Mikrodermabrazja - problem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-22, 00:54   #31
Natalia 1
Zakorzenienie

Dot.: Mikrodermabrazja - problem

To nie jest zabieg dla cery naczynkowej , sprawdziłam na sobie .
Najpierw był IPL , zniknęły wszystkie widoczne naczynka , więc szybciutko poleciałam na mikrodermabrazje .Mówiłam wszystko kosmetyczce , powiedziała teraz możemy robić .Od razu pojawiło się naczynko na nosie
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 01:30   #32
maanika
Przyczajenie

Ale może to dlatego, że wcześniej miałaś IPL?
Ja tego zabiegu nie stosowałam.
Sama już nie wiem. Jedni polecają, inni nie. Nie chcę sobie zaszkodzić i wydać bez sensu pieniędzy.
Z drugiej strony jesteś kolejnym głosem, że jednak nie a dla mnie ta informacja jest ważna.
Wśród kosmetyczek widzę różne zdania na ten temat i nie wiem dlaczego.
Sama jednak sporo czytałam, że jednak z taką cerą jak moja powinno się unikać wszelkich podrażnień a ten zabieg siłą rzeczy podrażnia.

Z drugiej strony mam cerę miejscami bardzo tłustą, skłonną do zanieczyszczenia i generalnie z cerą naczynkową mało zabiegów można stosować

Poprzednia moja kosmetyczka w innym mieście odradzała w zasadzie wszystkiego: mikrodermabrazji, czyszczenia manualnego, kwasów.

A jak się czyta w necie to znowu inne zdania, że kwasy można, że mikrodermabrazję też. Wśród dermatologów zdania też podzielone. Co strona to inne wypowiedzi.
Nie wiadomo kogo słuchać
Jak się ma naczynkową skórę i do tego trądzik i widoczne rozszerzone pory to prawdziwy koszmar, jak działasz na jedno to szkodzi drugiemu i tak w koło
A ja naprawdę chciałabym porządnie oczyścić sobie skórę bo cały czas mam wrażenie że jest jakaś zapchana i nie świeża.
Wtedy inne kosmetyki też by lepiej działały.
Domowe peelingi enzymatyczne jednak tak dobrze nie pomogą

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

A powiedz mi jeszcze Natalia 1 czy z IPL jesteś zadowolona? Nie znam dokładnie tego zabiegu. Kiedyś czytałam ale niewiele. Nie mam popękanych naczynek dużo - dwa chyba małe ale generalnie naczynka widoczne.
Zabieg zmniejsza zaczerwienienie twarzy? Naczynka są mniej czy wcale niewidoczne? Polecasz ten zabieg?
Ja marze o bledszej skórze i mniejszym choć zaczerwienieniu i reagowaniu na temperatury. Nawet wystarczy, że jem gorącą zupę i już burak
Boję się, że z wiekiem będzie gorzej i zaczną pękać i będę wyglądać koszmarnie
Możesz coś więcej napisać o tym zabiegu?
To jest jakaś seria? Efekt jest na ile? Miesiące, lata? Trzeba powtarzać? Czy jest bolesny?
Jakie koszty?

Ostatnio w ciągu jednego roku poddałam się zabiegowi wzmacniania naczynek utradźwiękami. Sonoforeza. Miałam w ciągu roku dwie serie. Pierwszą 8 zabiegów, drugą po kilku miesiącach - 10 zabiegów. Po zabiegach co 2 dni miałam ładną dość bladą skórę, dobrze nawilżoną, bo jeszcze nakładano mi po każdym zabiegu serum. Ale żeby to na dłużej dało jakieś efekty to chyba jednak nie kosmetyczka twierdzi, że napewno mi się wzmocniły i uszczelniły naczynka i warto takie zabiegi powtarzać przynajmniej raz na rok. Muszę w to wierzyć ale jakiś spektakularnych efektów nie widziałam. Nawet chyba po pierwszej serii to dłużej efekt się utrzymywal - wydaje mi się, że mniej się rumieniłam ale po drugiej to jakoś chyba nie. Zabieg mi nie zaszkodził ale chyba nie jest wart swojej ceny. W sumie na dwie serie zabiegów w roku (razem 18) - wydałam 900 zł - Warszawa. A działanie raczej doraźne. Choć mam nadzieję, że na przyszłość naczynka się wzmocniły choć może wizualnie tego nie widać.
Szukam jakiegoś doskonałego zabiegu, nie że będę blada jak ściana już na zawsze ale żeby się pozbyć uczucia pieczenia i gorąca polików i czerwoności choć trochę bo to męczące i krępujące. I nie chcę wydawać tylu kasy na coś co działa doraźnie, wolę wydać więcej ale żeby naprawdę działało.
Może IPL to dobry pomysł?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:20 ----------

O i znalazłam taki wątek: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10019642

Kosmetyczka tu twierdzi, że mikrodermabrazja na naczynka świetna.
Nie no to już nie wiem.
Co kosmetyczka to inaczej.

No ale z tego co czytam to raczej zabieg na jesień czy zimę niż teraz. Lepiej ze słońcem nie ryzykować.

A może ktoś jeszcze miał ten zabieg przy skórze z rumieniem i naczynkowej i może coś napisać?

Edytowane przez maanika
Czas edycji: 2009-04-22 o 01:21
maanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:34   #33
IlonaP
Zakorzenienie

maanika, problem mam podobny, tyle, że skórę suchą
miałam robioną dermabrazję kilka lat temu, faktycznie skórę trochę podrażnia ale potem miałam zawsze masaż twarzy i maskę kojącą - żadnych przykrych efektów nie było

natomiast teraz chodzę na peeling migdałowy - tzn. tylko w gabinecie kosmetycznym [i z błogosławieństwem dermatologa], na własną rękę nie mam zamiaru próbować
i znowu zawsze potem masaż twarzy i maska - dla mnie taka pielęgnacja jest dobra

ja swojej kosmetyczce i dermatolożce ufam - zresztą widzę po efektach czy coś się nie dzieje

nie ma co generalizować - musisz znaleźć zaufany gabinet i lekarza [co nie jest łatwe, wiem] i sama ocenić
zresztą skóra da i znać o efektach
Stary 2009-04-22, 09:43   #34
malpula
Raczkowanie

Witaj,
ja jestem z okolic Gdańska, sama stosuję mikrodermabrazję, natomiast moja koleżanka, która podobnie jak Ty ma problem z naczynkami, w żadnym z gabinetów kosmetycznych w Gdańsku(oczywiście w tych, które odwiedziła )nie usłyszała pozytywnej odpowiedzi na pytanie czy z naczynkami może zrobić sobie mikrodermabrazję... Wiem, że zdania są podzielone, ale jak znam życie wiele kosmetyczek będzie polecać za wszelką cenę po prostu by mieć klienta- mikrodermabrazja do tanich nie należy ( w Gdańsku 120-170 zł), a zabieg trzeba powtórzyć. Poza tym chciałam Ci zwrócić uwagę, że w obecnym okresie nie należy robić mikro- zalecane wczesną wiosną i jesienią- ze względu na promienie słoneczne, robienie zabiegu teraz może spowodować powstanie silnych przebarwień.
Ja na Twoim miejscu nie zdecydowałbym się na mikro- raczej na laser
malpula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:58   #35
maanika
Przyczajenie

Dziękuję za rady Wiem, że z mikrodermabrazją teraz o tej porze roku to raczej nie i teraz to bym się nie zdecydowała. Właśnie bardziej myślałam o jesieni i to tak listopad. Ale już teraz pomyślałam, że zapytam. Zresztą jak to kilka zabiegów to chciałam odłożyć pieniądze. Ostatnio troszkę zainwestowałam w różne zabiegi i inne kuracje - no i kasa idzie strasznie na to szybko
O laserze cały czas myślę. Też to spory wydatek i oczywiście muszę zaczekać do jesieni.
Troszkę boję się jednak, że wydam kasę mi nie pomorze. Wiem, że w tej chwili to najskuteczniejszy zabieg ale jednak czytałam trochę opinii, że jedni kasę wydali i efekty małe albo nawet zerowe.
Pewnie zależy to od gabinetu, umiejętności. Do jesieni muszę dobrze zbadać temat Jeszcze dużo tym nie czytałam ale jeśli zdecyduje się na pójście to z całą pewnością zrobię szeroki wywiad i postaram się wybrać najbardziej polecany salon.
Jakoś boję się skutków ubocznych Laser jakoś mi się kojarzy tak źle, że małe omsknięcie, czyjaś nieuwaga i mi zaszkodzi czy na czy czy inaczej. Ja wiem może panikuję, ale człowiek będzie chciał sobie pomóc a zaszkodzi może gorzej na oczy itp. To już wolę być jak burak
Obawiam się, że laser może też mi nie pomóc bo ja od dziecka mam taką tendencję do czerwonej buzi i naczynek. Wieczny rumień, krem napływa do policzków itd. U mnie to rodzinne. Ma to moja mama, miała babcia. Boję się, że na takie genetyczne zmiany to już nic nie pomoże
Wiecie może coś na ten temat?
Poza tym naczynka widoczne mam też na nogach, głównie udach W ogóle mam cienką skórę bladą i jak jest zimno czy zmiana temperatury to nogi mi sinieją i strasznie to wygląda. Pewnie kiedyś będę miała żylaki, bo mama ma a ja pod skórę widzę sporo żył takich sinych
Stary 2009-04-22, 16:22   #36
Natalia 1
Zakorzenienie

maanika- poczytaj o kwasach PHA , na stronie "zrób sobie krem ".
Uważam , że taka kuracja na lato , byłaby dla Ciebie idealna .
Zapomnij o mikrodermabrazji , każdy lekarz ci tego zabroni .Nie powinnaś nawet w domu używać peelingów mechanicznych , bo podrażniają .
Boisz się lasera , idź na IPL , tam się ostrzeliwuje całą powierzchnie twarzy .Laser bardziej boli , tylko laserem robi się pojedyncze naczynka , a nie całą twarz .

Pytałaś czy nie za szybko poszłam na mikrodermabrazje po IPL.
Po dwóch miesiącach , to wystarczający okres czasu .

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-22 o 19:15
Stary 2009-04-22, 16:41   #37
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maanika Pokaż wiadomość
Obawiam się, że laser może też mi nie pomóc bo ja od dziecka mam taką tendencję do czerwonej buzi i naczynek. Wieczny rumień, krem napływa do policzków itd. U mnie to rodzinne. Ma to moja mama, miała babcia. Boję się, że na takie genetyczne zmiany to już nic nie pomoże
Wiecie może coś na ten temat?
Poza tym naczynka widoczne mam też na nogach, głównie udach W ogóle mam cienką skórę bladą i jak jest zimno czy zmiana temperatury to nogi mi sinieją i strasznie to wygląda. Pewnie kiedyś będę miała żylaki, bo mama ma a ja pod skórę widzę sporo żył takich sinych
to, że masz płytko unaczynioną skórę, nie oznacza automatycznie że będziesz miała żylaki - mają zupełnie inną przyczynę
możesz zawczasu zadbać o nogi
w mojej rodzinie również jest rumień i widoczne żyłki, a ani mama ani babcia żylaków nie mają
ja też mam widoczne naczynka da nogach, skórę bladą aż niebieską, układu krwionośnego można się na mnie uczyć
na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji twarz ma się bardzo przyzwoicie
Stary 2009-04-22, 23:08   #38
maanika
Przyczajenie

IlonaP a możesz mi napisać jak Ty dbasz o swoją twarz i naczynka?
Ja staram się dbać ale może coś więcej się dowiem i będęmogła zadbać lepiej na przyszłość i na teraz. Coś polecasz szczególnie? Zabiegi, kremy jakąś domową pielęgnację? Czego unikać? Wolę porad kogoś kto też ma podobne problemy niż rady firm kosmetycznych

Moja mama ma bardzo duże żylaki, zawsze dbała o nogi i teraz też jest pod opieką lekarza ale mimo to żylaki ma i z wiekiem coraz gorsze.
Moja babcia miała problem z naczynkami na nogach ale żylaków nie miała.
W ogóle widzę, że co pokolenie to gorzej u nas z tą sprawą.
Ja chyba mam na twarzy największy problem z naczynkami mimo, że technika, kosmetyki poszły na przód w porównaniu z tym co stosowała mama czy babcia.
Żylaków na razie nie ma ale jednak obawiam się ich.
Ale jednak teraz zmorą jest twarz i czerwienienie.
W ogóle mam problemy z krążeniem. Wieczne zimne stopy i dłonie - nawet w upale 36 stopni
Często sinieją mi dłonie i stopy i całe nogi. Generalnie mam bardzo niskie ciśnienie i do tego takie uderzenia gorąca na twarz, zupełnie bez powodu - nawet jak się nie zdenerwuje czy nie stresuje.
Staram się używać kosmetyków do cery naczynkowej, nie stosuje peelingów mechanicznych, tylko od czasu do czasu enzymatyczne, nie chodzę na manualne oczyszczanie.
Staram się unikać ostrych przypraw czy bardzo gorących potraw i sporadycznie piję alkohol. Czasem jest gorzej a czasem lepiej ale chciałabym jednak maksymalnie zadbać o skórę.
Będę wdzięczna za porady
Stary 2009-04-26, 01:13   #39
Malla
Nie depcze krokusów

Mam cerę skrajnie mieszaną, z mocno rumianymi policzkami. Zastosowałam mikrodermabrazję 1 raz. Po peelingu byłam czerwona, ale serum pięknie uspokoiło buzię. Rano po zabiegu twarz była jak po długim urlopie, gładka, świeża, zrelaksowana. Użyty produkt pochodził z masowej sprzedaży, nie był specjalistyczny dla salonów kosmetycznych.

Częste peelingi mogą ujawniać to, co mamy pod wierzchnią warstwą skóry, dlatego może się wydawać, że coś wyskakuje na buzi. Moja psiapsióła z leczonym trądzikiem regularnie chodzi na głębokie oczyszczanie i na początku była zmasakrowana, jednak dało się z czasem zauważyć pozytywne efekty. Teraz nie wyobraża sobie nie stosować tej metody.

Przy naczynkach zalecam ostrożność, nigdy nic nie wiadomo, opinie są sprzeczne. Staram się ścierać naskórek rzadko, po co niwelować efekty Dirosealu, który miał go pogrubić ;]
Stary 2009-04-30, 19:58   #40
Gonia
Zakorzenienie

ja właśnie wróciłam z mojej 1 mikrodermabrazji diamentowej i narazie jest super. Bardzo się bałam po moich przejściach z TCA, który mi zmasakrował twarz
Miałam nalożoną jakąś maseczkę uspakającą i odżywiającą.
Narazie widzę, że cera jest rozświetlona i taka ,,zdrowsza"
Zapisałam się na następne 2, co tydzień i 2 co 2 tyg. - zobaczymy..... choć wiem, że raczej moich blizn potrądzikowych to nie zlikwiduję tak słabym zabiegiem.... ale może choć minimalnie spłycę....

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:45   #41
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja właśnie wróciłam z mojej 1 mikrodermabrazji diamentowej i narazie jest super. Bardzo się bałam po moich przejściach z TCA, który mi zmasakrował twarz
Miałam nalożoną jakąś maseczkę uspakającą i odżywiającą.
Narazie widzę, że cera jest rozświetlona i taka ,,zdrowsza"
Zapisałam się na następne 2, co tydzień i 2 co 2 tyg. - zobaczymy..... choć wiem, że raczej moich blizn potrądzikowych to nie zlikwiduję tak słabym zabiegiem.... ale może choć minimalnie spłycę....
Gdybyś miała możliwość wyboru , to spróbuj mikrodermabrazji korundowej , uważam , że daje lepsze efekty. Więcej zdziera i dlatego chodziłam co dwa tygodnie .
Stary 2009-04-30, 20:59   #42
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Gdybyś miała możliwość wyboru , to spróbuj mikrodermabrazji korundowej , uważam , że daje lepsze efekty. Więcej zdziera i dlatego chodziłam co dwa tygodnie .
hmmm.... nie słyszałam nic o korundowej.... właśnie sprawdzam na stronie mojego Gabinetu i nie ma tam takiej..... narazie pochodze na diamentową a potem pomyślę o korundowej...
Dzięki za sugestie.....

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 23:29   #43
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
hmmm.... nie słyszałam nic o korundowej.... właśnie sprawdzam na stronie mojego Gabinetu i nie ma tam takiej..... narazie pochodze na diamentową a potem pomyślę o korundowej...
Dzięki za sugestie.....
Ona jest droższa w eksploatacji , dlatego rzadziej spotykana . Mialam ją na dekolt , na bardzo cienką skóre i nie gładką . Z efektów gładkości byłam zadowolona . Na twarzy po diamentowej , byłam tylko czerwona i nie widziałam rzadnej różnicy , miałam 6 zabiegów na twarz i tylko 2 na dekolt
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości