Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-03-27, 10:32   #241
Agatau88
Zakorzenienie

Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
farbowałam włoski londa na wodzie 6 .... jasny blond chciałam przykryc srednim brazowym blondem sa przeswity widoczne
czy moge na te jasniejsze połozyc farbke z woda 3 co zrobic aby pigment wszedł w te jasne pasma? pomocy
Zrób sobie pigmentację włosow, wtedy na pewno się nie wypłucze.
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:09   #242
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Zrób sobie pigmentację włosow, wtedy na pewno się nie wypłucze.
tak myslisz ze to pomoze polookałam w necie i znalazłam ......Godwell Pre-Pigmentation System - ochronna wstępna pigmentacja przed farbowaniem Topchic/Colorance

Ochronna pigmentacja to idealny zabieg przed farbowaniem farbami oksydacyjnymi Topchic/Colorance włosów rozjaśnianych lub poddanych dekoloryzacji o więcej niż 2 tony. Stosowany w celu rozprowadzenia do wnętrza włosa dodatkowych pigmentów koloru.

Sposób użycia: Odcień wstępnej pigmentacji (dostępne w kolorach: Gold, Cooper, Red) wybrać zgodnie tabelą zastosowań. Rozprowadzić na suchych włosach, NIE SPŁUKIWAĆ! Bezpośrednio nałożyć żądany kolor farby do włosów.
Proporcje: 2 części wody: 1 część odcienia pre-pigmentacji.
1 tubka wystarcza na 2-4 zabiegów.

mam pytanie o wode do farby o co chodzi z tymi % i jak to ma sie do włosów
9 rozjasnia
6
3 widziałam tez 1,9 %
i gdybym zastosowała godwella to moje farbe londy połozyc???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image_func.jpg (13,0 KB, 6 załadowań)
Stary 2011-03-29, 13:19   #243
Doris Day
Mroczyca

Widzę, że padają głownie pytania o farby profesjonalne

Ostatnio farbowałam włosy dwiema farbami (roznymi kolorami) Joanny, zmieszałam dołączone do niej dwa rozjaśniacze 6 i 9%. Żeby następnym razem nie farbować włosów dwoma opakowaniami (rozjaśniacz jest w saszetce której nie ma jak zamknąć) wpadłam na pomysł, żeby farbę rozrabiać z wodę utlenioną 6 i 9% Stapiz kupioną w fryzjerskim. I w związku z tym moje pytanie - czy do tej wody utlenionej w kremie dodaje się coś więcej niż tylko farbę? Bardzo proszę o pomoc

22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr

Doris Day jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 22:14   #244
asia_102
Wtajemniczenie

Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu dylematu
Mam dość krótkie włosy farbowane od roku w całości na bardzo jasny blond (chyba poziom 10), mój naturalny kolor to blond mniej więcej na poziomie 8, niestety z czerwonym pigmentem. Włosy rozjaśnia mi bardzo miła fryzjerka farbami Topchic Goldwella, używa farby rozjaśniającej. Marzy mi się jeszcze odrobinę jaśniejszy blond perłowy (srebrny?), może na poziomie 11?
Niestety nie bardzo mam fundusze na comiesięczne farbowanie w salonie, więc postanowiłam spróbować z Goldwellem samodzielnie. Aktualnie mam odrost około 2 cm.
I zastanawiam się, czy spróbować rozjaśniaczem i oksydantem o mniejszej wartości z przeciągnięciem na koniec po całości, a potem toner (np. 10BS)? Czy lepiej zostać przy farbach rozjaśniających kładzionych na odrost (11P lub 11V) i trochę wyższym oksydantem?
Help, pliz

Edit: fotka aktualna nr 1, na 2 taki jak miałam, a do którego marzę wrócić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (47,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_wlosy1.jpg (14,7 KB, 45 załadowań)

Edytowane przez asia_102
Czas edycji: 2011-03-31 o 23:07
asia_102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 22:15   #245
Agatau88
Zakorzenienie

Cytat:
tak myslisz ze to pomoze polookałam w necie i znalazłam ......Godwell Pre-Pigmentation System - ochronna wstępna pigmentacja przed farbowaniem Topchic/Colorance

Ochronna pigmentacja to idealny zabieg przed farbowaniem farbami oksydacyjnymi Topchic/Colorance włosów rozjaśnianych lub poddanych dekoloryzacji o więcej niż 2 tony. Stosowany w celu rozprowadzenia do wnętrza włosa dodatkowych pigmentów koloru.

Sposób użycia: Odcień wstępnej pigmentacji (dostępne w kolorach: Gold, Cooper, Red) wybrać zgodnie tabelą zastosowań. Rozprowadzić na suchych włosach, NIE SPŁUKIWAĆ! Bezpośrednio nałożyć żądany kolor farby do włosów.
Proporcje: 2 części wody: 1 część odcienia pre-pigmentacji.
1 tubka wystarcza na 2-4 zabiegów.

mam pytanie o wode do farby o co chodzi z tymi % i jak to ma sie do włosów
9 rozjasnia
6
3 widziałam tez 1,9 %
i gdybym zastosowała godwella to moje farbe londy połozyc???
Pigmentacja na pewno pomoże
zobacz na blogu blond bunny opisała fajnie pigmentację
Stary 2011-04-01, 23:36   #246
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Pigmentacja na pewno pomoże
zobacz na blogu blond bunny opisała fajnie pigmentację
złapał kolor bez zabiegu pigmentacji nawet zgodnie z próbnikiem 7/7 i 7/73 na 6 wodzie
6 foto
...ale ciezko było ile nerwów ... ze bedzie zrastanie włosków poprzez systematyczne podcinanie blond przykryć tez sztukaktórą niektórzy fryzjerzy nie opanowali
dzieki polookam na blogapoczytam co i jak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05541.jpg (82,4 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05686.jpg (101,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05688.jpg (22,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05620.jpg (64,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05697.jpg (78,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05705.jpg (52,9 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2011-04-01 o 23:39
ifrit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 08:04   #247
Agatau88
Zakorzenienie

Cytat:
złapał kolor bez zabiegu pigmentacji nawet zgodnie z próbnikiem 7/7 i 7/73 na 6 wodzie
6 foto
...ale ciezko było ile nerwów ... ze bedzie zrastanie włosków poprzez systematyczne podcinanie blond przykryć tez sztukaktórą niektórzy fryzjerzy nie opanowali
dzieki polookam na blogapoczytam co i jak
Też kiedyś przechodzilam z blondu na ciemny kolor i wiem jaka to sztuka
Miałam zielono glonowe bure włosy i każda farba tak mi sie wypłukała, a potem przyszło lato i z tym ciemnym na głowie czułam sie źle i spowrotem blond, to było rok temu.
Stary 2011-04-03, 15:44   #248
ifrit
Zadomowienie

Cytat:
Też kiedyś przechodzilam z blondu na ciemny kolor i wiem jaka to sztuka
Miałam zielono glonowe bure włosy i każda farba tak mi sie wypłukała, a potem przyszło lato i z tym ciemnym na głowie czułam sie źle i spowrotem blond, to było rok temu.
po kilku myciach i kolor sie 3ma nawet kolejne farbowanie tylko tonerkiem bo ma w swojej ofercie londa
oj zakochana jestem w londowych farbach wychodza jak na próbniku i cena profesjonalnej to 15 zł na allegro + utleniach max 40zł za komplet ,włoski miekkie i nie zniszczone .... blond był ok ale po 7 dniach ciemny odrost i rudosc wychodziła a po 2 tecza na łepetynce rózne odcienie blondu ala balejaz ja nie lubie zadnych pasemek balejazy... wyrazniejsza czuje sie w takim kolorze
z czarnych przeszłam na blond ,teraz braz i juz tak zostanie hehe blond ładny ale utrzymanie koloru pracochłonne jak dla mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05720.jpg (60,9 KB, 55 załadowań)
Stary 2011-04-07, 19:13   #249
kopciushek
Przyczajenie

kompromis w rozjaśnianiu - woda 10,5 % ?

Witam,
Przeglądając istniejące wątki nie znalazłam (może nie umiałam, proszę wówczas o odnośnik) konkretnej informacji na temat mieszania oksydantów, a ściślej kombinacji która dałaby wodę utlenioną o stężeniu 10,5%
Mam problem z uzyskaniem wymarzonego koloru blond (chłodnego dziecięcego beżu) z użyciem wszelkich farb rozjaśniających z oksydantem 9%. Własny kolor mam na poziomie 6/7 (ciemny blond). Z drugiej strony moje włosy są dość wrażliwe na tego typu zabiegi i nie chciałabym ich od razu traktować utleniaczem 12%. Dlatego zastanawiałam się nad pomieszaniem obu oksydantów, żeby wzmocnić proces rozjaśniania, ale nie mam pewności czy:
1. podniesienie stężenia o półtorej procent może w ogóle dać lepszy efekt?
2. czy woda 10.5% jest na tyle łagodniejsza od 12% że jest w ogóle sens się w to "bawić"?

A może ja zbyt demonizuję to destrukcyjne działanie wody o stężeniu 12% i wcale nie taki diabeł straszny jak go malują....

Jeśli jest ktoś, kto będzie mógł udzielić mi kompetentnej i profesjonalnej odpowiedzi będę naprawdę wdzięczna!
kopciushek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:37   #250
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie

GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: kompromis w rozjaśnianiu - woda 10,5 % ?

używasz farb rozjaśniających z oksydantem 9 % czy rozjaśniacza z tym oksydantem ? bo to zasadnicza różnica -.-
Stary 2011-04-07, 20:53   #251
fryz5
Zakorzenienie

generalnie w wodach mozna zmieniać och stężenie zależnie od potrzeb
nie wiem czy nie lepiej dla Ciebie będzie kłaść farbę bazową a na to farbe tonująca, skoro za jednym razem 9% nie rozjasni. to moze najpierw 9% i potem 3%
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 21:02   #252
kopciushek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez WeWlasnejOsobie Pokaż wiadomość
używasz farb rozjaśniających z oksydantem 9 % czy rozjaśniacza z tym oksydantem ? bo to zasadnicza różnica -.-
Używam tylko farb, bo rozjaśniaczy moje włosy nie tolerują. Ostatnio użyłam farby silnie rozjaśniającej (JOICO HLB, w proporcjach 1:2), wcześniej majirel - obie na 9% i odrost w każdym przypadku wyszedł żółtawy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
nie wiem czy nie lepiej dla Ciebie będzie kłaść farbę bazową a na to farbe tonująca, skoro za jednym razem 9% nie rozjasni. to moze najpierw 9% i potem 3%
to już chyba wyższa szkoła jazdy a ja jestem amatorką ( na razie ) Czy dobrze rozumiem? Farba bazowa na 9% wodzie na odrost, a potem dla wyrównania na całość toner na 3% wodzie?

Edytowane przez kopciushek
Czas edycji: 2011-04-07 o 21:07
kopciushek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 09:53   #253
Yattamanka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jaka głupota.. fryz nie załamuj mnie proszę Cię.. Jak zmieszasz 9 i 3 to nie wyjdzie Ci 12.. to nie dodawanie..

Skoro 9% nie daje rady rozjaśnić to po co kłaść na to 3% które przyciemni (bo taka woda ma za zadanie przyciemniać)?

Droga autorko do wody 12% trzeba dodać wody kranowej wymieszać i odciągnąć tyleż samo by wyszło 10,5% - ja zawsze mam problem z tymi proporcjami więc zapraszam na wątek "włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy"
I nie jest to wcale trudne ani wyższa szkoła jazdy - nie raz sama rozcieńczałam utleniacz by miał mniejsze stężenie.
Jak 10,5% Ci nie wyjdzie to wtedy spróbujesz 12 % - chociaż nie wiem czemu się tak boisz tego 12% dziewczyny u nas na wątku robią i mają śliczne zdrowe włoski.. Ja sama też używam tej wody Nie ma się co bać

Edytowane przez Yattamanka
Czas edycji: 2011-04-08 o 09:55
Yattamanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:34   #254
Leyton92
Przyczajenie

Dot.: FARBOWANIE-->Wody utleniające

Hej
Mam takie pytanie.
Chcę uzyskać taki kolor: http://www.kosmetykifryzjerskie.skle...ton-120gr.html
zamówiłam właśnie tę farbę i wodę do niej 12%, nie wiem czy jednak ta woda nie jest za mocna. Obecnie mam ciemny rudy wpadający w mahoń i chciałabym uzyskać taki kolor.
Czy któraś z Was stosowała tę farbę? Ogólnie obawiam się, bo nie chcę uzyskać jakiegoś dziwnego koloru.

Bardzo prosiłabym o odpowiedź.
Leyton92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:30   #255
Darkmaya
Przyczajenie

Krem utleniający, ile zmieszać?

Witam przepraszam z góry, jeśli w złym miejscu pytam, ale jestem już zdesperowana, a nie mam już dosłownie kogo zapytać ;<
Czy jakaś miła osóbka byłaby mi w stanie powiedzieć, ile mam zmieszać kremu utleniającego 6% z farbą Cece?
W instrukcji tak piszą: 'Zmieszaj środek koloryzujący w stosunku 1:1 z 10/20 kremu utleniającego i nie czekając równomiernie rozłóż na włosy'. Kwestię 1:1 jeszcze rozumiem, że wlać tyle samo farby co kremu, ale to drugie jest dla mnie kompletną zagadką...
Farba ma 125 ml, a krem 120 ml. Jakby co kładę na całe włosy, ale ogólnie używałam już tą farbę, tylko, że się sprała i mam odrosty ;) ( wcześniej sąsiadka fryzjerka mi farbowała, ale oczywiście nie odbiera ;< ).
Darkmaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 11:31   #256
muciula25
Rozeznanie

Witam!
1)Fotka to kolor wyjściowy
2) i 3) efekt po rozjaśniaczu l'oreal platfiz pasemka były robione na czepek u nasady mieszanka rozjasniacza z wodą 6% na końcach z woda 3% trzymane około 1-1,5h

Wklejam te zdjęcia ponieważ chcę pokazać,że to co Pani Magda napisała sprawdza się w 100% i wcale nie trzeba włosów masakrować wodami 9% czy 12%.
Jestem zadowolona z efektu dążę do blondu jak ma Pani Magda Gessler może tutaj jakieś porady czym osiągnę taki słomkowy śliczny blond????

A mam pytanie jakby ktoś "profesjonalny" się znał czy na takie włosy po rozjasnianiu na czepek jak ostatnie dwa zdjęcie poniżej moge juz położyć farbe z pożądanym kolorem czy raczej jeszcze nie??W farbach Kolestonu znalazłam odcień zblizony do tego który ma Pani Magda i chciałam za jakis czas połozyc już ta farbę na całość ale nie mam pojęcia czy juz bym mogła?:/
Z góry ślicznie dziękuje za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image5.jpg (75,9 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6235.jpg (47,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6256.jpg (41,2 KB, 87 załadowań)

Edytowane przez muciula25
Czas edycji: 2011-05-04 o 11:37
muciula25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:11   #257
Aniszonka86
Przyczajenie

Witam dziewczyny, mam pytanie. Mianowicie Mam pofarbowane włosy fabrę Lecher na rudo. Teraz chcę otrzymać ten sam kolor ( trochę się sprał i jest minimalny odrost). Czy do pofarbowania włosów mam urzyć wody 3%?. Pierwszy raz będę farbowała sama włosy profesjonalną farbą i nie bardzo się na tym znam.
Aniszonka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:50   #258
Tajsa
Przyczajenie

Witajcie, chcę mojej mamci pofarbować sama włoski farbką majirel 8.13, bo mam już dosyć oglądania jej zniszczonych włosów po palette. Odrosty, czyli naturalne na brąz na poziomie gdzieś ok.5 ,reszta to jasny platynowy blond na poziomie miedzy 9/10. Jakiego oxydantu mam użyć i czy po palette nie wyjdą zielone albo inne( nie wiem czy dobrze wybrałąm zimny odcień ). Czy lepiej byłoby zacząć od 9.13(żeby przejść od blondu platynowego do beżu) i potem dopiero 8.13. Doradźcie
Stary 2011-06-02, 17:46   #259
million thoughts
BAN stały

Rozjaśniacz + farba.

No dobra. Pewnie takich wątków było już milion, ale ja się MUSZĘ upewnić.
Jeśli mam rozjaśniacz 9% i farbę, też 9% mogę nałożyć farbę zaraz po rozjaśnianiu? Boję się, że włosy mi wypadną, albo że się spalę, albo coś jeszcze gorszego. Pomóżcie, błagam!
million thoughts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:10   #260
elganja
Rozeznanie

Dot.: Rozjaśniacz + farba.

Cytat:
Napisane przez million thoughts Pokaż wiadomość
No dobra. Pewnie takich wątków było już milion, ale ja się MUSZĘ upewnić.
Jeśli mam rozjaśniacz 9% i farbę, też 9% mogę nałożyć farbę zaraz po rozjaśnianiu? Boję się, że włosy mi wypadną, albo że się spalę, albo coś jeszcze gorszego. Pomóżcie, błagam!
Podstawowe pytania: Jaki masz wyjściowy kolor włosów i jaki efekt chcesz uzyskać?
Mogę napisać, że robię eksperymenty na mamie Tzn schodzimy z bardzo ciemnego brązu (prawie czerń) w rudy. Na razie rozjaśniam pasemka rozjaśniaczem i wodą 6%, Trzymam około 60 minut, zależy jak się rozjaśniają - tzn. kontroluję kolor co 5 minut, następnie pokrywam je farbą też na wodzie 6%. Do rozjaśniania nie pamiętam ,jakiego rozjaśniacza używam, ale to jakaś sklepówka, a do farbowania goldwell'a kolorów 6nn i 6kg w stosunku 1:1.
Stary 2011-06-03, 15:22   #261
million thoughts
BAN stały

Dot.: Rozjaśniacz + farba.

Cytat:
Napisane przez elganja Pokaż wiadomość
Podstawowe pytania: Jaki masz wyjściowy kolor włosów i jaki efekt chcesz uzyskać?
Mogę napisać, że robię eksperymenty na mamie Tzn schodzimy z bardzo ciemnego brązu (prawie czerń) w rudy. Na razie rozjaśniam pasemka rozjaśniaczem i wodą 6%, Trzymam około 60 minut, zależy jak się rozjaśniają - tzn. kontroluję kolor co 5 minut, następnie pokrywam je farbą też na wodzie 6%. Do rozjaśniania nie pamiętam ,jakiego rozjaśniacza używam, ale to jakaś sklepówka, a do farbowania goldwell'a kolorów 6nn i 6kg w stosunku 1:1.
Wyjściowy mam bardzo jasny brąz, chciałabym uzyskać jasny blond.
million thoughts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 18:00   #262
dontmatter
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1
rozjaśnianie czy tylko farbowanie?

witam, chcę rozjaśnić włosy z obecnie kasztanowo-miedzianego (na rudo farbowałam się od ok 1,5 roku) na popielaty blond (zbliżony do mojego naturalnego). nigdy nie rozjaśniałam włosów dlatego nie wiem jak się do tego zabrać, czy najpierw je potraktować rozjaśniaczem (myślałam o Joannie) czy od razu farbą- a propos, kupuję popielaty blond firmy Chantal i nie wiem ilu %-owego użyć utleniacza i w jakiej proporcji. proszę o poradę
dontmatter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:48   #263
dontmatter
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: rozjaśnianie czy tylko farbowanie?

up
dontmatter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:41   #264
muciula25
Rozeznanie

Dot.: rozjaśnianie czy tylko farbowanie?

Cytat:
Napisane przez dontmatter Pokaż wiadomość
witam, chcę rozjaśnić włosy z obecnie kasztanowo-miedzianego (na rudo farbowałam się od ok 1,5 roku) na popielaty blond (zbliżony do mojego naturalnego). nigdy nie rozjaśniałam włosów dlatego nie wiem jak się do tego zabrać, czy najpierw je potraktować rozjaśniaczem (myślałam o Joannie) czy od razu farbą- a propos, kupuję popielaty blond firmy Chantal i nie wiem ilu %-owego użyć utleniacza i w jakiej proporcji. proszę o poradę
Musisz pamiętać,że farba farby nie rozjaśni,naturalny odrost na pewno ale farbowanych włosów nie więc pewnie bez rozjaśniacza się nie obejdzie.Nie wiem czy Joanna to dobry pomysł tutaj była P Magda na tym wątku fryzjerka która odradzała uzyważ sklepowych rozjaśniaczy i podobno można zakupić profesjonalne rozjaśniacze w saszetkach(mała ilośc by nie kupować jak do salonu ) i chyba dopiero wtedy farbę docelową ale najlepiej toner bo nie zniszczyło by tak włosów a rozjaśniacz możesz użyc na niskich wodach by zmniejszyć uszkodzenie włosów ja tak robie i jestem bardzo zadowolona
Powodzenia!
Stary 2011-06-29, 14:23   #265
redroses
Zakorzenienie

goldwell topchic 7 kg ile % utleniacz na jasne włosy

kupiłam farbę goldwell topchic odcien 7 kg, ile %ego utleniacza powinnam użyć na jasnorudych włosach ?
3% czy 6%?

Będę wdzięczna jeżeli ktoś mi pomoże
redroses jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 15:28   #266
nicole89
Raczkowanie

Dot.: goldwell topchic 7 kg ile % utleniacz na jasne włosy

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
kupiłam farbę goldwell topchic odcien 7 kg, ile %ego utleniacza powinnam użyć na jasnorudych włosach ?
3% czy 6%?

Będę wdzięczna jeżeli ktoś mi pomoże
Ja bym dała 6 %, ale może niech jakaś fryzjerka Ci doradzi

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:22   #267
gosiago21
Raczkowanie

witam mam pasemka i chciałabym zafarbowac włosy na kolor 7.16-7AR Popielato czerwony blond chcem kupic farbe z allegro jest razem z woda

http://allegro.pl/artego-zestaw-farb...700373056.html

bardzo prosze o pomoc w dobraniu wody 6% czy 3%???
gosiago21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:31   #268
Nugatttowa
Raczkowanie

12 % oxydant-kto używa?prośba o radę

.

Edytowane przez Nugatttowa
Czas edycji: 2012-01-23 o 13:57
Nugatttowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:52   #269
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: 12 % oxydant-kto używa?prośba o radę

nie masz dziwnych wlosow, po prostu taka 9% ze zwyklym bardzo jasnym blondem jest dla naturalnych blondynek, im takie polaczenie zwykle wystarczy i moga uzyskac ladny, a nie kurczakowy blond

z tego co mi wiadomo, fryzjerzy raczej nie uzywaja 12%. zdecydowanie lepszy efekt da nalozenie farby rozjasniającej ze slabszym utleniaczem np. 6%. nie kazda firma ma takie odcienie rozjasniajace w swojej palecie. jezeli masz gdzies niedaleko hurtownie fryzjerska mozesz sie przejsc i popytac. takie odcienie miesza sie w troche innych proporcjach niz zwykle.

przyjaciolce o bardzo ciemnym blondzie te drogeryjne zwykle nie chcialy rozjasnic odpowiednio wlosow, dopiero farba typowo rozjasniajaca dala oczekiwany kolor, nie pamietam jaka to byla farba, ale chyba ta http://allegro.pl/renee-blanche-farb...045468854.html brala ktorys z ultra jasnych blondow +woda 6% (odcienie z poziomu 10)

farbowanie na jaśniutki blond, gdy nie ma sie naturalnie dosc jasnych wlosow, to nie jest łatwa sprawa, dlatego zwykle zajmuja sie tym fryzjerzy. na Twoim miejscu poprobowalabym z typowymi farbami rozjasniajacymi+slabszy utleniacz albo jednak farbowala w salonie

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:54
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:56   #270
kitkulka
Zakorzenienie

Dot.: 12 % oxydant-kto używa?prośba o radę

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
Witajcie,
proszę Was o radę w temacie farbowania na blond z uzyciem oxydnatu 12%.

Tak sobie przeglądam forum, zdjęcia i podziwiam efekty farbowania na blond.Zastanawia mnie pewna kwestia- niejednokrotnie czytam, że piękny, bardzo jasny blond został uzyskany poprzez zmieszanie farby z 9%oxydantem...I tak sobie myślę, czy ja jestem jakiś wyjątkiem?!
Rozwiejcie moje wątpliwości, poradźcie coś mądrego.

Czy moje włosy mogą być mega odporne na rozjaśnianie i nie wystarcza im 9% woda?

Z natury mam "mysi" blond, poziom 8.Od jakiś 10 lat farbuję wlosy.Na poczatku, przez jakies 6 lat jedynie delikatne pasemka lub balejaż.Od 2008 do 2011 farbowanie w salonie, kolor jednolity na całosci,zawsze bardzo jasne odcienie blondów (kolory np.jak u Mołek czy Dody).Z końcem 2011 włosy zafarbowałam na cimny blond, coś jak moje naturalne.
Każdorazowo, gdy miała farbowanie w salonie, widziałam! jak z minuty na minutę włos doslownie super jaśnieje!
Niestety nie mam pojęcia, jakiego oxydantu uzywała fryzjerka do farbowania moich włosów, bo jakos nigdy mnie to nie interesowało.A szkoda, bo teraz by mi sie to przydało.

Z różnych przyczyn postanowiłam sama farbować wlosy w domu.I tu pojawiły się niemiłe niespodzianki.Na włosy z delikatnym odrostem i reszta "po farbowaniu u fryzjera" nałozyłam LONDĘ 12/9 odcień zachwalany przez wiele Wizażanek.Wszystko wykonywane według zaleceń z ulotki-efekt ZIELONE WŁOSY. Innymi razy, znów ta sama sytuacja: odrost mysi blond +reszta włosów w kolorze jasny blond "po farbowaniu u fryzjera".Nałozyłam majirel loreala odcień 9,02 z wodą 9% efekt?ZERO!!! minimalna poświata fioletu na włosach już rozjaśnionych, na naturalnych (odroscie) praktycznie nic nie rozjasnione.Kolejna historia, połozenie matrixa 10n z oxy 9%na farbowany ciemny blond (niby wiem, że farba farby nie rozjasni, ale...)jakiegokolwiek efektu brak!Miałam tez przygody z drogeryjnymi lorealami, odcienie jasne blondy viking i copenhague, efekt?szarobura poświata (kładzione na włosach b.b.jasny blond z odrostem).

Jak juz wspomniałam w salonie (chodziłam do loreala, matrixa i keune) widziałam jak kolor jasnieje na moich oczach.W domu, pomimo że kupiłam i majirela i matrixa (niby takie same farby jakimi fryzjerki robiły mi włosy) moje kudły nie reagują wszystko robię według zaleceń na ulotkach.
W czym tkwi problem dziewczyny???
albo mam mega odporne włosiska?albo sprzedawcy na all robią w trąbe i sprzedaja ferelne produkty?albo...:confused :

chciałabym kupić farbe, by nieco rozjasnić włosy i zastanawiam się
jaki oxydant kupić 9 czy 12.Na jakims forum fryzjerskim czytałam jak osoby z branzy zarzekały sie, że one nie uzywają w salonach 12stek, bo to zło
POMOCY, liczę na WAS : ))
po pierwsze nie potrzebnie zakładałaś nowy wątek, wystarczyło naprawdę przejrzeć wątki o blond włosach i włożyć w to trochę wysiłku - na pewno byś coś znalazła

Oczywiście, że może zdarzyć się tak, że pomimo niezbyt ciemnego naturalnego koloru włosów, Twoje włosy dość opornie się rozjaśniają.
Na naszym blond-wątku, nie jedna z nas rozjaśniała włosy farbą z oxy 12% i płaczu z tego powodu nie było, wręcz przeciwnie. Jeśli się o włosy dba to nie straszna im taka woda

Fryzjerka najprawdopodobniej rozjaśniała Ci włosy rozjaśniaczem, stąd tak dobre rozjaśnienie włosów

A to, że wyszła Ci np. zieleń na włosach to już niestety nie wina farby, a Twoja niewiedza, że ciepły odcień + chłodny = zieleń na włosach
kitkulka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
6%., 9.22, blond, brąz, czerń, czerowny, dekoloryzacja, farba cec, farba joanna, farbowanie, farby syoss, koloryzacja, krem ultleniający, majirel, mieszanie oksydantów, mieszanie utleniaczy, nie, oksydant, oxydant, rozjasnianie wlosow, utleniacz, woda 10.5%

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości