Już nie wiem co mam ze sobą zrobić... Proszę o radę ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-03, 12:57   #1
lollypopek
Przyczajenie

Już nie wiem co mam ze sobą zrobić... Proszę o radę ;)

W końcu zdecydowałam (odważyłam ) się tutaj pokazać, bo nie wiem co mogę jeszcze zmienić. Miałam długie włosy do łopatek i krótkie za ucho, proste i kręcone ale zawsze coś było nie tak Teraz znowu zapuszczam.
Myślałam nad zmianą koloru włosów, bo wydaje mi się, że są za ciemne i bez czarnej kredki do oczu jestem taka nijaka.
Włosy mi się strasznie puszą i bez prostownicy nie odważę się wyjść w rozpuszczonych. Kiedyś jeszcze tak ładnie się wywijały gdy były długie
Najgorsze jest to kiedy widzę siebie w lusterku przed wyjściem wydaje mi się, że dobrze wyglądam a tu robimy sobie zdjęcia i czar pryska.
Dodaję cztery zdjęcia
Pierwsze i drugie zaraz po umyciu włosów i bez makijażu.
Trzecie w wyprostowanych włosach i z korektorem/podkładem.
Czwarte (masakraa) z imprezy dopiero na zdjęciach zobaczyłam jak okropnie wyglądam...

Proszę o rady drogie wizażanki

Jeszcze jedno czy mi się wydaje czy mam przebarwienia wokół ust?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02083a.jpg (29,2 KB, 383 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02079a.jpg (29,0 KB, 429 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01990a.jpg (26,6 KB, 387 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050263-1.jpg (13,8 KB, 468 załadowań)
lollypopek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 15:25   #2
nafnaf
Zadomowienie

Dot.: Już nie wiem co mam ze sobą zrobić... Proszę o radę ;)

lollypopku,
nie wiem, czy Ci pomogę w jakikolwiek sposób, ale... muszę powiedzieć, że jesteś bardzo ładną dziewczyną Włosy masz piękne i fajny kolor, który Ci pasuje, ja bym go nie zmieniała - a jeśli już bardzo chcesz, to może jakieś delikatne, rozświetlające refleksy? Co do kształtu fryzury, to pewnie lepiej, żeby inne, bardziej "znające się" Wizażanki wypowiedziały, ale jak dla mnie, to bardzo dobrze Ci w takim uczesaniu, jak na 2. zdjęciu i myślę, że ono się sprawdzi też na dłuższych włosach, jeśli będziesz zapuszczać.
Aha, super masz oczyska Zielone Właśnie kolor postarałabym się podkreślać przy makijażu i nie żałowałabym czarnego tuszu do rzęs A tak poza tym, to może spróbuj poeksperymentować troszkę z jakimś różem na policzkach, na pewno ładnie by Ci to cerę ożywiło. I jakiś lekki błyszczyk na usta i voilà!
A przebarwienia? Hmm, naprawdę, żadnych się dopatrzeć nie mogę
Pozdrawiam
nafnaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:06   #3
essme
Raczkowanie

No więc po pierwsze: Masz piękne oczy, więc trzeba je wyeksponować. Najlepszym sposobem (sprawdzonym na sobie) jest staroświecka zalotka. Pięknie podkręci Ci rzęsy i "otworzy" Ci jeszcze bardziej oko. Nie polecałabym Ci czarnej kredki, bo masz jasną cerę i ciemne włosy. Wyglądałabyś nudno i jak co druga dziewczyna na ulicy.
Może przydałby Ci się lekki róż na policzkach, który wymodeluje Ci twarz. Ale pamiętaj leciutko!! Abyś nie wyglądała jak lalka porcelanowa. Pomyślę jeszcze...
essme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 17:04   #4
Costynuuna
Zadomowienie

Ja bym Cie widziała w dłuższych włosach, do tego jakiś jasniejszy kolor( jakiś ładny odcień brązu) , oczy bym podkreślała kredką ( kolor może być grafitowy) tusz wydłużający , jakiś dobry podkład i wymodelować twarz różem .
Aha i wydaje mi się że mogłąbyś się troszke opalić, cera od razu miałaby ładniejszy odcień
Stary 2009-05-03, 19:56   #5
natka063
Raczkowanie

wydaje mi sie ze ładnie byłoby Ci w takich włosach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9749648.jpg (21,2 KB, 176 załadowań)
natka063 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:04   #6
lollypopek
Przyczajenie

Dziękuję za zainteresowanie
Ponieważ padły tutaj propozycje dotyczące długich włosów wrzucę swoją starą fotkę. Pamiętam, że całkowicie nie wiedziałam jak je układać .
Spróbuję waszych propozycji z makijażem, ba nawet mam zalotkę!
Dobry podkład w sumie to mam ale przydałby się jeszcze róż. Taki najtańszy z drogerii też byłby dobry?
Bardzo mi zależy na zmianie koloru włosów. Nie podoba mi się ich kontrast z cerą, bo nie dość, że długo to jeszcze słabo się opalam. (Nawet myślałam o blondzie, ciekawe czy by mi pasował..)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foota.jpg (31,4 KB, 287 załadowań)
Stary 2009-05-03, 22:02   #7
nafnaf
Zadomowienie

Blond? wiesz co, jakoś Cię nie widzę w jasnych włosach... sama mam kontrastowe "umaszczenie" podobne do Twojego - bardzo ciemne włosy, raczej jasna skóra - i kiedyś eksperymentowałam z blondem na łepetynie... nie dość, że się włosy okropnie niszczą (taki naturalny, intensywny, ciemny kolor trzeba porządnie "odbarwić"), to i efekty były kiepskie - po prostu nie ten typ urody, niestety
Może spróbujesz jakiegoś przyjemnego, ciepłego brązu na początek? mlecznej czekolady np.?
Co do przyciemniania cery, to równie dobre efekty jak opalanie (a o ile zdrowsze) dają kremy i balsamy brązujące (sama mogę polecić np. linię Dove )
Jeśli chodzi o róż, to może być zupełnie zwyczajny i niedrogi Poczytaj opinie na KWC, pobuszuj po Rossmanach, Naturach - na pewno wpadnie Ci w ręce coś fajnego. Co do kolorów - to na pewno jasne, pastelowe, delikatne, żeby ładnie rozświetlały policzki i nie przytłaczały jednocześnie urody. Aha, i jeszcze przy makijażu oczu spróbuj nałożyć odrobinę jasnego, neutralnego (np. jasnobeżowego) w kącikach oczu i pod brwiami - niby nic, a bardzo fajnie ożywia spojrzenie i podkreśla oczy
Powidzenia!
nafnaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:32   #8
aktaga13
Zakorzenienie

masz piękne oczy podkreslaj je na wszelkie mozliwe sposoby! (uwazaj tylko z tą czarną kredką, bo bywa zdradziecka!). w kwestii makijazu pozostaje przy lekkim pudrze - masz ladną cerę i różu - ale tak jak dziewczyny pisaly - w umiarze.
Twoje wlosy tuż po umyciu układają się fajnie, nie musisz ich codziennie katować prostownicą! zatrzymaj ją na specjalne okazje, bo szkoda włosa!
kolor włosów bardzo ładny, nie zmieniałabym (chyba że rude/kasztanowe - dla odmiany i odrobiny szalenstwa). zupelnie nie widze Cie w innych kolorach...
przebarwień nie widzę
brakuje Ci pewnosci siebie, nie urody
Stary 2009-05-04, 00:42   #9
Costynuuna
Zadomowienie

Lepiej Ci w długich . Zapuszczaj
Stary 2009-05-04, 11:59   #10
isKraMc
Raczkowanie

Czym predzej lec na wyregulowanie brwi ich ksztalt mi osobiscie wydaje sie okropny ,bez urazy ,brwi sa ladne ale trzeba im nadac lekkosci i nie chodzi tu o wyskubanie ich na milimetrowe linie tylko uniesienie lekko kona brwi i nadanie ladnego ksztaltu. raczej nie rob tego sama pierwszy raz .Taki zabieg u kosmetyczki nie kosztuje wiecej niz 8 zl

***!!!MOja MetaMorfoza!!!***
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=292268
isKraMc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 15:06   #11
lollypopek
Przyczajenie

Jeszcze dzisiaj polecę do drogerii kupić róż i wieczorem poćwiczę sobie makijaż, bo nie mam w tym wprawy...
Miałam zamiar jakoś nie dawno pójść sobie wyregulować brwi ale moja mama powiedziała, że szukam dziury w całym... A tak poza tym trochę się boję xD. Kiedyś była moda na takie milimetrowe linie i ogoliłam je trochę żyletką nie wspomnę jak wyglądałam, ach te dzieciństwo.
Znalazłam gdzieś na necie fajny kolorek włosów i się zamierzam niedługo przefarbować. (Dobrze, że odwiodłaś mnie od blondu, bynajmniej włosów nie poniszczę)
Hmm, balejaż też jest niezły...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 29qnw9j.jpg (53,2 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dA (27).jpg (24,0 KB, 105 załadowań)
Stary 2009-05-04, 18:49   #12
essme
Raczkowanie

Nie polecałabym Ci tego z drugiego zdjęcia.
Blond pasemka na ciemnych włosach są passé
jeśli koniecznie chcesz zmienić coś w kolorze, to może na czekoladę a'la Eva Longoria:
http://eva-longoria.blog4u.pl/upload...ia_198869g.jpg

Co do jeszcze układania włosów. to jeśli pocieniowałabyś sobie jeszcze troszkę włosy..mogłabyś sobie tak ładnie układać.. tzn. zakręcać końcówki włosów (lokówką lub wałkami)mniej więcej jak tu:
http://ikf.com.pl/ff/80944/big/3865799.jpg
czy tu:
http://bi.gazeta.pl/im/3/4290/z4290923M.jpg

Mam nadzieję, że po naszych radach i wizycie u fryzjera pokażesz nam zdjęcie po metamorfozie
essme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:50   #13
zabotka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Nie polecałabym Ci tego z drugiego zdjęcia.
Blond pasemka na ciemnych włosach są passé
jeśli koniecznie chcesz zmienić coś w kolorze, to może na czekoladę a'la Eva Longoria:
http://eva-longoria.blog4u.pl/upload...ia_198869g.jpg

Co do jeszcze układania włosów. to jeśli pocieniowałabyś sobie jeszcze troszkę włosy..mogłabyś sobie tak ładnie układać.. tzn. zakręcać końcówki włosów (lokówką lub wałkami)mniej więcej jak tu:
http://ikf.com.pl/ff/80944/big/3865799.jpg
czy tu:
http://bi.gazeta.pl/im/3/4290/z4290923M.jpg

Mam nadzieję, że po naszych radach i wizycie u fryzjera pokażesz nam zdjęcie po metamorfozie
też Cię widzę w takich fryzurach no i jeszcze w jakichś brązach, bo jak dla mnie to za blada jesteś to tak ciemnych włosów. opal buźkę, podkreśl oczęta i uśmiechnij się. ładna dziewucha z Ciebie
zabotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:25   #14
lollypopek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
... to może na czekoladę a'la Eva Longoria:
Taką czekoladę to ja prawie mam jak jestem na słońcu, więc jakbym się przefarbowała na taki kolor (a nawet kiedyś próbowałam) to i tak nie wiele by mi to zmieniło.

Próbowałam ostatnio robić makijaż, wzięłam w ręce róż i nie wiedziałam jak się za to zabrać chyba trochę przesadziłam.
A także jeszcze jedna moja fotka i pisać czy mi kolorek pasuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00844.jpg (47,9 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02117.jpg (28,6 KB, 196 załadowań)
Stary 2009-05-06, 21:47   #15
Popking
Przyczajenie

nie chcę się wtrącać ale moim zdaniem, najgorszy błąd jaki popełniasz/popełniałaś to prostowanie włosów, naturalne loki są ładne.
tak kolor odrobinę jaśniejszy ale nigdy blond.
róż. róż. róż.
ładny odcień. ale brak całokształtu na razie. pod róż
no i nie maluj oczu na błękitno, bo to do Ciebie nie pasuje.

co jeszcze...
masz malutkie wąziutkie usteczka, myślę że przydałoby je się pomalować szminką o jakimś wyrazistym kolorze, ale wtedy trzeba zapomnieć o mocnych oczach. równowaga musi być, bo się przewrócisz.
Popking jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:05   #16
lollypopek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Popking Pokaż wiadomość
nie chcę się wtrącać ale moim zdaniem, najgorszy błąd jaki popełniasz/popełniałaś to prostowanie włosów, naturalne loki są ładne.
Zgadzam się, że loki są ładne ale ja ich nie posiadam Jedyne co to końcówki włosów mi się wywijają w różne strony i tylko to prostuje.
Stary 2009-05-06, 22:30   #17
Olcia
Zakorzenienie

A nie jestes przypadkiem chlodnym typem urody..?
ten kotrast jest fajny, moze poczytaj o zimach.
odradzalabym wszelkie cieple kolory na wlosach, chyba, ze myle sie co do typu <mysli>...
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:18   #18
Loretta8
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
A nie jestes przypadkiem chlodnym typem urody..?
ten kotrast jest fajny, moze poczytaj o zimach.
odradzalabym wszelkie cieple kolory na wlosach, chyba, ze myle sie co do typu <mysli>...
Też uważam, że wszelkie rudości, ciepłe refleksy i ogólnie ciepłe barwy nie są dla Ciebie. Z tego co widzę jesteś typową zimą. Więc korzystniej byś trzymała się chłodnych barw. Ten kontrast między cerą a włosami jest bardzo fajny Podkreślaj go! Ja na Twoim miejscu cieszyłabym się z jasnej karnacji. Jedynie ożywiałabym ją różem Tak jak zrobiłaś to na jednym ze zdjęć. Włosów w ogóle bym nie rozjaśniała! Jak już to pogłębiła ich naturalny kolor, choć i to nie jest tutaj potrzebne. Jesteś bardzo ładna. Warto podkreślać swoje atuty

Loretta8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:30   #19
Costynuuna
Zadomowienie

ojjoj przypatrzyłam się Twoim brwiom i faktycznie są do regulacji .
Za cięzkie , i zły kształt maja, jakbyś zrobiła u kosmetyczki lekki łuk od razu wyraz twarzy byłby lepszy
Stary 2009-05-17, 21:19   #20
lollypopek
Przyczajenie

Chmm a mi mówią, że jestem ciepłym typem kolorystycznym (nawet wiosna mi wyszła jak sobie parę razy sprawdzałam). Odpowiem na pytania dotyczące typu kolorystycznego.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Bardzo szybko i na brązowo opalam się na plecach, średnio na nogach, brzuchu, rękach natomiast na twarzy słabo mnie słoneczko chwyta (muszę dodatkowo używać samoopalacza)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Nie są wyraziste, szczególnie obwódka jest rozmyta. Tuż przy źrenicy są ciemno brązowe, dalej piwne i dodatkowo zielone (od niedawna i jest tego koloru coraz więcej). Nie mam plamek.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Kolor cery chyba oliwkowy (zależy od światła, przy każdym jest inny). Rano jak się budzę jestem żółta na twarzy... Często się rumienię na czerwony kolor. Mam widoczne naczynka przy czerwonym (na szczęście teraz już tylko delikatnie) nosku.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny brąz (czarne jak są mokre) a latem się trochę rozjaśniają. Mam delikatne jaśniejsze i ciepłe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Róż, używam perłowej pomadki w której uważam, że wyglądam o niebo lepiej.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się we wszystkim.

Wrzucę jeszcze jedną fotkę przy świetle dziennym i bez lampy błyskowej (na poprzednich chyba za bardzo mnie wybledło)

Za każdym razem wychodzi mi inny typ kolorystyczny już się trochę pogubiłam... Podpowie ktoś jaki mam?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jaaaa.jpg (52,4 KB, 115 załadowań)
Stary 2011-06-28, 11:59   #21
magda828
Przyczajenie

zapuść włosy całkiem ! najlepiej bez grzywki .
magda828 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości