WSNS Lublin- Kosmetologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-26, 18:13   #1
evebeve88
Raczkowanie

WSNS Lublin- Kosmetologia

Witam! Na poczatku chcialam napisac, ze jestem tu nowa i nie mam bladego pojecia gdzie moglam zamiescic pytanie odnosnie WSNS w Lublinie... Moje drogie kosmetyczki.. czy ktoras z Was studiowala lub nadal studiuje na tej uczelni Bardzo mnie ciekawi ten kierunek a ze wzgledu na to, ze jest on dosyc drogi nie chce sie wtopic z pieniedzmi... Zaczne moze od tego, ze z chemia mialam nie wiele do czynienia w Technikum Ekonomicznym wiec stad moje obawy..
Prosze napiszcie cokolwiek o tych studiach... A moze jest ktoras z Was, ktora takze wybiera sie na te studia? Jeszcze raz z gory przepraszam, jesli zalozylam watek nie w tym miejscu gdzie trzeba

Czekam na odpowiedzi
evebeve88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 20:20   #2
k4t3
Raczkowanie

Dot.: WSNS Lublin- Kosmetologia

Mam koleżankę, która tam się uczy. Wiem, że w zestawie startowym mają pędzle Kozłowskiego do makijażu i że jest tam w cenie już kurs przedłużania paznokci. Więcej napisze Ci na pewno osoba, która tam się uczy/uczyła.
Ja na Twoim miejscu poszłabym jednak do studium kosmetycznego, jest o wiele więcej praktyki, a teoria ta sama - oczywiście jeśli zaocznie to więcej na raz. I zawsze jest taniej. W międzyczasie możesz zrobić sobie kurs przedłużania paznokci - chodziłam do CKK Profesja i miałyśmy taki, 3 metody za chyba 600zł. Później roczny kurs wizażu..
Chybaże zależy Ci na wyższym wykształceniu po prostu...
W razie jeśli zdecydowałabyś się na Profesję, napisz mi PW to może będę mogła bardziej pomóc.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:01   #3
evebeve88
Raczkowanie

Jezeli chodzi o Profesje to odpada, chcialam poczatkowo isc na fryzjerstwo ale dyrekcja nawet nie raczyla zawiadomic mnie, ze kierunek nie ruszy.. Ale nie w tym rzecz, nie chce tutaj porownywac studiow wyzszych ze studium, bo po studium wydaje mi sie ze mozna jedynie umiec malowac paznokcie i wykonywac inne podstawowe rzeczy..
Po studiach jest chyba troszke inaczej i nie mozna tutaj myslic zawodu kosmetologa z kosmetyczka bo kosmetolog potrafi robic kosmetyki a kosmetyczka wiadomo... Chodzi mi wiec o studia a nie o studium.. mimo wszystko dzieki za informacje Nadal wiec czekam na kogos kto studiuje ten kierunek w Lublinie..
Stary 2009-04-27, 08:21   #4
k4t3
Raczkowanie

No właśnie nie takie podstawowe rzeczy, bo materiał jest ten sam na studiach. A dużo więcej praktyki w studium, także studium jest nawet lepsze
Poszukaj, był podobny wątek o tym co lepsze, wypowiadały się też dziewczyny po studiach kosmetologicznych.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:13   #5
evebeve88
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedzi mimo wszysko, ale ja nadal jestem innego zdania co do materialow przerabianych na studiach i w studium kosmetologia to inaczej kosmetyka lekarska czyli jedna z dziedzin medycyny.. na studiach jest duzo wiecej teorii to znaczy sama chemia i to mnie martwi dlatego pytam, wiem ze studia sa o wiele ciezsze niz studium, wiec nie chce porownywac poziomu nauczania bo jeszcze sie tam nie ucze.. Poszukam watku o roznicach, ale nadal jestem ciekawa czy jest tu jakas dziewczyna ktora studiuje w Lublinie Czekam
Stary 2009-05-05, 12:05   #6
evebeve88
Raczkowanie

Czy naprawde nie ma na tym forum nikogo kto studiuje kosmetologie w Lublinie? Tyle dziewczyn widze na studiach dziennych i zaocznych i zadna z nich nie wypowiada sie na wizaz.pl ?? Ehh..
Stary 2009-06-03, 12:16   #7
Ewelina19888
Przyczajenie

Hej ja studiuje kosmetologie zaocznie w Lublinie jak chcesz sie czegos dowiedziec to mozesz napisac na gg 4143695
Ewelina19888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:03   #8
flakuncja
Przyczajenie

Na wstępie chciałabym powiedzieć ze nie polecam WSNS. Osoby które uczą się zawodu kosmetologa pracuja w chwili obecnej na przeterminowanych kosmetych o pare lat, więc wiadomo... Jeszcze kilka lat temu kosmetyczki pracowały na wysokiej jakości kosmetykach a w tej chwili na produktach które mozna kupic na targu lub w drogerii.
flakuncja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:05   #9
natalka171
Przyczajenie

Smile Dot.: WSNS Lublin- Kosmetologia

To nieprawda!!! ja studiuje na wsns i maja dobre kosmetyki nie sa przeterminowane ponizej wypowiadała sie osoba ktora nic nie wie zal mi ciebie:/ fajna szkoła duzo nauki biochemia biofizyka chemia kosmetyczna ale za to mało pracowni ale i tak polecam
natalka171 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 17:24   #10
flakuncja
Przyczajenie

chyba pracownik tej szkoły wypowiadał sie powyżej :/ kosmetyki mimo ze są dobrych marek (np. clarena) to wykładowcy często nie maja na czym pracować bo po prostu wszystko schowane jest w magazynku p. Marii B./ sama osobiscie byłam świadkiem gdy na cała grupe przygotowane było jedno opakowanie wacików do demakijazu. niestety ta szkoła powoli schodzi na psy, co widac w malejącej liczbie studentów na kosmetologi
flakuncja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 13:33   #11
studentkaiksinska
Przyczajenie

Hejka! Kosmetologię na WSNS studiuje się fajnie. Kosmetyki - same profesjonalne, w ilościach olbrzymich, zawsze są pełne szafki. Panie na zajęciach określają na jakich kosmetykach pracujemy, jaki zabieg ćwiczymy. Nigdy tyle zabiegów nie testowałam na sobie. Najfajniejsze są zabiegi odchudzające Studia nie są łatwe, są trudne przedmioty na pierwszym roku, ale da się ich nauczyć.
Jeżeli komuś się nie udało to może mieć pretensję do siebie, bo tutaj wymagają od Ciebie wiedzy i umiejętności. Tym, którzy wychodzą z założenia, że zapłacą i zdadzą wszystko bez wiedzy to się mylą.
Mnie zależało na tym, aby zostać kosmetologiem a nie kosmetyczką, dlatego wybrałam studia a nie studium.
Mam fajne kumpelki na roku, i jest OK.
Do zobaczenia na Kosmetologii
studentkaiksinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 18:39   #12
cheer
Zakorzenienie

Podbijam wątek. Może ktoś jeszcze się wypowie nt. kosmetologii w tej szkole?
Stary 2011-08-31, 09:34   #13
peggie4
Przyczajenie

Witam i ja dołączam się do wątku. złożyłam tam papiery... dzis jest 30 sierpnia i jeszcze nie dostałam decyzji. dzwoniłam do pań z dziekanatu to mówiły że pod koniec sierpnia dostane decyzje;/
tak czytając wasze wypowiedzi teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam składając na tą uczelnie dokumenty... myślałam że jak sie płaci to na pewno maja fajny sprzęt i kosmetyki..;/
czy nadal tak jest???
peggie4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:42   #14
malinka3102
Przyczajenie

ja też złożyłam w tym roku papiery. jest tu ktoś z kim mogę się zapoznać? będzie nam raźniej
malinka3102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 22:48   #15
neilla
Raczkowanie

GG do neilla

ja jestem chetnie sie zapoznam

To, co bolało znikło już
Mimo to ból. [...]
Miłość durna, miłość zła
Nie ma władzy nade mną .
neilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 17:02   #16
MalinkaHerbalife
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ewelina19888 Pokaż wiadomość
Hej ja studiuje kosmetologie zaocznie w Lublinie jak chcesz sie czegos dowiedziec to mozesz napisac na gg 4143695
HEY!Mialas moze chemie surowcow kosmetycznych z dr Maria Bernat?Troszke sie zastanawiam co mnie czeka na zaliczenia;/
MalinkaHerbalife jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 17:10   #17
MalinkaHerbalife
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez natalka171 Pokaż wiadomość
To nieprawda!!! ja studiuje na wsns i maja dobre kosmetyki nie sa przeterminowane ponizej wypowiadała sie osoba ktora nic nie wie zal mi ciebie:/ fajna szkoła duzo nauki biochemia biofizyka chemia kosmetyczna ale za to mało pracowni ale i tak polecam
Miałaś moze chemie surowcow kosmetycznych z dr Maria Bernat?
Nie wiem,co mam sie do niej uczyc,na co zwrocic uwage..
MalinkaHerbalife jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:03   #18
Pajac39
Przyczajenie

Na początku też byłam zadowolona z tej szkoły, bo kierunek ciekawy, teoria tez, ale tak jak ktoś wczesniej wspomiał mało praktyki, choc na trzecim roku jest jej troche więcej. Ale, jesli juz mówimy o pracowniach, to pracownia kosmetyczna, czyli zabiegi sa fajne, ale spotkałam sie i z tym ze zawsze dla kogos zabraknie jakiegos kosmetyku i trzeba go zastepowac innym. Czesto sie zdarza ze cos sie konczy a nie jest uzupełniane w szafkach. Kosmetyki na pracowni wizażu to juz kompletna żenada, jestem na trzecim roku i te kosmetyki nie zmieniły sie od kiedy się tu ucze, smiem twierdzić ze były tam duzo wczesniej niz zaczełam tam nauke, a wiadomo ze kosmetyk otwarty ma kilka miesiecy przydatnosci, jednak nikt sie tym nie intersuje. Ciągłe problemy ze wpisami, odwołanymi zajeciami i pózno ukazującym sie planem, nie traktuje sie tu zbyt poważnie studentów, którzy przeciez płacac utrzymuja ta szkołę i ludzi pracujących tam. Mam nadzieje ze kiedys sie to jednak zmieni, bo kierunek jest naprawde fajny
Pajac39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 11:17   #19
neilla
Raczkowanie

GG do neilla

co do kosmetykow to pojecia jeszcze nie mam bo do tej pory nie mialysmy zadnej pracowni... i pracownia jest przekladana z tygodnia na tydzien. miala byc 12...pozniej20... a teraz jest juz 27...wiec zobaczymy. Po za tym.. jest nas 15 na roku ! Jak narazie zaluje ze poszlam do tej szkoly. Zobaczymy jak bedzie na pracowniach.
mozna sie przeniesc do innej szkoly? np WSSP?

To, co bolało znikło już
Mimo to ból. [...]
Miłość durna, miłość zła
Nie ma władzy nade mną .

Edytowane przez neilla
Czas edycji: 2012-04-04 o 11:18
neilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:25   #20
Saber
Przyczajenie

Hej. Wiecie może ile kosztuje kosmetologia na Medycznym zaocznie? Słyszałam różne wersje a na stronie nie mogę się dopatrzeć :/
Saber jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 21:01   #21
joannajj
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Saber Pokaż wiadomość
Hej. Wiecie może ile kosztuje kosmetologia na Medycznym zaocznie? Słyszałam różne wersje a na stronie nie mogę się dopatrzeć :/
podbijam pytanie odnośnie ceny na UM,
a moze polecacie inna uczelnię?
joannajj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 16:50   #22
111olaaa
Przyczajenie

Hej a jak aktualne opinie na temat kosmetologii na tej uczelni??
111olaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości