Mydło które nie szczypie w oczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-29, 19:41   #31
2016100512001
Konto usunięte

Dot.: Mydło które nie szczypie w oczy

Monika!! Masz racje, spróbuje i opisze. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Wolala bym do zelu do higieny intymnej nie wracac po tym jak zyje ze swiadomościa ze zawarte w nim SLS są szkodliwe i nie powinno sie uzywać płynów z tymi substancjami do mycia narzadów płciowych zreszta innych czesci ciasła też. Dzis umyłam sie cała syndetem i narazie nie czuje zeby było cos nie tak, potestuje dłuzej i opisze efekty
2016100512001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 21:29   #32
201608040942
Konto usunięte

Wiesz mnie SLS nie podraznia. Wrocilam do past do zebow z SLS bo te na delikatnych detergantach nie czyscily zebow jak nalezy. Zbieralo mi sie wiecej kamienia i co jakis czas mialam zapalenie dziasla. zeby nie byly sniezno biale i wogole mam poczatki paradontozy. Wrocilam do pasty z SLS i zeby sa znow bialutkie, mam mniej osadu, wiec detysta teraz ma jeszcze mniej roboty i ja czuje sie lepiej wiedzac ze zeby sa lepiej oczyszcone, co przy paradontozie ma duze znaczenie. Wkoncu ta choroba spowodowana jest bakteriami i osadem. Szampony z SLS tez lepiej sprawdzaja sie u mnie niz te delikatne bez. Owszem czasami mam problemy ze skora glowy, ale zauwazylam ze to nie wina SLS.
Uwazam ze sa gorsze substancje w kosmetykach ktorych nalezy unikac.

Daj oczywiscie znac jak sie syndet sprawuje w roli myjadla intymnego.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 22:58   #33
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Uwazam ze sa gorsze substancje w kosmetykach ktorych nalezy unikac.
Jakie, ja niestety jeszcze specjalistą w tych spawach nie jestem i chetnie sie dowiem??
Stary 2009-05-30, 17:21   #34
201608040942
Konto usunięte

Np polyacrylamide. kumuluje sie i jest to substancja rakotworcza. nie da sie calkiem jej wyeleminowac bo jesli smazysz, pieczesz cos to wlasnie akrylamid wytwarza. Im bardzij spieczona skorka na jedzonku tym wiecej tej substancji. Mozna ja ograniczyc poprzez jedzenia gotowanych rzeczy, nie s,azyc tak mocno itp. Wedlug Öko Testu najwiecej tej substancji wprowadzamy w kosmetykach, wiec ja unikam.
Pochodne formaldehydu , moga podrazniac skore, wiele osob nie toleruje tego konserwantu. Formaldehd jest gazem majacym rakotworcze dzialanie, uzyte pochodne formaldechydu w kosmetyku moga wchopdzic w reakcje z woda z tego kosmetyku i przetwarzac sie znow w czysty formaldehyd.
Byl czas ze nie uzylam kosmetyku z tymi konserwantami, teraz troche spuscilam z tonu i np uzyje czasami peelingu enmatycznego Daxa czy Flos Leku do cery naczynkowej. fakt jest ze nie uzywam tego codzien i sa te skladniki pod koniec skladu. Formaldehyd poznasz po nazwie 2-Bromo, 1- ... tak sie zaczyna nazwa. PEG tez nie jest dobre, ale jak pisalam spuscilam z tonu, bo cera zaczela mi bardzij szalec jak szukalam mojego idealnego kosmetyku naturalnego i wrocilam do kosmetykow konwencjonalnych zwarajac uwage na polyacrylamide i na brak konserwantow, albo ich mala ilosc. Zaczely sluzyc mi kosmetyki Avene a w nich jest duzo kremow ktore nie zawieraja konserwantow, nawet parabenow. Syndet zawiera ale tez nie cala liste. Cera mi sie poprawila, nawet nie wyglada na naczynkowa.
Stary 2009-06-03, 19:23   #35
2016100512001
Konto usunięte

Niestety nie wytrzymalam za dlugo myjac sie w miejscach intymnych syndetem (A Derma) Swędzaiło. Pozostane tam przy dpowiednim żelu, a syndet do buźki i ciała i tak będzie najlepiej
Stary 2009-06-04, 10:41   #36
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Jestem pewna że istnieją żele do higieny intymnej bez sls
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 16:52   #37
201608040942
Konto usunięte

Sa , sa i bez SLS np Facelle z Rossmanna, chodz powien wam ze u mnie wkoncu wszedl zel do hig. intymnej od Nivea ten zielony( a juz chcialam sobie kupic ktorys w Pl i wyprobowac. nie wiem czemu niektorych rzeczy nie ma w DE np calej serii baby) i ona zdaje sie ma SLS albo SL-thS i krzywdy mi nie robi. ladnie pachnie, wygodna butelka i dozownik. Fakt ze mniejsza pojemnosc od Facelle, do tego drozszy i w moim Rossmannie nie maja Nivei( kupilam go jak bylam wmiescie w Dm) i chodz przy koncu butelki pewnie opakowanie bedzie bardziej stabilne, to nie wiem czy zakupie ponownie. Chodzi mi o to ze Facelle mam pod reka w Rossmannie, a po NIvea musialabym specajlnie jechac do miasta, a to mi sie nie oplaca. Moze przy okazji lazenia po sklepach wejde do Dm i kupie ponownie Nivea. Kiedys mialam super zel Sagella pH3,5 z apteki i tez chyba byl na jakis nie teges detergencie i byl super. cala ciaze mialam idealne pH, zadnej infekcji. Potem jak dziecko mialo prawie 1,5 roku wynuchalam tania Facelle w Rossmannie wyprobowalam i eureka, tak samo dla mnie dobry zel. Tak sie zastanawialam dlaczego przy niektorych zelach nie bylo tak fajnie? I mysle ze winny nie byl SLS, ale brak kwasu mlekowego, albo drazniace konserwanty( w Nivea i Facella ich nie ma).

kakulinka ja tez zostaje przy zelu poki co, chodz tak sobie mysle zeby nauczyc sie znow myc tylko sama woda. Pewnie na poczatku nie bede sie czula swiezo, ale po jakims czasie powinnam przywyknac. Niedlugo jade do Pl i tak sie zastanawiam wziasc zel do hig. intymnej czy nie. Zawsze bylo by mniej do dzwigania
Stary 2009-06-05, 20:15   #38
2016100512001
Konto usunięte

Właśnie ja uwielbiam ten zielony z Nivea. Nie mam po nim żadnych podraznień, slicznie pachnie i bardzo go lubie.

Co do mycia sie samą wodą, może to i zdowe ale czy przyjemne... Zdaje sobie sparawe z tego że to co teraz wydaje na kosmetyki za np. 25 lat mogła bym za to kupic samochód i to nie bylejaki.

Kiedys powoli zaczełam rezygnowac z różnych mazideł . Obecie przezywam kryzys tych moich postanowień. Zaczełam coraz dokładniej studiować sklady kosmetyków, omijam parafine bo zatyka pory i skóra nie oddycha, SLS bo moze podrażniać, alkohol denat bo podrażnia, Aluminium Starch Octenylsuccinate bo podobno rakotwórcze, i z tymi jakze zachwalanymi filtrami nie nalezy przeadzać. Propylene Glycol powoduje podraznienia spojowek a nawet slepote a jest praktycznie w kazdym preparacie do demakijazu....W antyperspiranatch sa szkodliwe związki aluminium to co mam zrezygnowac ze wszystkeigo bo szkodliwe?? Im wiecej wiem tym mi z tym gorzej. Przeciez mozna myc sie w całości tylko szarym mydłem i uzywac paty do zebów ewentualnie dezodorantu ale czy to warto sie tak poswiecac?? warto czuć sie brzydką z nieprzypudrowanymi pryszczami , z szorstka skóra, sianowatymi włosami (bo odzywki zawieraja silikony) Wiem nudze a mi sie chce plakac jak sie czytam...
Stary 2009-06-05, 20:54   #39
Opiumalfa
Zakorzenienie

a Lactacyd do higienty intymnej jak wyglada skladowo? uzywam go juz bardzo dlugo i sluzy mi wspaniale
Opiumalfa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:55   #40
201608040942
Konto usunięte

Wiesz co ja tez tak mialam. najpier mialam bum na kosmetyki naturalne, ale to co mi pasowalo kosztowalo nie malo. zaczelam szukac w tanich i tutaj niestety nie zawsze bylam zadowolona, bo wosk pszczeli i czulam sie jak bym sie celofanem obkrecila. Dusilam sie, a geba sie pocila spod kremu. Wrocilam do konwencjonalnych kosmetykow( chodz dzis po dosc dlugiej przerwie znow kupilam krem do rak Alterra, ktory kiedys bardzo lubilam i duzo tanszy od Weleda).
Filtrow uzywam juz od 4 lat codziennie na gebe, a na reszte ciala w lecie, bo jednak ubieram sie skromniej, co nie co jest odkryte. Unikam przenikajacych chodz od grudnia uzywam mleczka Avene, bo bez denata i podobno Avene uzywa otoczek zeby filtr nie przenikal. Nowa ofrmula bardzo mi odpowiada, bo stara to byl klajster jakich malo.
Aluminium w dezodorantach to ja nie wiem czy napewno szkodliwy. zauwaz ze artykul zostal podobno przez dziennikarza zle zinterpretowany i roznioslo sie jaki to szkodliwy zwiazek, ze powoduje raka piersi itp. Badania podobno tego nie potwierdzily, a dziennikarz nie przytoczyl ich tak jak nalezy, tylko wybral co mu pasuje, a jak wiesz, wyciagajac jakies zdanie z calego artykulu powoduje ze zmienia sie jego znaczenie.
Öko test zle wypowiada sie o olejech mineralnych, sama nie raz o tym mowilam, ale wrocilam do zwyklych kosmetykow z parafina bo zle znosila moja cera eksperymenty z naturalnymi kosmetykami, a jesli bylo dobrze to i tak cera nie byla w tak dobrym stanie jak teraz. Cera mi sie zlekka zmianila i oleje mineralne juz mi tak nie straszne na buzi, a na ciele wogole byly zawsze idealne. Skoro nie mam tlustej buzi, ktora nie lubi parafiny to po co mam sie jej obawiac? Do tego jeden z olejow mineralnych, a dokladnie wazelina wykazala w testach ze przenika przez naskorek docierajac do glebszych jego warstw czy nawet juz skory wlasciwej i bierzez udzial w produkcji ceramidow, ktore to uszczelniaja bariere skory. W przypadku skory suchej, ktorej bariera jest zachwiana jest to bardzo dobra substancja natluszczajaca i ochronna, ktora dodatkowo pomaga naszej skorze uszczelnic jej plaszcz lipidowy i skora nie wysycha.
Silikony - wlosy to substancja martwa wiec im nie szkodza, nie zatykaja bo one i tak nie oddychaja. jesli sie ma delikatne wlosy, to moga one pod wyplywem silikonow opasc i beda przyklapniete. Kiedys mialam wlosy ktore bardzo sie tluscily i silikonow nie lubily, bo columen wogole przez nie nie bylo, jedynie wlosy byly pieknie blyszczace i wygladaly na zdrowe, a mialam uliz co przy mojej twarzy jest nie wskazane. teraz z wiekiem mam inne wlosy, ktorym silikony od polowy dlugosc nie sa straszne, a powoduja ze konce sie nie pusza. mam wlosy poldlugie, wiec jak by nie bylo nanosze odzywki z silikonami i te bez tez , od ucha w dol czyli prawie na konce. Na skore glowy nie ma sensu nanosic odzywek bo tam mamy zdrowe wlosy i to najwyzej spowoduje szybsze przetluszczanie sie ich przy skorze.
O glycolu to musze poszukac w moich wydrukach, bo juz sama nie pamietam czy cos tam bylo czy tez nie.
A szare mydlo wcale nie ejst takie glupie. Mydlo powszechne ma bardzo dobry sklad i jak widac po KWC sluzy wielu wizazankom. Spewnoscia jest lepsze niz te wszystkie piekne i pachnace mydla drogeryjne, a jakie praktyczne... Nie dosc ze nadaje sie do mycia skory, to tez do prania, do mycia podlog itp.

Jesli nie chce sie uzywac tych wszystkich skoladnikow to trzeba poszukac KN, a jesli uzywamy KK to szukajmy takie ktore mimo to maja ladny sklad i nie zawieraja skladnikow ktore nam nie sluza.
Stary 2009-06-08, 09:53   #41
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jestem pewna że istnieją żele do higieny intymnej bez sls
Np. Lirene z lukrecją, dostępny praktycznie wszędzie Świetny również do mycia twarzy.

Jeśli chodzi o mydła w kostce, to polecam cytrynowe z biolandera - nie szczypie, dobrze oczyszcza...co zabawne - słodkie w smaku
Nie szczypią również olejki do mycia twarzy z BU i przygotowane na podstawie receptur z mazideł.
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:05   #42
lalaith
Zakorzenienie

Dziewczyny przetestowałam 2 mydełka: Iwostin Sensitia, bardzo fajne, nie szczypie w oczy i dzięki uprzejmości mirrery Lipikar LRP niestety szczypie i to bardzo

Na szczęście nie mam już potrzeby testowania niczego więcej do demakijażu oczu. Wpadłam po uszy w olejek z BU i zostanie ze mną już na wieki wieków. Amen
Stary 2009-06-08, 16:29   #43
201608040942
Konto usunięte

O widzisz a ja nie lubie myc twarzy olejami. Mialam kiedys gotowca od CCB i powiem ze po jakims czasie mnie coraz bardziej wysuszal. bardzo fajny byl, ale co z tego jesli robilam sie sucha na wiorek?
Jakis czas temu wyprobowalam mycie olejem-mydlem( glupio pisze bo nie wiem jak to przetlumaczyc na polskie). zadje sie pisalam o tym wczesniej, chodz nie jestem pewna czy w tym watku. najpierw nakladamy na twarz olej , moze byc nawet jakis z kuchnii, masujemy i potem bierzemy mydlo, ale naturalne zadnye tam chemiczne drogeryjne mydla. Moze byc Alepoo czy jakis inne recznie robione. Mydlimy rece i na buzie. Olej z mydlem tworzy emulsje i potem zywamy. W zaleznosci od rodzaju cery trzeba dobrac sobie odpowiedni olej. Cery problematyczne z zaskorniakami i tradzikiem korzystaja na tym , bo cera zoistaje doglebnie oczyszczona. zaskorniki znikaja, syfkow coraz mniej. jedni moga myc tak twarz codziennie , innych jednak to wysusza i stosuja taka technike zadziej. ja wyprobowalam olej rzepakowy to owszem mialam dobrze oczyszczona buzie, ale tak mi sie sciagnela... posmarowalam sie kremem i bylo juz ok. Tak sobie mysle, ze moze wyprobuje inny olej. mam jeszcze olej orzechowy( kupilam do salatek ale jeszcze nie otworzylam bo uzywam oleju ostowego ktory wzbogacilam o piperz, lisc laurowy, zrobilam z niego olej aromatyczny. Tak sobie mysle czy z olejem z orzechow nie pojdzie mi lepiej i bede mogla czesciej tam myc buzie.
Poza tym wyprobowalam inne mydlo recznie robione( mam taki zapas ze mi na rok starczy albo i dluzej) i co za zdziwienie, ze przy tym mydle nie mam sensacji z oczami. Owszem moze wejsc pod powieki i poszczypac, ale daje sobie rade. Juz 3 razy umylam buzie pod prysznicem tym samym mydlem co mylam cialo. zamin sie wytarlam i nasmarowalam tu i owdzie, nie sciagnelo mi buzi jak przy mydle ktore uzywalam na poczatku mojej przygody z recznie robionymi mydlami. mydlo jest tez 10% przetluszczone ale jednak robi inna piane, odczuwa sie je inaczej. mysle ze dobor innych olejow robi swoje. Tamto nawet na cialo po splukaniu pozostawilo wrazenie woskowej warstwy i na plecach mialam kilka syfkow, a przy tym nie mam takiego uczucia. Mam wrazenie ze mydlo sie dobrze zmywa, a mimo to pielegnuje skore. Nie ma wrazenie wosku na skorze i na twarzy jest inaczej , napewno lepiej niz przy tym pierwszym mydle ktore zamawialam na www.pflegeseifen.de

Dziewczyny, jednym slowem ja wsiaklam w mydla recznie robione hihihi
Stary 2009-06-09, 11:12   #44
lalaith
Zakorzenienie

Ja twarzy też nie myję olejami, tylko demakijaż oczu robię tym olejkiem, bo nic innego sobie tak świetnie nie radziło - bez tarcia w kilka sekund usuwa cały makijaż z dolnej i górnej powieki, nie wysusza, nie podrażnia. Rewelacja! Do twarzy używam żelu i jest ok.
Stary 2015-02-26, 18:34   #45
201607111004
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Rozumiem ze chodzi o mydlo w kostce?

Bedzie ciezko. Sama przestawilam sie na syndety

Ogolem jesli ma nie szczypac w oczy i dobrze oczyszczac to polecam syndety. U mnie po kilku dniach z syndetem zaskorniki maleja. nos jesz czysty
A co to są te syndety?
201607111004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 12:31   #46
201608040942
Konto usunięte

Syndety to sa produkty myjace wygladajace jak mydlo, czyli w postaci kostki, ale zawierajace zwykle detergenty. Syndety moga zawierac do 10% mydla w skladzie.
Znanymi syndetami sa Dove, kostka Avene, LRP, Eucerin, Eubos u mnie jest tez jedno mydlo Nivea ktore jest syndetem, a nie klasycznym mydlem. Poza tym kostki Sebamed i z Rossmanna kostka Isana jest tez syndetem. Syndety mozna poznac po skladzie, bo wyglad maja jak mydlo w kostce.
Stary 2015-03-02, 11:36   #47
201607111004
Konto usunięte

A, o coś takiego chodzi. Myślałam, że to jakaś lecznicza opcja mydła w kostce. A mydło glicerynowe np. z Organique to też syndet?
Stary 2015-03-02, 15:00   #48
201608040942
Konto usunięte

trzeba by bylo obejrzec sklad. Ja tego mydla nie znam, wiec nie wiem czy to mydlo czy syndet. Po skladzie bym ci powiedziala.

No mozna powiedziec ze taka opcja lecznicza. Dla ludzi ktorzy maja problemy uzywac mydla, ich skora zle reaguje na mydlo( bo i tacy sie zdarzaja, ja wlasnie dzieki zwyklemu mydlu przestalam miec problemy ze skora), to syndet jest czesto dobra opcja.
Stary 2015-03-02, 15:34   #49
201607111004
Konto usunięte

Na mnie chyba dobrze działa niebieskie Dove. Nie wysusza mnie jakoś i nie podrażnia. Ale poza tym chyba nic więcej nie robi. Jednak to pierwsza kostka, którą nie bałam się przemyć twarzy.
Po tym glicerynowym chyba wyskakują mi jakieś czerwone krostki na czole.
Mam to: http://organiquecosmetics.com/en/pro.../#.VPR0PS6zXIU
Stary 2015-03-02, 20:50   #50
201608040942
Konto usunięte

stronka mi sie otwiera chyba na glownej stronie. Mydla nie widac :-/
Stary 2015-03-03, 10:58   #51
201607111004
Konto usunięte

Tam i tak nie ma składu. W każdym razie mam ich glicerynowe 'Africa' z makiem. Wygląda to tak:

Muszę przyznać, że na dłoniach się sprawdza. Póki co nie wyskoczyła mi alergia ani przesusz. Jednak na twarzy chyba mnie zapycha ;( ale nie przesusza <3

Ale ze względu na wągry an nosie myślę teraz nad tym legendarnym aleppo. Podobno też doskonale zmywa makijaż.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości