Depilacja gorącym woskiem w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-07, 18:46   #1
Eflinka
Rozeznanie

Talking

Depilacja gorącym woskiem w domu

Witam!

Zawiedziona metodami depilacji woskiem na zimno, czyli gotowymi plastrami z drogerii zdecydowałam się na zakup osprzętowania do depilacji ciepłym woskiem Mam upatrzony jeden zestaw jednak nie wiem do końca co jest najbardziej potrzebne do takiej depilacji - wiadomo podgrzewacz, wkłady.
Jednak jak dużą różnicę robią rodzaje podgrzewaczy i czy wystarczy sama oliwka po depilacji czy lepiej zdecydować się na zestaw z kremem przed depilacją, oliwką do usuwania wosku i balsamu po depilacji (taki zestaw 3 mogę za 26 zł kupić jednak nie wiem czy to niezbędne) ?

Dodatkowo nie jestem pewna czy firma, której sprzęt przeglądam jest w porządku i na który zestaw się zdecydować, żeby było to i dobre jakościowo i korzystne dla mojego portfela Warto kupić duży zestaw za 150 zł ze "wszystkim" (10 wkładów, 3 produkty pielęgnacyjne przed i po depilacji, pogrzewacz i paski)??

Jak zabrać się do tej depilacji, jak przygotować do tego skórę? Proszę o rady wszystkich bardziej doświadczonych ode mnie!
Eflinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:23   #2
tajlaa
Zadomowienie

Dot.: Depilacja gorącym woskiem w domu

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Witam!

Zawiedziona metodami depilacji woskiem na zimno, czyli gotowymi plastrami z drogerii zdecydowałam się na zakup osprzętowania do depilacji ciepłym woskiem Mam upatrzony jeden zestaw jednak nie wiem do końca co jest najbardziej potrzebne do takiej depilacji - wiadomo podgrzewacz, wkłady.
Jednak jak dużą różnicę robią rodzaje podgrzewaczy i czy wystarczy sama oliwka po depilacji czy lepiej zdecydować się na zestaw z kremem przed depilacją, oliwką do usuwania wosku i balsamu po depilacji (taki zestaw 3 mogę za 26 zł kupić jednak nie wiem czy to niezbędne) ?

Dodatkowo nie jestem pewna czy firma, której sprzęt przeglądam jest w porządku i na który zestaw się zdecydować, żeby było to i dobre jakościowo i korzystne dla mojego portfela Warto kupić duży zestaw za 150 zł ze "wszystkim" (10 wkładów, 3 produkty pielęgnacyjne przed i po depilacji, pogrzewacz i paski)??

Jak zabrać się do tej depilacji, jak przygotować do tego skórę? Proszę o rady wszystkich bardziej doświadczonych ode mnie!
Przyłączam się do pytań tu postawionych???:rolleye s:

Waga w dół: 62,61,60,59, 57...cel osiągnięty 54kg
tajlaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:38   #3
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Do tej pory zawsze używałam wosku na ciepło w słoiczkach (do podgrzewania w mikrofali, bądź w garnku z wodą), dlatego również chętnie się dowiem, czegoś o podgrzewaczach i wkładach).
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:11   #4
Eflinka
Rozeznanie

No proszę nie jestem sama Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny nam pomóc
Stary 2009-04-08, 13:35   #5
201606210931
Konto usunięte

wątek spadł mi z nieba, bo własnie przymierzam sie do zakupu.
Czy któraś wizażanka ma te podgrzewacze z allegro? Jak sie sprawują ? Warto?
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 14:17   #6
Eflinka
Rozeznanie

Chyba nikt się nie odezwie Ja znalazłam na allegro z firmy erbel, a potem stronkę ich wyszukałam w internecie erbel.pl. Chyba stamtąd się zdecyduje...
Stary 2009-04-08, 23:07   #7
201606210931
Konto usunięte

Cytat:
Chyba nikt się nie odezwie Ja znalazłam na allegro z firmy erbel, a potem stronkę ich wyszukałam w internecie erbel.pl. Chyba stamtąd się zdecyduje...
Effinka znalazłam kilka wątków na wizażu na ten temat, zobacz sobie:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...grzewacz+wosku
jeśli o mnie chodzi to chyba najpierw zakupie sam wosk + paski, podgrzeje w kąpielach wodnych i zobaczę. Jak sie sprawdzi to dokupie sobie podgrzewacz, jak nie to wiele nie stracę.
Stary 2009-04-08, 23:52   #8
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Hipokryzjo dziękuję za linki

Poczytałam i jednak zostanę przy starej metodzie, czyli słoiczek wosku [garnek do podgrzania], szpatułka i paski. Daruje sobie podgrzewacz.
Stary 2009-04-09, 07:34   #9
tajlaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Hipokryzjo dziękuję za linki

Poczytałam i jednak zostanę przy starej metodzie, czyli słoiczek wosku [garnek do podgrzania], szpatułka i paski. Daruje sobie podgrzewacz.
hmmm a m sie podoba ten podgrzewacz jednak:PP

Waga w dół: 62,61,60,59, 57...cel osiągnięty 54kg
tajlaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:55   #10
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Szybko się może wytłumaczę, dlaczego podjęłam taką decyzję

Nie jestem niedoświadczona w używaniu wosków [choć podgrzewacza nie mam ]. Używam wosków rozpuszczanych w wodzie [ukochany, wycofany z polskiego rynku Veet i Home Institut - J'epill Sugaring) Ale miałam okazję użyć wosku na ciepło z rolką Joanny. Nie jest to zły wosk (wymaga długiego owłsienia ), ale już wiem, że rolki się nie sprawdzają [w moim wypadku].
Po pierwsze złużywa się więcej wosku; po drugie: nigdy nie wypłwya w całości; po trzecie: umycie rolki wymaga trochę gimnastyki i czasu [leń] ; po czwarte i najważniejsze: precyzja nakładania - z nogami nie ma problemu, ale depilacja bikini to już wtajemniczenie IVstopnia. Szpatułka jest precyzyjna.
Podgrzewacze raczej przystosowane są do wkładów, nie do słoików z woskiem.

A może ktoś poleci mi dobry wosk na gorąco rozpuszczany w wodzie [poza wymieninymi wyżej]?
Stary 2009-04-09, 10:30   #11
Eflinka
Rozeznanie

Dzięki za linki Hipokryzjo!
Niestety ja mam bardzo złe zdanie o drogeryjnych produktach do depilacji woskiem. Nie zrywają się wszystkie, mało wydajne, żebym się wydepilowała to muszę nie wiem ile paczek kupić takiego wosku.
Na pewno zdecyduje się na ciepły wosk i takie ala gabinetową depilacje w domu Nie wiem tylko czy firma z której chcę kupić to dobry wybór?
A co do depilacji bikini to są wkłady z wąską rolką, nie wiem jak to wygląda na żywo, ale na zdjęciach wydaje się właśnie bardzo dobrym rozwiązaniem do nakładania wosku w takie trudniej dostępne miejsca i bardziej precyzyjnie.

A! są podgrzewacze do słoików z woskiem

Edytowane przez Eflinka
Czas edycji: 2009-04-09 o 11:37
Stary 2009-04-09, 10:47   #12
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Jeśli chodzi o gabinety, to tam gdzie ja chodziłam właśnie używają szpatułek [jednorazowych]. A może wiesz, gdzie można kupić wosk, którego używa się w gabinetach?
Stary 2009-04-09, 11:08   #13
strazaczka
Przyczajenie

hej również jestem zwolenniczką wosków, szczerze mogę polecić te woski
http://www.allegro.pl/item598250032_...paski_hit.html
nie chodzi mi akurat o tego allegrowicza, ale o tą firmę, ja mam właśnie te nie łaście się na woski owocowe, czekoladowe itp to wszystko to kit, najlepszy jest ten najtańszy-miodowy, wyrywa wszystko, moja koleżanka po czekoladowym miała pourywane włoski a jak przygotować skórę? mnie w szkole uczyli, że trzeba ją odtłuścić oczywiście i najpiej płynem do dezynfekcji skóry np skinsept, bo eliminuje powstanie stanów zapalnych. Ja w domu go nie używam, ze względu na koszty. a po depilacji najlepiej jest posmarować skórę balsamem na podrażnienia, takim który będzie zawierał np depanthenol. jeśli masz wrażliwą skórę, kup w aptece tribiotyk, to taka maść z antybiotykiem, mała saszetka jest tania, ok 1.5zl a fajnie działa. aaa jeszcze co do wosków z wąską rolką... ja używam ich do bikini i pach jest super, o wiele wygodniej niż z puszką jeżeli chodzi o wąsik to najlepiej wyciąć małe prostokątne kawałeczki pasków, posmarować je woskiem z rolki i taki pasek już z woskiem przykleić na wąsik moja koleżanka w salonie tak robi powodzenia
strazaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 11:08   #14
201606210931
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o gabinety, to tam gdzie ja chodziłam właśnie używają szpatułek [jednorazowych]. A może wiesz, gdzie można kupić wosk, którego używa się w gabinetach?
może sklepy z produktami dla salonów kosmetycznych? Myślę, że powinni mieć to w swojej ofercie.
Ja nawet nie myślę o zabieraniu się za szpatułki, bo znając mnie to więcej się w tym ubabram niż coś z tego wyjdzie

a wosk drogeryjny na zimno wg mnie (dla mnie) jest niewydajny i nieskuteczny. Ale wiadomo, na każdego działa co innego.
Stary 2009-04-09, 12:03   #15
Eflinka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
może sklepy z produktami dla salonów kosmetycznych? Myślę, że powinni mieć to w swojej ofercie.
Ja nawet nie myślę o zabieraniu się za szpatułki, bo znając mnie to więcej się w tym ubabram niż coś z tego wyjdzie

a wosk drogeryjny na zimno wg mnie (dla mnie) jest niewydajny i nieskuteczny. Ale wiadomo, na każdego działa co innego.
Właśnie takie same mam obawy gdy pomyślę o szpatułce

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez strazaczka Pokaż wiadomość
hej również jestem zwolenniczką wosków, szczerze mogę polecić te woski
http://www.allegro.pl/item598250032_...paski_hit.html
nie chodzi mi akurat o tego allegrowicza, ale o tą firmę, ja mam właśnie te nie łaście się na woski owocowe, czekoladowe itp to wszystko to kit, najlepszy jest ten najtańszy-miodowy, wyrywa wszystko, moja koleżanka po czekoladowym miała pourywane włoski a jak przygotować skórę? mnie w szkole uczyli, że trzeba ją odtłuścić oczywiście i najpiej płynem do dezynfekcji skóry np skinsept, bo eliminuje powstanie stanów zapalnych. Ja w domu go nie używam, ze względu na koszty. a po depilacji najlepiej jest posmarować skórę balsamem na podrażnienia, takim który będzie zawierał np depanthenol. jeśli masz wrażliwą skórę, kup w aptece tribiotyk, to taka maść z antybiotykiem, mała saszetka jest tania, ok 1.5zl a fajnie działa. aaa jeszcze co do wosków z wąską rolką... ja używam ich do bikini i pach jest super, o wiele wygodniej niż z puszką jeżeli chodzi o wąsik to najlepiej wyciąć małe prostokątne kawałeczki pasków, posmarować je woskiem z rolki i taki pasek już z woskiem przykleić na wąsik moja koleżanka w salonie tak robi powodzenia

Właśnie nie wiem czy zdecydować się na tą firmę erbel czy na deplivax...co radzicie??
Stary 2009-04-09, 12:52   #16
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Wosku w plastrach na zimno nie używam, bo mnie uczulają i wychodzi nieekonomicznie.

A co do szpatułki... każdy powinien wybrać to co mu będzie lepiej służyło Choć ja nie zaprzeczam, że ten cały sprzęcik bardzo mnie kusi
Stary 2009-04-21, 19:01   #17
Inulinus
Zadomowienie

GG do Inulinus Send a message via Skype™ to Inulinus
Red face Dot.: Depilacja gorącym woskiem w domu

Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie

Chodzi o to, że studiuję kosmetologie i ostatnio miałyśmy na zajęciach depilację woskiem. Przymierzam się do zakupu zestawu na allegro, ale jeszcze nie teraz z powodu braku funduszy
No ale koniecznie przed majowym weekendem muszę się wydepilować, więc zastanawiam się czy można zrobić to jakoś taniej
Chodzi mi na przyklad o to, czy taki wosk z rolką można podgrzać w garnku z wodą? Moja koleżanka tak kiedyś robiła i było okey, jak myślicie, próbowała któraś z Was?
Czy nóżki można odtłuścić tonikiem przed depilacją?
A po depilacji i zmyciu resztek wosku oliwką dla dzieci czy można posmarować zwykłym balsamem?
Ale najbardziej zastanawiam się czym mogę zastąpić paski fizelinowe?
Może macie jakieś swoje domowe sposoby?

Wiem, stuknięta jestem
Stary 2009-04-21, 23:45   #18
Inulinus
Zadomowienie

up up
Stary 2009-04-22, 16:48   #19
Eflinka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Inulinus Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam takie nietypowe pytanie

Chodzi o to, że studiuję kosmetologie i ostatnio miałyśmy na zajęciach depilację woskiem. Przymierzam się do zakupu zestawu na allegro, ale jeszcze nie teraz z powodu braku funduszy
No ale koniecznie przed majowym weekendem muszę się wydepilować, więc zastanawiam się czy można zrobić to jakoś taniej
Chodzi mi na przyklad o to, czy taki wosk z rolką można podgrzać w garnku z wodą? Moja koleżanka tak kiedyś robiła i było okey, jak myślicie, próbowała któraś z Was?
Czy nóżki można odtłuścić tonikiem przed depilacją?
A po depilacji i zmyciu resztek wosku oliwką dla dzieci czy można posmarować zwykłym balsamem?
Ale najbardziej zastanawiam się czym mogę zastąpić paski fizelinowe?
Może macie jakieś swoje domowe sposoby?

Wiem, stuknięta jestem
Słyszałam, że sprawdza się podgrzewanie w gorącej wodzie, tylko potem może być gorzej z trzymaniem w rękach tego opakowania gorącego wosku Musisz się w jakieś ochronne rękawiczki wyposażyć i uważać by przypadkiem nie poparzyć skóry rozgrzanym opakowaniem wosku.
Paski fizelinowe - kawałkami pociętej koszulki z bawełny
Toniku bym nie ryzykowała, po prostu zrób peeling i oszusz dokładnie ciało.
Balsam łagodzący podrażnienia byłby ok, bo inny może mieć za dużo drażniących substancji, zapachów i tak dalej, a zmycie resztek oliwką zwykłą jak najbardziej
Stary 2009-04-22, 18:58   #20
Inulinus
Zadomowienie

Cytat:
Słyszałam, że sprawdza się podgrzewanie w gorącej wodzie, tylko potem może być gorzej z trzymaniem w rękach tego opakowania gorącego wosku Musisz się w jakieś ochronne rękawiczki wyposażyć i uważać by przypadkiem nie poparzyć skóry rozgrzanym opakowaniem wosku.
Paski fizelinowe - kawałkami pociętej koszulki z bawełny
Toniku bym nie ryzykowała, po prostu zrób peeling i oszusz dokładnie ciało.
Balsam łagodzący podrażnienia byłby ok, bo inny może mieć za dużo drażniących substancji, zapachów i tak dalej, a zmycie resztek oliwką zwykłą jak najbardziej

Dziękuję Ci bardzo Eflinka!
W przyszłym tygodniu zaopatrzę się w wosk i będę kombinować
Zobaczymy co z tego wyjdzie hihi Liczę, że się uda, a zestaw może w czerwcu na urodziny sobie sprawię
Buźka

Dam znać jak wyszło
Stary 2009-04-23, 09:36   #21
Eflinka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Inulinus Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo Eflinka!
W przyszłym tygodniu zaopatrzę się w wosk i będę kombinować
Zobaczymy co z tego wyjdzie hihi Liczę, że się uda, a zestaw może w czerwcu na urodziny sobie sprawię
Buźka

Dam znać jak wyszło

Daj znać Ja skompletowałam sobie zestaw i już dostałam info że wczoraj został wysłany. Mam więc nadzieję, że może dzisiaj dojdzie więc będę zdawać relację z pola walki
Stary 2009-04-24, 13:41   #22
Inulinus
Zadomowienie

Cytat:
Daj znać Ja skompletowałam sobie zestaw i już dostałam info że wczoraj został wysłany. Mam więc nadzieję, że może dzisiaj dojdzie więc będę zdawać relację z pola walki
A moglabys mi wyslac na pw od jakiego sprzedawcy i jaki zestaw kupiłaś?
I czy jjuż używałaś?
Stary 2009-04-25, 14:03   #23
Eflinka
Rozeznanie

Dziewczyny ten sposób depilacji wymiata jak dla mnie

Używałam już depilacji kremami, depilatorem i woskiem kupowanym w plastrach.
Depilacja woskiem na ciepło to zupełnie inna bajka, dodam że zaczęłam od bikini, czyli najgorszego z miejsc, a byłam tak pozytywnie zaskoczona, że teraz będę wszystkim polecać.
Pocięłam sobie paski na mniejsze kawałki i najważniejsze w depilacji jest mocne dociśnięcie paska do skóry posmarowanej woskiem, nie trzeba trzymać długo, nie ma to sensu, wystarczy mocno docisnąć i pociągnąć do góry, jak pozostanie wosk i trochę wosków znowu przyłożyć ten sam paseczek bo spokojnie jeszcze można go użyć i całość wosku zdjąć właśnie w ten sposób, że przykładać docisnąć i oderwać.
Depilacja jest bardzo skuteczna, włoski wyrywają się bez problemu, nie robią się takie rany jak przy depilatorze czy wosku na zimno, dodatkowo bardzo ważną rzeczą jest wygląd skóry po depilacji, a u mnie dzisiaj czyli niecałe 24 h po jest o niebo lepiej niż przy innych sposobach.
Jak ktoś będzie bardzo zainteresowany to mogę opisać dokładnie jak najmniej boleśnie i najskuteczniej zabrać się do tej depilacji. Co najważniejsze prawdą jest że gorący wosk oszczędza wiele bólu, nie jest to może najprzyjemniejsze uczucie mimo wszystko, ale w tak delikatnym miejscu jak bikini naprawdę bez problemu mogę znieść taki stopień bólu w porównaniu do takiego efektu.
Stary 2009-04-26, 22:59   #24
blablablue
Przyczajenie

Jeśli chodzi o wosk to obowiązkowo maszynka do jego rozgrzewania (koszt ok.100zł)
wosk łatwiej sie rozprowadza i jest wydajniejszy niż rozgrzewanie go w garnku...
ogólnie zabieg bezbolesny w zależności jak kto jest wrażliwyśmiało nóżki,bikini,paszki,wąsik można robić co do rąk to hmm wiem że niektóre kobiety golą sobie ręce ale to jest bez sensu myślę że można jak już ktoś ma naprawdę czarne i dlugie mocno widoczne włoski
blablablue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 00:17   #25
Inulinus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez blablablue Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wosk to obowiązkowo maszynka do jego rozgrzewania (koszt ok.100zł)
wosk łatwiej sie rozprowadza i jest wydajniejszy niż rozgrzewanie go w garnku...
ogólnie zabieg bezbolesny w zależności jak kto jest wrażliwyśmiało nóżki,bikini,paszki,wąsik można robić co do rąk to hmm wiem że niektóre kobiety golą sobie ręce ale to jest bez sensu myślę że można jak już ktoś ma naprawdę czarne i dlugie mocno widoczne włoski
A ja jutro będę działać z garnkiem
I powiem jak było, bo z rozgrzewaczem też miałam styczność
Stary 2009-04-27, 09:40   #26
asik123456789
Zakorzenienie

Dziewczyny, mam pytanie. Jak dlugo trzeba podgrzewac ten wosk? Chcialabym sobie kupic taki z waska rolka do bikini i mam zamiar podgrzewac w garku. Boje sie ze sie poparze
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:52   #27
Ankalime
Zadomowienie

w podgrzewaczu to około 20-30 minut, wez jakas scierke czy takie szczypce i sprawdzaj czy wosk jest plynny. gdy pojawia sie w nim babelki, trzeba troszke poczekac aby sie ostudzil -babelki w wosku to znak, ze wosk jest przegrzany; ma miec konsystencje miodu.
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:37   #28
asik123456789
Zakorzenienie

dzieki wielkie
Stary 2009-04-27, 10:49   #29
blablablue
Przyczajenie

Rozgrzewanie wosku w garnku...hmm Z tego co zaobserwowałem to rozgrzewając wosk w garnku tubka z rolonem starcza na nogi, natomiast rozgrzewając go w maszynce zużywamy o polowe mniej no i lepiej go rozprowadzać: nie poparzymy sobie rączek bo wosk jest cały czas w maszynce!Moim zdaniem naprawdę warto zainwestować, przede wszystkim dla wygody i oszczędności!
blablablue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:09   #30
asik123456789
Zakorzenienie

Ja chyba najpierw kupie sam wosk i paski-bez podgrzewacza. Jakos mam zle doswiadczenia z depilacja woskiem-ale kupowalam zwykly veet. Wiec najpierw sprobuje sie przekonac a jak mi nie bedzie odpowiadalo to nie bede miala wyrzutow sumienia ze wywalilam kase na marne. Z garnkiem jakos sobie poradze
Odpowiedz

Tagi
depilacja, woskowanie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości