Depilacja gorącym woskiem w domu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-25, 23:15   #91
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk
Dot.: Depilacja gorącym woskiem w domu

http://www.centrumdepilacji.pl/produ...4e52cfb3388110
ja ten podgrzewacz na allegro zamawiałam, nie pamiętam za ile ale jestem zadowolona. Nie podgrzewa do takiej temp. że aż parzy jakoś.
Wyrwały Ci się jakieś włosy tym sposobem?
Stary 2011-02-26, 11:01   #92
201606210931
Konto usunięte

ja polecam ten podgrzewacz http://allegro.pl/podgrzewacz-sonobe...461692712.html + wosk depilflax super zestaw. Sam podgrzewacz jest stosunkowo tani ale bardzo dobry, sama go posiadam i sobie chwalę
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:11   #93
sylvana0
Raczkowanie

o dzięki za odpowiedzi chyba raczej zdecyduje się na ten zestaw co zaproponowała gsk bo i tak nie mam konta na allegro... chyba ze cos mi ktoś jeszzce zaproponuje tanszego i równie dobrego... a co do mojego spoosobubu no powiem Ci, że na pocczątku dobrze wyrywało, miałam ładne paszki, ale potem juz była paplanina z tym wszystkim i jak miałam wosk na pasku który podgrzewałam żelazkiem to juz nie chciało chwytac

Edytowane przez sylvana0
Czas edycji: 2011-02-26 o 17:13
sylvana0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 19:54   #94
konatala
Raczkowanie

witam zastanawiam się czy nie kupić sobie takiego zestawu do depilacji z podgrzewaczem. łydki golę co jakiś czas depilatorem a potem w miarę ja zaczynają odrastać to golę maszynką. Maszynką golę też okolice bikini, ale potem przy odrastaniu to mnie wszystko tam swędzi. Czy przy wosku też tak jest? Jak często się depilujecie.?Ja robię depilatorem raz na jakies 3 miesiące bo częściej nie ma sensu bo nie ma az tylu włosów, no i zawsze później skóra jest podrażniona.

lepszy jest taki wosk w rolce czy takie puszki co się nakłada szpatułką?

Co do samej depilacji możecie powiedzieć czym odtłuszczcie skórę i jaką oliwkę stosujecie? Po tej oliwce to nakładacie jeszcze jakiś balsam łagodzący?

Co się stanie jak za dużonałoży się wosku?
sorki za głupie pytania ale nic nie wiem jeszcze na ten temat to pierwszy watek jaki przeczytałam

Edytowane przez konatala
Czas edycji: 2011-02-26 o 20:02
konatala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:40   #95
npisarczyk
Przyczajenie

Witam..przepraszam, jeżeli napiszę jeszcze raz to, co kiedyś ktoś napisał..ale mam duży problem!
Ostatnio zakupiłam na allegro woski w rolce+podgrzewacz..wcześn iej naczytałam się o tej metodzie depilacji bardzo dużo i zachęcona komentarzami postanowiłam sama spróbować..
Na początku dodam, że przed samym zabiegiem depilacji ok 2/3 dni wcześniej opalałam się w solarium..przed użyciem wosku nie smarowałam niczym nóg, nałożyłam go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa no i zerwałam pod włos..nie powiem, żeby ból był jakoś straszny..ale efekty były koszmarne..po pierwsze użyłam wosku azulenowego, bo mimo, że mam grube i czarne włosy to jednak moja skóra jest wrażliwa i pojawiają się na niej różne podrażnienia- oczywiście wyrwały się tylko niektóre włoski, a w bikini prawie w ogóle nic nie wyrwał no oprócz skóry!-No właśnie i to po drugie- w pewnych miejscach zerwałam naskórek- tak, że pojawiły się czerwone, piekące plamy..! na pewno to wina solarium i tego, że źle zerwałam plastry..ale czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, jak prawidłowo zrywa się ten cholerny plaster..?i czy jeżeli mam używać tej metody depilacji to czy muszę już na zawsze zrezygnować z opalania..?! no i czy ten zerwany naskórek..- czy zostanie mi jakieś przebarwienie..?

z góry dziękuję za jakąś odpowiedź, bo już sama nie mam pojęcia co robić i jestem załamana..=(

pozdrawiam
npisarczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:08   #96
sylvana0
Raczkowanie

to nie wina opalania, plaster zrywaszs jak najszybszym ruchem pod niskim stopniem kąta około 30 , moze talk pomoze przy depilowaniu, a na podraznienia mi pomoga masc cynkowa, jednak ja mam inny problem pachy wyglądają tragicznie, nie zerwałam naskórka a i tak wyglądają jak wielka ciemna plama nie wiem co nie tak ze po depilacjin taki efekt ciemniejszą skóre mam i w ogóle koszmar a bikini strasznie nieregularnie odrastają.. i szybko mi włochy odrastają
sylvana0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:19   #97
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Po 1: Dobrze trzymać skórę czyli np. jeśli zrywasz pasek nad kostką, to musisz mocno naciągnąć skórę do dołu, po prostu trzeba sobie przytrzymać i "naciągnąć" skórę w przeciwnym kierunku do zrywania wosku. Wtedy na pewno skóry się nie zerwie.
Po 2: skórę przed depilacją posypać troche talkiem i ręką rozetrzeć na nodze, tak, żeby było po prostu widać że on jest ale nie od razu żeby była biała noga. Wtedy wosk nie będzie tak ciągnął skóry.
Stary 2011-03-22, 06:46   #98
npisarczyk
Przyczajenie

Jak tylko włosy mi odrosną to spróbuje jeszcze raz z tym talkiem..no i będę mocniej naciągać skórę..jak to nie pomoże to wyrzucę ten wosk razem z podgrzewaczem do kosza..=) ale i tak dziękuję Wam za rady..

do sylvana0:
Wydaję mi się, że takich ciemnych plam nie musiałaś koniecznie nabawić się od depilacji woskiem..przeglądałam wątek tu http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155846 i dziewczyny mają ten sam problem również po innych rodzajach depilacji..czy próbowałaś zmienić dezodorant..?Może używasz jakiegoś z alkoholem..?Może w tym tkwi problem..a poza tym może użyj jakiegoś kremu wybielającego..?Warto spróbować..a jak nie to idź do dermatologa..

Trzymam za Ciebie kciuki..
npisarczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 21:37   #99
karolynka90
Zakorzenienie

Mam pytanko.
Czym można czyścić wkład woskowy po skończeniu depilacji?
Płyny są dość drogie i ciekawa jestem czy jest jakiś zamiennik.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Stary 2011-04-08, 23:18   #100
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Karolynka możesz oliwką, ja zwykle po prostu rolkę z resztek wosku wycierałam o pasek i tyle mi starczało i bez specjalnego płynu.
Stary 2011-04-15, 10:19   #101
loksa
Raczkowanie

a jak dlugie trzeba miec wloski zeby zrobic taka depilacje woskiem na goraco? prosze o odp dziewczyny
loksa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:39   #102
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Karolynka możesz oliwką, ja zwykle po prostu rolkę z resztek wosku wycierałam o pasek i tyle mi starczało i bez specjalnego płynu.
Tak właśnie myślałam.

Cytat:
Napisane przez loksa Pokaż wiadomość
a jak dlugie trzeba miec wloski zeby zrobic taka depilacje woskiem na goraco? prosze o odp dziewczyny
ok 5mm.
Stary 2011-08-09, 09:49   #103
agaagata
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o czyszczenie rolki to nie jest to konieczne lub tak jak mówił przedmówca - w czasie jak już kończymy woskowanie to zużytym paskiem (co by nie marnować nowego) przejeżdżamy po ciepłym wosku który został na zewnątrz rolki.

Natomiast to jak czyszczę swój podgrzewacz umieściłam w filmiku. Link poniżej.
http://www.youtube.com/watch?v=XRQ7307FchA

pozdrawiam

Edytowane przez agaagata
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:50
agaagata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 23:59   #104
fish187
Raczkowanie

Ryzykowny sposób ja podgrzewacz czyszczę wacikiem nasączonym oliwką, a potem po prostu wycieram ręcznikiem papierowym Od wody trzymam go z daleka
fish187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:51   #105
awsed
Przyczajenie

Czy ktoś używał może wosku firmy Depileve, takiego zastygającego do zrywania bez użycia pasków ??
awsed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 13:53   #106
niczka87
Zakorzenienie

Dziewczyny mam pytanie odnośnie wosków w puszkach. czy mozna je rozgrzewać w gorącej wodzie czy tylko i wyłącznie w profesjonalnym podgrzewaczu?

Dzwoniłam do jednej hurtowni kosmetycznej, spytałam o to, a pani mi odp, że tylko w podgrzewaczu. Ale myślę, że po prostu mogło chodzic o zysk, bo jakby mówili klientom, że garnek z gorącą wodą tez jest ok, to podgrzewaczy by już nikt nie kupował.
Stary 2012-04-20, 14:10   #107
memsahib
Raczkowanie

Ja podgrzewam tylko w gorącej wodzie Mam za mało cierpliwości do podgrzewacza więc kupiłam malutki garnuszek do mleka o małej średnicy, w którym non stop podgrzewam wodę na kuchence. Tak jest o wiele szybciej i wosk świetnie się rozpuszcza, sunie po skórze, że hoho i poprawia się jakość depilacji. Tylko garnek musi być wąski, żeby rolka się nie topiła

Wrróć, umknęło mi, że chodzi o puszkę. Też można, ale będzie to dość skomplikowane. Tutaj faktycznie lepiej mieć podgrzewacz, gdyż puszka generuje więcej problemów i zabrudzeń niż rolka. Chyba, że masz doświadczenie w używaniu, ja dałam sobie z puszkami spokój po tym jak wszystko się lepiło i ulewało, a wosk ciężko rozgrzewał i nakładał.

Edytowane przez memsahib
Czas edycji: 2012-04-20 o 14:18 Powód: Pomyłka
memsahib jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 17:37   #108
niczka87
Zakorzenienie

Rolki mam, ale chciałam kupić puszkę do depilacji brwi i wasika i ewentualnie pach. Więc lipa w garnku mówicie? Może ktoś próbował?
Stary 2012-05-09, 17:13   #109
Szmaragdowa Czarownica
Przyczajenie

Ehhh,i ja toczę walkę z tym chamskim owłosieniem,a że jestem brunetką to za ciekawie nie jest...
do tej pory maszkinken + żel do golenia się sprawdzał,ale na drugi dzień już czułam dziady pod skórą,więc poszukuję lepszej metody i tak mnie ten gorący wosk kusi i kusi...

masakra jakaś z tymi włoskami...

Szmaragdowa Czarownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:01   #110
Asiiixa_
Przyczajenie

Smile Dot.: Depilacja gorącym woskiem w domu

http://allegro.pl/cc-podgrzewacz-do-...383270825.html myślicie że to dobry zestaw?
Asiiixa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 14:32   #111
subiektywna Vera
Rozeznanie

Dobry
Stary 2012-07-10, 11:14   #112
martinka202
Przyczajenie

mam takie pytanko
Mam za sobą depilację woskiem w gabinecie kosmetycznym lecz wszystkie włoski nei zostały usunięte w dodatku nie było to profesjonalnie "zrobione".. więc kupiłam w drogerii plastry veet i sama zaczęlam depilować nogi i pachy , niestety nie są usuwane wszystkie włoski pomimo tego że mają odpowiednia długość .. Teraz jestem zainteresowana kupnem zestawu ; podgrzewacza wosku itp..;p ale drąży mnie pyt czy napewno zostaną usunięte wszystkie włoski i nogi będą gładkie ...?? dodam tylko że już nie mam takiego mocnego owłosienia jak po maszynce , włoski odrastają ale nie są już takie jak na początku jest ich o wiele mniej , rosną rzadziej ale niestety nadal nei są to gladkie nogi ;/
martinka202 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:22   #113
fish187
Raczkowanie

Nie wiem dlaczego, ale też tak miałam... zawsze jakieś włoski zostawały, choć nie były krótkie... przy kolejnej depilacji były za to rekordowo długie
Myślę, że niektóre włoski są tak mocne, że trzeba byłoby je indywidualnie skubać pensetą, żeby wyszły. Nigdy nie chciało mi się tego robić, ew.czasem poprawiałam sobie depilatorem.
Zestaw zawsze warto kupić, jeśli myślisz o depilacji woskiem. Może się zdarzyć, że kosmetyczka nie będzie miała terminu,a Ty przed wielkim wyjściem podgrzewacz uratuje sytuację

fish187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 13:55   #114
subiektywna Vera
Rozeznanie

Też tak uważam. Poza tym mając podgrzewacz (najtańszy wystarczy,np. Gabi) można mnóstwo pieniędzy zaoszczędzić a i powybrzydzać przy wyborze wosku, których jest cała masa!
Stary 2012-07-12, 13:55   #115
martinka202
Przyczajenie

Dzięki za odp) zestaw zamówiłam i czekam aż przyjdzie ;p zobaczymy co z tego będzie ;p oby gładkie nogi ...
Stary 2012-07-24, 08:49   #116
nb50
Przyczajenie

Podgrzewacz możesz kupić np w hurtowni a artykułami dla fryzjerów, kosmetyczek itp.

Ja dziś równiez jadę kupić sobie taki zestaw. Mam depilator,ale stwierdzam,że nic nie będzie dokładniejsze niż gorący wosk
nb50 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:28   #117
martinka202
Przyczajenie

MAm problem .. przypalil mi sie kabelek przy wejsciu do podgrzewacza nie wiem jakim cudem sie to stalo ... no ale juz teraz nic nie zrobie..

CZY KTORAS Z WAS NEI MA DO ODSPRZEDANIA TAKIEGO KABELKA ??? uratujecie mi życie ;p
Stary 2012-07-27, 13:38   #118
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez martinka202 Pokaż wiadomość
MAm problem .. przypalil mi sie kabelek przy wejsciu do podgrzewacza nie wiem jakim cudem sie to stalo ... no ale juz teraz nic nie zrobie..

CZY KTORAS Z WAS NEI MA DO ODSPRZEDANIA TAKIEGO KABELKA ??? uratujecie mi życie ;p
W każdym sklepie z elektroniką znajdziesz taki kabelek. Jeśli masz w domu radio, albo boombox to on tez ma taki kabelek.
Stary 2012-08-24, 16:21   #119
Brooke91
Raczkowanie

Zakupiłam taki oto zestaw :

http://allegro.pl/ll-zestaw-depilacj...547946881.html

Myślicie, że jest ok? Dzisiaj się zabieram za depilację. Nie wiecie czy talk można dostać w aptece?

19 września - COLDPLAY

Brooke91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 23:01   #120
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Brooke91 Pokaż wiadomość
Zakupiłam taki oto zestaw :

http://allegro.pl/ll-zestaw-depilacj...547946881.html

Myślicie, że jest ok? Dzisiaj się zabieram za depilację. Nie wiecie czy talk można dostać w aptece?
Talk bez problemu w aptece dostaniesz. A co do zestawu to podgrzewacz masz?

Tagi
depilacja, woskowanie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości