dziwna sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-20, 18:05   #1
kaileight
Zadomowienie

dziwna sucha skóra

Jestem posiadaczką bardzo suchej- atopowej skóry. na co dzień smaruje sie tłustymi krememi np olikowym ziaji i on wchłania sie do matu. musze uzywac tresciowych kosmetyków bo inaczej skóra sie łuszczy. dziwna sprawa pojawia sie kiedy posmaruje twarz podkładem. wtedy moja zupełnie sucha skóra zaczyna sie swiecic i trzeba ja dodatkowo matowic, a po zmyciu makijazu jest w nienajlepszym stanie. to zanczy ze powinnam zrezygnowac z podkładów?>
kaileight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 23:45   #2
justitia
Wtajemniczenie

Dot.: dziwna sucha skóra

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką bardzo suchej- atopowej skóry. na co dzień smaruje sie tłustymi krememi np olikowym ziaji i on wchłania sie do matu. musze uzywac tresciowych kosmetyków bo inaczej skóra sie łuszczy. dziwna sprawa pojawia sie kiedy posmaruje twarz podkładem. wtedy moja zupełnie sucha skóra zaczyna sie swiecic i trzeba ja dodatkowo matowic, a po zmyciu makijazu jest w nienajlepszym stanie. to zanczy ze powinnam zrezygnowac z podkładów?>

wydaje mi sie ze powinnas zrezygnowac z plynnych podkladow.
ale zainwestowac w dobry nawilzajacy.
objawy ktore opisujesz sa podobne do moich gdy moja skora sie dusi od podkladu i zaczyna produkowac sebum w meeega ilosciach
na rynku teraz kroluja podklay mineralne- wyprobuj moze taki sypki
justitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 09:42   #3
kaileight
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justitia Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze powinnas zrezygnowac z plynnych podkladow.
ale zainwestowac w dobry nawilzajacy.
objawy ktore opisujesz sa podobne do moich gdy moja skora sie dusi od podkladu i zaczyna produkowac sebum w meeega ilosciach
na rynku teraz kroluja podklay mineralne- wyprobuj moze taki sypki
no własnie gęste podkłady nawilżąjące do cer suchych też mnie "zapychają" i mam ochotę jak najszybciej zmyć twarz. po pudrze sypkim twarz swieci się jak szalona. wieć to te nie rozwiązanie. a jaki podklad mineralny poleciłabys ?
Stary 2009-04-21, 10:40   #4
justitia
Wtajemniczenie

Cytat:
no własnie gęste podkłady nawilżąjące do cer suchych też mnie "zapychają" i mam ochotę jak najszybciej zmyć twarz. po pudrze sypkim twarz swieci się jak szalona. wieć to te nie rozwiązanie. a jaki podklad mineralny poleciłabys ?

musisz wejsc na watek mineralny i sobie poczytac
ja osobiscie z takich dostepnych bezproblemowo w sklepach polecam podklad mineralny sypki z Maybelline
na watki mineralnym dziewczyny dyskutuja o bardziej profesjonalnych - niestety dla mnie to czarna magia
justitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 11:05   #5
kaileight
Zadomowienie

ok. to czeka mnie chyba troche czytania, bo te wątki tam maj a kilometry dziękuję za odpowiedź, nastepnym razem przetestuje w drogerii maybelline
Stary 2009-04-21, 23:58   #6
Nais
Wtajemniczenie

Niestety, przy atopowej skórze jest straszny problem z doborem kosmetyków, wiele z nich po prostu będzie cię podrażniać, co zresztą zauważyłaś.
Z mineralnych kosmetyków możesz zacząć od Everyday Minerals (EDM), Buff`D i chyba jeszcze LaurEss zbiera dobre recenzje A, i jeszcze Joppa. To są najczęściej używane i testowane przez Wizażanki - prym wiedzie EDM

Nais jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 03:04   #7
naily
Raczkowanie

A to nie jest tak ze jak dobrze nawilzysz skore twarzy, to kazdy podklad sie zda? Ja jestem AZS-owcem, wiec wiem cos o tym,a w sumie z podkladem nie mam poroblemow. Po prostu codziennie wieczorem na buzke Lipobase, a na dzien podklad, wcale nie mineralny, 10 Godzin Snu Bourjois na zmiane z true match L'oreala.
naily jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:40   #8
kaileight
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
A to nie jest tak ze jak dobrze nawilzysz skore twarzy, to kazdy podklad sie zda? Ja jestem AZS-owcem, wiec wiem cos o tym,a w sumie z podkladem nie mam poroblemow. Po prostu codziennie wieczorem na buzke Lipobase, a na dzien podklad, wcale nie mineralny, 10 Godzin Snu Bourjois na zmiane z true match L'oreala.
musze porzadnie nawilzac skóre, bo inaczej pęka, łuszczy sie i boli. na dzień tez sie staram ale nie moge użyc przeciez lipobase bo włosy by sie momentalnie przykleiły to raz, a dwa ze wszystko by sie błyszczalo. próbowałam róznych podkładów, ostatnio własnie true match, i po raz pierwszy na mojej bezproblemowej skórze pojawiły sie jakies czarne kropki, małe pryszcze a do tego zaczeła sie swiecic, a czoło błyszczało sie jeszcze nawet kilka dni po tym jak przestałam go uzywac wiec sama nie wiem ale chyba po prostu zaden mi nie słuzy:/
Stary 2009-04-27, 23:02   #9
Antii89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
musze porzadnie nawilzac skóre, bo inaczej pęka, łuszczy sie i boli. na dzień tez sie staram ale nie moge użyc przeciez lipobase bo włosy by sie momentalnie przykleiły to raz, a dwa ze wszystko by sie błyszczalo. próbowałam róznych podkładów, ostatnio własnie true match, i po raz pierwszy na mojej bezproblemowej skórze pojawiły sie jakies czarne kropki, małe pryszcze a do tego zaczeła sie swiecic, a czoło błyszczało sie jeszcze nawet kilka dni po tym jak przestałam go uzywac wiec sama nie wiem ale chyba po prostu zaden mi nie słuzy:/
dlatego polecamy minerały naturalne właśnie Buff`d EDM, Joppa.
Na pewno cię nie zapchają... Wejdż na wątek o minerałach. Na początek można zamówić próbki. Zestaw próbek na EDM to tylko koszty przesyłki ok. 4,5$...

Sama mialam true match
Kolory - dla bladolicych wybór żadny... Bo oni sądzą, że wszyscy chcą się robić na mulata
Trwałość - tu akurat było ok
podkreślał suche skórki
jak zanalizowałam skład to się chwyciłam za głowę
mam skłonnośći do zapychania i pojawiały się pryszcze/olbrzymie wągry
No i to niemiłosierne świecenie....

Edytowane przez Antii89
Czas edycji: 2009-04-27 o 23:04
Antii89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 13:51   #10
naily
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Sama mialam true match
Kolory - dla bladolicych wybór żadny... Bo oni sądzą, że wszyscy chcą się robić na mulata
Trwałość - tu akurat było ok
podkreślał suche skórki
jak zanalizowałam skład to się chwyciłam za głowę
mam skłonnośći do zapychania i pojawiały się pryszcze/olbrzymie wągry
No i to niemiłosierne świecenie....
No to ja nie powiem, zadowolona jestem... z kolorami faktycznie ciezko, sama chyba tez mam minimalnie za ciemny ale daje rade w ogole l'oreal nie ma jasnych podkladow! trwaly jest bardzo i mi nic nie zapycha. Ale jak tak mowicie...

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
musze porzadnie nawilzac skóre, bo inaczej pęka, łuszczy sie i boli. na dzień tez sie staram ale nie moge użyc przeciez lipobase bo włosy by sie momentalnie przykleiły to raz, a dwa ze wszystko by sie błyszczalo.
No lipobasa na dzien to srednio, ja nakladam na noc, i przesadzilam ze codziennie, co 2, 3 dzien. Pod makijaz mialam fajny krem bielendy kokosowy (na noc i dzien), nie tam zaden drogi lans, ladnie nawilzal,ale juz mi sie skonczyl
naily jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:56   #11
Antii89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Mi się wydawało, że ten kolor co miałam to jest tylko lekko za ciemny. Porównując do takich prawie dopasowanych kolorków z prawdziwych minerałów... To się za głowę złapałam, co mi do głowy strzeliło, żeby taki ciemny kolor wziąć.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości