czy fryzjer ma do tego prawo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-22, 19:14   #1
ninal
Raczkowanie

czy fryzjer ma do tego prawo?

Witajcie, jestem ciekawa co sądzicie na temat wyciągania danych osobowych u ...fryzjera. już jakiś czas temu byłam w Montowni Fryzur w Warszawie na strzyżeniu. pomijająć moje niefajne odczucia osobiste, kiedy przyszło do płacenia, kłade kase a tu słysze: "chwileczke!imię, nazwisko, telefon, adres, data urodzenia!" i koleś wpisuje to do kompa. to było już parę miesięcy temu, miałam depresję i bezrefleksyjnie podałam im wszystko. ale niesmak pozostał, po cholere im to? dzisiaj bym zupełnie inaczej zareagowała, poprostu bym ich nie podała. teraz się zbieram w sobie by iść tam osobiście i poprosić o usunięcie moich danych z ich bazy. a może przesadzam? co o tym myślicie?
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 23:56   #2
kallipso
Raczkowanie

Re: czy fryzjer ma do tego prawo?

Co prawda nie znam się na prawie, ale wydaje mi się że masz rację. Przecież nie dali Ci nic do podpisywania przed usługą, że się zgadzasz dać/ujawnić dane... A swoją drogą t w ogóle chamstwo!
Jednym słowem radzę iść
kallipso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 01:16   #3
lilu1980
Zadomowienie

GG do lilu1980

po co im to to nie wiem, powiem tylko jedno!! jak dostalamm karte stalego klienta firmy Ives Roche to musialam podac dane i od tej pory dostaje jekis upominki na urodziny i znizki na te kosmetyki. moze to dziala na tej samej zasadzie, ale poszlabym zapytac poprostu o to!!!!!!!!!POZDRAWIAM....
lilu1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 01:35   #4
czarna.noc
Wtajemniczenie

Ninko, a otrzymałaś jakąś poczte od nich w ciągu tych kilku miesięcy? Podejrzewam ze nie , bo nic o tym nie wspomniałaś. Ja bym się nie dała i jednak poszła wyjaśnić o to chodziło. W zasadzie też mam karte stałego klienta u fryzjera, ale pytano mnie tylko o imię i nazwisko. Warto chyba wyjaśnić. I napisz jak już będziesz wiedziała
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 21:33   #5
kallipso
Raczkowanie

Nina i jak? byłaś tam?
kallipso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-24, 19:48   #6
ninal
Raczkowanie

Kochane wizażanki, dziękuje za wszystkie odpowiedzi, umocniły mnie one w tym, że moje odczucia były "na miejscu" i nie przesadzam. wybieram się tam jutro i napisze jak poszło. dodam, że nigdy nie dostałam od Montowni żadnej poczty, zaproszenia na promocje, próbek ani życzeń urodzinowo-imieninowych. zależy mi na szybkim i kulturalnym załatwieniu tej sprawy, więc postanowiłam, że poprostu wejdę i poproszę o całkowite usunięcie moich danych z ich bazy i koniec. oczywiście też zastanawiam się po co im to?, może do jakiś badań, określają profil klienta? nie mam pojęcia ale z całą pewnością powinni zapytać się mnie czy wyrażam zgodę na to a nie zażądać ich podania przy płaceniu.
pozdrawiam cieplutko
nina
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości