlosach i potrzymalam 15 minut i o ton mi sie rozjasnily fajniutko ...mozna samemu tez ekserymentowac ale trzeba sie popytac w sklepie fryzjerskiem najlepiej powinni wiedziec jakie wody do jakiej koloryzacji
katia150283 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 13:02   #208
cyaneus
Przyczajenie

Rozcieńczenie utleniacza?

Czy można rozcieńczyć w jakiś sposób utleniacz? Trochę za bardzo się pośpieszyłam i kupiłam 12%. Potrzebuję go do rozjaśniacza, czy mogłabym zrobić tak: 60ml proszku rozjaśniającego + 30ml utleniacza + 30ml odżywki
wyszło by coś z tego? i czy utleniacz byłby wtedy o połowę słabszy?
cyaneus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 13:31   #209
blond bunny
Zakorzenienie

Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

Będzie o połowę slabszy jeśli dolejesz na 30ml utleniacza 30 ml wody z kranu- będzie miał wtedy stężenie 6%
Odżywki nie dodawaj.
Stary 2011-01-19, 13:45   #210
cyaneus
Przyczajenie

Dot.: Rozcieńczenie utleniacza?

Dziękuję za odpowiedź, zrobię tak
cyaneus jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
6%., 9.22, blond, brąz, czerń, czerowny, dekoloryzacja, farba cec, farba joanna, farbowanie, farby syoss, koloryzacja, krem ultleniający, majirel, mieszanie oksydantów, mieszanie utleniaczy, nie, oksydant, oxydant, rozjasnianie wlosow, utleniacz, woda 10.5%

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości