Kręcą się. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-17, 11:42   #1
KamilaT
Przyczajenie

Kręcą się.

Włosy mam bardzo puszyste, grube - myślę że to zasługa dobrego odżywiania się od dzieciństwa. Nigdy z nimi nie eksperymentowałam - jednakże ostatnio je pocieniowałam. Zaczęły się strasznie kręcić, na wszystkie strony. Prostowanie nic nie daje, schodzi po pół godzinie, nawet gdy używam jakiś specyfików. Są jednak za grube na prostowanie. Ostatnio byłam u fryzjerki, posmarowała mi czymś i ślicznie wyprostowała. Trzymało się przez 2 dni. Macie do polecenia jakieś kremy/balsamy lub prostownicę, żeby utrzymać taki efekt, albo pomysł na to żeby się nie kręciły, same z siebie były proste?
KamilaT jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 14:20   #2
kfiatkofa
Przyczajenie

Dot.: Kręcą się.

Osobiście mam bardzo podobny problem. Wlosy grube, mocne a do tego cholernie gęste. Nie jedna kol zazdrości, ale to nie takie fajne.

Najlepiej czulam sie z krótkimi, same się ukladaly bez problemu. Teraz gdy mam troche dluższe (do ramion) codziennie potrzebuje prostownicy. Moim zdaniem najlepsze są lustrzanki i ceramiczne max250 stopni. Sama prostuje na mokro (bo na sucho nie mam szans poprostu z nimi ;P) z użyciem jedwabiu w spreju z gliskura. Dzieki temu sie nie palą, nie są wysuszone i ladnie sie blyszczą
Pozdrawiam
kfiatkofa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:15   #3
jaa150
Zadomowienie

A może spróbuj polubić kręcone. Kup kosmetyki do kręconych włosów i ich używaj. Ja mam naturalnie kręcone i kiedyś też prostowałam, w końcu włosy się zniszczyły i wiadomo, teraz używam tylko okazyjnie
Stary 2009-04-17, 17:54   #4
gosia3103
Zakorzenienie

do prostowania uzywaj jedwabiu, zapobiega puszeniu sie wlosow, mozesz stosowac na mokro i na sucho, musisz tylko wyczuc ilosc, zeby sie nie przetluszczaly, no i nakladaj tylko na dlugosci i konce, a nie od skory. Poza tym szampony i odzywki reneneracyjne, ktore sa ciezsze niz np do wlosow normalnych, tez powinny ulatwic sprawe.
Co do prostowania na mokro to nie powinno sie tego robic przy wiekszosci prostownic, chyba ze jest wyraznie napisane ze mozna. Powinno sie prostowac wlosy wilgotne, ale nie mokre - czyli podsuszasz troche wiecej niz do polowy i wtedy prostujesz.
Polecam tez kupic krem do lokow i pozwalac im wyschnac samym, co jakis czas ugniatajac a jesli sie spieszysz to mozna podsuszyc troche dyfuzorem, ale tak, zeby doschly same.
gosia3103 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości