Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-02, 08:08   #1
Halloweencorexxxx
Raczkowanie
 
Avatar Halloweencorexxxx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 77
GG do Halloweencorexxxx

Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos


Witam,mam czystą skórę za wyjątkiem nosa,na którym mam zaskórniki.Już nie mogłam wytrzymać(bo nie mogłam się ich pozbyć,próbowałam wiele),wziełam ostrą gąbką i tak szorowałam,że aż do mięsa.I teraz mam taką ładną skórę na twarzy,i taki czerwony nos do mięcha .CO MAM ZROBIĆ?I ile to się będzie goiło?Podkład nie wchodzi w rachubę,bo nic mi nie kryje.Boże,jak ja wyglądam a przede mną akurat 10 DNI WOLNEGO!jakiego ja mam pecha .
Co też zrobić prócz tego wszystkie co mi polecicie,by szybko się goiło?Polseptol wchodzi w rachubę?Może smarowqać tłustym kremem?BŁAGAM O POMOC!Chyba nie wyjdę z domu .
Halloweencorexxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 08:18   #2
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

Jeżeli stoi u Ciebie w doniczce aloes to urwij listek, przełam na pół i posmaruj podrażnienie miąszem, powinno choć trochę pomóc
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 08:22   #3
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

Jesli masz tam rane to moze pomoc masc z apteki- Alantan plus. Przyspieszy gojenie. Jelsli to tylko podraznienie to mozesz smarowac Sudocremem. Sama nie uzywalam ale dziewczyny wielokrotnie chwalily.
http://www.apteka-centrum.pl/sudocrem-250-g-p-2081.html

JA tez zawsze mialam mega podrazniony nos po wyciskaniu. Wygladalam jak klaun Zazwyczaj ta czerwien znika po 2 dniach, pozniej zaczyna skora sie sciagac, luszczyc. Jak masz do krwi to moga zrobic sie strupy
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 08:51   #4
Halloweencorexxxx
Raczkowanie
 
Avatar Halloweencorexxxx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 77
GG do Halloweencorexxxx
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

sudocremu nie mam w domu,aloesu tez nie mam i nie mam teraz kasy .
moze ejst cos jeszcze>albo krem nive zwyky
Halloweencorexxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:11   #5
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

No jak tam chcesz to sobie mozesz smarowac zwyklymi kremami ale cudow nie bedzie.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:40   #6
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

Cytat:
Napisane przez Halloweencorexxxx Pokaż wiadomość
Witam,mam czystą skórę za wyjątkiem nosa,na którym mam zaskórniki.Już nie mogłam wytrzymać(bo nie mogłam się ich pozbyć,próbowałam wiele),wziełam ostrą gąbką i tak szorowałam,że aż do mięsa.I teraz mam taką ładną skórę na twarzy,i taki czerwony nos do mięcha .CO MAM ZROBIĆ?I ile to się będzie goiło?Podkład nie wchodzi w rachubę,bo nic mi nie kryje.Boże,jak ja wyglądam a przede mną akurat 10 DNI WOLNEGO!jakiego ja mam pecha .
Co też zrobić prócz tego wszystkie co mi polecicie,by szybko się goiło?Polseptol wchodzi w rachubę?Może smarowqać tłustym kremem?BŁAGAM O POMOC!Chyba nie wyjdę z domu .
Nie wiem jak bardzo zdarłaś sobie naskórek, ale jeśli masz naprawdę spore ranki to polecałabym raczej coś w sprayu (np. Panthenol, do kupienia w aptece) żeby dodatkowo nie podrażniać skóry wcieraniem w nią kremu. Kremu Nivea raczej bym nie polecała, bo mimo że uważany za uniwersalny to jest niestety dosyć gęsty przez co utrudnia skórze oddychanie i spowalnia proces gojenia.
Jeśli masz teraz kilka dni wolnego to przy odpowiedniej pielęgnacji ranki powinny ci się szybko goić, oczywiście odpada nakładanie podkładu na nos i wystawianie go na słońce, gdyż możesz sobie zaszkodzić jeszcze bardziej. Jeśli zaczną ci się robić strupki, to nie zdrapuj ich na siłę, poczekaj aż same odpadną bo zostaną brzydkie blizny.
A na przyszłość na zaskórniki polecam plasterki oczyszczające na nos, regularne peelingi drobnoziarniste albo kwasy (ale to dopiero jesienią), ta ostra gąbka to niestety nie był najmądrzejszy pomysł
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:15   #7
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Jesli masz tam rane to moze pomoc masc z apteki- Alantan plus. Przyspieszy gojenie.
Również polecam alantan plus.. Ja używałam go do twarzy po silnym kwasie.. nie powiem uratował mi życie. Kosztuje ok 6 zł, myślę, że warto by było jednak zainwestować w coś (cokolwiek) innego niż zwykły krem nivea.. zwłaszcza biorąc pod uwagę wolne i piękną pogodę z której można by było skożystać Pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 21:51   #8
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Błagam o pomoc :( -mega podrażniony nos

Skoro nie masz dostępu do kasy i co za tym idzie do różnych "specyfików"
Możesz zrobić sobie okłady z rumianku On ma działanie łagodzące więc w pewien sposób Ci pomoże
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.