Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-03, 17:11   #1
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie

umowa o pracę i JEDNOCZEŚNIE umowa zlecenie

zbieram na coś fundusze więc po sesji wybieram się na okres wakacji do pracy na umowę o pracę(najprawdopodobniej McDonald) na 4 dni w tygodniu, jednak chcę kontynuować pracę hostessy od piątku do niedzieli(z reguły mam zlecenia na 2 z 4 weekendów wiec czas odpocząć też będzie) czyli na umowę zlecenie. można tak? jak to wygląda od strony podatków itd?studiuję dziennie.za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję
Alicja z Krainy Czarow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:14   #2
wesna
Wtajemniczenie

Dot.: umowa o pracę i JEDNOCZEŚNIE umowa zlecenie

Cytat:
Napisane przez Alicja z Krainy Czarow Pokaż wiadomość
zbieram na coś fundusze więc po sesji wybieram się na okres wakacji do pracy na umowę o pracę(najprawdopodobniej McDonald) na 4 dni w tygodniu, jednak chcę kontynuować pracę hostessy od piątku do niedzieli(z reguły mam zlecenia na 2 z 4 weekendów wiec czas odpocząć też będzie) czyli na umowę zlecenie. można tak? jak to wygląda od strony podatków itd?studiuję dziennie.za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję
Oczywiście, że tak można .
Można nawet pracować na dwa etaty (tzn. dwie umowy o prace), można na dwa zlecenia... . Wszystko zależy od wytrzymałości fizycznej .
Jeżeli chodzi o podatki, to przy umowie o prace są dużo wyższe, ale dodatkowo dostaje się dużo innych świadczeń (ZUS, etc.). Przy umowie zleceniu podatek wynosi 19%.

A tak w ogóle, to nie wiedziałam, że McDonalds można pracować na umowę o prace.. przecież po odliczeniach zarabia się tam chyba grosze .
Stary 2009-05-03, 20:32   #3
Ata77
Zakorzenienie

Oczywiście, że można podejmować umowę zlecenie przy zawiązanej umowy o pracę (chyba,że podpisałaś u pracodawcy oświadczenie,że tego nie zrobisz). Pobierany jest tylko wtedy podatek dochodowy.

2014r.-76
2013r.-118
2012r.-108
2011r.-84
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:35   #4
anoska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

wszystko można
tylko jeśli pobierasz stypendium socjalne to wtedy Twój dochód liczy się do dochodu całej rodziny, więc możesz mieć niższe stypendium socjalne albo w ogóle go nie będziesz pobierała. żeby zachować stypendium socjalne lepiej podpisać umowę o dzieło albo właśnie umowę zlecenie.
Stary 2009-05-03, 20:41   #5
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie

studentów tez składki obejmują?czy też jak z umową zlecenie, wróci się po roku podatek jako studentom do 26 roku życia...
według strony głównej mc podpisuje umowę o pracę, nie pisze że da się umowę zlecenie..
no i co do mc to jest to jedno z niewielu miejsc w okolicy gdzie da się iść tylko od pon do czwartku i jednocześnie uniknąć nocek.. mam nadzieję że da się u nich załapać tylko na 1, 5 miesiąca.. i że nie padnę po tygodniu w tym obozie pracy...wiem, marzę;p

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

żadnych stypendiów i zasiłków nie mam więc inaczej muszę zadbać o pewien cel^^
Alicja z Krainy Czarow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:53   #6
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

a przy normalnej umowie o prace jakie składki sie płaci dorabiając na zlecenie?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości